Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλώς ήρθες !!!! Με τον καλό!!! Παντως κι εμείς τα ψαράκια καλά παιδιά είμαστε οπότε αν τελικά είσαι αρχές Μάρτη μια χαρά θα βγει το μωράκι σου!! Χαχχα

Θα ειναι υπερτεραστια είμαι σίγουρη!!!!!!

Εννοείται ότι μου τελείωσαν τα likeeeee από χθες...!!!!

Εγώ αναγούλες 3η μέρα.. έρχονται κ φεύγουν...πολύ νωρίς με βρήκαν...!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, natassaki2006 είπε:

Εννοείται ότι μου τελείωσαν τα likeeeee από χθες...!!!!

Εγώ αναγούλες 3η μέρα.. έρχονται κ φεύγουν...πολύ νωρίς με βρήκαν...!!!

Εγώ σπάνια έχω ανάγουλες... Σήμερα ξύπνησα και έκανα εμετό αλλά ήταν η πρώτη φορά!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Efinikolaou είπε:

Ήταν ροζ στην αρχή και μετά έγινε καφέ....

Δεν θες να δεις πως είμαι..κλαίω από εκείνη την ώρα 

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά...Και το μωράκι σου να είναι εκεί φωλιασμενο στη θεσούλα του!!!περιμένουμε τα νέα σου Καλή μου!!!

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ σπάνια έχω ανάγουλες... Σήμερα ξύπνησα και έκανα εμετό αλλά ήταν η πρώτη φορά!!!

Και εγώ στο γιο μου δεν είχα τίποτα κάτι καουρες μόνο.. κόντεψα να γεννήσω στην καφετερεια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

Μόλις Είδα ότι έγινε ένας χαμός, εγώ Τον ύπνο του δικαίου!!!εύχομαι να πάνε όλα καλά, στις κοπέλες που περιμένουν να κάνουν χοριακές!

Μην αγχώνεστε με το αίμα, όλες το περάσαμε και ευτυχώς είναι όλα καλά με το μωράκι μας!

Οι εμετοί και οι αναγούλες καλά κρατούν! 

@Efinikolaou Περιμένουμε νέα σου κοπέλα μου

σου στέλνω όλη την θετική ενέργεια!!!
 

 

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Καλό και ευλογημένο μήνα να έχουμε!! Πήγα για την χοριακη μου... Τώρα αναμονή λίγες ώρες με χωρίζουν από το αποτέλεσμα!! Άγχος πολύ άγχος!! Εσείς είστε όλες καλά;;; 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και από μένα κορίτσια μου & ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ! Διάβασα και εγώ όλες τις εξελίξεις σας! Υπομονή και όλα καλά θα πάνε! Το αίμα δεν είναι απαραίτητο κακό...ξεκούραση και πίστη και τα υδροχοάκια μας, μας περιμένουν! 

Εγώ δεν είμαι κάθε μέρα χάλια...με πιάνει το στομάχι το μεσημέρι συνήθως μετά το φαγητό μέχρι το βράδυ...εμετούς δεν έχω ακόμα. Απλά νιώθω μία "αηδία" στο στόμα μου, σαν να είμαι άρρωστη. Είμαι στην 7η εβδομάδα! Αύριο θα κάνω τον 2ο υπέρηχο!

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Καλημέρα και από μένα κορίτσια μου & ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ! Διάβασα και εγώ όλες τις εξελίξεις σας! Υπομονή και όλα καλά θα πάνε! Το αίμα δεν είναι απαραίτητο κακό...ξεκούραση και πίστη και τα υδροχοάκια μας, μας περιμένουν! 

Εγώ δεν είμαι κάθε μέρα χάλια...με πιάνει το στομάχι το μεσημέρι συνήθως μετά το φαγητό μέχρι το βράδυ...εμετούς δεν έχω ακόμα. Απλά νιώθω μία "αηδία" στο στόμα μου, σαν να είμαι άρρωστη. Είμαι στην 7η εβδομάδα! Αύριο θα κάνω τον 2ο υπέρηχο!

 

κι εγω τα ιδια αναγουλα όλη μερα όμως! εμετο δεν εχω κανει ακομα.. και εγω αυριο εχω τον 2ο υπερηχο  μαζί ειμαστε! 

@Efinikolaou τι εγινε? εκανες υπερηχο?

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo said:

Καλημέρα και από μένα κορίτσια μου & ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ! Διάβασα και εγώ όλες τις εξελίξεις σας! Υπομονή και όλα καλά θα πάνε! Το αίμα δεν είναι απαραίτητο κακό...ξεκούραση και πίστη και τα υδροχοάκια μας, μας περιμένουν! 

