Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, chris79 said:

Να ξέρεις ότι το 70+70 ισχύει για απλό μοριακό αν πας με πρόκληση δηλαδή και ξέρεις το πότε.
Εμας που πήγαμε επειδη σπάσαν τα νερά μας χρέωσαν 200 για μοριακό rapid που κάνουν και βγαίνει σε 1-1,5 ώρα. 

Ισχυει ότι το προσωπικό είναι επαρκές αλλά στο γιο μου που γέννησα καλοκαίρι μια χαρά θυμαμαι σε τρίκλινο ένα σωρό άτομα επισκεπτήριο μέσα ... εδώ είναι και το μοναδικό καλό του κορωνοιου. 
Επικρατει ησυχία παντού. 

 

Να το αποβάλλεις κορίτσι μου και να μην το σκέφτεσαι. Ούτε εγώ ειχα κάνει ποτέ μάθημα κ στο γιο μου μια χαρά γέννησα. Μου έδωσε 2 οδηγίες ο γιατρός , τις ακολούθησα κ όλα καλά. Η φύση ξέρει τι να κάνει ;) 

Λοιπόν διαφανής βλέννη (όπως τα υγρά ωορρηξιας) θα μπορούσε να είναι η τραχηλική βλέννη. Στο γιο μου 2 μέρες πριν γεννήσω πάω τουαλέτα και ειχα στο σκούπισμα αυτό αλλά παααααρα πολύ .. δηλαδή σκουπίστηκα 5-6 φορές και ήταν παρά πολύ πάνω σε κάθε σκούπισμα. Μετά από 2 μέρες γέννησα. 
Σε αυτήν την εγκυμοσύνη ειχα λίγο λίγο λίγο για 2-3 εβδομάδες μέχρι που έσπασαν τα νερά .. όποτε αν είναι λίγο και είναι πράγματι βλέννη έχεις χρόνο λογικα ... ισως γι αυτό σου είπε και η μαία να μείνεις ξάπλα. 
Αλλά εγώ μιλάω για διάφανη βλέννη όπως της ωορρηξιας. Δεν είμαι σίγουρη αν λέμε το ίδιο γιατί λες λευκή εσυ ..

 

Και εμένα τώρα ο γιατρός γύρισε τη Μπέμπα η οποία ερχόταν μεν με το κεφάλι αλλά αντί να κοιτάει προς τα κάτω κοίταγε προς τα πάνω .. ευτυχώς είχε πιάσει η τελευταία δόση της επισκληριδιου και δε το κατάλαβα γιατί τη γύρισε από μέσα όχι απ έξω .. (λιγο πριν ειχα γεννήσει το γιο μου χωρίς να έχει πιάσει η δόση και ήταν ζόρικα).Και μάλιστα η Μπέμπα γεννήθηκε και με τα 2 χέρια στο πρόσωπο (γι αυτό και χρειάστηκα ράμματα μετά).  Πάλι καλά που ήταν μικροσκοπική .. 

Λευκη σαν μύξα γιαυτό μου έκανε εντύπωση γτ διάφανα υγρά έχω συχνά αλλά αυτό πρώτη φορά σήμερα το είδα .. Ξαναπήγα βέβαια τουαλέτα αλλά δεν είχα στο. Σκούπισμα.. Παραμένω ξαπλωμένη.. Τι να κάνω.. Είχες και πόνακια μαζί με αυτό η όχι εγώ πόνους δεν έχω..

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ κορίτσια μακάρι να είναι όπως τα λέτε.. Δηλαδή και η λογική αυτό λέει αλλά ξέρετε πως είναι χάχα σε πιάνει όσο να ναι ένα άγχος.. Εύχομαι για όλες μας να πάνε όλα όπως πρέπει και να κρατήσουμε τα μωράκια μας σε λίγο καιρό αγκαλιά:x 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Να ξέρεις ότι το 70+70 ισχύει για απλό μοριακό αν πας με πρόκληση δηλαδή και ξέρεις το πότε.
Εμας που πήγαμε επειδη σπάσαν τα νερά μας χρέωσαν 200 για μοριακό rapid που κάνουν και βγαίνει σε 1-1,5 ώρα. 

Ισχυει ότι το προσωπικό είναι επαρκές αλλά στο γιο μου που γέννησα καλοκαίρι μια χαρά θυμαμαι σε τρίκλινο ένα σωρό άτομα επισκεπτήριο μέσα ... εδώ είναι και το μοναδικό καλό του κορωνοιου. 
Επικρατει ησυχία παντού. 

