Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Marlina είπε:

      Σ' ευχαριστώ!

      Μου είπε ότι οποιαδήποτε ώρα μπορούν να σπάσουν τα νερά. Δυστυχώς μου ειπε Δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας.. Παρεμπιπτόντως εγώ πριν μια εβδομάδα κατάλαβα ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα αδείας κύησης και λοχειας λόγω του ότι δεν εχω 200 ενσιμα τα τελευταία 2 έτη οπότε δεν θα μου εγκρίνει η Δυπα την 9μηνη άδεια!!!! Τραγικό 

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Ani!! είπε:

Κοριτσια αποτελεσματα χοριακης 104  5 μέρες πριν την καθυστέρηση.. Πρέπει να την επαναλάβω αργοτερα λετε;;

Μπράβοοοο!! Συγχαρητήρια!! Επανάληψη σε 48 ώρες κ θα είσαι κομπλέ :)

  • Μου αρέσει 2

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ani!! είπε:

Κοριτσια αποτελεσματα χοριακης 104  5 μέρες πριν την καθυστέρηση.. Πρέπει να την επαναλάβω αργοτερα λετε;;

Μπράβο πολύ ωραία!!! Λογικά πρέπει να κάνεις κι άλλη μια τουλάχιστον!!! 

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, @ngelina81 είπε:

Εμένα για την αυχενική μου είπαν 100€ αν θυμάμαι καλά .....

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι τους υπερήχους της κύησης τους πληρώνετε; Στο 1ο δεν πληρώσαμε ...σήμερα στον 2ο πληρώσαμε 120€ και μάλιστα στο ταμείο με ρώτησε και πόσα μωράκια έχουμε δει γιατί αλλάζει η τιμή αν είναι δίδυμα ή τρίδυμα. Και στην αυχενική το ίδιο. 

Εγω τους πληρωνω 50 ευρω καθε φορά.

Just now, Katzei1982 είπε:

Μαζί θα πάμε αύριο φίλη μου... Πηρα και ωραιότατο ουροσυλλεκτη έτοιμη είμαι χαχαχα

Και γω συμφωνώ με την @Balloo.. Αν είναι κάτι άσχημο σε ενημερώνουν από το μικροβιολογικό. Σου είπαν κάτι? 

Αυριο θα παω κι εγω κοριτσια!!!:x

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 said:

Μαζί θα πάμε αύριο φίλη μου... Πηρα και ωραιότατο ουροσυλλεκτη έτοιμη είμαι χαχαχα

Και γω συμφωνώ με την @Balloo.. Αν είναι κάτι άσχημο σε ενημερώνουν από το μικροβιολογικό. Σου είπαν κάτι? 

Στο mail μου έστειλαν τα αποτελέσματα 

Οχι δεν είπαν κάτι

Δυστυχως το γκουγκλαρα και διάβασα διαφορά αλλά ελπιζω ότι είναι άκυρα. Αύριο θα μου πει ο ντοκ ... 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, chris79 είπε:

Στο mail μου έστειλαν τα αποτελέσματα 

Οχι δεν είπαν κάτι

Δυστυχως το γκουγκλαρα και διάβασα διαφορά αλλά ελπιζω ότι είναι άκυρα. Αύριο θα μου πει ο ντοκ ... 

 

Εμένα ο γιατρός μου γενικά μου είπε να.μην ψάχνω τίποτε στο διαδίκτυο!!! Περισσότερο μας μπερδεύει παρά τα καλά που μας κανει!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Στο mail μου έστειλαν τα αποτελέσματα 

Οχι δεν είπαν κάτι

Δυστυχως το γκουγκλαρα και διάβασα διαφορά αλλά ελπιζω ότι είναι άκυρα. Αύριο θα μου πει ο ντοκ ... 

 

Άστο φίλη μου μην κοιτάς στο ίντερνετ.είναι το χειρότερο που μπορείς να κάνεις... . Εκεί όλα τα παραφουσκωνουν... Ο γιατρός θα σου πει.. Όλα θα ναι μια χαρά ❤️

Just now, Joka είπε:

Εγω τους πληρωνω 50 ευρω καθε φορά.