Εγώ δεν είμαι κάθε μέρα χάλια...με πιάνει το στομάχι το μεσημέρι συνήθως μετά το φαγητό μέχρι το βράδυ...εμετούς δεν έχω ακόμα. Απλά νιώθω μία "αηδία" στο στόμα μου, σαν να είμαι άρρωστη. Είμαι στην 7η εβδομάδα! Αύριο θα κάνω τον 2ο υπέρηχο!

 

Με το καλό αγάπη μου!! Περιμένουμε να μας πεις τι θα δεις αύριο από το σπορακι σου!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

κι εγω τα ιδια αναγουλα όλη μερα όμως! εμετο δεν εχω κανει ακομα.. και εγω αυριο εχω τον 2ο υπερηχο  μαζί ειμαστε! 

@Efinikolaou τι εγινε? εκανες υπερηχο?

Με το καλό @Papaki@  !!!! Λες να γλυτώσουμε τους εμετούς??? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου. Διαβασα τώρα και εγώ τα νέα σας.

@Efinikolaou κορίτσι μου αναμένουμε νέα σου. Ελπίζω όλα να είναι καλά. Πάντως και εγώ είχα 3 μέρες καφέ αίμα και πόναγα πολυ. Ήμουν σίγουρη ότι το είχα χάσει το μωρό μου. Τελικά δεν ήταν τίποτα πήγα γιατρό και ακούσαμε και καρδούλα να χτυπά δυνατά...

Εγώ κορίτσια είμαι 6+2 ευτυχώς δεν έχω κάνει εμετό, είμαι καλα προς το παρών. Μόνο δεν αντέχω να βλεπω γλυκά. 

Ανυπομονώ για την Δευτερα να δω τι έγινε με τον 2ο σάκο και να είναι καλα  το μωράκι μου να ξανα ακουσουμε καρδουλα..

 

  • Μου αρέσει 3

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Με το καλό @Papaki@  !!!! Λες να γλυτώσουμε τους εμετούς??? 

τι να σου πω! ως τωρα δεν εκανα και εχει 4-5 μερες που ειμαι ετσι.. αν και μια φιλη μου μου ειπε οτι τις πρωτες εβδομάδες ειχε μονο αναγούλα και μετα εκανε εμετο 6 φορες την ημερα!!


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Efinikolaou είπε:

Ξύπνησα μόλις και δεν πονάω καθόλου... περιμένω να πάει 9 να πάω να κάνω υπέρηχο... τρέμει η ψυχή μου . Κάθε πότε έκανες την ένεση?

Μακάρι παναγιά μου να είναι όλα καλά. Είμαι τρομοκρατημένη.  Ναι πίνω και σαλοσπιρ κάνω και ινοχεπ και μου είπε η μαία να σταματήσω το σαλοσπιρ ..είχα πολύ έντονους πόνους περιόδου και εγώ και έχουν σταματήσει τώρα.. Έχω απλά έτσι μια ενόχληση. Μαζί με όλα τα άλλα ,έκανα και εμετό 

Κοιμήθηκα και ξύπνησα και δεν μπορώ να ξανά κοιμηθώ .. Έχω έννοια.. Ανυπομονώ να δω το μωράκι μου το πρωί στον υπέρηχο..

Κατανοω απολυτα την αγωνια σου, εκανα αυτες τις ενεσεις καθε 15 μερες απο την 5η εως την 14η μαζι με 2 utrogestan την ημέρα! Σου εύχομαι απο καρδιας τα καλύτερα και περιμένουμε νεα σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Διαβασα τώρα και εγώ τα νέα σας.

@Efinikolaou κορίτσι μου αναμένουμε νέα σου. Ελπίζω όλα να είναι καλά. Πάντως και εγώ είχα 3 μέρες καφέ αίμα και πόναγα πολυ. Ήμουν σίγουρη ότι το είχα χάσει το μωρό μου. Τελικά δεν ήταν τίποτα πήγα γιατρό και ακούσαμε και καρδούλα να χτυπά δυνατά...

Εγώ κορίτσια είμαι 6+2 ευτυχώς δεν έχω κάνει εμετό, είμαι καλα προς το παρών. Μόνο δεν αντέχω να βλεπω γλυκά. 

Ανυπομονώ για την Δευτερα να δω τι έγινε με τον 2ο σάκο και να είναι καλα  το μωράκι μου να ξανα ακουσουμε καρδουλα..

 

Και εγώ με τα γλυκά νιώθω απίστευτη αηδία!!! Ενώ με τα αλμυρά...λύσσα!!

Υπομονή πλησιάζει η Δευτέρα να το ξανακούσεις

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Και εγώ με τα γλυκά νιώθω απίστευτη αηδία!!! Ενώ με τα αλμυρά...λύσσα!!

Ακριβώς το ίδιο. Να φανταστείς πριν ήμουν απίστευτη γλυκατζού! Τώρα φαντάσου έναν απλό χυμό έπινα και δεν άντεξα να τον πιω όλο. Μου φάνηκε σιρόπι και μου έφερε αηδία!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...