Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , Renaki80 είπε:

Αχ κορίτσια είμαι συγκινημένη, γιατί όλο αυτόν τον καιρό, σε όλο αυτό το όνειρο να γίνουμε μανούλες, στα δύσκολα και στα εύκολα, στην αγωνία και στην χαρά, ήσασταν όλες κοντά μου!!! Νιώθω τόσο τυχερή που είμαι σε αυτή την ομάδα και σας έχω γνωρίσει (έστω και έτσι) που νιώθω για όλες σας, σαν να είστε οικογένεια! Σας αγαπώ και ας μην σας ξερω! 
(Ήθελα πολύ καιρό να σας το πώ) :wub::wub::wub:

Πλέον το έχω εύκολο το δάκρυ με τις ορμόνες και μόλις ένα δάκρυ κύλησε.. Γλυκούλα:x πόσο δίκιο έχεις, είμαστε μια τόσο όμορφη παρέα και περνάμε η μία την αγωνία της άλλης.. Σκεφτόμαστε η μία την άλλη χωρίς να γνωριζόμαστε καν... Σας στέλνω την αγάπη μου :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, chris79 είπε:

Αχ κι εγώ τώρα που έχουμε ξεκινήσει να οργανωνόμαστε έχω ξεσηκωθεί .. ανυπομονώ !  Θέλω να τα γνωρίσω .. να δω που μοιάζουν , τις φωνούλες τους , τη μυρωδιά τους ... 

Κι εγω πλέον τα ίδια..:x

πρίν από 42 λεπτά , Renaki80 είπε:

Αχ κορίτσια είμαι συγκινημένη, γιατί όλο αυτόν τον καιρό, σε όλο αυτό το όνειρο να γίνουμε μανούλες, στα δύσκολα και στα εύκολα, στην αγωνία και στην χαρά, ήσασταν όλες κοντά μου!!! Νιώθω τόσο τυχερή που είμαι σε αυτή την ομάδα και σας έχω γνωρίσει (έστω και έτσι) που νιώθω για όλες σας, σαν να είστε οικογένεια! Σας αγαπώ και ας μην σας ξερω! 
(Ήθελα πολύ καιρό να σας το πώ) :wub::wub::wub:

:x:x:x


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ani!! είπε:

Κοριτσια μου Καλημέρα! σχετικά με το τι λέει ο κόσμος να σας πω τι μου είπε η μαναβισα!

καιρο εχουμε να σε δούμε, είσαι καλα;;;;

-ναι της λεω μια χαρά 

-εισαι 7,5 μηνών τωρα;;;

-Οχι της λεω στον 6ο μπαινω

-εχεις μεγάλη κοιλια, Μηπως εχεις διδυμα;;;

-μπα τι λεω θα το ήξερα ενα κοριτσάκι εχω...

-Μην το λες λεει... :):)

Να την ακούς την μανάβισα... Γιατί η μαναβισα ξέρει!!! Μα αν είναι δυνατόν!! Εγώ δεν θα κρατιόμουν θα τηε απαντούσα... Ή θα πήγαινα την επόμενη και θα της έλαγα "ευτυχώς που βάλατε τις αμφιβολίες και το έψαξα.. Όντως τελικά έχω οχι 1 αλλα 3"

2 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εγώ κλεισμένη μέσα στο σπίτι συνέχεια δεν έρχομαι σε επαφή με.κανεναν!!! Είμαι τυχερή απ' τη μια γιατί κανένας δεν μου λέει τίποτα δεν με επηρεαζει και δεν με κρίνει.!!! 

Κορίτσια μου, πως πέρασε ο καιρός...και το λέω εγώ αυτό που μετραγα απ' την αρχή τις μέρες μια μια ( και ακόμα το κάνω δηλαδή!!!) Δεν το πιστεύω ότι σε δύο μήνες γεννάνε...ανυπομονώ και αγωνιώ ταυτόχρονα!!! Εσείς πώς νιώθετε???

