Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eternity είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

      Καλησπέρα! Καλή επιτυχία στην εμβρυομεταφορά σου. Η πρόσφατη προσωπική μου εμπειρία είναι άμεσα συνεδεμένη με την οιστραδιόλη. Δύο εμβρυομεταφορές ακυρώσαμε γιατί ήταν ανεβασμένη η τιμή, 87 και 110. Τελικά ξεκίνησα arvecap για καταστολή γιατί δεν πήγαινε άλλο. Τώρα ήρθε η ώρα και θα προχωρήσω με ακριβώς την ίδια τιμή που έχεις κι εσύ, 67!! Ο γιατρός που με παρακολουθεί στη μονάδα μου είπε ότι το επιθυμητό είναι μέχρι 60, ωστόσο δεν είδαμε κύστη σε υπέρηχο οπότε έκρινε ότι το 67 είναι οκ. Εμπιστεύσου τον γιατρό σου και τις οδηγίες του. Εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα καλά ❤

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Οντως,  χαχχαα αυτο θα λεω για παρηγορια, ισια ειναι..  Αφού οταν καθομαι καναπε,  κ χαιδευω κοιλιτσα που ειναι το κεφαλι πανω,  νομιζω εχω γεννησει κ βλέπουμε τηλεόραση μαζι.. :-P κ εγω στις 8/1 και μετα καθε εβδομάδα μου ειπε ο γιατρος 

Ο γιατρός αν θέλει και ξέρει,μπορεί να το γυρίσει το μωρό σε πολλές περιπτώσεις.

Εγώ κατέβαινα με τον ώμο και με γυρισε ο γιατρός επιτοπου!

Απλά είπαμε,πλέον κατευθείαν καισαρική,η εύκολη λύση...

Με το που θα πας στην 38η,με διάφορες προφάσεις τα παίρνουν...

Εγώ 34.εβδομάδων ακριβώς σημερα!Ανέβασα και αιματοκρίτη και ούτε μαγνήσιο ούτε ασβεστιο πηρα καθόλου απ την αρχή,ούτε αντιοξινα πάρα.μονο λίγες μέρες ούτε τίποτα απολύτως απ αυτά.

Είχα πάρει ντουφαλακ κ γκαβισκον κ μου χρειάστηκαν 3-4.μέρες.το καθένα.

Πλακούντας και τράχηλος μια χαρά,είχα γιατρό χθες.

Ρώτησα και για συσπάσεις που ούτε απ αυτές είχα και μου είπε ότι καμία σχέση με τις στιγμιαίες κινήσεις του μωρού που πονάνε.Οι συσπάσεις έχουν διάρκεια.Αρα όντως δεν έχω ακόμα τουλάχιστον.

Όλα σούπερ ως εδώ!!!

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Joka είπε:

Ο γιατρός αν θέλει και ξέρει,μπορεί να το γυρίσει το μωρό σε πολλές περιπτώσεις.

Εγώ κατέβαινα με τον ώμο και με γυρισε ο γιατρός επιτοπου!

Απλά είπαμε,πλέον κατευθείαν καισαρική,η εύκολη λύση...

Και ο αδερφός μου το ιδιο, με το χερι μπροστά, και ολοι ειπαν οτι σωθηκαν απο θαυμα μανα κ παιδι..  Το εχω ψαξει αρκετά και το εχω συζητησει και με τον ανδρα μου και έχουμε παρει την αποφαση αν δεν γυρισει να μην ρισκαρουμε το παιδι μονο και μονο για να μην φαω εγω το νυστερι.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Και ο αδερφός μου το ιδιο, με το χερι μπροστά, και ολοι ειπαν οτι σωθηκαν απο θαυμα μανα κ παιδι..  Το εχω ψαξει αρκετά και το εχω συζητησει και με τον ανδρα μου και έχουμε παρει την αποφαση αν δεν γυρισει να μην ρισκαρουμε το παιδι μονο και μονο για να μην φαω εγω το νυστερι.