 

Να το αποβάλλεις κορίτσι μου και να μην το σκέφτεσαι. Ούτε εγώ ειχα κάνει ποτέ μάθημα κ στο γιο μου μια χαρά γέννησα. Μου έδωσε 2 οδηγίες ο γιατρός , τις ακολούθησα κ όλα καλά. Η φύση ξέρει τι να κάνει ;) 

Λοιπόν διαφανής βλέννη (όπως τα υγρά ωορρηξιας) θα μπορούσε να είναι η τραχηλική βλέννη. Στο γιο μου 2 μέρες πριν γεννήσω πάω τουαλέτα και ειχα στο σκούπισμα αυτό αλλά παααααρα πολύ .. δηλαδή σκουπίστηκα 5-6 φορές και ήταν παρά πολύ πάνω σε κάθε σκούπισμα. Μετά από 2 μέρες γέννησα. 
Σε αυτήν την εγκυμοσύνη ειχα λίγο λίγο λίγο για 2-3 εβδομάδες μέχρι που έσπασαν τα νερά .. όποτε αν είναι λίγο και είναι πράγματι βλέννη έχεις χρόνο λογικα ... ισως γι αυτό σου είπε και η μαία να μείνεις ξάπλα. 
Αλλά εγώ μιλάω για διάφανη βλέννη όπως της ωορρηξιας. Δεν είμαι σίγουρη αν λέμε το ίδιο γιατί λες λευκή εσυ ..

 

Και εμένα τώρα ο γιατρός γύρισε τη Μπέμπα η οποία ερχόταν μεν με το κεφάλι αλλά αντί να κοιτάει προς τα κάτω κοίταγε προς τα πάνω .. ευτυχώς είχε πιάσει η τελευταία δόση της επισκληριδιου και δε το κατάλαβα γιατί τη γύρισε από μέσα όχι απ έξω .. (λιγο πριν ειχα γεννήσει το γιο μου χωρίς να έχει πιάσει η δόση και ήταν ζόρικα).Και μάλιστα η Μπέμπα γεννήθηκε και με τα 2 χέρια στο πρόσωπο (γι αυτό και χρειάστηκα ράμματα μετά).  Πάλι καλά που ήταν μικροσκοπική .. 

Αφού κορίτσι μου απ τη στιγμή που σπάσουν τα νερά περνάνε τόσες ώρες??!!!

Μας δουλεύουν?!

Στο Ρέα 27 +35 πληρώσανε ένα φιλικό ζευγάρι που πήγανε αφού έσπασαν τα νερά.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 said:

Λευκη σαν μύξα γιαυτό μου έκανε εντύπωση γτ διάφανα υγρά έχω συχνά αλλά αυτό πρώτη φορά σήμερα το είδα .. Ξαναπήγα βέβαια τουαλέτα αλλά δεν είχα στο. Σκούπισμα.. Παραμένω ξαπλωμένη.. Τι να κάνω.. Είχες και πόνακια μαζί με αυτό η όχι εγώ πόνους δεν έχω..

 

Όχι δεν ειχα στον πρώτο μου γιο

Τωρα στα δίδυμα ναι 

Αλλά μάλλον μιλάμε για άλλο πράγμα έτσι όπως το περιγράφεις ;) 

Just now, Joka said:

Αφού κορίτσι μου απ τη στιγμή που σπάσουν τα νερά περνάνε τόσες ώρες??!!!

Μας δουλεύουν?!

Στο Ρέα 27 +35 πληρώσανε ένα φιλικό ζευγάρι που πήγανε αφού έσπασαν τα νερά.

Αν δεν πάρεις αποτέλεσμα αφενός ο άντρας σου δε θα μπει καν μέσα στο μαιευτήριο και αφετέρου εσυ περιμένεις στα εξεταστήρια. Μόνο με αρνητικό μπαίνει αυτός μεσα και εσυ πας σε δωμάτιο ή στις ωδίνες. 
Το πόσες ώρες θα περάσουν από την ώρα που θα σπάσουν δεν το ξέρεις. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Όχι δεν ειχα στον πρώτο μου γιο

Τωρα στα δίδυμα ναι 

Αλλά μάλλον μιλάμε για άλλο πράγμα έτσι όπως το περιγράφεις ;) 

Αν δεν πάρεις αποτέλεσμα αφενός ο άντρας σου δε θα μπει καν μέσα στο μαιευτήριο και αφετέρου εσυ περιμένεις στα εξεταστήρια. Μόνο με αρνητικό μπαίνει αυτός μεσα και εσυ πας σε δωμάτιο ή στις ωδίνες. 
Το πόσες ώρες θα περάσουν από την ώρα που θα σπάσουν δεν το ξέρεις. 