Και εγώ εχω μεγάλη αγωνία..απο το να ειναι καλά και να γεννηθεί υγιείς μεχρι πως θα είναι εξωτερικά. Έχω κ ενα άγχος παραπάνω γιατι εχω στην οικογένεια του άντρα μου άτομο με αυτισμό και το σκέφτομαι κ αυτό... Επίσης θέλω τόσο πολύ να καταφέρω να την θηλάσω σωστα κ αυτό είναι κατι που επίσης σκέφτομαι συνέχεια. 

Το μόνο που δεν σκέφτομαι ειναινη διαδικασία του τοκετού. Δεν ξερω γιατι αλλα δεν μπορω να τον φανταστώ.. Και αλήθεια ειναι ότι η ωρα πλησιάζει. 

1 hour ago, Renaki80 είπε:

Αχ κορίτσια είμαι συγκινημένη, γιατί όλο αυτόν τον καιρό, σε όλο αυτό το όνειρο να γίνουμε μανούλες, στα δύσκολα και στα εύκολα, στην αγωνία και στην χαρά, ήσασταν όλες κοντά μου!!! Νιώθω τόσο τυχερή που είμαι σε αυτή την ομάδα και σας έχω γνωρίσει (έστω και έτσι) που νιώθω για όλες σας, σαν να είστε οικογένεια! Σας αγαπώ και ας μην σας ξερω! 
(Ήθελα πολύ καιρό να σας το πώ) :wub::wub::wub:

Ειναι πραγματικά τόσο όμορφο όλο αυτό που μοιραζόμαστε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mari@nna είπε:

Να την ακούς την μανάβισα... Γιατί η μαναβισα ξέρει!!! Μα αν είναι δυνατόν!! Εγώ δεν θα κρατιόμουν θα τηε απαντούσα... Ή θα πήγαινα την επόμενη και θα της έλαγα "ευτυχώς που βάλατε τις αμφιβολίες και το έψαξα.. Όντως τελικά έχω οχι 1 αλλα 3"

Και εγώ εχω μεγάλη αγωνία..απο το να ειναι καλά και να γεννηθεί υγιείς μεχρι πως θα είναι εξωτερικά. Έχω κ ενα άγχος παραπάνω γιατι εχω στην οικογένεια του άντρα μου άτομο με αυτισμό και το σκέφτομαι κ αυτό... Επίσης θέλω τόσο πολύ να καταφέρω να την θηλάσω σωστα κ αυτό είναι κατι που επίσης σκέφτομαι συνέχεια. 

Το μόνο που δεν σκέφτομαι ειναινη διαδικασία του τοκετού. Δεν ξερω γιατι αλλα δεν μπορω να τον φανταστώ.. Και αλήθεια ειναι ότι η ωρα πλησιάζει. 

Ειναι πραγματικά τόσο όμορφο όλο αυτό που μοιραζόμαστε. 

Ο αυτισμός δεν είναι κληρονομικός.

  • Χαχα 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Ο αυτισμός δεν είναι κληρονομικός.

Υπάρχουν αρκετές έρευνες που αναφέρουν ότι οι γεννητικοί παράγοντες επηρεάζουν την εμφάνιση αυτισμού. Φυσικά δεν είναι συνεπαγωγη όμως, γενικά το θέμα του αυτισμού είναι ενα θέμα που ακόμα η επιστήμη δεν έχει διερεύνηση πλήρως. Τα παραπάνω μας ανέφεραν και οι γιατροί τους οποίους ρωτήσαμε και δυστυχώς δεν υπάρχει ακόμα κάποια προγεννητική εξέταση ώστε να μπορεί να διαγνωστεί. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mari@nna είπε:

Υπάρχουν αρκετές έρευνες που αναφέρουν ότι οι γεννητικοί παράγοντες επηρεάζουν την εμφάνιση αυτισμού. Φυσικά δεν είναι συνεπαγωγη όμως, γενικά το θέμα του αυτισμού είναι ενα θέμα που ακόμα η επιστήμη δεν έχει διερεύνηση πλήρως. Τα παραπάνω μας ανέφεραν και οι γιατροί τους οποίους ρωτήσαμε και δυστυχώς δεν υπάρχει ακόμα κάποια προγεννητική εξέταση ώστε να μπορεί να διαγνωστεί. 

