Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα!Μόλις γύρισα από την κλινική,σε δύο ώρες θα ξέρω το αποτέλεσμα.Εσυ πως είσαι ?

      Αγωνιώ με εσένα !!! Σου εύχομαι ολόψυχα μια τεράστια χοριακη !!!! Εγώ είμαι 6η ημέρα σήμερα …. Κάνω υπομονή κ προσπαθώ να είναι ήρεμη και αισιόδοξη !!!! Καλημέρα !

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Paris.33 είπε:

Ενας βραστήρας,  που δεν εχω στη λιστα μου, κ ευτυχώς έγινε αναφορά, νομιζω δεν παει χαμένος! Θα δω κ εγω! Εγω κοιταξα να μαζεψω πιο πολυ ρουχακια κλπ που θελουν πλυσιμο κ απο εβδομάδα θα κλεισω ραντεβού με παιδιατρο για κατάλληλη ενημέρωση γιατι κ εγω δεν εχω ιδεα!!! 

Ασε ούτε εγω έχω ιδέα!! Ρουχακια και τα διάφορα  από που πήρες; Υπάρχουν πολλα καταστήματα και πραγματικά χάνεσαι... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, bcd18 είπε:

Ασε ούτε εγω έχω ιδέα!! Ρουχακια και τα διάφορα  από που πήρες; Υπάρχουν πολλα καταστήματα και πραγματικά χάνεσαι... 

Λοιπόν εκανα τα βασικα ψωνια 2 3 πριν κλεισουν..  Mothercare εχει 3αδες φορμακια βαμβακερα,   στα 30, νομιζω ειναι αρκετα καλη τιμη,  δεν ειχε εκπτωση..  Και μετα το ιδιο καταστημα και Prenatal ειχε σταντ (on line δεν τα ειχε)  50% οποτε πηρα 2 3 βελουτε, εκει αξιζε η έκπτωση γιατι ξεκινανε απο τα 20 25 ευρω εκαστο.. Κ 1 μπουρνουζακι 1 σελτεδακι 1 ζακετακι επίσης απο prenatal, βγάλαμε κ καρτα με 15 ευρω κ μερικα τα πηρα εως κ 60% κατω.. Παρήγγειλα κ μια κουβερτουλα "ανεμος" κουνιας επισης νομίζω εχει ακομη 50%! Ζιπουνακια απο μια γνωστη μου αλλα μια 5αδα που θελω ακομη σκέφτομαι απο zara.  Προσοχή στα νουμερακια του Prenatal ειναι στενα,  εγω το πηγαινα βαση ποντων,  62 δλδ ;) καλα ψωνια για το μπεμπουλακι σας!! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, mommytobe είπε:

Κορίτσια κάτι άσχετο αλλά ξέρει καμία με ποια κουριερ στέλνει το ofarmakopeios.gr τα δέματα.. Έχει παραγγείλει καμία? Γιατί μου έστειλαν αριθμό παρακολούθησης αλλά μόνο από το σαιτ τους και δεν μου εμφανίζει τίποτα.. Τους έχω στείλει μέιλ αλλά καλά κρασιά μέχρι να απαντήσουν 

Τι σου απάντησαν?Κι εγώ περίμενα σήμερα να παραλαβω κι αντί αυτού έλαβε το ίδιο μέηλ,5 μέρες μετά την παραγγελία!!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Λοιπόν εκανα τα βασικα ψωνια 2 3 πριν κλεισουν..  Mothercare εχει 3αδες φορμακια βαμβακερα,   στα 30, νομιζω ειναι αρκετα καλη τιμη,  δεν ειχε εκπτωση..  Και μετα το ιδιο καταστημα και Prenatal ειχε σταντ (on line δεν τα ειχε)  50% οποτε πηρα 2 3 βελουτε, εκει αξιζε η έκπτωση γιατι ξεκινανε απο τα 20 25 ευρω εκαστο.. Κ 1 μπουρνουζακι 1 σελτεδακι 1 ζακετακι επίσης απο prenatal, βγάλαμε κ καρτα με 15 ευρω κ μερικα τα πηρα εως κ 60% κατω.. Παρήγγειλα κ μια κουβερτουλα "ανεμος" κουνιας επισης νομίζω εχει ακομη 50%! Ζιπουνακια απο μια γνωστη μου αλλα μια 5αδα που θελω ακομη σκέφτομαι απο zara.  Προσοχή στα νουμερακια του Prenatal ειναι στενα,  εγω το πηγαινα βαση ποντων,  62 δλδ ;) καλα ψωνια για το μπεμπουλακι σας!! 

