Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Renaki80 είπε:

Μπορεί να μην έχουμε τον ίδιο γιατρό αλλά σίγουρα οι γιατροί μας έχουν την ίδια φαρμακευτική (φαίνεται Θα τους κάνουν καλύτερα δώρα από τις άλλες εταιρείες)

Πάντως πιστεύω θα νοιώσεις καλύτερα.. μακάρι να μειωθούν οι συσπάσεις γιατί αυτές κάνουν όλη τη ζημιά! Εύχομαι όλα καλά κορίτσι μου και σε δύο τρεις μέρες να μειωθούν.. ακινησία και σου εύχομαι να φτάσεις 40 εβδομάδες τελικά. Αλλά και να μην φτάσουμε όλα καλά θα πάνε , είμαστε σε ασφαλες στάδιο.. θύμισε μου ο τράχηλος σου πως είναι;

Εγώ παρακαλώ μέχρι την άλλη βδομάδα που θα είμαι 33 να πάνε όλα καλά και λογικά το μωρό θα είναι κοντά στα 2 κιλά. 31 εβδομάδες ήταν 1672γρ 

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Geo Jo said:

Καλημερα κ απο μενα! Τι κανετε; Πηγα κ γω στο ΙΚΑ για το επιδομα κυοφοριας αλλα ειχα κλεισει ραντεβου...στην αρχη μου ειχαν πει οτι δεν χρειαζεται! Αλλα τελικα χρειαστηκε! Και για το επιδομα λοχειας χρειαζεται ραντεβου! Τα λεφτα μου ειπαν.οτι θα μπουν 30/12. Επισης μ επιασε παλι πονος δεξια-αριστερα στα εντερα...ισως επειδη οδηγησα;;;τι να πω...παντως απο δω κ περα χρειαζομαστε περισσοτερη ξεκουραση

Καλησπέρα ! 
Και εγώ σήμερα ειχα ραντεβού αλλά μετά το χθεσινό ραντεβού στο γιατρό μου απαγόρευσε να πάω (έχει πάει 1,1 ο τραχηλος) όποτε έκανα χθες βράδυ εξουσιοδότηση στον άντρα μου στο gov.he και πήγε εκείνος.  Και εμένα 30/12 του είπαν για το επίδομα... 

Και ευτυχως που δεν πηγα γιατί παρά το ραντεβού περίμενε αρκετά... 

Κοριτσια εγώ είμαι επισήμως ωρολογιακή βόμβα και περιμένουμε να κάνω το μπαμ ... μου έκοψε και το Σαλοσπίρ και περιμένουμε ... μου είπε ότι οριακά φτάνουμε δε φτάνουμε μέχρι την πρωτοχρονιά... έχω μια αγωνία !! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλησπέρα ! 
Και εγώ σήμερα ειχα ραντεβού αλλά μετά το χθεσινό ραντεβού στο γιατρό μου απαγόρευσε να πάω (έχει πάει 1,1 ο τραχηλος) όποτε έκανα χθες βράδυ εξουσιοδότηση στον άντρα μου στο gov.he και πήγε εκείνος.  Και εμένα 30/12 του είπαν για το επίδομα... 

Και ευτυχως που δεν πηγα γιατί παρά το ραντεβού περίμενε αρκετά... 

Κοριτσια εγώ είμαι επισήμως ωρολογιακή βόμβα και περιμένουμε να κάνω το μπαμ ... μου έκοψε και το Σαλοσπίρ και περιμένουμε ... μου είπε ότι οριακά φτάνουμε δε φτάνουμε μέχρι την πρωτοχρονιά... έχω μια αγωνία !! 

Αχ βρε κορίτσι μου όλα καλά εύχομαι να πάνε κ θα φέρεις το πρώτο μωράκι! Μείνε ξάπλα κ υπομονή!


Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 said:

Καλημέρα κι από μένα, εγώ πήγα στο γιατρό χθες για να δει πως τα πάω, προληπτικά,  έκανα πολλές συσπάσεις την ώρα του καρδιοτοκογραφου και με ξεκίνησε αγωγή με αντιβίωση και ένα ειδικό φάρμακο κατά τις συσπάσεις της ουροδόχου κύστης. 

Δεν ξέρω πόσο θα αντέξω, μου είπε μόνο στο κρεβάτι ξαπλωμένη και να παρακαλέσω να περάσουν 10 ημέρες για να μπω στην 36η εβδομάδα και να είναι το μωρό μια χαρά βέβαια δεν ξέρω εάν θα βγάλω τις γιορτές....Και φυσικά κι αυτός το φοβάται! Μου αρέσει που έχω ΠΗΤ 6/2 :P

Ευτυχώς που έχω φτιάξει ρούχα, βαλίτσες και γενικά το δωμάτιο και είμαι έτοιμη βρήκα και παιδίατρο χθες και είμαι καλυμμένη σε όλα, γιατί με αυτό τον τύραννο δεν ξέρεις ποτέ

Κοίτα να δεις που το μικρούλι-σκατούλι μου  θέλει από τώρα να προλάβει το δώρο του Άη Βασίλη....

Αχ συναγωνιζόμαστε κορίτσι μου ... και εγώ στα ίδια ... παρακαλάμε να πάρω 10 μέρες να μπω 34η εβδομάδα !! 

Just now, Katerina 11 said:

Αχ βρε κορίτσι μου όλα καλά εύχομαι να πάνε κ θα φέρεις το πρώτο μωράκι! Μείνε ξάπλα κ υπομονή!

Και το δεύτερο ... είναι διδυμάκια ;) :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Πάντως πιστεύω θα νοιώσεις καλύτερα.. μακάρι να μειωθούν οι συσπάσεις γιατί αυτές κάνουν όλη τη ζημιά! Εύχομαι όλα καλά κορίτσι μου και σε δύο τρεις μέρες να μειωθούν.. ακινησία και σου εύχομαι να φτάσεις 40 εβδομάδες τελικά. Αλλά και να μην φτάσουμε όλα καλά θα πάνε , είμαστε σε ασφαλες στάδιο.. θύμισε μου ο τράχηλος σου πως είναι;

Εγώ παρακαλώ μέχρι την άλλη βδομάδα που θα είμαι 33 να πάνε όλα καλά και λογικά το μωρό θα είναι κοντά στα 2 κιλά. 31 εβδομάδες ήταν 1672γρ 

Ο τράχηλος 43 μου είπε, 

αχ μακάρι να «φάμε» τις ημέρες για το καλό των μωρών μας!

ούτε φαντάροι να ήμασταν :P

Πάντως μην ανησυχείς και εσύ, ο γιατρος μου μου είπε ότι το μωρό εάν γεννηθεί θα είναι μια χαρά, απλά θέλει το μαξιλαράκι των 36 εβδομάδων!  

 

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, chris79 είπε:

Καλησπέρα ! 
Και εγώ σήμερα ειχα ραντεβού αλλά μετά το χθεσινό ραντεβού στο γιατρό μου απαγόρευσε να πάω (έχει πάει 1,1 ο τραχηλος) όποτε έκανα χθες βράδυ εξουσιοδότηση στον άντρα μου στο gov.he και πήγε εκείνος.  Και εμένα 30/12 του είπαν για το επίδομα... 

Και ευτυχως που δεν πηγα γιατί παρά το ραντεβού περίμενε αρκετά... 

Κοριτσια εγώ είμαι επισήμως ωρολογιακή βόμβα και περιμένουμε να κάνω το μπαμ ... μου έκοψε και το Σαλοσπίρ και περιμένουμε ... μου είπε ότι οριακά φτάνουμε δε φτάνουμε μέχρι την πρωτοχρονιά... έχω μια αγωνία !! 

