Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Ani!! είπε:

Θα δώσουν πόνο το βράδυ που θα φάτε μην στεναχωριέσαι:)

Κι εγώ πριν 3 μέρες δεν την είχα νιώσει καθόλου όλη μέρα.Αλλα πάντα έτσι συνέβαινε,κάποιες μέρες ηταν πολύ ήσυχη,όποτε δεν έδωσα σημασία.Την επόμενη λυσσάξε πάλι!!!

Just now, Τουτουνι είπε:

Κι εμείς τελικά για τέλος Γενναρη πάμε!!

Ναι τα αφιλοτημα!! Απ' την ώρα που ξεσήκωσαν όμως όλο τον κόσμο, δεν έχουν σταματήσει να κάνουν βόλτες!!!!

Εσύ κορίτσι μου είχες ΠΗΤ προς τέλος Φλεβαρη αν θυμάμαι καλά?!

Γιατί θα γεννήσεις τόσο νωρίς??

2 ώρες πρίν, Ani!! είπε:

Εν τω μεταξύ ήρθε μόλις τώρα το ηλεκτρονικό φαρμακείο και παρήγγειλα πάνες όρους επιθεματα στηθους σαπούνια κτλ.. και μου λέει ο άντρας μου τι τα ήθελες αυτά τωρα; γιατι να ξεκινησεις βαλιτσα απο τωρα? Και του λέω εχω δύσκολη εγκυμοσύνη δεν θυμασαι που Κι στο πρώτο μας παιδι έπλενες τις νυχτικες τρέχοντας και γεννούσαμε??? 

Στον κόσμο τους παιδιά..Σας τ λενε ν οι δικοί σας?

Κι εμένα μου λέει ότι έχω ένα μήνα ακόμα,να μη βιάζομαι,συμφωνώ όμως κι εγώ μαζί του!

Γενικά ειμαστε ιδιοι σ αυτό το κομματι,δεν αγχωνόμαστε ως προς την εγκυμοσυνη αν δεν υπάρχει λόγος αλλά και γενικότερα δεν αγχωνομαστε εύκολα για κάτι τέτοια...

Δεν έχουμε και κάποιο σημάδι για να ετοιμαζόμαστε από τωρα βέβαια...

Δε θα πάμε και Αμερική,αν χρειαστεί και κάτι που δεν έχω μαζί μου τα βράδια θα βγαίνει όποτε μου το φέρνει η στην ανάγκη αγοράζουμε κ κάτι τότε,δε χάθηκε ο κόσμος...

 

 

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Joka είπε:

Κι εγώ πριν 3 μέρες δεν την είχα νιώσει καθόλου όλη μέρα.Αλλα πάντα έτσι συνέβαινε,κάποιες μέρες ηταν πολύ ήσυχη,όποτε δεν έδωσα σημασία.Την επόμενη λυσσάξε πάλι!!!

Εσύ κορίτσι μου είχες ΠΗΤ προς τέλος Φλεβαρη αν θυμάμαι καλά?!

Γιατί τόσο νωρίς??

Κι εμένα μου λέει ότι έχω ένα μήνα ακόμα,να μη βιάζομαι,συμφωνώ όμως κι εγώ μαζί του!

Γενικά ειμαστε ιδιοι σ αυτό το κομματι,δεν αγχωνόμαστε ως προς την εγκυμοσυνη αν δεν υπάρχει λόγος αλλά και γενικότερα δεν αγχωνομαστε εύκολα για κάτι τέτοια...

Δεν έχουμε και κάποιο σημάδι για να ετοιμαζόμαστε από τωρα βέβαια...

Δε θα πάμε και Αμερική,αν χρειαστεί και κάτι που δεν έχω μαζί μου τα βράδια θα βγαίνει όποτε μου το φέρνει η στην ανάγκη αγοράζουμε κ κάτι τότε,δε χάθηκε ο κόσμος...

 

 

Γιατί είναι διδυμακια και είναι δύσκολο να φτάσουν παραπάνω! τότε θα είμαι 36 προς 37 εβδομάδων!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Γιατί είναι διδυμακια και είναι δύσκολο να φτάσουν παραπάνω! τότε θα είμαι 36 προς 37 εβδομάδων!