Σε εσας μπαινοβγαινει ο συνοδος;;  θυμισε μου..  Εδω απαξ κ βγει μετα θελει ξανα τεστ για να μπει,  για αυτο θα παρει κ ο ανδρας μου πράγματα να μεινει μεσα..  Τα επισκεπτηρια δηλαδή ειναι τελειως κομμενα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Paris.33 said:

Σε εσας μπαινοβγαινει ο συνοδος;;  θυμισε μου..  Εδω απαξ κ βγει μετα θελει ξανα τεστ για να μπει,  για αυτο θα παρει κ ο ανδρας μου πράγματα να μεινει μεσα..  Τα επισκεπτηρια δηλαδή ειναι τελειως κομμενα

Ναι στο Λητω μπορούσε να μπει μια φορά την ημέρα όμως ... αν έβγαινε δεν ξανά έμπαινε την ίδια μέρα πάλι.. το κάθε μαιευτήριο τα δικά του και χωρίς λογική ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Όχι δεν ειχα στον πρώτο μου γιο

Τωρα στα δίδυμα ναι 

Αλλά μάλλον μιλάμε για άλλο πράγμα έτσι όπως το περιγράφεις ;) 

Αν δεν πάρεις αποτέλεσμα αφενός ο άντρας σου δε θα μπει καν μέσα στο μαιευτήριο και αφετέρου εσυ περιμένεις στα εξεταστήρια. Μόνο με αρνητικό μπαίνει αυτός μεσα και εσυ πας σε δωμάτιο ή στις ωδίνες. 
Το πόσες ώρες θα περάσουν από την ώρα που θα σπάσουν δεν το ξέρεις. 

8-12 ώρες ο μέσος όρος για πρωτοτοκες για να γεννήσουν φυσιολογικά,αφότου σπάσουν τα νερά.

Ο άντρας.μου το ξέρω,ας μην είναι μέχρι να βγει το τεστ.

Μοριακό 75 και αντισωμάτων 35 έκανε το γνωστό μου ζευγάρι στο Ρεα που ρώτησα.

Τεράστιες διαφορές!

Αυτες τις υπέρογκες χρεώσεις δε μπορώ να εξηγήσω διότι επαναλαμβάνω, υποτίθεται μπήκε κάποιο πλαφον. 

Just now, chris79 είπε:

Ναι στο Λητω μπορούσε να μπει μια φορά την ημέρα όμως ... αν έβγαινε δεν ξανά έμπαινε την ίδια μέρα πάλι.. το κάθε μαιευτήριο τα δικά του και χωρίς λογική ...

Αφού βρε κορίτσια κάθε βράδυ φεύγουν οι συνοδοι κι επιστρέφουν πάλι το πρωί.

Στον ύπνο ούτως ή άλλως τι να τον κάνω να μείνει μέσα?!!Και να επιτρεπόταν δε θα το ζήταγα.

Στο Λητώ πάντα.

Πες μου κάτι άλλο κορίτσι.Απο προσωπικά είδη σου παρέχουν τα πάντα εκεί έτσι δεν είναι??!!

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

8-12 ώρες ο μέσος όρος για πρωτοτοκες για να γεννήσουν φυσιολογικά,αφότου σπάσουν τα νερά.

Ο άντρας.μου το ξέρω,ας μην είναι μέχρι να βγει το τεστ.

Μοριακό 75 και αντισωμάτων 35 έκανε το γνωστό μου ζευγάρι στο Ρεα που ρώτησα.

Τεράστιες διαφορές!

Αυτες τις υπέρογκες χρεώσεις δε μπορώ να εξηγήσω διότι επαναλαμβάνω, υποτίθεται μπήκε κάποιο πλαφον. 

Αφού βρε κορίτσια κάθε βράδυ φεύγουν οι συνοδοι κι επιστρέφουν πάλι το πρωί.

Στον ύπνο ούτως ή άλλως τι να τον κάνω να μείνει μέσα?!!Και να επιτρεπόταν δε θα το ζήταγα.

Στο Λητώ πάντα.