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Prenatal είχα πάρει μπλούζες για μενα και βγήκαν πολύ καλές Και με την κάρτα καλές τιμες. Πήρα και ένα φορμάκι βελουτε 1-3 μηνών νομίζω 62 εκ. Ναι όντως θέλει προσοχή στα ρουχακια γιατί  είναι στενα. Τωρα είδα στο site prenatal ότι επανήλθαν οι τιμες όπως πριν στα ρουχακια που είδα και στα νυχτικα. Και εγω θελω να παρω κουβέρτα για την κουνια. Ζιπουνακια μακρυμανικα ή κοντομάνικα τον πρώτο καιρό; Και marks& Spencer είχα δει πριν κανα δίμηνο ότι έχει καλα ποιοτικά ζιπουνακια και  φορμάκια 

Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Prenatal είχα πάρει μπλούζες για μενα και βγήκαν πολύ καλές Και με την κάρτα καλές τιμες. Πήρα και ένα φορμάκι βελουτε 1-3 μηνών νομίζω 62 εκ. Ναι όντως θέλει προσοχή στα ρουχακια γιατί  είναι στενα. Τωρα είδα στο site prenatal ότι επανήλθαν οι τιμες όπως πριν στα ρουχακια που είδα και στα νυχτικα. Και εγω θελω να παρω κουβέρτα για την κουνια. Ζιπουνακια μακρυμανικα ή κοντομάνικα τον πρώτο καιρό; Και marks& Spencer είχα δει πριν κανα δίμηνο ότι έχει καλα ποιοτικά ζιπουνακια και  φορμάκια 

Εγω η αλήθεια είναι εχω ζεστο σπιτι οποτε τα πηρα ολα κοντομανικα τα ζιπουνακια , αλλα πηρα ενα βελουτε ζακετακι με κουκουλιτσα για μεσα στο σπιτι αν χρειαστεί.. Ναι ειχε καλες εκπτωσεις κ νυχτικακι απο prenatal πηρα κ ενα φανελακι θηλασμου μιση τιμη,  ειδικα αν δεν είναι το στυλ σου δεν αξιζει να δωσεις πολλα.. Και φυσικα θα παραγγείλω κ ενα μπουφανακι zara για την εξοδο μας απο το μαιευτήριο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Joka είπε:

Τι σου απάντησαν?Κι εγώ περίμενα σήμερα να παραλαβω κι αντί αυτού έλαβε το ίδιο μέηλ,5 μέρες μετά την παραγγελία!!

Ότι η κουριερ με την οποία συνεργάζονται είναι η speeded και να κάνω υπομονή διότι υπάρχει μεγάλος όγκος παραγγελιών.... Ότι να ναι δηλαδή.. Ο αριθμός φορτωτικης παρόλα αυτά δεν αντιστοιχεί καν στο trackingnumber οπότε δεν ξέρω που βρίσκονται τα πράγματα μου και πότε θα παραλάβω 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Εγω η αλήθεια είναι εχω ζεστο σπιτι οποτε τα πηρα ολα κοντομανικα τα ζιπουνακια , αλλα πηρα ενα βελουτε ζακετακι με κουκουλιτσα για μεσα στο σπιτι αν χρειαστεί.. Ναι ειχε καλες εκπτωσεις κ νυχτικακι απο prenatal πηρα κ ενα φανελακι θηλασμου μιση τιμη,  ειδικα αν δεν είναι το στυλ σου δεν αξιζει να δωσεις πολλα.. Και φυσικα θα παραγγείλω κ ενα μπουφανακι zara για την εξοδο μας απο το μαιευτήριο.. 

Καλημερα! Καλη ιδέα το ζακετακι! Οπως και του μπουφανακι!  Εγω πήρα 9 ζιπουνακια μακρυμανικα και 6 κοντομάνικα. Τα μακρυμανικα είναι 68 εκ, έκανα βλακεία οπότε δεν θα φορεθούν γιατί είναι θα είναι μεγάλα.. τα κοντομάνικα είναι μισά 62 και μισά 68 εκ. Θα παρω και άλλα  κοντομάνικα και στα δυο μεγέθη.. ναι prenatal μπήκα να παραγγείλω προχθες νυχτικα Κ πιτζάμες και δεν είχε αποθέματα. Χθες είδα είναι στις τιμες που ήταν πριν

