Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα!!! Βρε κορίτσια, εξάψεις έχετε κι εσείς; Εμένα με πιανουν κάθε φορά που πάω να κοιμηθώ !!!

Ουυυ φουλ ειδικά τώρα με τα extra φάρμακα βράζω....Στο δε νοσοκομείο θερμοκρασία ήταν 26,6!!!! Κοιμόμουνα με ραντάκι και με το βρακί ούτε καν να διανοηθώ να βάλω νυχτικό!

 

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ δεν τα έτρωγα ποτέ τα καυτερά, πόσο μάλλον τώρα!! Δεν ξέρω...ελπίζω μετά τη γέννα να περάσουν όλα!

Εύχομαι όντως μ περάσουν! Γιατί εγω δίνω πόνο στο κόκκινο πιπερακι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα, εγώ πήγα στο γιατρό χθες για να δει πως τα πάω, προληπτικά,  έκανα πολλές συσπάσεις την ώρα του καρδιοτοκογραφου και με ξεκίνησε αγωγή με αντιβίωση και ένα ειδικό φάρμακο κατά τις συσπάσεις της ουροδόχου κύστης. 

Δεν ξέρω πόσο θα αντέξω, μου είπε μόνο στο κρεβάτι ξαπλωμένη και να παρακαλέσω να περάσουν 10 ημέρες για να μπω στην 36η εβδομάδα και να είναι το μωρό μια χαρά βέβαια δεν ξέρω εάν θα βγάλω τις γιορτές....Και φυσικά κι αυτός το φοβάται! Μου αρέσει που έχω ΠΗΤ 6/2 :P

Ευτυχώς που έχω φτιάξει ρούχα, βαλίτσες και γενικά το δωμάτιο και είμαι έτοιμη βρήκα και παιδίατρο χθες και είμαι καλυμμένη σε όλα, γιατί με αυτό τον τύραννο δεν ξέρεις ποτέ

Κοίτα να δεις που το μικρούλι-σκατούλι μου  θέλει από τώρα να προλάβει το δώρο του Άη Βασίλη....

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα! Ναι μόνο με ραντεβού δένονται! Εγώ είχα κλείσει εννοείται αλλά μου βγάλανε θέμα γιατί λέει έπρεπε να κλείσω και μητρώο να μου καταχωρήσουν το iban και τη διεύθυνση. Τέλος πάντων τέλος καλό όλα καλά! Εμάς εκεί στο δικό μας μας λένε ότι θα μας στείλουν την απόφαση ταχυδρομικώς οπότε δεν ξέρω πότε θα πληρωθω. Μάλλον από ότι κατάλαβα τα ελέγχουν και μετά το τέλος των ραντεβού τα καταχωρούν. Μόνο το αποδεικτικό της αίτησης μου έδωσαν.

Αυτός ο πόνος που λες και μένα με πιάνει συχνά αν κάνω κάποια απότομη κίνηση ή κουραστώ. Πολύ πιθανό είναι να είναι λόγω της οδήγησης!

Σου είπαν εσένα ποτε θα πληρωθείς; Εμένα τίποτα απλά περιμένετε την απόφαση ταχυδρομικώς!

Α μπερδεύτηκα δεν έχεις πάει ακόμα για την κυοφορίας ε; Για άδεια ασθενείας πήγες!

 

Ναι ασθενείας. Στις 28 έκλεισα για την άδεια τοκετού. Αν κ ξεκινάει απο αύριο αλλά δεν είχε ραντεβού.

Μακάρι να πληρωθούμε συντομα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα κι από μένα, εγώ πήγα στο γιατρό χθες για να δει πως τα πάω, προληπτικά,  έκανα πολλές συσπάσεις την ώρα του καρδιοτοκογραφου και με ξεκίνησε αγωγή με αντιβίωση και ένα ειδικό φάρμακο κατά τις συσπάσεις της ουροδόχου κύστης. 

Δεν ξέρω πόσο θα αντέξω, μου είπε μόνο στο κρεβάτι ξαπλωμένη και να παρακαλέσω να περάσουν 10 ημέρες για να μπω στην 36η εβδομάδα και να είναι το μωρό μια χαρά βέβαια δεν ξέρω εάν θα βγάλω τις γιορτές....Και φυσικά κι αυτός το φοβάται! Μου αρέσει που έχω ΠΗΤ 6/2 :P

Ευτυχώς που έχω φτιάξει ρούχα, βαλίτσες και γενικά το δωμάτιο και είμαι έτοιμη βρήκα και παιδίατρο χθες και είμαι καλυμμένη σε όλα, γιατί με αυτό τον τύραννο δεν ξέρεις ποτέ

Κοίτα να δεις που το μικρούλι-σκατούλι μου  θέλει από τώρα να προλάβει το δώρο του Άη Βασίλη....

