Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Αχ όλα μυρίζουν μωρουδίλα ... στην αρχή ...και μετά ξινίλα από τις γουλιές ... χαχαχαχα 

Εξω από την πλάκα μυρίζουν τέλεια τα μωρουλια !! Ανυπομονώ να μυρίζω και παλι αυτή τη μωρουδιλα !! 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, chris79 είπε:

Αχ όλα μυρίζουν μωρουδίλα ... στην αρχή ...και μετά ξινίλα από τις γουλιές ... χαχαχαχα 

Εξω από την πλάκα μυρίζουν τέλεια τα μωρουλια !! Ανυπομονώ να μυρίζω και παλι αυτή τη μωρουδιλα !! 

Εγω πήρα Αρκάδι και έπλυνα ρουχαλάκια κ.α. Και δεν μου άρεσε καθόλου, μου μύριζε χωματιλα. Μου δίνει η κουμπαρα μου τα δικά τους που μοσχοβολουσαν! Της λέω με τι τα έπλυνες; Με Αρκάδι μου λέει! Αποκλείεται λέω εσας μοσχοβολανε και εσενα μου λέει μολις τα φορέσει ο μπεμπης ετσι θα μοσχοβολησουν!

  • Μου αρέσει 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Προδερμ για τα ρουχαλάκια,2 μηνιαια πακετα babylino νο1 με 60% έκπτωση,κρεμα mustela για τις θηλές,frezyderm αφρολουτρο και κρεμα για πάνα.

Ολα με τεράστιες εκπτώσεις!!!

Εγγυημένες συστάσεις απο την κουμπάρα μου,μητέρα 3!

Και παραγγελία απο pat pat με 70% black friday!!30 ευρώ με.δωρεάν αποστολή!Εμας και το καρότσι μας θα ειναι Αγγλικο και ψηφιστηκε ως το καλύτερο στην Αγγλία.

Μονο 6 κιλά,παναλαφρο και ειναι απιστευτο το ποσο ευκολα ανοιγει!

Και αυτες ηταν οι πρωτες μου αγορές 29+3!

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka said:

Προδερμ για τα ρουχαλάκια,2 μηνιαια πακετα babylino νο1 με 60% έκπτωση,κρεμα mustela για τις θηλές,frezyderm αφρολουτρο και κρεμα για πάνα.

Ολα με τεράστιες εκπτώσεις!!!

Εγγυημένες συστάσεις απο την κουμπάρα μου,μητέρα 3!

Και παραγγελία απο pat pat με 70% black friday!!30 ευρώ με.δωρεάν αποστολή!Εμας και το καρότσι μας θα ειναι Αγγλικο και ψηφιστηκε ως το καλύτερο στην Αγγλία.

Μονο 6 κιλά,παναλαφρο και ειναι απιστευτο το ποσο ευκολα ανοιγει!

Και αυτες ηταν οι πρωτες μου αγορές 29+3!

Πήρα κι εγώ σήμερα από pat pat λίγα ρουχαλάκια με πολύ μεγάλη έκπτωση και τσάντα για πάνες / μπιμπερό  (δεν ειχα στο γιο μου) με 68% έκπτωση !! ;) 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Πήρα κι εγώ σήμερα από pat pat λίγα ρουχαλάκια με πολύ μεγάλη έκπτωση και τσάντα για πάνες / μπιμπερό  (δεν ειχα στο γιο μου) με 68% έκπτωση !! ;) 

Χαχαχαχα τα μεγάλα.πνεύματα συναντιούνται!!!

Αυτή η τσαντα ειναι απαραιτητη?


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι said:

Εγω πήρα Αρκάδι και έπλυνα ρουχαλάκια κ.α. Και δεν μου άρεσε καθόλου, μου μύριζε χωματιλα. Μου δίνει η κουμπαρα μου τα δικά τους που μοσχοβολουσαν! Της λέω με τι τα έπλυνες; Με Αρκάδι μου λέει! Αποκλείεται λέω εσας μοσχοβολανε και εσενα μου λέει μολις τα φορέσει ο μπεμπης ετσι θα μοσχοβολησουν!

Χωματίλα δε θα μυρίζουν σίγουρα όταν τα βάλει ο μπεμπάκος σου !! 
εγω πήρα τα εύρηκα newborn και απορρυπαντικό και μαλακτικό αλλά δεν έχω πλύνει ακόμη ... ωραία μυρίζανε στο μπουκάλι. 

Just now, Joka said:

Χαχαχαχα τα μεγάλα.πνεύματα συναντιούνται!!!

Αυτή η τσαντα ειναι απαραιτητη?