Εξέταση για να διαγνωστεί δεν υπάρχει ναι.Όπως επίσης δεν υπάρχει κανένας συσχετισμος με κληρονομικότητα..Εμφανιζεται παντως σε μεγαλύτερο βαθμο σε άγόρια.

Λογω επαγγέλματος έχω ασχοληθεί αρκετά.

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Έχετε συζητήσει με το γιατρό σας πόσο θα κοστίσει η γέννα?? ( Για ιδιωτικό νοσοκομείο)!

Καλημέρα!! Ναι έχουμε συζητήσει με την γιατρό με φυσιολογικό τοκετό εμάς μας είπε η κλινική 1150 ευρώ Κ αυτή 1000 Ενώ στην αρχή μας είχε πει ότι θέλει 800 τώρα γιατί το άλλαξε δεν ξέρω!!!:sad: Με καισαρική 1650 Κ η γιατρός πάλι 1000ευρώ!!! Σκέφτομαι να αλλάξω κλινική αν και αργά!!! Βρήκα μια κλινική εδώ κοντά στην περιοχή μου που είναι τα μισά λεφτά από αυτά που είπα Κ έχω ακούσει Κ καλές κριτικές!!! Επειδή απογοητευτικά με την γυναικολόγο μου, ενώ είναι πολύ καλή σαν γιατρός!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Σοφκα7 είπε:

Καλημέρα!! Ναι έχουμε συζητήσει με την γιατρό με φυσιολογικό τοκετό εμάς μας είπε η κλινική 1150 ευρώ Κ αυτή 1000 Ενώ στην αρχή μας είχε πει ότι θέλει 800 τώρα γιατί το άλλαξε δεν ξέρω!!!:sad: Με καισαρική 1650 Κ η γιατρός πάλι 1000ευρώ!!! Σκέφτομαι να αλλάξω κλινική αν και αργά!!! Βρήκα μια κλινική εδώ κοντά στην περιοχή μου που είναι τα μισά λεφτά από αυτά που είπα Κ έχω ακούσει Κ καλές κριτικές!!! Επειδή απογοητευτικά με την γυναικολόγο μου, ενώ είναι πολύ καλή σαν γιατρός!!! 

Μ....εντάξει...μέτρια τιμή μου φαίνεται! Μην ξεχνάς ότι η καισαρική είναι χειρουργιο! Οπότε πάει λίγο πιο πάνω!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Έχετε συζητήσει με το γιατρό σας πόσο θα κοστίσει η γέννα?? ( Για ιδιωτικό νοσοκομείο)!

Καλημερα τουτουνακι μου! Εμείς δεν τον ρωτησαμε τον γιατρό, ξερω σε γνωστή μου 1200 για καισαρικη, αλλα γενικα ξερω ειναι κ "άνθρωπος" και κρινει αναλογως..  Την προηγούμενη φορα που ειχαμε ρωτήσει ήταν πολυ καθησυχαστικος και γενικά δεν εχω ακουσει απο κνν για εξωφρενικά ποσα παρολο που ειναι απο τους πιο γνωστούς κ παλιούς στην περιφέρεια..  Για την κλινικη βρηκα τιμοκατάλογο στο ίντερνετ κ με ενημερωσαν οτι ισχύει, δλδ 1350 (με αναισθησιολογο κ νεογνολογο) σε δικλινο φυσιολογικα και λιγο παραπάνω για την καισαρική. Γερα να ειναι τα παιδακια μας και τα λεφτα δεν ειναι τίποτα..  Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη το σκεφτομουνα πιο πολυ, μετα απο αυτα που πέρασα, λεω να το πιασωστα χερια μου να ερθουμε σπιτι και δεν με νοιάζει τίποτα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Μ....εντάξει...μέτρια τιμή μου φαίνεται! Μην ξεχνάς ότι η καισαρική είναι χειρουργιο! Οπότε πάει λίγο πιο πάνω!