Ας αρχίσουμε από τα βασικά..εσύ κ το μικρουλι σου είστε καλά! Απο εκεί κ πέρα επειδή γεννησα στις 36 εβδομάδες 2.600 μωρακι ήταν όλα καλά! Απλά μου τον είχαν κρατησει στον όροφο με τα προωρακια και πήγαινα και τον θήλαζα.. Όμως γυρίσαμε όλοι μαζί σπίτι. Ολα καλα Λοιπόν!

Ξέρουμε τι βάρος έχετε τωρα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα!!! Βρε κορίτσια, εξάψεις έχετε κι εσείς; Εμένα με πιανουν κάθε φορά που πάω να κοιμηθώ !!!

Kαλημερα! Αστα κ γω τα βραδια που πεφτω για υπνο γινομαι μουσκεμα! Με τιραντακι κοιμαμαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα κι από μένα, εγώ πήγα στο γιατρό χθες για να δει πως τα πάω, προληπτικά,  έκανα πολλές συσπάσεις την ώρα του καρδιοτοκογραφου και με ξεκίνησε αγωγή με αντιβίωση και ένα ειδικό φάρμακο κατά τις συσπάσεις της ουροδόχου κύστης. 

Δεν ξέρω πόσο θα αντέξω, μου είπε μόνο στο κρεβάτι ξαπλωμένη και να παρακαλέσω να περάσουν 10 ημέρες για να μπω στην 36η εβδομάδα και να είναι το μωρό μια χαρά βέβαια δεν ξέρω εάν θα βγάλω τις γιορτές....Και φυσικά κι αυτός το φοβάται! Μου αρέσει που έχω ΠΗΤ 6/2 :P

Ευτυχώς που έχω φτιάξει ρούχα, βαλίτσες και γενικά το δωμάτιο και είμαι έτοιμη βρήκα και παιδίατρο χθες και είμαι καλυμμένη σε όλα, γιατί με αυτό τον τύραννο δεν ξέρεις ποτέ

Κοίτα να δεις που το μικρούλι-σκατούλι μου  θέλει από τώρα να προλάβει το δώρο του Άη Βασίλη....

Ποιο φάρμακο σου έδωσε για τις συσπάσεις κορίτσι μου; Μην φοβάσαι είσαι ήδη σε ασφαλές στάδιο και όλα θα πάνε καλά! Λες να βγει πρωτοχρονιάτικο μωράκι; στα κιλακια του πως είναι τώρα στις 33 εβδομάδες;

Just now, Sofi8 είπε:

Ναι ασθενείας. Στις 28 έκλεισα για την άδεια τοκετού. Αν κ ξεκινάει απο αύριο αλλά δεν είχε ραντεβού.

Μακάρι να πληρωθούμε συντομα

Άντε οπλισου με υπομονή! Αφού έχεις καταχωρημένο το iban λόγω της ασθενείας και την διεύθυνση σου μη φοβάσαι τίποτα, θα σε εξυπηρέτησουν γρήγορα χαχαχα! Δύο λεπτά θα τα κοιτάξουν να δουν ότι δεν λείπει κάτι και θα σε διώξουν και θα πάρεις την απόφαση στο σπίτι σου ταχυδρομικώς. Λένε πάντως ότι πληρώνουν γρήγορα.. μακάρι

 

Πάντως κορίτσια ευτυχώς που τα κάναμε όλα νωρίτερα να είναι όλα έτοιμα! Γιατί και εμένα ποιος θα μου το έλεγε ότι έχω κίνδυνο για πρόωρο? Εμένα θα με ξαναδεί την επόμενη εβδομάδα και ο θεός βοηθός με τον τράχηλο!

 

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Ας αρχίσουμε από τα βασικά..εσύ κ το μικρουλι σου είστε καλά! Απο εκεί κ πέρα επειδή γεννησα στις 36 εβδομάδες 2.600 μωρακι ήταν όλα καλά! Απλά μου τον είχαν κρατησει στον όροφο με τα προωρακια και πήγαινα και τον θήλαζα.. Όμως γυρίσαμε όλοι μαζί σπίτι. Ολα καλα Λοιπόν!