Μακάρι να πάνε όλα καλά και να πάρεις όσες περισσότερες μέρες γίνεται! Τα μωράκια σου από ότι θυμάμαι είναι καλά στα κιλακια τους οπότε σκέψου θετικά. Όλα θα πάνε καλά!

 

 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλησπέρα ! 
Και εγώ σήμερα ειχα ραντεβού αλλά μετά το χθεσινό ραντεβού στο γιατρό μου απαγόρευσε να πάω (έχει πάει 1,1 ο τραχηλος) όποτε έκανα χθες βράδυ εξουσιοδότηση στον άντρα μου στο gov.he και πήγε εκείνος.  Και εμένα 30/12 του είπαν για το επίδομα... 

Και ευτυχως που δεν πηγα γιατί παρά το ραντεβού περίμενε αρκετά... 

Κοριτσια εγώ είμαι επισήμως ωρολογιακή βόμβα και περιμένουμε να κάνω το μπαμ ... μου έκοψε και το Σαλοσπίρ και περιμένουμε ... μου είπε ότι οριακά φτάνουμε δε φτάνουμε μέχρι την πρωτοχρονιά... έχω μια αγωνία !! 

Δεν ξέρεις πόσο σε καταλαβαίνω! Μακάρι να κρατηθούν όσο περισσότερο μπορούν! Και εγώ σε πανικό ψιλό είμαι! 

  • Μου αρέσει 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Ο τράχηλος 43 μου είπε, 

αχ μακάρι να «φάμε» τις ημέρες για το καλό των μωρών μας!

ούτε φαντάροι να ήμασταν :P

Πάντως μην ανησυχείς και εσύ, ο γιατρος μου μου είπε ότι το μωρό εάν γεννηθεί θα είναι μια χαρά, απλά θέλει το μαξιλαράκι των 36 εβδομάδων!  

 

43 ; Είσαι σούπερ... Αν περιορίσετε και τις συσπάσεις θα δεις θα είσαι καλύτερα.. εμενα ήταν 2.3 εκ. και μετά το glopir λόγω λιγότερων συσπάσεωνπήγε 2.5εκ , τώρα τρέμω για την επόμενη Τρίτη..  Ισχύει εύχομαι όλες μας τελικά να φτάσουμε τις 36 μακάρι!

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Αχ συναγωνιζόμαστε κορίτσι μου ... και εγώ στα ίδια ... παρακαλάμε να πάρω 10 μέρες να μπω 34η εβδομάδα !! 

Και το δεύτερο ... είναι διδυμάκια ;) :) 

Σωστά!! Διπλό ποδαρικο!!

  • Μου αρέσει 1

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλησπέρα ! 
Και εγώ σήμερα ειχα ραντεβού αλλά μετά το χθεσινό ραντεβού στο γιατρό μου απαγόρευσε να πάω (έχει πάει 1,1 ο τραχηλος) όποτε έκανα χθες βράδυ εξουσιοδότηση στον άντρα μου στο gov.he και πήγε εκείνος.  Και εμένα 30/12 του είπαν για το επίδομα... 

Και ευτυχως που δεν πηγα γιατί παρά το ραντεβού περίμενε αρκετά... 

Κοριτσια εγώ είμαι επισήμως ωρολογιακή βόμβα και περιμένουμε να κάνω το μπαμ ... μου έκοψε και το Σαλοσπίρ και περιμένουμε ... μου είπε ότι οριακά φτάνουμε δε φτάνουμε μέχρι την πρωτοχρονιά... έχω μια αγωνία !! 

Συνεχίζει δλδ να μειώνεται ο τράχηλος???Εξ ου και η πρόβλεψη??!

Εντάξει,όλα καλά θα πάνε!Οι βδομάδες και το βάρος σας είναι μια χαρά.

