Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα!!! Και εγώ πρώτα ο Θεός μανούλα θα γίνω το Φεβρουάριο για 2η φορά με διαφορά 10 χρόνων βέβαια τόσο θα είναι η πριγκίπισσα μου τότε... Εχψ πολύ άγχος... Έκανα 20/6 έμβρυομεταφορα βσε μια βλαστοκυστη 6 ημερών!! Αύριο η χοριακη και σήμερα ψυχολογία χάλια!!! Αχ αυτή η αναμονή!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Balloo είπε:

Μακάρι να τα καταφέρει και το δεύτερο.. Εύχομαι τη Δευτέρα να ξεκαθαρίσει το τοπίο για να ηρεμήσεις κι εσύ!

Θα περιμένουμε με αγωνία!

Καλώς όρισες κορίτσι! Να σου ζήσει ο μπόμπιρας και με το καλό να ορίσει και το δεύτερο ❤️

Mακάρι! Αλλά ότι είναι για καλό ας γίνει.. Εύχομαι τουλάχιστον το δευτερο μωρακι μου να εχει μεγαλωσει και να ξανα ακουσουμε καρδουλα. Δεν εχω νοιωσει μεγαλυτερη ευτυχια ποτε ξανα! 

  • Μου αρέσει 4

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stavroula25 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα!!! Και εγώ πρώτα ο Θεός μανούλα θα γίνω το Φεβρουάριο για 2η φορά με διαφορά 10 χρόνων βέβαια τόσο θα είναι η πριγκίπισσα μου τότε... Εχψ πολύ άγχος... Έκανα 20/6 έμβρυομεταφορα βσε μια βλαστοκυστη 6 ημερών!! Αύριο η χοριακη και σήμερα ψυχολογία χάλια!!! Αχ αυτή η αναμονή!! 

Δύσκολη η αναμονή..! Σου εύχομαι από καρδιάς πολύ καλή επιτυχία κι αύριο να μας ανακοινώσεις μια τεράστια χοριακή!

  • Ευχαριστώ 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Joka είπε:

Κοριτσαρες μου,ειμαι πολυ χαρουμενη!Ειδα το μωρο μας,μεγαλωνει κι ειναι μια χαρα!!!Ο 2ος σακος δεν προχωρησε οντως.Επισης ειμαι διπλά χαρουμενη επειδη η γιατρος μου,η παλια η αγαπημένη με χαλαρωσε πολυ.Μετα την 7η βδομαδα κι εφοσον ακουστει η καρδιακη λειτουργια χαλαρωνουμε,σταδιακα μου ειπε!!!:x

Μου εδωσε τηλ να κλεισω αυριο και για αυχενικη.Σε 2 βδομαδες παλι ραντεβου.

Επισης μου ειπε,ποτακια μεχρι 3 τη βδομαδα,οχι 3 βαρια ποτα ομως οπως βοτκα,ουισκι,γλυκα μεχρι 3 τη βδομαδα.Μπανια στη θαλασσα ναι και κανουν καλο,νυχια βαψιμο κανονικα,βαφη να περιμενω μεχρι τη 10η βδομαδα.

Αυριο θα κανω το κατεβατο των εξετασεων κι ελπιζω να ειναι ολα οκ κι απο κει.Σας φιλω,καλο βραδυ κι απο δω και περα μονο ευχαριστα να εχουμε!!!

Δεν πειράζει κοριτσάκι μου. Κι εμένα μάλλον αυτό θα συμβεί. Ο γιατρός δεν μου έδωσε ελπίδες για το δεύτερο σάκο. 95% μου είπε θα απορροφηθεί. Ας είναι καλά τα δεύτερα μωράκια μας..

Αφού έχουμε ακούσει και καρδούλα πιστεύω θα πάνε όλα καλα. Εγώ αν ακούσω και μια δεύτερη φορά την Δευτέρα θα ηρεμησω λίγο. Κάθε επόμενος υπέρηχος είναι και ένα άγχος!

Just now, Stavroula25 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα!!! Και εγώ πρώτα ο Θεός μανούλα θα γίνω το Φεβρουάριο για 2η φορά με διαφορά 10 χρόνων βέβαια τόσο θα είναι η πριγκίπισσα μου τότε... Εχψ πολύ άγχος... Έκανα 20/6 έμβρυομεταφορα βσε μια βλαστοκυστη 6 ημερών!! Αύριο η χοριακη και σήμερα ψυχολογία χάλια!!! Αχ αυτή η αναμονή!! 