Όχι,όχι κανένα θαύμα ούτε ρίσκο,μα πάντα έτσι γίνοταν τότε,τα γύριζαν οι γιατροί.Το δικό μου παράδειγμα ήταν πολύ σύνηθες.

Είχαν άλλη εκπαίδευση κι εμπειρία.

Τώρα οι περισσότεροι δε γνωρίζουν ναι,εκτός αν εξαρχής πας σε γυναικολόγο που αποδεδειγμένα έχει εκπαίδευση για φτ και vbac.

Και τέλος να συμπληρώσω ότι ο φτ είναι ευεργετικός πολύ και για το παιδί λόγω των μικροβίων που παίρνουν περνώντας απ τον κόλπο.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εμένα η μπέμπα μου είναι σε χιαστί θέση με το κεφάλι προς τα κάτω κ τα πόδια πάνω δεξιά... όλο κλωτσιές τρώω στα πλευρα... εχει φτάσει κοντά στα 2 κιλά! Επίσης ο τράχηλος μου είπε είναι καλός... 

Σήμερα πήγα τα χαρτιά του τοκετού στο ΙΚΑ. Μου έδωσε το αποδεικτικό παραλαβής. Οπότε τώρα απλά περιμένω να μπουν τα χρήματα ε; Δεν κάνω κάτι άλλο. 

Αααα πήρα κ σαμπουάν για το μπανάκι της! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

70 συν 70 μου είπε χθες η γιατρος μου το τεστ κοβιντ στο Λητώ.

Μένουν όλες που πληρώνουν τρίκλινο σε.δικλινο.Ουτε συμφωνίες,ούτε αναβάθμιση γιατρου.

Και τι σημαίνει αυτό ακριβώς??Σου λέει και καλά ο γιατρός ότι σου έκανε αυτός αναβάθμιση για δικό του οικονομικό όφελος να υποθέσω??!!!

Οι σύζυγοι δε μένουν το βράδυ για λόγους ασφαλείας και ηρεμίας των λεχωνων.

Γενικά το Λητώ επειδή ήταν πάντα μικρό και οικογενειακό τηρούσαν μια ηρεμία,σε αντίθεση με τα μεγάλα όπου σε τρίκλινο έβλεπες μέσα 20 άτομα επισκέπτες.Επισης,έχει επάρκεια προσωπικού,ενώ στα μεγάλα ανέκαθεν υπήρχε έλλειψη και δε σου διναν σημασία.

Προσωπικά για τους λόγους αυτούς είναι και το μόνο ιδιωτικό στο οποίο ειχα αποφασίσει να πάω.Συν ότι είναι βέβαια πρωτοπόρο σε θέματα φτ.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 50 λεπτά , Paris.33 είπε:

Κ εγω πλεον αν δεν παρω αντιοξινο καθε βραδυ δεν γίνεται, και εννοείται μονο απο το αριστερό πλευρό καθομαι ή κοιμαμαι..  Ισως φταιει που εχουν κ τα μωρακια το κεφαλι πανω! Οντως στο δημοσιο θα θελεις αρκετά, ας είμαστε ετοιμες σιγα σιγα γιατι πλησιαζει..  Χθες που πηγα γιατρο μου ειπε μια αλλη κοπελα της εσπασαν τα νερα 34w και την ξεγεννησε τωρα το σκ! Καλα λεω τι επαθαν τα μωρακια φετος τα Χριστούγεννα;;  βγαινουν νωρίτερα να το γιορτασουν;; οπότε βαλιτσουλα σε ετοιμοτητα ολες μας!! 

Ναι ίσως ευθύνεται η θέση των μωρων μας για τον πόνο στο στομάχι... Πάλι καλά έχει μια βδομάδα περίπου που κοομαμαι γιατί δεν θα το άντεχα να έχω και αϋπνίες χαχαχαχα.. Βέβαια κουράζομαι και λίγο αλλά σημασία έχει ότι κοιμάμαι χάχα.. 

Ναι ναι σήμερα αυτό είπα στον άντρα μου, κατέβασε την μεγάλη βαλίτσα να αρχίσω να τα βάζω μέσα και ας καθεται.. Ούτε που με ενοχλεί! 