Αυριο θα παω κι εγω κοριτσια!!!:x

Τέλεια όλες μαζί και σε αυτό χαχχα. Πόσες μέρες άραγε κάνουν να βγουν τα αποτελέσματα? 

Just now, Balloo είπε:

Κι εγώ πήρα! Ετοιμοπόλεμες χαχαχαχα! Άσε πάλι το ζάχαρο σκέφτομαι.. έφαγα πολύ καρπούζι ρε γ..ο. Είμαι προετοιμασμένη για το αποτέλεσμα

Μαρηηηηηη θα μας τρελάνεις. Κλαιωωωωωω. Μια πάστα φλώρα δεν θυμάμαι τι έφαγες μια καρπούζι... Κρατήσου λίγο χαχαχα... Εσύ είσαι ικανή να πας για εξέταση χοληστερίνης και να σκάσεις μύτη με παιδάκι στο χέρι... Χαχαχα

Just now, Ani!! είπε:

Κοριτσια αποτελεσματα χοριακης 104  5 μέρες πριν την καθυστέρηση.. Πρέπει να την επαναλάβω αργοτερα λετε;;

Συγχαρητήριά κορίτσι μου.. Σε δύο μέρες μπορείς να την επαναλάβεις για να δουμε διπλασιασμό.. Όλα θα πάνε τελειααααα❤️

  • Χαχα 2

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Στο mail μου έστειλαν τα αποτελέσματα 

Οχι δεν είπαν κάτι

Δυστυχως το γκουγκλαρα και διάβασα διαφορά αλλά ελπιζω ότι είναι άκυρα. Αύριο θα μου πει ο ντοκ ... 

 

Έχουν απόλυτο δίκαιο τα κορίτσια! Άσε το διαδίκτυο! Βήχα πληκτρολογείς και σου βγάζει θανατικό το άτιμο. ! Ακόμη και να είναι κάτι, θα το ρυθμίσετε κι όλα θα είναι μια χαρά! Όλα ρυθμίζονται!


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!να σας ρωτήσω κάτι.οσες βάλατε βλαστοκυστες ο γυναικολόγος πως μετράει ποσών εβδομάδων είστε.μου έχει σπάσει τα νεύρα.συμφωνα με το κέντρο είμαι 9&4 με Πητ 28/1.αυτός παρόλο που ξέρει ότι έχω κάνει εξωσωματική μου μετράει με τελευταία ημερομηνία περιόδου και με βγάζει 9 και Πητ 2/2.εντωμεταξυ κάθε φορά η ίδια κουβέντα.πω πω πολύ μεγάλο το μωρό σου.εχει μέγεθος σα να είναι 9&5 ενώ είναι μόνο 9.του λέω ναι επειδή σχεδόν τόσο είναι.ξερω λεπτομέρειες ειναι απλά από περιέργεια ρωτάω!


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Μπράβοοοο!! Συγχαρητήρια!! Επανάληψη σε 48 ώρες κ θα είσαι κομπλέ :)

Λοιπον μιλησα με το γιατρό μου και μου είπε να επαναλάβω την χοριακη και να κανω κ εξετάσεις TSH, κ να κλείσω ραντεβού 6η με 7η εβδομαδα να με δει! Επίσης να πάρω Folidex 

Κ αλλα κοριτσια δεν περιμένουμε με  χοριακη;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, butterfly1986 είπε:

Γεια σας κορίτσια!να σας ρωτήσω κάτι.οσες βάλατε βλαστοκυστες ο γυναικολόγος πως μετράει ποσών εβδομάδων είστε.μου έχει σπάσει τα νεύρα.συμφωνα με το κέντρο είμαι 9&4 με Πητ 28/1.αυτός παρόλο που ξέρει ότι έχω κάνει εξωσωματική μου μετράει με τελευταία ημερομηνία περιόδου και με βγάζει 9 και Πητ 2/2.εντωμεταξυ κάθε φορά η ίδια κουβέντα.πω πω πολύ μεγάλο το μωρό σου.εχει μέγεθος σα να είναι 9&5 ενώ είναι μόνο 9.του λέω ναι επειδή σχεδόν τόσο είναι.ξερω λεπτομέρειες ειναι απλά από περιέργεια ρωτάω!