Ναι το ξέρω ότι για καισαρική είναι πιο πάνω η τιμή!!! Απλά εγώ το είπα για την γυναικολόγο μου που στην αρχή μου είπε 800 είτε πάω για φυσιολογικά είτε καισαρική Κ μετά μου λέει 1000 χωρίς να εξηγήσει τον λόγο που άλλαξε η τιμή!!! Τεσπα σημασία έχει να πάνε όλα καλά από κει πέρα ότι γίνει!!!:)

Link to comment
Share on other sites

2000 ή γιατρός μου,ανεξαρτήτως καισαρική ή φυσιολογικής Γεννας και είναι και το πιο ηθικό θεωρώ.

Στο μαιευτήριο όσο έχει το τρίκλινο θα πληρώσουμε.

Με το τα λεφτά δεν είναι τίποτα δε συμφωνώ.Τα λεφτά να τα βάζω για το παιδί.στην άκρη ναι,για τους γιατρούς κ@ρατιάτικα δε.σκοπευω να διαθέτω.

Αν δεν ήταν τώρα το επίδομα θα γέννούσα στο Έλενας όπου μια χαρά.είναι κι εκεί.

 

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Καλημερα τουτουνακι μου! Εμείς δεν τον ρωτησαμε τον γιατρό, ξερω σε γνωστή μου 1200 για καισαρικη, αλλα γενικα ξερω ειναι κ "άνθρωπος" και κρινει αναλογως..  Την προηγούμενη φορα που ειχαμε ρωτήσει ήταν πολυ καθησυχαστικος και γενικά δεν εχω ακουσει απο κνν για εξωφρενικά ποσα παρολο που ειναι απο τους πιο γνωστούς κ παλιούς στην περιφέρεια..  Για την κλινικη βρηκα τιμοκατάλογο στο ίντερνετ κ με ενημερωσαν οτι ισχύει, δλδ 1350 (με αναισθησιολογο κ νεογνολογο) σε δικλινο φυσιολογικα και λιγο παραπάνω για την καισαρική. Γερα να ειναι τα παιδακια μας και τα λεφτα δεν ειναι τίποτα..  Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη το σκεφτομουνα πιο πολυ, μετα απο αυτα που πέρασα, λεω να το πιασωστα χερια μου να ερθουμε σπιτι και δεν με νοιάζει τίποτα 

Καλά εννοείται αυτό!!!! Πρώτα και πάνω απ' όλα να είναι γερά και δυνατά και υγιή!!!! Απλά να έχουμε.μια ιδέα...

Just now, Joka είπε:

2000 ή γιατρός μου,ανεξαρτήτως καισαρική ή φυσιολογικής Γεννας και είναι και το πιο ηθικό θεωρώ.

Στο μαιευτήριο όσο έχει το τρίκλινο θα πληρώσουμε.

Με το τα λεφτά δεν είναι τίποτα δε συμφωνώ.Αν δεν ήταν τώρα το επίδομα θα γέννούσα στο Έλενας όπου μια χαρά.είναι κι εκεί.

 

2000 η γιατρός, βάλε και 1500 το δωμάτιο, πολλά νομίζω πάει! 


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Έχετε συζητήσει με το γιατρό σας πόσο θα κοστίσει η γέννα?? ( Για ιδιωτικό νοσοκομείο)!

Σε δημόσιο που θα γεννήσω (ευελπιστώ με τον γιατρό μου διότι εξαρτάται από το να έχει εφημερία ή διαφορετικά να μου σπάσουν τα νερά πρωί διότι είναι τα περισσότερα πρωινά εκεί) μου είπε ότι θέλουμε εμείς, ένα συμβολικό ποσο.. Βέβαια τώρα που άλλαξαν τα δεδομένα και υπάρχει περίπτωση να πάμε με πρόκληση στις 38 βδομάδες λόγω διαβήτη θα το συζητήσω ξανά μαζί του την άλλη βδομάδα που θα μου κάνει το Doppler... Αν και δημόσιο δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να παίρνουν έξτρα χρήματα.. Αν και πίστευω δεν θα μου ζητήσει κάτι διαφορετικό από αυτό που είπε στην αρχή έτσι πως τον ξέρω.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...