Ξέρουμε τι βάρος έχετε τωρα;

Χθες είχαμε 2389

  • Μου αρέσει 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Ποιο φάρμακο σου έδωσε για τις συσπάσεις κορίτσι μου; Μην φοβάσαι είσαι ήδη σε ασφαλές στάδιο και όλα θα πάνε καλά! Λες να βγει πρωτοχρονιάτικο μωράκι; στα κιλακια του πως είναι τώρα στις 33 εβδομάδες;

Άντε οπλισου με υπομονή! Αφού έχεις καταχωρημένο το iban λόγω της ασθενείας και την διεύθυνση σου μη φοβάσαι τίποτα, θα σε εξυπηρέτησουν γρήγορα χαχαχα! Δύο λεπτά θα τα κοιτάξουν να δουν ότι δεν λείπει κάτι και θα σε διώξουν και θα πάρεις την απόφαση στο σπίτι σου ταχυδρομικώς. Λένε πάντως ότι πληρώνουν γρήγορα.. μακάρι

 

Πάντως κορίτσια ευτυχώς που τα κάναμε όλα νωρίτερα να είναι όλα έτοιμα! Γιατί και εμένα ποιος θα μου το έλεγε ότι έχω κίνδυνο για πρόωρο? Εμένα θα με ξαναδεί την επόμενη εβδομάδα και ο θεός βοηθός με τον τράχηλο!

 

Μου έδωσε αντιβίωση ZINADOL και για τις συσπάσεις της ουροδόχου κύστης Glopir 

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ!!!! Και το λέω με.πολυ πικρά για το θέμα ξεκίνησε απ' την αρχή της εγκυμοσύνης και δυστυχώς κρατάει ακόμα!!! Επίσης έχω θέμα και με τη δισκοιλιοτητα! 

Εγώ εμφάνισα πριν κανένα μήνα αλλά τώρα πονάω κιόλας. Αποφεύγω καυτερά κ να κάθομαι πολύ αλλά δε βλέπω βελτίωση. Λέω να ρωτήσω τον γιατρό μήπως επιτρέπεται κάποια αγωγή. Εσύ παίρνεις κάτι;

 


Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα κι από μένα, εγώ πήγα στο γιατρό χθες για να δει πως τα πάω, προληπτικά,  έκανα πολλές συσπάσεις την ώρα του καρδιοτοκογραφου και με ξεκίνησε αγωγή με αντιβίωση και ένα ειδικό φάρμακο κατά τις συσπάσεις της ουροδόχου κύστης. 

Δεν ξέρω πόσο θα αντέξω, μου είπε μόνο στο κρεβάτι ξαπλωμένη και να παρακαλέσω να περάσουν 10 ημέρες για να μπω στην 36η εβδομάδα και να είναι το μωρό μια χαρά βέβαια δεν ξέρω εάν θα βγάλω τις γιορτές....Και φυσικά κι αυτός το φοβάται! Μου αρέσει που έχω ΠΗΤ 6/2 :P

Ευτυχώς που έχω φτιάξει ρούχα, βαλίτσες και γενικά το δωμάτιο και είμαι έτοιμη βρήκα και παιδίατρο χθες και είμαι καλυμμένη σε όλα, γιατί με αυτό τον τύραννο δεν ξέρεις ποτέ

Κοίτα να δεις που το μικρούλι-σκατούλι μου  θέλει από τώρα να προλάβει το δώρο του Άη Βασίλη....

Ρενακι μου εισαι τοσο αισιοδοξη, που δεν γίνεται να μην δεν σου πάνε ολα καλα!!! Απο κιλακια μια χαρα το. Μωρακι σου! Σου εύχομαι να φτασεις τις 36 τουλάχιστον να νιωθεις κ εσυ καλύτερα :wink:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Μου έδωσε αντιβίωση ZINADOL και για τις συσπάσεις της ουροδόχου κύστης Glopir 

Τέλεια κι εγώ αυτό το σχήμα ακριβώς πήρα. Zinadol για τέσσερις μέρες και glopir αφού με βοήθησε το συνεχίζω μέχρι και την άλλη εβδομάδα που έχω ραντεβού. Βρε λες να έχουμε τον ίδιο γιατρό; χαχαχα.Τα glopir τα συνεχίζω και βοήθησαν πάρα πολύ. Μόνο τον τράχηλο φοβόμαστε.. Εύχομαι όλα καλά!

Just now, Renaki80 είπε:

Χθες είχαμε 2389

Τέλεια μην φοβάσαι τίποτα!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Τέλεια κι εγώ αυτό το σχήμα ακριβώς πήρα. Zinadol για τέσσερις μέρες και glopir αφού με βοήθησε το συνεχίζω μέχρι και την άλλη εβδομάδα που έχω ραντεβού. Βρε λες να έχουμε τον ίδιο γιατρό; χαχαχα.Τα glopir τα συνεχίζω και βοήθησαν πάρα πολύ. Μόνο τον τράχηλο φοβόμαστε.. Εύχομαι όλα καλά!

Τέλεια μην φοβάσαι τίποτα!

Μπορεί να μην έχουμε τον ίδιο γιατρό αλλά σίγουρα οι γιατροί μας έχουν την ίδια φαρμακευτική (φαίνεται Θα τους κάνουν καλύτερα δώρα από τις άλλες εταιρείες)

  • Μου αρέσει 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...