Εγώ ακόμα δεν έχω νιώσει ούτε συσπάσεις,ούτε εξαψεις ούτε αιμορροΐδες ούτε τίποτα απ όλα όσα συζητάτε όποτε δε μπορώ να συμμετάσχω!

Πολύ αδυνατουλες μόνο είμαστε και θέλουμε να μείνουμε εντός μέχρι να φτάσουμε σε ασφαλές βάρος.

Όσο για αγορές,μια χαρά,χαλαρά.Κλικ αγουει σε 3 εργάσιμες το πολύ,κάποιοι και αυθημερόν όποτε δεν αγχώνομαι ακόμα για ρουχαλάκια κλπ.

Προγραμματισα μια αγορά με κλικ αγουει παραμονή Χριστουγέννων στην Ερμού σαν ευκαιρία να κάνουμε εορταστική βόλτα!;-)

Το μόνο που υπάρχει είναι το λίκνο και το αβγό.

Η μικρή ήσυχη,πλεον τη νιώθω αρκετά χαμηλά,το κεφαλάκι χαμηλά προς τα κάτω,όλα σταθερά για την ώρα και εγώ σπιτάκι ξεκούραση και περιμένω να περάσουμε όμορφα στις γιορτές και μετά με το καλό να την υποδεχτούμε σιγά σιγά...

Ξεκινώ να διανύω την 33η βδομαδα σήμερα!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, chris79 είπε:

Καλησπέρα ! 
Και εγώ σήμερα ειχα ραντεβού αλλά μετά το χθεσινό ραντεβού στο γιατρό μου απαγόρευσε να πάω (έχει πάει 1,1 ο τραχηλος) όποτε έκανα χθες βράδυ εξουσιοδότηση στον άντρα μου στο gov.he και πήγε εκείνος.  Και εμένα 30/12 του είπαν για το επίδομα... 

Και ευτυχως που δεν πηγα γιατί παρά το ραντεβού περίμενε αρκετά... 

Κοριτσια εγώ είμαι επισήμως ωρολογιακή βόμβα και περιμένουμε να κάνω το μπαμ ... μου έκοψε και το Σαλοσπίρ και περιμένουμε ... μου είπε ότι οριακά φτάνουμε δε φτάνουμε μέχρι την πρωτοχρονιά... έχω μια αγωνία !! 

Ωχ αλήθεια;;;  λογω τραχηλου και μονο;;! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Συνεχίζει δλδ να μειώνεται ο τράχηλος???Εξ ου και η πρόβλεψη??!

Εντάξει,όλα καλά θα πάνε!Οι βδομάδες και το βάρος σας είναι μια χαρά.

Εγώ ακόμα δεν έχω νιώσει ούτε συσπάσεις,ούτε εξαψεις ούτε αιμορροΐδες ούτε τίποτα απ όλα όσα συζητάτε όποτε δε μπορώ να συμμετάσχω!

Πολύ αδυνατουλες μόνο είμαστε και θέλουμε να μείνουμε εντός μέχρι να φτάσουμε σε ασφαλές βάρος.

Όσο για αγορές,μια χαρά,χαλαρά.Κλικ αγουει σε 3 εργάσιμες το πολύ,κάποιοι και αυθημερόν όποτε δεν αγχώνομαι ακόμα για ρουχαλάκια κλπ.

Προγραμματισα μια αγορά με κλικ αγουει παραμονή Χριστουγέννων στην Ερμού σαν ευκαιρία να κάνουμε εορταστική βόλτα!;-)

Το μόνο που υπάρχει είναι το λίκνο και το αβγό.

Η μικρή ήσυχη,όλα σταθερά για την ώρα και εγώ σπιτάκι ξεκούραση και περιμένω να περάσουμε όμορφα στις γιορτές και μετά με το καλό να την υποδεχτούμε σιγά σιγά...