Πες μου κάτι άλλο κορίτσι.Απο προσωπικά είδη σου παρέχουν τα πάντα εκεί έτσι δεν είναι??!!

 

Και ομως εδώ, ιασω Θεσσαλίας δηλαδή, αμα βγει ο συνοδος μονο με τεστ ξαναμπαινει! Πηρα τηλέφωνο πριν 2 εβδομάδες και μου το επιβεβαιωσε και χθες ο γιατρος,δεν εχει αλλαξει κατι. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Joka said:

8-12 ώρες ο μέσος όρος για πρωτοτοκες για να γεννήσουν φυσιολογικά,αφότου σπάσουν τα νερά.

Ο άντρας.μου το ξέρω,ας μην είναι μέχρι να βγει το τεστ.

Μοριακό 75 και αντισωμάτων 35 έκανε το γνωστό μου ζευγάρι στο Ρεα που ρώτησα.

Τεράστιες διαφορές!

Αυτες τις υπέρογκες χρεώσεις δε μπορώ να εξηγήσω διότι επαναλαμβάνω, υποτίθεται μπήκε κάποιο πλαφον. 

Αφού βρε κορίτσια κάθε βράδυ φεύγουν οι συνοδοι κι επιστρέφουν πάλι το πρωί.

Στον ύπνο ούτως ή άλλως τι να τον κάνω να μείνει μέσα?!!Και να επιτρεπόταν δε θα το ζήταγα.

Στο Λητώ πάντα.

Πες μου κάτι άλλο κορίτσι.Απο προσωπικά είδη σου παρέχουν τα πάντα εκεί έτσι δεν είναι??!!

 

Για το πλαφόν τους το είπε κ ο άντρας μου αλλά το πλαφόν αφορά απλό μοριακό. Αυτό που κάνουν είναι rapid μοριακός κ σε αυτό πατάνε και το χρεώνουν τόσο. 
Για το συνοδό εμένα πχ ήθελε να έρθει το πρωί να φύγει λίγο το μεσημέρι να πάει κ στο παιδί κ να ερθει πάλι το απόγευμα αλλά δε γινόταν. 
Απο προσωπικά είδη μου έφεραν ένα αφρόλουτρο για την ευαίσθητη περιοχή κ ένα πακέτο μεγάλες σερβιέτες. Πετσέτες επισης κάθε μέρα καθαρές. Αυτα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

 Γεια σας κορίτσια μου. Γύρισα και εγώ όλα καλά με τον τράχηλο παραμένει εδώ και τρεις εβδομάδες 2.5. Το μωράκι είναι 1913γρ λίγο πιο κάτω από τη μέση αλλά μέσα στις καμπύλες.. το παρακολουθουμε όμως κάθε δύο εβδομάδες γιατί έχω και κίνδυνο προεκλαμψίας όπως σας έχω πει. Έκανα και τεστ ούρων πάλι να βλέπουμε αν εμφανιστεί λεύκωμα. Αυτά. Πάντως μου είπε αν τελικά εμφανίσω προεκλαμψία το πιο πιθανό να πάω με προκληση νωρίτερα.

Ρώτησα πόσο πρέπει να φτάσουμε για να μην μπει στη μονάδα το μωρό και είπε 36 εβδομάδες και το μωρό να γεννηθεί 2500κιλα plus, αλλιώς μπαίνει στη μονάδα. Αυτά στο ΡΕΑ.

Επίσης θα κάνω rooming in αν πάνε όλα καλά και θα με βάλει σε δίκλινο με την ίδια τιμή όχι μεγαλύτερη. Αν τα καταφέρουμε μου είπε θα προσπαθήσει να είμαι μόνη στο δίκλινο αλλά αυτό θα το δούμε αν γίνεται εκείνες τις μέρες ανάλογα με τις γέννες.

 

  • Μου αρέσει 8

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, chris79 είπε:

Για το πλαφόν τους το είπε κ ο άντρας μου αλλά το πλαφόν αφορά απλό μοριακό. Αυτό που κάνουν είναι rapid μοριακός κ σε αυτό πατάνε και το χρεώνουν τόσο. 
Για το συνοδό εμένα πχ ήθελε να έρθει το πρωί να φύγει λίγο το μεσημέρι να πάει κ στο παιδί κ να ερθει πάλι το απόγευμα αλλά δε γινόταν. 
Απο προσωπικά είδη μου έφεραν ένα αφρόλουτρο για την ευαίσθητη περιοχή κ ένα πακέτο μεγάλες σερβιέτες. Πετσέτες επισης κάθε μέρα καθαρές. Αυτα. 