Κορίτσι μου μήπως να αλλάξεις γυναικολόγο...; Συγγνώμη κιόλας...αλλά είναι δυνατόν να σε αγχωνει λέγοντάς σου τέτοια πράγματα; Πάντα υπάρχει μια απόκλιση κάποιων ημερών γιατί ακόμα και με την ετ δεν ξέρεις πότε ακριβώς έγινε η εμφύτευση. Με την αυχενική θα σου πουν πόσο ακριβώς είναι το μωράκι σου!!! Με το καλό να έχεις μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

Just now, Ani!! είπε:

Λοιπον μιλησα με το γιατρό μου και μου είπε να επαναλάβω την χοριακη και να κανω κ εξετάσεις TSH, κ να κλείσω ραντεβού 6η με 7η εβδομαδα να με δει! Επίσης να πάρω Folidex 

Κ αλλα κοριτσια δεν περιμένουμε με  χοριακη;;

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Καλούς διπλασιασμούς!!!


1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Γεια σας κορίτσια!να σας ρωτήσω κάτι.οσες βάλατε βλαστοκυστες ο γυναικολόγος πως μετράει ποσών εβδομάδων είστε.μου έχει σπάσει τα νεύρα.συμφωνα με το κέντρο είμαι 9&4 με Πητ 28/1.αυτός παρόλο που ξέρει ότι έχω κάνει εξωσωματική μου μετράει με τελευταία ημερομηνία περιόδου και με βγάζει 9 και Πητ 2/2.εντωμεταξυ κάθε φορά η ίδια κουβέντα.πω πω πολύ μεγάλο το μωρό σου.εχει μέγεθος σα να είναι 9&5 ενώ είναι μόνο 9.του λέω ναι επειδή σχεδόν τόσο είναι.ξερω λεπτομέρειες ειναι απλά από περιέργεια ρωτάω!

Μα καλά είναι δυνατόν? Δεύτερη φορά που το διαβάζω σήμερα! Δηλαδή εγώ που έκανα ΕΤ την 24η μέρα του κύκλου παίζει να με έστελνε και για αποξεση που λέει ο λόγος!

Λοιπόν, από την ημερομηνία ΕΤ αφαιρεις 5 μέρες (ηλικία εμβρύων) και μετά άλλες 14. 

Για παράδειγμα εγώ έκανα ΕΤ στις 19/5. Η γιατρός μου αφαίρεσε 5 μέρες (14/05) κι άλλες 14. Δηλαδή θεωρητικά αδιαθέτησα στις 30/04. Η γιατρός μου είπε ότι μόνο στις εξωσωματικές ξέρουμε ακριβή ημερομηνία σύλληψης (λογικό) οπότε δεν έχει δύο μέρες πάνω δύο μέρες κάτω.. 


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια sos έχω φρικάρει...

Πήγα πριν με τρομερό κολικο στην τουαλέτα λόγω δυσκοιλιοτητας και όπως σκουπιστηκα κάποια στιγμή από μπροστά, είδα ροζ το οποίο μετά έγινε καφέ...καπάκια κάνω εμετό και τώρα πονάω χαμηλά... χάνω το μωρό μου  ?

Αύριο πάω πρωί πρωί στον γιατρό 


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Κορίτσια sos έχω φρικάρει...

Πήγα πριν με τρομερό κολικο στην τουαλέτα λόγω δυσκοιλιοτητας και όπως σκουπιστηκα κάποια στιγμή από μπροστά, είδα ροζ το οποίο μετά έγινε καφέ...καπάκια κάνω εμετό και τώρα πονάω χαμηλά... χάνω το μωρό μου  ?

Αύριο πάω πρωί πρωί στον γιατρό 

Όχι Έφη μου μη φοβάσαι, δεν χάνονται έτσι τα παιδιά!! Έχεις ακόμα καφέ? Άλλωστε το καφέ είναι παλιό αίμα!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...