Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια 30+1 σήμερα και φτιάχνω τη τσάντα του μαιευτηρίου μου, ανάμεικτα συναισθήματα ! χάρα, άγχος,ανυπομονησία ,αβεβαιότητα για το τι θα προκύψει ,συγκίνηση , κλάμα (πραγματικά λες και εχω ανοίξει βρύση είναι)  , αναδρομή στο τι εχω περάσει , όνειρα, φοβος, περηφάνεια , και πολλά αλλά που ούτε καν ξεχωρίζω τι είναι  …. δε περίμενα ποτέ μια βαλιτσουλα mom’s bag να μου  δημιουργήσει τόσα πολλά συναισθήματα ! για το μόνο που ειμαι σίγουρη είναι ότι εχω κάνει ότι καλύτερο μπορώ για να έρθει αυτό το μωράκι στον κόσμο ! στο βρεφακι μ  θα πάρω μόνο μια αλλαξιά στην περιπτωση εστω 1% να το πάρω μαζί μ φεύγοντας  και μια εικονίτσα από την παναγια της τσαμπίκα! με κάποιες κοπέλες ξεκινήσαμε παρέα , κάποιες είστε πιο καινούριες!! καλή επιτυχία να ευχηθώ σε όλες μας, ευχαριστώ που με ακούγατε να σας πρήζω ( θα το κάνω μέχρι να γεννήσω βέβαια , ελπιζω για βδομαδες ακόμα 😉) γερά μωράκια να φέρουμε στον κόσμο και ας ταλαιπωρούμαστε!  να μου πείτε καλή τύχη από τώρα 🥰

      Με συγκίνησες τρελοκόριτσο. Τι απίστευτα συναισθήματα...Καλή τύχη Angot μας, όλα θα πάνε καλά. Θα ευχηθώ να παραμείνεις στο σπιτάκι σου κι άλλες εβδομάδες και μετά να γυρίσεις σπίτι σου με το αφράτο καρβελάκι σας. Τα πήγες πολύ καλά κορίτσι μου 🥲

      πρίν από 21 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια, δυστυχώς 54 η δεύτερη χοριακη...Δεν είμαι καθόλου καλά,όμως πρέπει να σταθώ στα πόδια μου και να συνεχίσω την προσπάθεια.Ενα ακόμα έχουμε στην κατάψυξη και ελπίζω να πιάσει .Θα κάνω μια μεγάλη αγκαλιά την κόρη μου και θα συνεχίσω!

      Καλή επιτυχία σε όλες ❤️ 

      Λυπάμαι τόσο πολύ. Πάρε όσο χρόνο χρειάζεσαι για να επεξεργαστείς τη θλίψη σου. Σου στέλνω αγκαλιά ❤

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Efinikolaou είπε:

Κορίτσια έβγαλα και κόκκινο αίμα δυστυχώς. Έχω συνεχόμενους πόνους περιόδου. Έκανα την ένεση, ήπια μαγνήσιο και ένα μπουσκοπαν πλας...Ο πόνος δεν σταματάει. Χάνω το μωράκι μου κορίτσια :(

Όχι εφη μου, δεν μπορεί!! Κάνε υπομονή!!! Θα περάσει!!!προσπάθησε να είσαι ήρεμη!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Efinikolaou είπε:

Κορίτσια έβγαλα και κόκκινο αίμα δυστυχώς. Έχω συνεχόμενους πόνους περιόδου. Έκανα την ένεση, ήπια μαγνήσιο και ένα μπουσκοπαν πλας...Ο πόνος δεν σταματάει. Χάνω το μωράκι μου κορίτσια :(

Μόλις είδα κ το τελευταίο μήνυμα.. δεν ξέρω τι να πω..κουραγιο 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KateV είπε:

Καλησπέρα, είμαι 5 εβδομάδων 4 ημερών . Ειδαμε οτι δεν ειναι εξωμήτριο και ηρέμησα αρκετα .Στις 14/7 σε 2 βδομαδες θα πάμε να δούμε καρδούλα .Μπορω να πω οτι ηρέμησα προς το παρόν .