Ναι φέτος πραγματικά όλο τέτοια ακούω και εγώ... Με έχει πιάσει και ένας ψιλόφοβος και ένα ψιλοαγχος για την ώρα του τοκετού.. Δεν έχω κάνει και καθολου μαθήματα και φοβάμαι μην δεν τα καταφέρω τόσο καλά... Αλλά θα το δουλέψω λίγο στο μυαλό μου για να το αποβάλλω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Λοιπόν πριν λίγη ώρα πήγα τουαλέτα και είχα και στο ε σωρούχο και στο σκούπισμα βλεννη σνα μύξα λευκή.. Πήρα την μαία μ είπε να μείνω ξάπλα με τα πόδια ψηλα και αν δω αίμα η κάτι τέτοιο να πάω αμέσως κλινική.. Αγχώθηκα είμαι 35η εβδομαδα... Σας έχει τύχει τώρα αυτό και δεν εχετεε γεννήσει? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Ναι ίσως ευθύνεται η θέση των μωρων μας για τον πόνο στο στομάχι... Πάλι καλά έχει μια βδομάδα περίπου που κοομαμαι γιατί δεν θα το άντεχα να έχω και αϋπνίες χαχαχαχα.. Βέβαια κουράζομαι και λίγο αλλά σημασία έχει ότι κοιμάμαι χάχα.. 

Ναι ναι σήμερα αυτό είπα στον άντρα μου, κατέβασε την μεγάλη βαλίτσα να αρχίσω να τα βάζω μέσα και ας καθεται.. Ούτε που με ενοχλεί! 

Ναι φέτος πραγματικά όλο τέτοια ακούω και εγώ... Με έχει πιάσει και ένας ψιλόφοβος και ένα ψιλοαγχος για την ώρα του τοκετού.. Δεν έχω κάνει και καθολου μαθήματα και φοβάμαι μην δεν τα καταφέρω τόσο καλά... Αλλά θα το δουλέψω λίγο στο μυαλό μου για να το αποβάλλω

Αποκλείεται να μην δεν τα καταφερεις με τον γιατρό και τις μαιες δίπλα σου! ❤️ συν το ένστικτο!!! 

Just now, Νινι2019 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Λοιπόν πριν λίγη ώρα πήγα τουαλέτα και είχα και στο ε σωρούχο και στο σκούπισμα βλεννη σνα μύξα λευκή.. Πήρα την μαία μ είπε να μείνω ξάπλα με τα πόδια ψηλα και αν δω αίμα η κάτι τέτοιο να πάω αμέσως κλινική.. Αγχώθηκα είμαι 35η εβδομαδα... Σας έχει τύχει τώρα αυτό και δεν εχετεε γεννήσει? 

Μην αγχώνεσαι! Οτι και να γινει εισαι σε καλη εβδομάδα! Μια φιλη μου ειχε λιγο ροζ στο σκουπισμα στην 32η και τελικα ηταν απο αγγειακι που εσπασε. Παρακολουθησε το και μπορεί απλα να ήταν υγρα.  Το αποκλειεις;  ηταν μεγαλη η ποσότητα; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 said:

Αποκλείεται να μην δεν τα καταφερεις με τον γιατρό και τις μαιες δίπλα σου! ❤️ συν το ένστικτο!!! 

Μην αγχώνεσαι! Οτι και να γινει εισαι σε καλη εβδομάδα! Μια φιλη μου ειχε λιγο ροζ στο σκουπισμα στην 32η και τελικα ηταν απο αγγειακι που εσπασε. Παρακολουθησε το και μπορεί απλα να ήταν υγρα.  Το αποκλειεις;  ηταν μεγαλη η ποσότητα; 

Δεν είμαι έτοιμη μου ρθε ξαφνικό μάλλον γιαυτό έχω αγχωθεί περισσότερο σήμερα θα κάνω βαλίτσα φαντάσου..