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσούδια μου! Μια διευκρίνιση γιατί πήγα σήμερα στο ΕΦΚΑ. Δεν δέχτηκαν το χαρτί από τον εργοδότη, παρόλο που το πήγα μετά την έναρξη της άδειας κυοφορίας γιατι είχαν υπογράψει νωρίτερα. Οπότε προσοχή για να μην ταλαιπωρηθείτε... Ουφ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψώνισα orchestra είχε πολύ καλές τιμές... Βασικά μ δάνεισε η ξαδέρφη μ την κάρτα της οπότε τα πήρα όλα πολύ οικονομικά... Τύπου βελουτε φορμακι κοντά στα 6 ευρώ και τέτοια... Και μετά από hm κάτι λίγα που είχε 20% έκπτωση σε όλα... 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Εγω η αλήθεια είναι εχω ζεστο σπιτι οποτε τα πηρα ολα κοντομανικα τα ζιπουνακια , αλλα πηρα ενα βελουτε ζακετακι με κουκουλιτσα για μεσα στο σπιτι αν χρειαστεί.. Ναι ειχε καλες εκπτωσεις κ νυχτικακι απο prenatal πηρα κ ενα φανελακι θηλασμου μιση τιμη,  ειδικα αν δεν είναι το στυλ σου δεν αξιζει να δωσεις πολλα.. Και φυσικα θα παραγγείλω κ ενα μπουφανακι zara για την εξοδο μας απο το μαιευτήριο.. 

Καλημέρα κόριτσι!!! Τον πρώτο καιρό τα μωράκια δεν μπορούν να ρυθμίσουν θερμοκρασία μόνα τους. Θέλουν να χουχουλιαζουν. Στο σώμα σου η θερμοκρασία είναι 36,6 σχεδόν, οπότε το 21 που πρέπει να είναι το σπίτι τους πέφτει κρύο ούτως η άλλως. Σκέψου ότι στα μαιευτήρια έχουν φουλ τη θερμανση σε σημείο ασφυξίας για εσένα, αλλά τα μωρά τα έχουν με μακρυμάνικο ζιπουνακι, βελουτε φορμακι, σεντονακι και κουβερτακι τυλιγμένα. Πάρε και μερικά μακρυμάνικα έστω για τις πρώτες εβδομάδες. Τον πρώτο καιρό η ζακετουλα δεν βολεύει γιατί κοιμούνται πολύ...

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, dpilo είπε:

Καλημέρα κοριτσούδια μου! Μια διευκρίνιση γιατί πήγα σήμερα στο ΕΦΚΑ. Δεν δέχτηκαν το χαρτί από τον εργοδότη, παρόλο που το πήγα μετά την έναρξη της άδειας κυοφορίας γιατι είχαν υπογράψει νωρίτερα. Οπότε προσοχή για να μην ταλαιπωρηθείτε... Ουφ

Καλημέρα κορίτσι μου..  πω πω ταλαιπωρία έλεος δηλαδή... Αλλά έχω μια απορία αφού το χαρτί που σου δίνουν στο ΙΚΑ για να το συμπληρώσει ο εργοδότης δεν αναφέρει κάπου ημερομηνία που το κατάλαβαν; Γιατί και εγώ καταθέτω μετά τις 22/12 αλλά λέω να τα πάω νωρίτερα στον εργοδότη τα έντυπα και για τις κυοφορίας αλλά και για τις λοχείας μετά να το έχω.. μου τα εδωσαν στο ΙΚΑ, δεν βλέπω όμως να γράφει πάνω ημερομηνία.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, bcd18 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!! Ευχομαι σε όλες μας να πάνε όλα καλα!!! Γερα μωράκια!!!  Και εγω ελπίζω να θηλάσω αλλα επειδή δεν ξέρω πως θα  πάει,  αποστειρωτη και μπιμπερο θα παρω για να μην τρέχω τελευταία στιγμή. Δεν ξέρω αν πχ πρέπει και θερμαντήρα και βραστήρα ... Γενικά έχω πολλα να παραγγείλω ακόμα γιατί εδώ και  τρεις μερες ξεκινησα! 

