Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Τουτουνι είπε:

Όχι Έφη μου μη φοβάσαι, δεν χάνονται έτσι τα παιδιά!! Έχεις ακόμα καφέ? Άλλωστε το καφέ είναι παλιό αίμα!

Ήταν ροζ στην αρχή και μετά έγινε καφέ....

Δεν θες να δεις πως είμαι..κλαίω από εκείνη την ώρα 


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Efinikolaou είπε:

Κορίτσια sos έχω φρικάρει...

Πήγα πριν με τρομερό κολικο στην τουαλέτα λόγω δυσκοιλιοτητας και όπως σκουπιστηκα κάποια στιγμή από μπροστά, είδα ροζ το οποίο μετά έγινε καφέ...καπάκια κάνω εμετό και τώρα πονάω χαμηλά... χάνω το μωρό μου  ?

Αύριο πάω πρωί πρωί στον γιατρό 

Οχι κορίτσι μου μην αγχώνεσαι... Το καφέ και το ροζ εμφανίζεται πολλες φορές.. Το κόκκινο με ροή δεν θέλουμε... Χαλάρωσε αν δεις και σε παλαιότερες δημοσιεύσεις πολλά κορίτσια είδαν και τελικά ήταν τα μωρακια μια χαρά. Είναι κάτι φυσιολογικό. 


Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Ήταν ροζ στην αρχή και μετά έγινε καφέ....

Δεν θες να δεις πως είμαι..κλαίω από εκείνη την ώρα 

Όχι κοπέλα μου μην κλαις και κάνεις κακό στο μωράκι σου!! Σε παρακαλώ ηρέμησε και όλα θα πάνε καλά!!  Και άλλα κορίτσια είχαν καφέ και ροζ υγρά και όλα ήταν πολύ καλά!! Θα το δεις κι εσύ που θα πας αύριο στο γιατρό!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Οχι κορίτσι μου μην αγχώνεσαι... Το καφέ και το ροζ εμφανίζεται πολλες φορές.. Το κόκκινο με ροή δεν θέλουμε... Χαλάρωσε αν δεις και σε παλαιότερες δημοσιεύσεις πολλά κορίτσια είδαν και τελικά ήταν τα μωρακια μια χαρά. Είναι κάτι φυσιολογικό. 

Τώρα που Είμαι ξαπλωμένη και τσεκάρω συνέχεια με χαρτάκι, δεν βγάζω κάτι... Δεν ξέρω όταν σηκωθω... Έχω συνεχόμενους πόνους περιόδου..


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Τώρα που Είμαι ξαπλωμένη και τσεκάρω συνέχεια με χαρτάκι, δεν βγάζω κάτι... Δεν ξέρω όταν σηκωθω... Έχω συνεχόμενους πόνους περιόδου..

Οι πονοι μπορεί να είναι απ' τη μήτρα που μεγαλώνει!!! Αφού δεν έχεις τώρα καφέ υγρά όλα καλά! 


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Οι πονοι μπορεί να είναι απ' τη μήτρα που μεγαλώνει!!! Αφού δεν έχεις τώρα καφέ υγρά όλα καλά! 

Συνήθως πριν είχα πονακια τα οποία ερχόντουσαν και φευγανε. Τώρα πονάω συνεχόμενα..


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Συνήθως πριν είχα πονακια τα οποία ερχόντουσαν και φευγανε. Τώρα πονάω συνεχόμενα..

Μην ανησυχείς, προσπάθησε να ηρεμήσεις για να κοιμηθείς και θα δεις πως όλα θα είναι καλά αύριο! Τι ώρα θα πας για υπέρηχο?


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Κορίτσι μου με το καλό! Όλα.καλα.θα πάνε!!!! Τι θα δείτε σήμερα??? Πόσων βδομάδων είσαι?

Καλησπέρα, είμαι 5 εβδομάδων 4 ημερών . Ειδαμε οτι δεν ειναι εξωμήτριο και ηρέμησα αρκετα .Στις 14/7 σε 2 βδομαδες θα πάμε να δούμε καρδούλα .Μπορω να πω οτι ηρέμησα προς το παρόν .

