Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

      να πω ότι δεν τα ειπα! από Δευτέρα και με επιφύλαξη!  είναι πολύ νωρίς! ουτε γω έτσι χαχχαχα 🥰

      Κανονικά έπρεπε να σε ακούσω,είσαι ο γκουρού των τεστ. Απλά ρε γμτ έχω τραβήγματα στη μήτρα από χθες και επειδή έχω ξαναμεινει έγκυος,ξέρω ότι δεν είναι έντερο και λέω ΒΡΕ ΛΕΣ? Αν είχε πιάσει η εμβρυομεταφορά,δεν θα έπρεπε να είναι λίγο αχνή η γραμμουλα?

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, chris79 είπε:

Ωχ ωχ ωχ εμένα ήταν 41€ νομίζω η αξία από pat pat αλλά μπηκα από το site της Αγγλίας που έβαλε χθες μια κοπέλα και έλεγε ότι δεν περνάς τελωνείο από εκεί  ... και όταν Ολοκλήρωσα την παραγγελία δεν έλεγε για τελωνείο τίποτα ... ελπιζω να μην την πάτησα. 
Κοριτσια το πρώτο διάστημα όχι μωρό μαντήλα ... πανάκι με νεράκι και αν είναι χάλια η κατάσταση νιπτηρας και ξέπλυμα με τρεχούμενο νεράκι. 

@chris79 νομίζω θα στο έγραφε αν είχε τελωνείο ούτως η άλλως. Οπότε μην αγχώνεσαι

Just now, Ani!! είπε:

κοριτσια πηγα στον ενδοκρινολογο που μου συστησατε και με ψιλαφησε κ μου είπε ότι δεν εχω τιποτα..προληπτικα μπορω να παω σε 3 εβδομάδες παλι να δούμε πως θα είμαι..επισης έκρινε πως εναι πολλα τα κιλα που έχω για τις 25 εβδομαδες που διανυω.. εντάξει απο μέσα μου γέλασα λιγο..λεει συνολο πρεπει να πάρεις 10 κιλά.. 

@Ani!!  πόσα έχεις πάρει?

Just now, Paris.33 είπε:

Εμενα ο γιατρος τσεκάρει καθε φορα αιματωση κλπ κ μ ειπε δεν χρειάζεται αλλα εγω εκλεισα να παω κ εκει που εκανα τις αυχενικες..  Να τσεκαρω κ τραχηλο παλι..  

@Paris.33 ο γυναικολόγος σου δεν σου μετράει τράχηλο? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Εγω ηξερα 30 με 32, κ μιας κ θα είμαι ακριβώς 30 την Τετάρτη ειπα τοτε,  βασικα αυτη μ ειπε δεν αποφάσισα εγω..  :-|

Εμενα μου ειπε 32η.Και στη β επιπεδου ζητουσε 22η-23η για να εχει μεγαλωσει και να φαινονται ολα καλύτερα μου ειχε πει..

Just now, Ani!! είπε:

κοριτσια πηγα στον ενδοκρινολογο που μου συστησατε και με ψιλαφησε κ μου είπε ότι δεν εχω τιποτα..προληπτικα μπορω να παω σε 3 εβδομάδες παλι να δούμε πως θα είμαι..επισης έκρινε πως εναι πολλα τα κιλα που έχω για τις 25 εβδομαδες που διανυω.. εντάξει απο μέσα μου γέλασα λιγο..λεει συνολο πρεπει να πάρεις 10 κιλά.. 

Τι σημαινει δεν εχειςτιποτα?Οζους εννοουσε?Για την tsh που ειναι εκτος ορίου δε σου έδωσε χάπι??

Οσο για τα κιλα,εγω συμφωνω απόλυτα.Ο θυρεοειδης εχει άμεση σχεση με.την αυξηση των κιλων.

Εγω 6 ως τωρα.Σχεδον 30 βδομαδων.

Just now, Paris.33 είπε:

Εμενα ο γιατρος τσεκάρει καθε φορα αιματωση κλπ κ μ ειπε δεν χρειάζεται αλλα εγω εκλεισα να παω κ εκει που εκανα τις αυχενικες..  Να τσεκαρω κ τραχηλο παλι..  

Τον τραχηλο με ακριβεια τον μετραει ο εμβρυομητρικος.

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo είπε:

@chris79 νομίζω θα στο έγραφε αν είχε τελωνείο ούτως η άλλως. Οπότε μην αγχώνεσαι

@Ani!!  πόσα έχεις πάρει?

@Paris.33 ο γυναικολόγος σου δεν σου μετράει τράχηλο? 

Μου τον τσεκαρει αλλα οπως ειπε και η @Joka εκεί που καναμε τις αυχενικες νομίζω ειναι πιο αξιοπιστη η μέτρηση! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Εμενα μου ειπε 32η.Και στη β επιπεδου ζητουσε 22η-23η για να εχει μεγαλωσει και να φαινονται ολα καλύτερα μου ειχε πει..

Τι σημαινει δεν εχειςτιποτα?Οζους εννοουσε?Για την tsh που ειναι εκτος ορίου δε σου έδωσε χάπι??