Μπράβο κοριτσάρα! Τουλάχιστον δεν ταλαιπωριέσαι όπως εμείς!
χόρτασε βόλτες και για μας τις κρεββατοδεμένες  χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Μπράβο κοριτσάρα! Τουλάχιστον δεν ταλαιπωριέσαι όπως εμείς!
χόρτασε βόλτες και για μας τις κρεββατοδεμένες  χαχαχα 

Ηρεμία και ξεκούραση κορίτσι μου!!Είπαμε,φτάσαμε.ως εδώ,όλα θα πάνε μια χαρά,.Κάθε μέρα που περνάει είναι κέρδος!

Just now, Hope.2019 είπε:

43 ; Είσαι σούπερ... Αν περιορίσετε και τις συσπάσεις θα δεις θα είσαι καλύτερα.. εμενα ήταν 2.3 εκ. και μετά το glopir λόγω λιγότερων συσπάσεωνπήγε 2.5εκ , τώρα τρέμω για την επόμενη Τρίτη..  Ισχύει εύχομαι όλες μας τελικά να φτάσουμε τις 36 μακάρι!

Να τις φτάσουμε και.να ξεπεράσουμε και την ΠΗΤ!!!

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Renaki80 είπε:

Ουυυ φουλ ειδικά τώρα με τα extra φάρμακα βράζω....Στο δε νοσοκομείο θερμοκρασία ήταν 26,6!!!! Κοιμόμουνα με ραντάκι και με το βρακί ούτε καν να διανοηθώ να βάλω νυχτικό!

 

Αχ, τουλάχιστον δεν είναι η μόνη γιατι είχα τρομάξει...λέω τι είναι αυτό τώρα???


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka said:

Συνεχίζει δλδ να μειώνεται ο τράχηλος???Εξ ου και η πρόβλεψη??!

Εντάξει,όλα καλά θα πάνε!Οι βδομάδες και το βάρος σας είναι μια χαρά.

Εγώ ακόμα δεν έχω νιώσει ούτε συσπάσεις,ούτε εξαψεις ούτε αιμορροΐδες ούτε τίποτα απ όλα όσα συζητάτε όποτε δε μπορώ να συμμετάσχω!

Πολύ αδυνατουλες μόνο είμαστε και θέλουμε να μείνουμε εντός μέχρι να φτάσουμε σε ασφαλές βάρος.

Όσο για αγορές,μια χαρά,χαλαρά.Κλικ αγουει σε 3 εργάσιμες το πολύ,κάποιοι και αυθημερόν όποτε δεν αγχώνομαι ακόμα για ρουχαλάκια κλπ.

Προγραμματισα μια αγορά με κλικ αγουει παραμονή Χριστουγέννων στην Ερμού σαν ευκαιρία να κάνουμε εορταστική βόλτα!;-)

Το μόνο που υπάρχει είναι το λίκνο και το αβγό.

Η μικρή ήσυχη,πλεον τη νιώθω αρκετά χαμηλά,το κεφαλάκι χαμηλά προς τα κάτω,όλα σταθερά για την ώρα και εγώ σπιτάκι ξεκούραση και περιμένω να περάσουμε όμορφα στις γιορτές και μετά με το καλό να την υποδεχτούμε σιγά σιγά...

Ξεκινώ να διανύω την 33η βδομαδα σήμερα!

Συνεχίζει να μειώνεται ναι ... και οι συσπάσεις εξακολουθούν ... όποτε μετράμε τις μέρες. 
Απο εβδομάδες σχετικα καλά είμαστε αλλά θα ήθελα να ξεπεράσουν τα 2 κιλά .. όσο μένουν παίρνουν κ άλλο ..

Just now, Paris.33 said:

Ωχ αλήθεια;;;  λογω τραχηλου και μονο;;! 

Όχι μόνο. Ο τράχηλος μόνος του δεν είναι πρόβλημα. Κάνω και συσπάσεις.

αυτες κάνουν τη ζημιά.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...