Μπράβο κορίτσι μου με.το.καλο!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Κορίτσια έβγαλα και κόκκινο αίμα δυστυχώς. Έχω συνεχόμενους πόνους περιόδου. Έκανα την ένεση, ήπια μαγνήσιο και ένα μπουσκοπαν πλας...Ο πόνος δεν σταματάει. Χάνω το μωράκι μου κορίτσια :(

Προσεύχομαι να είναι όλα καλά..

  • Ευχαριστώ 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Just now, Efinikolaou είπε:

Κορίτσια έβγαλα και κόκκινο αίμα δυστυχώς. Έχω συνεχόμενους πόνους περιόδου. Έκανα την ένεση, ήπια μαγνήσιο και ένα μπουσκοπαν πλας...Ο πόνος δεν σταματάει. Χάνω το μωράκι μου κορίτσια :(

Κ εγω ειχα κόκκινο σε προηγούμενη εγκυμοσύνη και τελικά ηταν αγγειακια! Και εκανα κ αυτες τις ενεσεις για καιρο! Μην αγχώνεσαι και να μας ενημερωνεις! Σου στέλνω ολη τη θετική μου ενέργεια!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Προσεύχομαι να είναι όλα καλά..

Θα ξέρουμε αύριο λογικά... σε ευχαριστώ πολύ..

Just now, Paris.33 είπε:

 

Κ εγω ειχα κόκκινο σε προηγούμενη εγκυμοσύνη και τελικά ηταν αγγειακια! Και εκανα κ αυτες τις ενεσεις για καιρο! Μην αγχώνεσαι και να μας ενημερωνεις! Σου στέλνω ολη τη θετική μου ενέργεια!! 

Σου είχε κρατήσει μέρες??

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ 


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

@Efinikolaou το αιμα μου εφτασε μέχρι τα μπουτια να καταλαβεις,  κ ολο το βραδυ ειχα κόκκινο, ο γιατρος μου, μου απαγόρευσε οποιαδήποτε μετακινηση γιατι αν ειναι απο αποκολληση μπορει να ειναι ολα ρευστα,  κρεβάτι τουαλέτα, κ οταν μετα απο μια εβδομάδα πηγα για την α επιπέδου, ηταν ενα αιματωματακι μακρια απο το σακου του μωρου κιολας! Καφε υπολείμματα ειχα ομως μέρες! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Efinikolaou είπε:

Ήσουν σε προχωρημένη εγκυμοσύνη από ότι καταλάβα Ε... Εγώ είμαι 5+6 Σήμερα... Είμαι σε επικίνδυνη φάση..

Ναι ισχυει,  αλλα αιματακι σταγονες ειχα καθολη την διάρκεια με αποκορύφωμα εκεινη την ημερα! Τωρα πως εισαι ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Παναγιά μου ειλικρινά σου μιλάω έχω φρικάρει..Δεν ξέρω τι να κάνω. Μου είπε η μαία να κάνω μια ένεση lentogest . 9 Η ώρα το πρωί θα είμαι εκεί

Έφη μου κι εγώ είχα ξεκινήσει από το Σαββατοκύριακο με ροζ και Δευτέρα πρωϊ βλέπω το εσώρουχο κατακόκκινο και μαλιστα είχα και ροη στην τουαλέτα (αλλά σχετικά σκούρο κόκκινο). Έκανα χτες την lentogest και σήμερα που πήγα για υπέρηχο ήταν όλα καλά!!! Μην ανησυχείς κορίτσι μου, να δεις που θα είναι μια χαρά το μωράκι σου!!!

Just now, @ngelina81 είπε:

Έφη μου κι εγώ είχα ξεκινήσει από το Σαββατοκύριακο με ροζ και Δευτέρα πρωϊ βλέπω το εσώρουχο κατακόκκινο και μαλιστα είχα και ροη στην τουαλέτα (αλλά σχετικά σκούρο κόκκινο). Έκανα χτες την lentogest και σήμερα που πήγα για υπέρηχο ήταν όλα καλά!!! Μην ανησυχείς κορίτσι μου, να δεις που θα είναι μια χαρά το μωράκι σου!!!

Ξέχασα να αναφέρω ότι είχα και εντονους πόνους περιόδου. Παίρνεις salospir; Κανείς ivor; Αν ναι, λογικά πρέπει να στα έκοψαν. 