Δλδ ο απλός μοριακος σε πόση ώρα βγαίνει?!!

Και ο συζυγος δεν κάνει μόνο των αντισωμάτων?!!!

Στην Ευρωκλινικη σε 15 λεπτά βγαίνει τών αντισωματων.

Θα πάμε.αλλου αν χρειαστεί,δεν τους χαρίζω τόσα λεφτά.

Στο Ρέα.πχ δηλαδή γιατί κάνουν αυτά τα τεστ?!!

Βρήκαν δλδ αλλά.τεστ για να σε.χρεωνουν υπέρογκα ποσά?!Όχι δε θέλω!!!

Θα κάνω αυτά που έκαναν ως τώρα όλες οι γυναικες που πήγαιναν με σπασμενα νερά.

Άμα πια!!!!

40 +20 το ανώτερο για μοριακό και 10+10 μάξιμουμ.για των αντισωμάτων ορίζει το ΦΕΚ.

Άκου 200 ευρώ!!!!

Just now, Hope.2019 είπε:

 Γεια σας κορίτσια μου. Γύρισα και εγώ όλα καλά με τον τράχηλο παραμένει εδώ και τρεις εβδομάδες 2.5. Το μωράκι είναι 1913γρ λίγο πιο κάτω από τη μέση αλλά μέσα στις καμπύλες.. το παρακολουθουμε όμως κάθε δύο εβδομάδες γιατί έχω και κίνδυνο προεκλαμψίας όπως σας έχω πει. Έκανα και τεστ ούρων πάλι να βλέπουμε αν εμφανιστεί λεύκωμα. Αυτά. Πάντως μου είπε αν τελικά εμφανίσω προεκλαμψία το πιο πιθανό να πάω με προκληση νωρίτερα.

Ρώτησα πόσο πρέπει να φτάσουμε για να μην μπει στη μονάδα το μωρό και είπε 36 εβδομάδες και το μωρό να γεννηθεί 2500κιλα plus, αλλιώς μπαίνει στη μονάδα. Αυτά στο ΡΕΑ.

Επίσης θα κάνω rooming in αν πάνε όλα καλά και θα με βάλει σε δίκλινο με την ίδια τιμή όχι μεγαλύτερη. Αν τα καταφέρουμε μου είπε θα προσπαθήσει να είμαι μόνη στο δίκλινο αλλά αυτό θα το δούμε αν γίνεται εκείνες τις μέρες ανάλογα με τις γέννες.

 

Για πες βρε κορίτσι και πόσο χρεώνουν τώρα εκεί για κοβιντ τεστ το ζευγάρι γιατί έχω φριξει με τις τιμες που διαβαζω στα άλλα μαιευτηρια.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

 Γεια σας κορίτσια μου. Γύρισα και εγώ όλα καλά με τον τράχηλο παραμένει εδώ και τρεις εβδομάδες 2.5. Το μωράκι είναι 1913γρ λίγο πιο κάτω από τη μέση αλλά μέσα στις καμπύλες.. το παρακολουθουμε όμως κάθε δύο εβδομάδες γιατί έχω και κίνδυνο προεκλαμψίας όπως σας έχω πει. Έκανα και τεστ ούρων πάλι να βλέπουμε αν εμφανιστεί λεύκωμα. Αυτά. Πάντως μου είπε αν τελικά εμφανίσω προεκλαμψία το πιο πιθανό να πάω με προκληση νωρίτερα.

Ρώτησα πόσο πρέπει να φτάσουμε για να μην μπει στη μονάδα το μωρό και είπε 36 εβδομάδες και το μωρό να γεννηθεί 2500κιλα plus, αλλιώς μπαίνει στη μονάδα. Αυτά στο ΡΕΑ.

Επίσης θα κάνω rooming in αν πάνε όλα καλά και θα με βάλει σε δίκλινο με την ίδια τιμή όχι μεγαλύτερη. Αν τα καταφέρουμε μου είπε θα προσπαθήσει να είμαι μόνη στο δίκλινο αλλά αυτό θα το δούμε αν γίνεται εκείνες τις μέρες ανάλογα με τις γέννες.

 

Ευτυχως εμεινε σταθερος! Δεν είναι κ τοσο κατω πάντως για τις εβδομάδες σου.. Ελπίζω να πάνε ολα οσο καλύτερα γίνεται και να μην εμφανισεις ουτε λευκωμα ουτε τιποτα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Δλδ ο απλός μοριακος σε πόση ώρα βγαίνει?!!