Άρα όντως 1 μήνα πριν την ΠΗΤ.Τελειομηνα θεωρούνται όταν μπούμε 37η βδομάδα,στην αρχή του μήνα μας δηλαδή.

Το ειναι ειναι διδυμα και ειναι δυσκολο να φτάσουν παραπάνω δεν το καταλαβαίνω.Ισα ίσα,όσο περισσοτερο μένουν όλα τα μωρά στην κοιλιά της μαμάς τόσο καλύτερο για την υγεία τους είναι.

Τι να πω,ας γεννηθούν γερά όλα τα μωρακια!

 

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Άρα όντως 1 μήνα πριν την ΠΗΤ.Τελειομηνα θεωρούνται όταν μπούμε 37η βδομάδα,στην αρχή του μήνα μας δηλαδή.

Το ειναι ειναι διδυμα και ειναι δυσκολο να φτάσουν παραπάνω δεν το καταλαβαίνω.Ισα ίσα,όσο περισσοτερο μένουν όλα τα μωρά στην κοιλιά της μαμάς τόσο καλύτερο για την υγεία τους είναι.

Τι να πω,ας γεννηθούν γερά όλα τα μωρακια!

 

Ας φτάσουμε μέχρι εκεί χωρίς πρόβλημα, και μια χαρά θα είναι!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Joka είπε:

Κι εγώ πριν 3 μέρες δεν την είχα νιώσει καθόλου όλη μέρα.Αλλα πάντα έτσι συνέβαινε,κάποιες μέρες ηταν πολύ ήσυχη,όποτε δεν έδωσα σημασία.Την επόμενη λυσσάξε πάλι!!!

Εσύ κορίτσι μου είχες ΠΗΤ προς τέλος Φλεβαρη αν θυμάμαι καλά?!

Γιατί θα γεννήσεις τόσο νωρίς??

Κι εμένα μου λέει ότι έχω ένα μήνα ακόμα,να μη βιάζομαι,συμφωνώ όμως κι εγώ μαζί του!

Γενικά ειμαστε ιδιοι σ αυτό το κομματι,δεν αγχωνόμαστε ως προς την εγκυμοσυνη αν δεν υπάρχει λόγος αλλά και γενικότερα δεν αγχωνομαστε εύκολα για κάτι τέτοια...

Δεν έχουμε και κάποιο σημάδι για να ετοιμαζόμαστε από τωρα βέβαια...

Δε θα πάμε και Αμερική,αν χρειαστεί και κάτι που δεν έχω μαζί μου τα βράδια θα βγαίνει όποτε μου το φέρνει η στην ανάγκη αγοράζουμε κ κάτι τότε,δε χάθηκε ο κόσμος...

 

 

Εμείς είμαστε κάπως αντίθετοι, εγώ της οργάνωσης εκεινος οχι εγώ δεν αγχώνομαι εκεινος τρελα.. επίσης αν μας έρθει  ξαφνικά θα έχουμε να κανονίσουμε κ το 1ο παιδι που θα κοιμηθεί για πρώτη φορά στη γιαγιά του. Επίσης αν πιάσουν οι πόνοι γρήγορα δεν προλαβαίνεις να πεις και πολλά πολλά. Αυτά από το δικό μου σπίτι:) Εσεις πάλι αφού συμφωνείτε ολα οκ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia Jo είπε:

Kαλησπερα κοριτσια μου τι κάνετε; Έφτιαξα καινούργιο προφίλ καθώς άλλαξα συσκευή και δεν θυμόμουν τους παλιούς κωδικους. Είμαι η παλιά Geo Jo...

Ουπς..  Ενας απο τους λογους που κραταω καθε συσκευή μέχρι τελικης πτωσης:P Ευτυχως μας ενημερωσες να μην σε ψαχνουμε!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Γιατί είναι διδυμακια και είναι δύσκολο να φτάσουν παραπάνω! τότε θα είμαι 36 προς 37 εβδομάδων!