Σου εύχομαι μια τεράστια χοριακή κορίτσι μου. Οντως αυτή η αναμονή μέχρι τη χοριακή είναι βάναυση!Εκείνες τις μέρες εγώ είχα τρελαθεί από την αγωνία. Περιμένουμε τα ευχάριστα νέα σου!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Balloo said:

Δύσκολη η αναμονή..! Σου εύχομαι από καρδιάς πολύ καλή επιτυχία κι αύριο να μας ανακοινώσεις μια τεράστια χοριακή!

Αχ κορίτσια μου να είστε καλά για την εμψύχωση! Από το στόμα σας και στου Θεού το αφτί.. Εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα τέλεια!! 

Just now, Stavroula25 said:

Αχ κορίτσια μου να είστε καλά για την εμψύχωση! Από το στόμα σας και στου Θεού το αφτί.. Εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα τέλεια!! 

Κορίτσια μου τέτοια μέρα εσείς τι συμπτώματα είχατε;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Σ'ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να μου απαντήσεις και να μου λύσεις την απορία! Οπότε δεν μπορώ να κάνω εξετάσεις τώρα, είχε δίκιο ο εξωσωματικός μου. Μπερδεύτηκα γιατί κάποια κοπέλα εδώ στην ομάδα, μέσα στο πακέτο τον εξετάσεων έκανε και για θρομβοφιλια. Το σαλοσπίρ μου το έδωσε καθαρά για την εμφύτευση, γιατί αιματώνεται καλύτερα η μήτρα. Γι'αυτό και παίρνω μόλις 80mg την ημέρα. Δεν έχω πάει ποτέ σε αιματολόγο, μιας που τα καταφέραμε με την πρώτη εξωσωματική οπότε και δε χρειάστηκε να το ψάξουμε παραπάνω.

Αφού έκανες εμβρυομεταφορά, το υπολογίζεις όπως ακριβώς σου τα είπε η @chris79 ! Μη μου πεις ότι ο γυναικολόγος σου υπολογίζει με βάση την τελευταία σου περίοδο...!

Έκανες εξετάσεις όμως για να επιβεβαιώσεις ότι δεν έχεις, ε? Εγώ δεν έχω ιδέα! 

Όχι δεν έκανα ποτέ εξέταση... Να σου πω την αλήθεια προτιμώ να κάνω ενεσουλα για να μαστε και σίγουροι. Βέβαια δεν σημαίνει ότι αν δεν κάνεις θα υπάρχει πρόβλημα... Αφου μου είπε ο γιατρος να τις συνεχίσω σίγουρα κάτι θα ξέρει περισσότερο. Ίσως έχει δει κάτι τι να πω... Κανω τις clexane... 

  • Μου αρέσει 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας εγώ πήγα στον αιματολογο σημερα και μου είπε πως θα κάνω τις αντιπυκτικες αλλά ίσως όχι μέχρι το τέλος εκτός αν στισ εκτασεισ αίματος που αθ κάνω κάθε  6 βδομάδες φανεί κάτι άλλο επειδή δεν έχω η δεν ξέρω αν είχα θρομβοφιλια η έχω λόγω ιστορικού (πατέρας με θρομβωση) και επειδή έχω υψηλα ποσοστά γιαυτό θα κάνω αρχικά τις ενέσεις! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , chris79 είπε:

Καλημέρα ! 
Απο την εμβρυομεταφορα αφαιρείς 5 μέρες που είναι η ηλικία του εμβρύου και μετά αφαιρείς άλλες 14. Αυτό που βγαίνει είναι θεωρητικά η ημερομηνία τελευταίας περιόδου σου 

Παραδειγμα 

Εγω μετέφερα 26/5 βλαστοκυστες 5 ημερών. Άρα 26-5=21 και από εκεί 21-14= 7. Αρα θεωρώ ότι τελευταία περίοδος ήταν 7/5 (στην πραγματικότητα ήταν 6/5 αλλά εγώ κρατάω το 7/5 και μετράω από εκεί) 

Ελπιζω να τα έγραψα ξεκάθαρα :) 

Κορίτσι μου συγγνώμη που επεμβαίνω αλλά επειδή κι εγώ έκανα ετ στις 26/5 με βλαστοκυστες 5 ημερών και το διευκρινυσα 2 φορές, μετά αφαιρουν 12 και όχι 14. Άρα ΤΕΡ 9/5. 