Και ο συζυγος δεν κάνει μόνο των αντισωμάτων?!!!

Στην Ευρωκλινικη σε 15 λεπτά βγαίνει τών αντισωματων.

Θα πάμε.αλλου αν χρειαστεί,δεν τους χαρίζω τόσα λεφτά.

Στο Ρέα.πχ δηλαδή γιατί κάνουν αυτά τα τεστ?!!

Βρήκαν δλδ αλλά.τεστ για να σε.χρεωνουν υπέρογκα ποσά?!Όχι δε θέλω!!!

Θα κάνω αυτά που έκαναν ως τώρα όλες οι γυναικες που πήγαιναν με σπασμενα νερά.

Άμα πια!!!!

40 +20 το ανώτερο για μοριακό και 10+10 μάξιμουμ.για των αντισωμάτων ορίζει το ΦΕΚ.

Άκου 200 ευρώ!!!!

Για πες βρε κορίτσι και πόσο χρεώνουν τώρα εκεί για κοβιντ τεστ το ζευγάρι γιατί έχω φριξει με τις τιμες που διαβαζω στα άλλα μαιευτηρια.

Αυτό ξέχασα να το ρωτήσω.. κάτι έχω ακούσει 100 το ζευγάρι. Αλλα θα ρωτήσω και θα σας πω.

Just now, Paris.33 είπε:

Ευτυχως εμεινε σταθερος! Δεν είναι κ τοσο κατω πάντως για τις εβδομάδες σου.. Ελπίζω να πάνε ολα οσο καλύτερα γίνεται και να μην εμφανισεις ουτε λευκωμα ουτε τιποτα! 

Ευτυχώς! Απλά με προβληματίζει το βάρος. Είναι μέσα στα φυσιολογικά αλλά λίγο πιο κάτω από το μέσο όρο. Δηλαδή σήμερα ήταν 1913γρ. Πριν δύο εβδομάδες είχε πάρει μέσα σε μια βδομάδα 250γρ και τώρα μετά από 12 μέρες πήρε 240γρ..  Παίρνει λίγο λίγο... Θέλω να φτάσουμε 2500 να μην έχουμε θέμα να μείνει στη μονάδα... Μακάρι να μην κάνω πίεση για να το πάμε όσο πιο μακριά γίνεται να προλάβει να πάρει αρκετό βάρος..

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Αυτό ξέχασα να το ρωτήσω.. κάτι έχω ακούσει 100 το ζευγάρι. Αλλα θα ρωτήσω και θα σας πω.

Ευτυχώς! Απλά με προβληματίζει το βάρος. Είναι μέσα στα φυσιολογικά αλλά λίγο πιο κάτω από το μέσο όρο. Δηλαδή σήμερα ήταν 1913γρ. Πριν δύο εβδομάδες είχε πάρει μέσα σε μια βδομάδα 250γρ και τώρα μετά από 12 μέρες πήρε 240γρ..  Παίρνει λίγο λίγο... Θέλω να φτάσουμε 2500 να μην έχουμε θέμα να μείνει στη μονάδα... Μακάρι να μην κάνω πίεση για να το πάμε όσο πιο μακριά γίνεται να προλάβει να πάρει αρκετό βάρος..

Παντως ο υπερηχος ειναι και κατα προσέγγιση... Δεν ειναι κ ζυγαρια..  Σου ειπε κατι ο γιατρος; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Παντως ο υπερηχος ειναι και κατα προσέγγιση... Δεν ειναι κ ζυγαρια..  Σου ειπε κατι ο γιατρος; 

Μου είπε ότι είμαστε καλά αφού παίρνει βάρος αλλά ιδανικά θα θέλαμε να είχε πάρει λίγο παραπάνω.  Εντωμεταξυ με παρακολουθει αιματολογος και είναι όλα καλά μήπως ήταν θέμα κακής αιμάτωσης ας το πούμε. Βέβαια  λέω τώρα επειδή έχω διαβάσει ότι η προεκλαμψία προκαλεί υπολειπόμενη ανάπτυξη λογω πλακούντα μήπως είναι και αυτό ένα σημάδι.. θα δείξει σε λίγες εβδομάδες. Πάντως πλακούντα έχω grade 2 που είναι φυσιολογικό για τις εβδομάδες μου...

 

 

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...