Υγρά είχα και την προηγούμενη εβδομάδα αλλά όχι σε αυτή τη μορφή.. Σήμερα ήταν μύξα ήταν αρκετό στο εσώρουχο και μετά στο σκούπισμα λίγο.. Γιαυτό δεν ξέρω.. Τώρα αυτό θα κάνω θα το παρακολουθήσω κι θα δείξει... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Λοιπόν πριν λίγη ώρα πήγα τουαλέτα και είχα και στο ε σωρούχο και στο σκούπισμα βλεννη σνα μύξα λευκή.. Πήρα την μαία μ είπε να μείνω ξάπλα με τα πόδια ψηλα και αν δω αίμα η κάτι τέτοιο να πάω αμέσως κλινική.. Αγχώθηκα είμαι 35η εβδομαδα... Σας έχει τύχει τώρα αυτό και δεν εχετεε γεννήσει? 

Δε νομίζω ότι η λευκή βλέννη έχει καμία σχέση με τοκετό.Ουτε καν το ροζ.Αν βέβαια δεις αίμα να πας,αλλά δε.νομιζω ότι έχει να κάνει με.τοκετο.

Λευκα υγρα έχω εγώ συνέχεια και κάποιες φορές είναι και σα βλέννη.

Κορίτσια,ψυχραιμία,μην αγχώνεστε έχουμε αρκετό καιρό ακόμη.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Joka said:

Δε νομίζω ότι η λευκή βλέννη έχει καμία σχέση με τοκετό.Ουτε καν το ροζ.Αν βέβαια δεις αίμα να πας,αλλά δε.νομιζω ότι έχει να κάνει με.τοκετο.

Λευκα υγρα έχω εγώ συνέχεια και κάποιες φορές είναι και σα βλέννη.

Κορίτσια,ψυχραιμία,μην αγχώνεστε έχουμε αρκετό καιρό ακόμη.

Μωρέ λευκά υγρά έχω.. Μυξες δεν είχα ποτέ και παντού οπου διάβασα λέει ότι είναι το άνοιγμα του τραχήλου που συμβαίνει πριν τον τοκετό βέβαια λέει ότι μπορεί να έχω τη βλεννη και ο τοκετός να αρχίσει μέρες μετά... Ήμουν πολύ χαλαρή μέχρι σήμερα.. Τι να πω.. Είναι και το πρώτο μου και όλα είναι καινούργια.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 είπε:

Μωρέ λευκά υγρά έχω.. Μυξες δεν είχα ποτέ και παντού οπου διάβασα λέει ότι είναι το άνοιγμα του τραχήλου που συμβαίνει πριν τον τοκετό βέβαια λέει ότι μπορεί να έχω τη βλεννη και ο τοκετός να αρχίσει μέρες μετά... Ήμουν πολύ χαλαρή μέχρι σήμερα.. Τι να πω.. Είναι και το πρώτο μου και όλα είναι καινούργια.. 

Κοιτα η αλήθεια ειναι,  οταν με την Ανεπάρκεια που ειχα ανοιξε ο τραχηλος κ εγω τοτε φυσικα δεν ηξερα τι ειναι,  ειχα πολυυ βλεννη 1 2 φορες αλλα δεν ηταν καθαρα λευκη,  ειχε ενα παραξενο χρωμα σαν της σκουριάς καπως.. Κ μετα ειχα λιγο αιματακι,  βέβαια επειδή ταλαιπωριομουν απο αποκολλησεις νομιζα οτι εκει οφειλοταν το χρωμα

Σκεψου θετικα,  μεινε ηρεμη και παρακολουθησε το,  καλα εκανες κ ενημερωσες και τη μαια σου θα σ καθοδηγησει καλύτερα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Ναι ίσως ευθύνεται η θέση των μωρων μας για τον πόνο στο στομάχι... Πάλι καλά έχει μια βδομάδα περίπου που κοομαμαι γιατί δεν θα το άντεχα να έχω και αϋπνίες χαχαχαχα.. Βέβαια κουράζομαι και λίγο αλλά σημασία έχει ότι κοιμάμαι χάχα.. 

Ναι ναι σήμερα αυτό είπα στον άντρα μου, κατέβασε την μεγάλη βαλίτσα να αρχίσω να τα βάζω μέσα και ας καθεται.. Ούτε που με ενοχλεί! 