Στο γιο μου δεν είχα ... θήλασα κιόλας όποτε μπιμπερό και σκόνες και νερό δεν κουβαλούσα (με εξαίρεση τους 3,5 πρώτους μήνες που αντλούσα οποτε χρειαζόταν το μπιμπερό) αλλά με μια μικρή τσαντουλα που ειχα βολευόμουν.  Τώρα με τα 2 σίγουρα θέλω πιο πολύ χώρο για όλα όποτε πήρα .. με 24€ την πήρα οπότε δεν ήταν μεγάλο έξοδο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Πήρα κι εγώ σήμερα από pat pat λίγα ρουχαλάκια με πολύ μεγάλη έκπτωση και τσάντα για πάνες / μπιμπερό  (δεν ειχα στο γιο μου) με 68% έκπτωση !! ;) 

Καλε θα το δω κ εγω αυτο το pat pat,  ξεμυαλιστηκα! Χι χι

Παντως αν κ ο γιατρος μου,  μου ειπε δεν χρειάζεται Doppler εγω πηρα να κλεισω για οταν θα ειμαι 30 ακριβώς!! Την Τετάρτη δηλαδή! Τοσο κ τοσο κανουμε,  κεω μια εξέταση παραπάνω δεν βλάπτει 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Καλε θα το δω κ εγω αυτο το pat pat,  ξεμυαλιστηκα! Χι χι

Παντως αν κ ο γιατρος μου,  μου ειπε δεν χρειάζεται Doppler εγω πηρα να κλεισω για οταν θα ειμαι 30 ακριβώς!! Την Τετάρτη δηλαδή! Τοσο κ τοσο κανουμε,  κεω μια εξέταση παραπάνω δεν βλάπτει 

Κοριτσι,το ντοπλερ γινεται πιο αργα.22η-23η βδομαδα.Να το κάνεις.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, KateV είπε:

Μου τα σύστησε η κολλητή μου που έχει χρησιμοποίηση αρκετά Προϊόντα από διάφορες εταιρίες . Αλλιώς σιγά να μην έμπαινα σ’αυτην την διαδικασία .Αλλά και πάλι δεν είναι σίγουρο ότι θα ταιριάξει στο δικό μου μωρό.

Εχει κάνει καμία κοπέλα rdv με παιδίατρο ; 

@KateV εγώ έχω κάνει ραντεβού με παιδίατρο

3 ώρες πρίν, KateV είπε:

Μου τα σύστησε η κολλητή μου που έχει χρησιμοποίηση αρκετά Προϊόντα από διάφορες εταιρίες . Αλλιώς σιγά να μην έμπαινα σ’αυτην την διαδικασία .Αλλά και πάλι δεν είναι σίγουρο ότι θα ταιριάξει στο δικό μου μωρό.

Εχει κάνει καμία κοπέλα rdv με παιδίατρο ; 

@KateV εγώ έχω κάνει ραντεβού με παιδίατρο

Εγώ σήμερα και χτες ξεμυαλιστηκα. Αρχικά αγόρασα πάνες. Ένα πακέτο από babylino και ένα pampers και θα πάρω και ένα από άλλη μια εταιρία οικολογικό (και πανάκριβο) για να δω ποιες του ταιριάζουν. 

Έκανα παραγγελία από pat pat 35€ σύνολο! Έχει πολύ καλά κομμάτια. Απλά πρέπει να μην ξεπεράσουμε τα 40€ γιατί έχει τελωνείο νομίζω. 

Επίσης παρήγγειλα από h&m φανελάκια θηλασμού (εγώ με αυτά θα πάω στο μαιευτήριο γιατί λεφτά για πυτζάμες που δεν μου αρέσουν δεν δίνω) και σουτιέν θηλασμού. Τα έχει βάλει όλα -20%. 

έχω βρει και μια κουβέρτα αλλά ακόμα δεν την έχω πάρει. 

Επίσης καλλυντικά δεν θα πάρω. Η παιδίατρος μου είπε ότι μαντιλακια καλό θα ήταν να μη χρησιμοποιήσω εκτός από ανάγκη και ότι το νεράκι είναι μια χαρά. Επίσης δεν μου πρότεινε καμία εταιρία για κρέμες. Αντίθετα μου είπε πως θα μου δώσουν άπειρα δείγματα στο μαιευτήριο για να διαλέξω. 

Το μόνο μου έχω πάρει είναι από τη mustela λαδακι για το περίνεο που το χρησιμοποιούμε για να αυξηθεί η ελαστικότητα στην περιοχή πριν τη γέννα. Δεν το έχω ξεκινήσει ακόμα να πω την αλήθεια. 

Just now, Joka είπε:

Κοριτσι,το ντοπλερ γινεται πιο αργα.22η-23η βδομαδα.Να το κάνεις.