Τον θερμαντήρα δεν τον χρειάζεσαι άμεσα. Για βραστηρα θα ρωτήσεις τον παιδίατρο. Κάποιοι επιτρέπουν, κάποιοι όχι. Θερμός μπορείς να πάρεις. Να βράζεις σε κατσαρόλα, να κάθονται τα άλατα και να το μεταφέρεις στα θερμός. Κρατά σίγουρα 4 ώρες. Αν πάρεις καλό, ακόμα περισσότερες.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Καλημερα! Καλη ιδέα το ζακετακι! Οπως και του μπουφανακι!  Εγω πήρα 9 ζιπουνακια μακρυμανικα και 6 κοντομάνικα. Τα μακρυμανικα είναι 68 εκ, έκανα βλακεία οπότε δεν θα φορεθούν γιατί είναι θα είναι μεγάλα.. τα κοντομάνικα είναι μισά 62 και μισά 68 εκ. Θα παρω και άλλα  κοντομάνικα και στα δυο μεγέθη.. ναι prenatal μπήκα να παραγγείλω προχθες νυχτικα Κ πιτζάμες και δεν είχε αποθέματα. Χθες είδα είναι στις τιμες που ήταν πριν

Τα μακρυμανικα τα φορατε την ανοιξη με ενα παντελονακι-κολανακι απο κατω,  μεσα στο σπιτι κ ολα καλα! Τιποτα δεν παει χαμενο

Just now, Ele@n είπε:

Καλημέρα κόριτσι!!! Τον πρώτο καιρό τα μωράκια δεν μπορούν να ρυθμίσουν θερμοκρασία μόνα τους. Θέλουν να χουχουλιαζουν. Στο σώμα σου η θερμοκρασία είναι 36,6 σχεδόν, οπότε το 21 που πρέπει να είναι το σπίτι τους πέφτει κρύο ούτως η άλλως. Σκέψου ότι στα μαιευτήρια έχουν φουλ τη θερμανση σε σημείο ασφυξίας για εσένα, αλλά τα μωρά τα έχουν με μακρυμάνικο ζιπουνακι, βελουτε φορμακι, σεντονακι και κουβερτακι τυλιγμένα. Πάρε και μερικά μακρυμάνικα έστω για τις πρώτες εβδομάδες. Τον πρώτο καιρό η ζακετουλα δεν βολεύει γιατί κοιμούνται πολύ...

Λες να παρω κ μακρυμανικα;;  ισως θα ειναι αυτη η πενταδα που μου λείπει..  Δεν πηρα πολλα για αυτο το λογο, γιατι πραγματικά δεν ξερω πως να κινηθω,  αλλοι μου λενε δεν θέλουν κ πολλα πολλα,  αλλοι οτι κρυωνουν.. Μάλλον θα παρω κ 5 μακρυμανικα καλου κακου.. Ελπίζω να παρει απο τον μπαμπα της και να κοιμαται, γιατι αν παρει απο εμενα:-P θα μας διωξουν απο την πολυκατοικία χι χι χι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Τον θερμαντήρα δεν τον χρειάζεσαι άμεσα. Για βραστηρα θα ρωτήσεις τον παιδίατρο. Κάποιοι επιτρέπουν, κάποιοι όχι. Θερμός μπορείς να πάρεις. Να βράζεις σε κατσαρόλα, να κάθονται τα άλατα και να το μεταφέρεις στα θερμός. Κρατά σίγουρα 4 ώρες. Αν πάρεις καλό, ακόμα περισσότερες.

Σε ευχαριστώ παρα πολύ!!! Ναι χρειάζεται ο θερμός και το είχα ξεχάσει! Θα κοιτάξω για καλο! Τι μάρκα λες; Αυτό σκέφτομαι μην παραγγέλνω και μετά δεν τα χρησιμοποιήσουμε..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Τα μακρυμανικα τα φορατε την ανοιξη με ενα παντελονακι-κολανακι απο κατω,  μεσα στο σπιτι κ ολα καλα! Τιποτα δεν παει χαμενο

Λες να παρω κ μακρυμανικα;;  ισως θα ειναι αυτη η πενταδα που μου λείπει..  Δεν πηρα πολλα για αυτο το λογο, γιατι πραγματικά δεν ξερω πως να κινηθω,  αλλοι μου λενε δεν θέλουν κ πολλα πολλα,  αλλοι οτι κρυωνουν.. Μάλλον θα παρω κ 5 μακρυμανικα καλου κακου.. Ελπίζω να παρει απο τον μπαμπα της και να κοιμαται, γιατι αν παρει απο εμενα:-P θα μας διωξουν απο την πολυκατοικία χι χι χι

Θα σου έλεγα ναι. Είχα πάρει μια έφταδα που είναι σαν φάκελος. Μας έβγαλαν μέχρι τον Ιούνιο. Τα κοντομανικα που είχα τα φορέσε μέσα Ιουνίου. Μην το λες... εμείς και οι δύο λατρεύουμε τον ύπνο και ο μικρός τον ξύπνιο...:D


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...