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Μην ανησυχείς, προσπάθησε να ηρεμήσεις για να κοιμηθείς και θα δεις πως όλα θα είναι καλά αύριο! Τι ώρα θα πας για υπέρηχο?

Παναγιά μου ειλικρινά σου μιλάω έχω φρικάρει..Δεν ξέρω τι να κάνω. Μου είπε η μαία να κάνω μια ένεση lentogest . 9 Η ώρα το πρωί θα είμαι εκεί


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Τώρα που Είμαι ξαπλωμένη και τσεκάρω συνέχεια με χαρτάκι, δεν βγάζω κάτι... Δεν ξέρω όταν σηκωθω... Έχω συνεχόμενους πόνους περιόδου..

Οι πονοι περιόδου δεν είναι κακοί. Μεγαλώνει η μήτρα για να φιλοξενήσει το μικρουλι σου... Μην αγχώνεσαι όλα είναι τέλεια. Είμαι σίγουρη.. Να δεις που αύριο θα σαι πολύ καλύτερα.. Κάτσε ξαπλωμένη.. χαϊδευε κοιλίτσα και σκέψου μόνο όμορφα πράγματα... 


Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Efinikolaou είπε:

Παναγιά μου ειλικρινά σου μιλάω έχω φρικάρει..Δεν ξέρω τι να κάνω. Μου είπε η μαία να κάνω μια ένεση lentogest . 9 Η ώρα το πρωί θα είμαι εκεί

Κοριτσάκι μου μην ανησυχείς! Σπάνε αγγειάκια από τη μήτρα που μεγαλώνει. Θα δεις που αύριο το πρωί όλα θα είναι καλά!! 


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Παναγιά μου ειλικρινά σου μιλάω έχω φρικάρει..Δεν ξέρω τι να κάνω. Μου είπε η μαία να κάνω μια ένεση lentogest . 9 Η ώρα το πρωί θα είμαι εκεί

Το ένεση είναι αυτή την έκανες και πριν?


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Μα καλά είναι δυνατόν? Δεύτερη φορά που το διαβάζω σήμερα! Δηλαδή εγώ που έκανα ΕΤ την 24η μέρα του κύκλου παίζει να με έστελνε και για αποξεση που λέει ο λόγος!

Λοιπόν, από την ημερομηνία ΕΤ αφαιρεις 5 μέρες (ηλικία εμβρύων) και μετά άλλες 14. 

Για παράδειγμα εγώ έκανα ΕΤ στις 19/5. Η γιατρός μου αφαίρεσε 5 μέρες (14/05) κι άλλες 14. Δηλαδή θεωρητικά αδιαθέτησα στις 30/04. Η γιατρός μου είπε ότι μόνο στις εξωσωματικές ξέρουμε ακριβή ημερομηνία σύλληψης (λογικό) οπότε δεν έχει δύο μέρες πάνω δύο μέρες κάτω.. 

Εγώ χρησιμοποιησα ένα site https://www.whattoexpect.com/due-date-calculator/ που βάζεις ημερομηνία εμβρυομεταφορας κι αν ήταν 3 η 5 ημερών.η ΠΗΤ που μου έβγαλε είναι αυτή που μου είπαν και στο κέντρο. Παρεμπιπτόντως σε αυτό το site χαζεύω και την εξέλιξη της κύησης ανά βδομάδα.ξερεις πώς είναι το μωρό σε αυτή τη φάση και διάφορα άλλα.αν και υπάρχουν και πολλά ελληνικά site που τα έχουν αυτά!


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έβγαλα και κόκκινο αίμα δυστυχώς. Έχω συνεχόμενους πόνους περιόδου. Έκανα την ένεση, ήπια μαγνήσιο και ένα μπουσκοπαν πλας...Ο πόνος δεν σταματάει. Χάνω το μωράκι μου κορίτσια :(


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Κοριτσάκι μου μην ανησυχείς! Σπάνε αγγειάκια από τη μήτρα που μεγαλώνει. Θα δεις που αύριο το πρωί όλα θα είναι καλά!! 

Ολα καλα θα πανε κοριτσι μου τους ίδιους πόνους εχουμε ειναι φυσιολογικό..επισης οταν στεναχωριέσαι πολυ ποναει πιο πολυ η κοιλίτσα σου οποτε ηρεμησε αν μπορεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...