Οσο για τα κιλα,εγω συμφωνω απόλυτα.Ο θυρεοειδης εχει άμεση σχεση με.την αυξηση των κιλων.

Εγω 6 ως τωρα.Σχεδον 30 βδομαδων.

Τον τραχηλο με ακριβεια τον μετραει ο εμβρυομητρικος.

Όταν ψηλαφεί δεν το κάνει απαραίτητα για να βρει όζους γιατί πολλές φορές και με την ψηλάφηση δεν φαίνονται και ανακαλύπτονται με υπέρηχο. Στην περίπτωση της εγκυμοσύνης δεν έχει νόημα γιατί δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα τώρα, μόνο αφού γεννήσουμε. Ψηλάφηση ωστόσο γίνεται για να δει αν ο θυρεοειδής αδένας είναι διογκωμένος. 

Για τα κιλά ναι συμφωνώ κι εγώ και ανεξάρτητα από το θυροειδή, άλλωστε και η γυναικολόγος εμένα μου είπε το πολύ 12. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo είπε:

Όταν ψηλαφεί δεν το κάνει απαραίτητα για να βρει όζους γιατί πολλές φορές και με την ψηλάφηση δεν φαίνονται και ανακαλύπτονται με υπέρηχο. Στην περίπτωση της εγκυμοσύνης δεν έχει νόημα γιατί δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα τώρα, μόνο αφού γεννήσουμε. Ψηλάφηση ωστόσο γίνεται για να δει αν ο θυρεοειδής αδένας είναι διογκωμένος. 

Για τα κιλά ναι συμφωνώ κι εγώ και ανεξάρτητα από το θυροειδή, άλλωστε και η γυναικολόγος εμένα μου είπε το πολύ 12. 

Ετσι ακριβώς.Καποιες φορές.όμως οι όζοι ειναι και ορατοι ακόμα,ποσο μαλλον ψηλαφουνται..

Γενικα στην εγκυμοσύνη ο θυρεοειδης ειναι πολύ σημαντικός διότι απορρυθμιζεται συχνά.

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Βρε κορίτσια ασχετο πάλι, νιωθω καμια φορα το μωρο να κανει σαν.. Κομπρεσερ:D ειναι φυσιολογικό;; η το δικο μ ειναι παραξενο 

@Paris.33 ναι καλέ!!! Φυσιολογικό είναι!!! Μπορεί να τεντώνεται χαχαχχα:-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo είπε:

@chris79 νομίζω θα στο έγραφε αν είχε τελωνείο ούτως η άλλως. Οπότε μην αγχώνεσαι

@Ani!!  πόσα έχεις πάρει?

@Paris.33 ο γυναικολόγος σου δεν σου μετράει τράχηλο? 

8 κιλά καλε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Βρε κορίτσια ασχετο πάλι, νιωθω καμια φορα το μωρο να κανει σαν.. Κομπρεσερ:D ειναι φυσιολογικό;; η το δικο μ ειναι παραξενο 

Καλημέρα! Κι εμένα συχνά νοιώθω σαν να κάνει σεισμό στην κοιλιά μου. Χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Joka είπε:

Καλημέρα μανούλες!Φανταστική μέρα σήμερα!!Ξεχυνόμαστε για περπάτημα και καφεδάκι στον ήλιο!!!!!:cool:

 

Καλημέρα! Κ εμεις λενε να βγουμε αλλα πιο μεσημέρι που μαζευονται ολοι εγω στην γειτονιά να εχει ησυχια...!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Καλημέρα! Κ εμεις λενε να βγουμε αλλα πιο μεσημέρι που μαζευονται ολοι εγω στην γειτονιά να εχει ησυχια...!! 

Εμεις γυρισαμε εδω και ωρα.Αυτή ειναι η γειτονια μας και παμε πρωι για τον ιδιο λογο εννοειται.Οσο περναει η ωρα γινεται χαμός!

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Ακριβως αυτό θα έλεγα.. Σεισμός πραγματικά χαχαχα

Παντως.... Αποφασισα ειτε θα κλεισω τα αυτια μου ειτε θα τρελαθω!! Εγω την μπεμπα, ισως επειδή συνηθως κλωτσαει κ προς τα μεσα την νιωθω εσωτερικα πραγματικά σαν σεισμο κ οχι κάθε ωρα κ λεπτο..  Εχω βαρεθει να ακουω κ να μ ρωτανε,  βλέπεις πατουσακια;;  αα εγω εβλεπα! Σε ξυπναει απο τις κλωτσιες;;  ααα εμενα μ ξυπνουσε! Χτυπαει καθε ωρα και λεπτο;;  ααα εμενα συνέχεια! Βαζω stop, κ ουτε πατουσινια βλέπω, ουτε με ξυπναει, ουτε μ δινει παρον καθε δευτερόλεπτο αααα κ η κοιλια μου ειναι μικρη κ πανω και εχω μπεμπα, παρολο που μ λενε οτι ειναι κοιλια για αγορι:P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...