Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mighty86 είπε:

Α περίπου ίδια. σε ευχαριστώ ένιωσα πολύ καλύτερα!

Επειδή και εγώ αγχώνομαι πάρα πολύ για αυτό το θέμα για αυτό στο λέω..  μην ανησυχείς είμαστε μια χαρά.. αν παίρνουνε βάρος ,όσο και να παίρνουν είμαστε καλά και αν φτάσουν και τα 2500 ηρεμούμε.. και ειδικά για τον πλακούντα μην αγχώνεσαι είναι φυσιολογικό στις εβδομάδες που βρισκόμαστε... Και όσο προχωράμε στο τρίτο τρίμηνο προς το τέλος φτάνει μέχρι gtade 3 αν δεν κάνω λάθος!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Δεν είναι λίγα τα 1900 η αύξηση που πήρε είναι μικρή.πριν τρεις εβδομάδες ήταν 1600. Είδε κ τον πλακούντα ότι αρχίζει κ γερνάει κ σου λέει ώπα μην κολλήσει κ δεν παίρνει βάρος ξαφνικά. Γι'αυτό έκανα την γενική ερωτηση στο ντοπλερ τι grade πλακούντα σας έβγαλε. 

Πάντως διαβάζω ότι το grade 2 είναι φυσιολογικό στο τρίτο τρίμηνο. Οπότε μου φαίνεται κ λίγο παράλογα ανήσυχος ο εμβρυολογος. Καλά μόλις ακούνε για δκ κάτι παθαίνουν.ειδε κ την καμπύλη ζαχάρου μου που δεν είχα ούτε μια τιμή φυσιολογική κ τα έχασε μου φαίνεται. 

Oh well φαντάζομαι κάποια ασφαλή συμπεράσματα θα βγούνε την επόμενη εβδομάδα.

Καλημερα! Και εμενα τόσο ήταν το βαρος 32+6  και ο πλακούντας grade 2. Μου είπε όλα οκ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Επειδή και εγώ αγχώνομαι πάρα πολύ για αυτό το θέμα για αυτό στο λέω..  μην ανησυχείς είμαστε μια χαρά.. αν παίρνουνε βάρος ,όσο και να παίρνουν είμαστε καλά και αν φτάσουν και τα 2500 ηρεμούμε.. και ειδικά για τον πλακούντα μην αγχώνεσαι είναι φυσιολογικό στις εβδομάδες που βρισκόμαστε... Και όσο προχωράμε στο τρίτο τρίμηνο προς το τέλος φτάνει μέχρι gtade 3 αν δεν κάνω λάθος!

 

Just now, bcd18 είπε:

Καλημερα! Και εμενα τόσο ήταν το βαρος 32+6  και ο πλακούντας grade 2. Μου είπε όλα οκ 

αυτό με το βάρος από τότε που προέκυψε ο δκ για μένα είναι σαν τρενάκι του τρόμου. μια μου το βγάζουν μεγάλο κ φοβόμαστε μακροσωμία, τώρα μήπως κολλήσει στο βάρος. ευχαριστώ κορίτσια. κεγώ έτσι πίστευα οτι δεν χρειάζεται να αυξάνεται με ραγδαίους ρυθμούς καλύτερα αργά κ σταθερά 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2021 at 11:37 ΜΜ, Ani!! είπε:

Είναι το Nania Access Beone Grey; το έχεις συγκρινει με το joie gemm αραγε; δεν ξέρω ποιο να επιλέξω.. 

Κ τα δύο είναι με καλά τεστ. Από κει κ πέρα ότι θες εσύ.. 

21 ώρες πρίν, Efinikolaou είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Τα πράσινα αμνιακα είναι το γνωστό μηκωνιο.. Δηλαδή κακα του μωρου ... συνήθως αυτό γίνεται όταν μεγαλώνει παααρα πολύ η κύηση!

Οχι απαραίτητα. Συνήθως γίνεται όταν δυσφορει ή ζορίζεται το μωρο. 