Ναι φέτος πραγματικά όλο τέτοια ακούω και εγώ... Με έχει πιάσει και ένας ψιλόφοβος και ένα ψιλοαγχος για την ώρα του τοκετού.. Δεν έχω κάνει και καθολου μαθήματα και φοβάμαι μην δεν τα καταφέρω τόσο καλά... Αλλά θα το δουλέψω λίγο στο μυαλό μου για να το αποβάλλω

Νομίζεις κοριτσι μου πως κ εμείς που κάναμε τα μαθήματα θυμόμαστε τιποτα??? Εγώ τα είχα ξεχάσει ολα εκείνη την ώρα..  ουτε αναπνοές ουτε τιποτα..πάλι καλά μου τα θυμησε ο γιατρος με τον φρεντο στο χέρι χαχαχα. Μην ανησυχείς ολα θα γίνουν από μόνα τους..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Joka είπε:

Όχι,όχι κανένα θαύμα ούτε ρίσκο,μα πάντα έτσι γίνοταν τότε,τα γύριζαν οι γιατροί.Το δικό μου παράδειγμα ήταν πολύ σύνηθες.

Είχαν άλλη εκπαίδευση κι εμπειρία.

Τώρα οι περισσότεροι δε γνωρίζουν ναι,εκτός αν εξαρχής πας σε γυναικολόγο που αποδεδειγμένα έχει εκπαίδευση για φτ και vbac.

Και τέλος να συμπληρώσω ότι ο φτ είναι ευεργετικός πολύ και για το παιδί λόγω των μικροβίων που παίρνουν περνώντας απ τον κόλπο.

Παλιότερα ήταν πολύ σύνηθες να γυρνάνε οι γιατροί τα μωρά. Εμένα η μάνα μου μου λέει ότι εγώ κατέβαινα τελείως ανάποδα με τον κωλο και με γύρισε ο γιατρός με το χέρι του. Βέβαια πρέπει να ήταν επίπονο γιατί η μάνα μου λέει τον παρακαλάγε να της κάνει καισαρική αλλά αυτός επέμενε ότι δεν υπάρχει λόγος και όντως γεννήθηκα κανονικά φυσιολογικά.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Joka said:

70 συν 70 μου είπε χθες η γιατρος μου το τεστ κοβιντ στο Λητώ.

Μένουν όλες που πληρώνουν τρίκλινο σε.δικλινο.Ουτε συμφωνίες,ούτε αναβάθμιση γιατρου.

Και τι σημαίνει αυτό ακριβώς??Σου λέει και καλά ο γιατρός ότι σου έκανε αυτός αναβάθμιση για δικό του οικονομικό όφελος να υποθέσω??!!!

Οι σύζυγοι δε μένουν το βράδυ για λόγους ασφαλείας και ηρεμίας των λεχωνων.

Γενικά το Λητώ επειδή ήταν πάντα μικρό και οικογενειακό τηρούσαν μια ηρεμία,σε αντίθεση με τα μεγάλα όπου σε τρίκλινο έβλεπες μέσα 20 άτομα επισκέπτες.Επισης,έχει επάρκεια προσωπικού,ενώ στα μεγάλα ανέκαθεν υπήρχε έλλειψη και δε σου διναν σημασία.

Προσωπικά για τους λόγους αυτούς είναι και το μόνο ιδιωτικό στο οποίο ειχα αποφασίσει να πάω.Συν ότι είναι βέβαια πρωτοπόρο σε θέματα φτ.

Να ξέρεις ότι το 70+70 ισχύει για απλό μοριακό αν πας με πρόκληση δηλαδή και ξέρεις το πότε.
Εμας που πήγαμε επειδη σπάσαν τα νερά μας χρέωσαν 200 για μοριακό rapid που κάνουν και βγαίνει σε 1-1,5 ώρα. 

Ισχυει ότι το προσωπικό είναι επαρκές αλλά στο γιο μου που γέννησα καλοκαίρι μια χαρά θυμαμαι σε τρίκλινο ένα σωρό άτομα επισκεπτήριο μέσα ... εδώ είναι και το μοναδικό καλό του κορωνοιου. 
Επικρατει ησυχία παντού. 