1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stavroula25 είπε:

Αχ κορίτσια μου να είστε καλά για την εμψύχωση! Από το στόμα σας και στου Θεού το αφτί.. Εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα τέλεια!! 

Κορίτσια μου τέτοια μέρα εσείς τι συμπτώματα είχατε;;; 

Εγώ είχα αρρυθμίες περίπου δύο μέρες πριν και δύο μέρες μετά την χοριακή. Επίσης κάποιες στιγμές "φούντωνα" κάποιες στιγμές κρύωνα. Α, και το στήθος πονούσε λιγάκι στο πλάι, σαν να έχω μελανιές. Όμως μη βασίζεσαι στα δικά μου. Αν κάτσει και γράψει η κάθε κοπέλα τα συμπτώματα που είχε μια μέρα πριν τη χοριακή, θα δεις ότι η κάθε μία είχε διαφορετικά (ή και καθόλου) συμπτώματα! 

Just now, @ngelina81 είπε:

Κορίτσι μου συγγνώμη που επεμβαίνω αλλά επειδή κι εγώ έκανα ετ στις 26/5 με βλαστοκυστες 5 ημερών και το διευκρινυσα 2 φορές, μετά αφαιρουν 12 και όχι 14. Άρα ΤΕΡ 9/5. 

Πάντως κι εμένα μου αφαίρεσαν 14.. και ο εξωσωματικός και η γυναικολόγος. Α, και η εμβρυολογος που θα μου κάνει την αυχενική!

  • Ευχαριστώ 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, @ngelina81 said:

Κορίτσι μου συγγνώμη που επεμβαίνω αλλά επειδή κι εγώ έκανα ετ στις 26/5 με βλαστοκυστες 5 ημερών και το διευκρινυσα 2 φορές, μετά αφαιρουν 12 και όχι 14. Άρα ΤΕΡ 9/5. 

Δεν ξέρω τι σου είπαν αλλά ο γιατρός μου ήταν ξεκάθαρος. Όταν σε ρωτάνε μου είπε θα τους λες ή ΠΗΤ 11/2 ή τελευταία περίοδος 7/5. 
Και έχω δει κι άλλες κοπέλες που τους έδωσαν τον ίδιο υπολογισμό. 
Δεν έχει και πολλή σημασία για 2 μέρες πάντως 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Ani!! είπε:

Κοριτσια για σας κ απο εμενα! Πριν από λίγο εμαθα πως ειμαι εγκυος και αυριο πρωι παω για χοριακη.. Έχω και ένα αγοράκι 2χρονων κ 3 μηνών..  αν λάβω υπόψη μου την πρώτη εγκυμοσύνη θα γεννήσω παλι τον Φεβρουάριο!! Με βιαστικό 8 μηνιάτικο κυριο.. αστειομαι φυσικα.. οποτε λεω ας ερθω σε αυτη την ομαδα παλι..εχουμε καμια φρέσκια φρεσικα εγκυουλα;;

Έκανες νωρίτερα τεστ;;;;;

Τι ωραία νεα

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς κάναμε τον 2ο υπέρηχο σήμερα κι όλα καλά. Το μικρουλακι μας είναι 1,5 cm και η καρδούλα του χτύπαγε σαν τρελή 151 παλμούς... Και μαζί της χτύπαγαν και οι δικές μας ακόμα πιο τρελά!!!!! Σε 2 εβδομάδες πάλι.... 

Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι κορίτσια μου και να έχουμε καλές εγκυμοσύνες και καλές γέννες!!!! 

  • Μου αρέσει 8

1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Έκανες νωρίτερα τεστ;;;;;

Τι ωραία νεα

Ναι εκανα νωριτερα 6 μέρες γιατι ειχα έντονα συμπτώματα και σήκωνα και τον μικρό συνεχεια και μου έδειξε ένα μεγάλο ++++ το απόγευμα θα ξερω τα αποτελέσματα χοριακης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...