Πόσο είσαι τώρα αγάπη μου; Εγώ θα σε συμβουλεύσω να ακούς το γιατρό σου μόνο και καμία άλλη γνώμη για να μην αγχώνεσαι! Η δίδυμη κύηση δεν είναι σαν τις μονές κυήσεις. Εγώ γέννησα μόλις μπήκα στην 37η εβδομάδα γιατι το αμνιακό υγρό στο ένα μωρό είχε μειωθεί αρκετά. Θα ήταν επιβλαβες για την υγεία των μωρών μου αν έμεναν παραπάνω στην κοιλιά. Εγώ δεν είχα κανένα σημάδι πρόωρου τοκετού όμως έπρεπε να γεννήσω. 

Στις δίδυμες κυήσεις τα μωρά πιέζονται πολύ και ειδικά όταν ειναι από εξωσωματική όπως στη δική μου περίπτωση. Οι γυναίκες που συλλαμβάνουν δίδυμα φυσιολογικά συνήθως έχουν και την κατάλληλη σωματοδομή να φέρουν εις πέρας την διπλή αυτή εγκυμοσύνη.

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Χαχχαχα κοιτα πλυσιμο κλπ κ εγω στην εβδομαδα σου ξεκινησα και πιο μετα μην σ πω,   την 33η και ειμαι 34 τωρα..  Τωρα για ψωνια σου λείπουν πολλα;;; 

Όχι, δεν μου λείπουν πολλά. Τα έχω από τη κόρη μου τα πιο πολλά που είναι 20 μηνών και είναι όλα σαν καινούργια. Για αυτό και είμαι άνετη χαχα. Λίγα αναλώσιμα μόνο χρειάζομαι( πάνες, σαμπουάν, καμία πιπιλα ...). Θα πάρω και καινούργιο καρότσι μετά τις γιορτές. Αυτά.


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BettySt είπε:

Όχι, δεν μου λείπουν πολλά. Τα έχω από τη κόρη μου τα πιο πολλά που είναι 20 μηνών και είναι όλα σαν καινούργια. Για αυτό και είμαι άνετη χαχα. Λίγα αναλώσιμα μόνο χρειάζομαι( πάνες, σαμπουάν, καμία πιπιλα ...). Θα πάρω και καινούργιο καρότσι μετά τις γιορτές. Αυτά.

Αα ενταξει εισαι! Και εξάλλου καροτσι ειδικα δεν ειναι απαραίτητο τον πρώτο καιρό!

Με το καλο τα μωρακια μας το 2021!!!!❤️ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το πώς συνέλλαβε είτε δίδυμα ή ένα μωρό μια γυναίκα ή η σωματοδομή της δεν έχουν απολύτως καμία σχέση με το πώς θα γεννήσει.Ουτε και.πιεζονται φυσικά παραπάνω επειδη ειναι από εξωσωματική.Καμια απολύτως επιστημονική βάση σε αυτά.

Αυτό μου θύμισε το φαιδρό που λένε οι καισαρικακηδες γιατροι στη γυναίκα ότι θα γεννήσει με καισαρική επειδη εχει στενή λεκάνη.

Υπάρχουν όμως και οι γιατροί υπέρμαχοι του φυσιολογικου τοκετου οι οποίοι δεν τρομοκρατούν τις γυναίκες προκειμένου να βολέψουν μια καισαρικη στο πρόγραμμα τους.

Έχουμε κι άλλη κοπέλα στην ομάδα που γέννησε δίδυμα απο εξωσωματική φυσιολογικά.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια... Χρόνια πολλαααα, καλή χρονιά... Το 2021 να μας κάνει ευτυχισμένες όσο δεν μας έκανε καμία άλλη χρονιά, κρατώντας τα δικά μας θαυματακια αγκαλιά.. Υγεία, αγάπη και ευτυχία εύχομαι σε όλες σας:x

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! 
Χρονια πολλά και καλή χρόνια !! 
Μια αξέχαστη χρόνια που θα σας φέρει το (ή τα) μεγαλύτερο δώρο !! Τα μωράκια σας 

Ας είμαστε όλες γερές και ευτυχισμένες! 
Και όλες τις αγκαλιές που Στερηθήκαμε το 2020 να τις κάνουμε φέτος στα θαυματακια μας !!! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...