@Joka εννοείς 32-33η βδομάδα ε? Εγώ το έκανα με το που μπήκα στην 32.

Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo said:

@KateV εγώ έχω κάνει ραντεβού με παιδίατρο

@KateV εγώ έχω κάνει ραντεβού με παιδίατρο

Εγώ σήμερα και χτες ξεμυαλιστηκα. Αρχικά αγόρασα πάνες. Ένα πακέτο από babylino και ένα pampers και θα πάρω και ένα από άλλη μια εταιρία οικολογικό (και πανάκριβο) για να δω ποιες του ταιριάζουν. 

Έκανα παραγγελία από pat pat 35€ σύνολο! Έχει πολύ καλά κομμάτια. Απλά πρέπει να μην ξεπεράσουμε τα 40€ γιατί έχει τελωνείο νομίζω. 

Επίσης παρήγγειλα από h&m φανελάκια θηλασμού (εγώ με αυτά θα πάω στο μαιευτήριο γιατί λεφτά για πυτζάμες που δεν μου αρέσουν δεν δίνω) και σουτιέν θηλασμού. Τα έχει βάλει όλα -20%. 

έχω βρει και μια κουβέρτα αλλά ακόμα δεν την έχω πάρει. 

Επίσης καλλυντικά δεν θα πάρω. Η παιδίατρος μου είπε ότι μαντιλακια καλό θα ήταν να μη χρησιμοποιήσω εκτός από ανάγκη και ότι το νεράκι είναι μια χαρά. Επίσης δεν μου πρότεινε καμία εταιρία για κρέμες. Αντίθετα μου είπε πως θα μου δώσουν άπειρα δείγματα στο μαιευτήριο για να διαλέξω. 

Το μόνο μου έχω πάρει είναι από τη mustela λαδακι για το περίνεο που το χρησιμοποιούμε για να αυξηθεί η ελαστικότητα στην περιοχή πριν τη γέννα. Δεν το έχω ξεκινήσει ακόμα να πω την αλήθεια. 

@Joka εννοείς 32-33η βδομάδα ε? Εγώ το έκανα με το που μπήκα στην 32.

Ωχ ωχ ωχ εμένα ήταν 41€ νομίζω η αξία από pat pat αλλά μπηκα από το site της Αγγλίας που έβαλε χθες μια κοπέλα και έλεγε ότι δεν περνάς τελωνείο από εκεί  ... και όταν Ολοκλήρωσα την παραγγελία δεν έλεγε για τελωνείο τίποτα ... ελπιζω να μην την πάτησα. 
Κοριτσια το πρώτο διάστημα όχι μωρό μαντήλα ... πανάκι με νεράκι και αν είναι χάλια η κατάσταση νιπτηρας και ξέπλυμα με τρεχούμενο νεράκι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια πηγα στον ενδοκρινολογο που μου συστησατε και με ψιλαφησε κ μου είπε ότι δεν εχω τιποτα..προληπτικα μπορω να παω σε 3 εβδομάδες παλι να δούμε πως θα είμαι..επισης έκρινε πως εναι πολλα τα κιλα που έχω για τις 25 εβδομαδες που διανυω.. εντάξει απο μέσα μου γέλασα λιγο..λεει συνολο πρεπει να πάρεις 10 κιλά.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Κοριτσι,το ντοπλερ γινεται πιο αργα.22η-23η βδομαδα.Να το κάνεις.

Εγω ηξερα 30 με 32, κ μιας κ θα είμαι ακριβώς 30 την Τετάρτη ειπα τοτε,  βασικα αυτη μ ειπε δεν αποφάσισα εγω..  :-|

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Εγω ηξερα 30 με 32, κ μιας κ θα είμαι ακριβώς 30 την Τετάρτη ειπα τοτε,  βασικα αυτη μ ειπε δεν αποφάσισα εγω..  :-|

συμφωνω 30 με 32 γίνεται και θεωρω πως είναι απαραίτητη εξεταση

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

συμφωνω 30 με 32 γίνεται και θεωρω πως είναι απαραίτητη εξεταση

Εμενα ο γιατρος τσεκάρει καθε φορα αιματωση κλπ κ μ ειπε δεν χρειάζεται αλλα εγω εκλεισα να παω κ εκει που εκανα τις αυχενικες..  Να τσεκαρω κ τραχηλο παλι..  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Εμενα ο γιατρος τσεκάρει καθε φορα αιματωση κλπ κ μ ειπε δεν χρειάζεται αλλα εγω εκλεισα να παω κ εκει που εκανα τις αυχενικες..  Να τσεκαρω κ τραχηλο παλι..  

ναι μωρέ καλα εκανες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...