 

  • Ευχαριστώ 1

mij0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mighty86 είπε:

 

αυτό με το βάρος από τότε που προέκυψε ο δκ για μένα είναι σαν τρενάκι του τρόμου. μια μου το βγάζουν μεγάλο κ φοβόμαστε μακροσωμία, τώρα μήπως κολλήσει στο βάρος. ευχαριστώ κορίτσια. κεγώ έτσι πίστευα οτι δεν χρειάζεται να αυξάνεται με ραγδαίους ρυθμούς καλύτερα αργά κ σταθερά 

Και εμενα στο τελευταίο υπέρηχο  πριν το ντοπλερ, το βαρος ήταν λίγο πιο κάτω από το φυσιολογικο και είχα αγχωθει.. τωρα στο ντοπλερ μου είπε οκ. Και εγω προσέχω το σάκχαρο και κάνω από τον δεύτερο μήνα μετρήσεις.. 

η εκατοστιαία θέση πως είναι; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Ο γλυκούλης ήθελε το δωράκι του! 

Δεν γύρισε ακόμα ε; Καλά, κι εγώ νομίζω ότι μια είναι πλάγια ,μια όρθια, μια ανάποδα... 

Με το καλό να σου έρθουν κι εσένα σύντομα! :)

Χαχα ναι επρεπε να πω κάτι για να περιμενει κ αυτός..  σίγουρα δενβεχει γυρίσει τη νιώθω με το κεφάλι δεξιά ή αριστερά στον αφαλό μου..αλλά είμαι κ 32+3 ακόμα οπότε δεν ανησυχώ..σε ευχαριστώ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Και εμενα στο τελευταίο υπέρηχο  πριν το ντοπλερ, το βαρος ήταν λίγο πιο κάτω από το φυσιολογικο και είχα αγχωθει.. τωρα στο ντοπλερ μου είπε οκ. Και εγω προσέχω το σάκχαρο και κάνω από τον δεύτερο μήνα μετρήσεις.. 

η εκατοστιαία θέση πως είναι; 

εμένα πριν ήταν 200 γρ πιο πάνω από το φυσιολογικό. 37 η εκατοστιαία τώρα. εγώ άρχισα κ ινσουλίνη βραδινή. 2 μέρες τώρα. δυστυχώς δεν το πρόσεξα από την αρχή το ζάχαρο μου, μόλις από τον 6ο μετά την καμπύλη άρχισα να κάνω διατροφή κ μετρήσεις.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

εμένα πριν ήταν 200 γρ πιο πάνω από το φυσιολογικό. 37 η εκατοστιαία τώρα. εγώ άρχισα κ ινσουλίνη βραδινή. 2 μέρες τώρα. δυστυχώς δεν το πρόσεξα από την αρχή το ζάχαρο μου, μόλις από τον 6ο μετά την καμπύλη άρχισα να κάνω διατροφή κ μετρήσεις.

Εμενα η εκατοστιαία θέση στο ντοπλερ ήταν 30,8 και μου είπε είναι  ενταξει, αλλά δεν ξέρω γενικά ποσο πρέπει να είναι... αν έπρεπε να είναι παραπάνω...

Πρόσεξε λίγο το σάκχαρο και όλα καλα θα πάνε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Εμενα η εκατοστιαία θέση στο ντοπλερ ήταν 30,8 και μου είπε είναι  ενταξει, αλλά δεν ξέρω γενικά ποσο πρέπει να είναι... αν έπρεπε να είναι παραπάνω...

Πρόσεξε λίγο το σάκχαρο και όλα καλα θα πάνε!!!!