 

31 minutes ago, mommytobe said:

Ναι ίσως ευθύνεται η θέση των μωρων μας για τον πόνο στο στομάχι... Πάλι καλά έχει μια βδομάδα περίπου που κοομαμαι γιατί δεν θα το άντεχα να έχω και αϋπνίες χαχαχαχα.. Βέβαια κουράζομαι και λίγο αλλά σημασία έχει ότι κοιμάμαι χάχα.. 

Ναι ναι σήμερα αυτό είπα στον άντρα μου, κατέβασε την μεγάλη βαλίτσα να αρχίσω να τα βάζω μέσα και ας καθεται.. Ούτε που με ενοχλεί! 

Ναι φέτος πραγματικά όλο τέτοια ακούω και εγώ... Με έχει πιάσει και ένας ψιλόφοβος και ένα ψιλοαγχος για την ώρα του τοκετού.. Δεν έχω κάνει και καθολου μαθήματα και φοβάμαι μην δεν τα καταφέρω τόσο καλά... Αλλά θα το δουλέψω λίγο στο μυαλό μου για να το αποβάλλω

Να το αποβάλλεις κορίτσι μου και να μην το σκέφτεσαι. Ούτε εγώ ειχα κάνει ποτέ μάθημα κ στο γιο μου μια χαρά γέννησα. Μου έδωσε 2 οδηγίες ο γιατρός , τις ακολούθησα κ όλα καλά. Η φύση ξέρει τι να κάνει ;) 

22 minutes ago, Νινι2019 said:

Δεν είμαι έτοιμη μου ρθε ξαφνικό μάλλον γιαυτό έχω αγχωθεί περισσότερο σήμερα θα κάνω βαλίτσα φαντάσου..

Υγρά είχα και την προηγούμενη εβδομάδα αλλά όχι σε αυτή τη μορφή.. Σήμερα ήταν μύξα ήταν αρκετό στο εσώρουχο και μετά στο σκούπισμα λίγο.. Γιαυτό δεν ξέρω.. Τώρα αυτό θα κάνω θα το παρακολουθήσω κι θα δείξει... 

Λοιπόν διαφανής βλέννη (όπως τα υγρά ωορρηξιας) θα μπορούσε να είναι η τραχηλική βλέννη. Στο γιο μου 2 μέρες πριν γεννήσω πάω τουαλέτα και ειχα στο σκούπισμα αυτό αλλά παααααρα πολύ .. δηλαδή σκουπίστηκα 5-6 φορές και ήταν παρά πολύ πάνω σε κάθε σκούπισμα. Μετά από 2 μέρες γέννησα. 
Σε αυτήν την εγκυμοσύνη ειχα λίγο λίγο λίγο για 2-3 εβδομάδες μέχρι που έσπασαν τα νερά .. όποτε αν είναι λίγο και είναι πράγματι βλέννη έχεις χρόνο λογικα ... ισως γι αυτό σου είπε και η μαία να μείνεις ξάπλα. 
Αλλά εγώ μιλάω για διάφανη βλέννη όπως της ωορρηξιας. Δεν είμαι σίγουρη αν λέμε το ίδιο γιατί λες λευκή εσυ ..

 

Και εμένα τώρα ο γιατρός γύρισε τη Μπέμπα η οποία ερχόταν μεν με το κεφάλι αλλά αντί να κοιτάει προς τα κάτω κοίταγε προς τα πάνω .. ευτυχώς είχε πιάσει η τελευταία δόση της επισκληριδιου και δε το κατάλαβα γιατί τη γύρισε από μέσα όχι απ έξω .. (λιγο πριν ειχα γεννήσει το γιο μου χωρίς να έχει πιάσει η δόση και ήταν ζόρικα).Και μάλιστα η Μπέμπα γεννήθηκε και με τα 2 χέρια στο πρόσωπο (γι αυτό και χρειάστηκα ράμματα μετά).  Πάλι καλά που ήταν μικροσκοπική .. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...