  • Μου αρέσει 1

1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Θα ξέρουμε αύριο λογικά... σε ευχαριστώ πολύ..

Σου είχε κρατήσει μέρες??

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ 

Κοπέλα μου έπεσα τυχαία στην ομάδα σας κ σας διάβασα.σε παρακαλώ προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά κ να είσαι ψύχραιμη.εγω σε αυτήν την εγκυμοσύνη είχα αίμα από την 5η μέχρι την 6η εβδομάδα κ μου βρήκε μια απειροελάχιστη αποκόλληση σάκου,που τις επόμενες μέρες έκλεισε τελείως.κ ξανά στην 12η με αιμορραγία αποκόλληση πλακούντα (έχω κ εναν γιο 10 μηνών κ δεν προσεχα τότε πολύ).με ξεκούραση κ ουτρο,μου πέρασαν τελείως κ τώρα είμαι 22η εβδομαδα κ περιμένω την μπουμπου μου!

Να σκέφτεσαι ότι όλα θα πάνε καλά,πάρα πολλές κοπέλες είχαν αίμα στην εγκυμοσύνη τους κ τα μωρακια τους ήταν εκεί κ καλά.προσπαθησε να κοιμηθείς για να περάσει η νύχτα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Paris.33 είπε:

Ναι ισχυει,  αλλα αιματακι σταγονες ειχα καθολη την διάρκεια με αποκορύφωμα εκεινη την ημερα! Τωρα πως εισαι ;

Ξύπνησα μόλις και δεν πονάω καθόλου... περιμένω να πάει 9 να πάω να κάνω υπέρηχο... τρέμει η ψυχή μου . Κάθε πότε έκανες την ένεση?

Just now, @ngelina81 είπε:

Έφη μου κι εγώ είχα ξεκινήσει από το Σαββατοκύριακο με ροζ και Δευτέρα πρωϊ βλέπω το εσώρουχο κατακόκκινο και μαλιστα είχα και ροη στην τουαλέτα (αλλά σχετικά σκούρο κόκκινο). Έκανα χτες την lentogest και σήμερα που πήγα για υπέρηχο ήταν όλα καλά!!! Μην ανησυχείς κορίτσι μου, να δεις που θα είναι μια χαρά το μωράκι σου!!!

Ξέχασα να αναφέρω ότι είχα και εντονους πόνους περιόδου. Παίρνεις salospir; Κανείς ivor; Αν ναι, λογικά πρέπει να στα έκοψαν. 

Μακάρι παναγιά μου να είναι όλα καλά. Είμαι τρομοκρατημένη.  Ναι πίνω και σαλοσπιρ κάνω και ινοχεπ και μου είπε η μαία να σταματήσω το σαλοσπιρ ..είχα πολύ έντονους πόνους περιόδου και εγώ και έχουν σταματήσει τώρα.. Έχω απλά έτσι μια ενόχληση. Μαζί με όλα τα άλλα ,έκανα και εμετό 

Just now, MumMaria είπε:

Κοπέλα μου έπεσα τυχαία στην ομάδα σας κ σας διάβασα.σε παρακαλώ προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά κ να είσαι ψύχραιμη.εγω σε αυτήν την εγκυμοσύνη είχα αίμα από την 5η μέχρι την 6η εβδομάδα κ μου βρήκε μια απειροελάχιστη αποκόλληση σάκου,που τις επόμενες μέρες έκλεισε τελείως.κ ξανά στην 12η με αιμορραγία αποκόλληση πλακούντα (έχω κ εναν γιο 10 μηνών κ δεν προσεχα τότε πολύ).με ξεκούραση κ ουτρο,μου πέρασαν τελείως κ τώρα είμαι 22η εβδομαδα κ περιμένω την μπουμπου μου!

Να σκέφτεσαι ότι όλα θα πάνε καλά,πάρα πολλές κοπέλες είχαν αίμα στην εγκυμοσύνη τους κ τα μωρακια τους ήταν εκεί κ καλά.προσπαθησε να κοιμηθείς για να περάσει η νύχτα.

Κοιμήθηκα και ξύπνησα και δεν μπορώ να ξανά κοιμηθώ .. Έχω έννοια.. Ανυπομονώ να δω το μωράκι μου το πρωί στον υπέρηχο..


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...