μια χαρά είναι 30,8 κ 37 που έχω εγώ. κ πιο κάτω πάλι μια χαρά είναι, νομίζω κάτω από 10 είναι το πρόβλημα μπορεί κ πιο κάτω. το πρόβλημα μου εμένα είναι η αύξηση. οτι ήταν μικρή. αλλά αφού μου λέτε οτι σημασία έχει να υπάρχει αύξηση κρατάω αυτό κ θα δω σε μια βδομάδα.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mighty86 είπε:

μια χαρά είναι 30,8 κ 37 που έχω εγώ. κ πιο κάτω πάλι μια χαρά είναι, νομίζω κάτω από 10 είναι το πρόβλημα μπορεί κ πιο κάτω. το πρόβλημα μου εμένα είναι η αύξηση. οτι ήταν μικρή. αλλά αφού μου λέτε οτι σημασία έχει να υπάρχει αύξηση κρατάω αυτό κ θα δω σε μια βδομάδα.

Να τρως σωστα και μην ανησυχεισ!!!Ακολούθησε το διαιτολόγιο που σου έχουν δώσει και θα το παρακολουθείτε. Θα το δεις και την επόμενη εβδομ!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Να τρως σωστα και μην ανησυχεισ!!!Ακολούθησε το διαιτολόγιο που σου έχουν δώσει και θα το παρακολουθείτε. Θα το δεις και την επόμενη εβδομ!

Κορίτσια εμένα για το βάρος του μωρού μου είπε επίσης να δώσω έμφαση σε κρέας ψάρι και γαλακτοκομικά που έχουν πρωτεϊνη αλλά και όσπρια. Κυρίως δηλαδή πρωτεϊνη γιατί βοηθούν στην ανάπτυξη του μωρού αλλά φυσικά και υδατάνθρακες να συνοδεύω. Αλλά  κυρίως  η ποσότητα φαγητού καθημερινά να έχει πρωτεϊνη. Σήμερα θα δω αν πήραμε καλό βάρος. Εμένα 32+5 ήταν 1918γρ και 17η εκατοστιαία μοίρα. Για να δούμε σήμερα... Ελπίζω να ανέβηκε

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια εμένα για το βάρος του μωρού μου είπε επίσης να δώσω έμφαση σε κρέας ψάρι και γαλακτοκομικά που έχουν πρωτεϊνη αλλά και όσπρια. Κυρίως δηλαδή πρωτεϊνη γιατί βοηθούν στην ανάπτυξη του μωρού αλλά φυσικά και υδατάνθρακες να συνοδεύω. Αλλά  κυρίως  η ποσότητα φαγητού καθημερινά να έχει πρωτεϊνη. Σήμερα θα δω αν πήραμε καλό βάρος. Εμένα 32+5 ήταν 1918γρ και 17η εκατοστιαία μοίρα. Για να δούμε σήμερα... Ελπίζω να ανέβηκε

με το καλό. γιατί να είναι εσένα 17η αφού έχουν ίδιο βάρος με το δικό μου; ίσως επειδή εμένα λέει έχει μεγάλο κεφάλι. 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια εμένα για το βάρος του μωρού μου είπε επίσης να δώσω έμφαση σε κρέας ψάρι και γαλακτοκομικά που έχουν πρωτεϊνη αλλά και όσπρια. Κυρίως δηλαδή πρωτεϊνη γιατί βοηθούν στην ανάπτυξη του μωρού αλλά φυσικά και υδατάνθρακες να συνοδεύω. Αλλά  κυρίως  η ποσότητα φαγητού καθημερινά να έχει πρωτεϊνη. Σήμερα θα δω αν πήραμε καλό βάρος. Εμένα 32+5 ήταν 1918γρ και 17η εκατοστιαία μοίρα. Για να δούμε σήμερα... Ελπίζω να ανέβηκε

Καλημερα! Ναι και εμενα μου είπε για πρωτεΐνη! Καλα αποτελέσματα για σήμερα!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

με το καλό. γιατί να είναι εσένα 17η αφού έχουν ίδιο βάρος με το δικό μου; ίσως επειδή εμένα λέει έχει μεγάλο κεφάλι. 

Τότε στις 32 ήταν. Θα πάω σήμερα και θα δούμε που έφτασε.. ελπίζω να ανέβηκε! Πάντως εμένα περίμετρος κεφαλή κλπ είναι στο μέσο όρο.. μπορεί και αυτό να παίζει ρόλο ναι!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...