Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Mighty86 είπε:

Αχ να σας πω την αλήθεια βαρέθηκα τώρα στην ιδέα του καρδιοτοκογραφου. ,χρειάζεται να μπούμε κ σε αυτήν την διαδικασία δηλαδή; Κ σε νοσοκομείο το κάνουν αυτό όχι στον γιατρό;κ φαντάζομαι κ πρωινές ώρες; Ποπο εγώ δουλεύω κιόλας πρώι.

Έλα βρε! Ωραία εμπειρία είναι! Ακούς την καρδούλα του μωρού κ περνάει γρήγορα η ώρα! Δεν ξέρω αν έχει κάποιος γιατρός στο ιατρείο του καρδιοτοκογραφο, δεν μου φαίνεται απίθανο! Αλλιώς πας σε συνεννόηση με τον γιατρό σου στην κλινική που θα γεννήσεις. Εγώ έχω κάνει κ απόγευμα στο Έλενα.

  • Μου αρέσει 2

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mighty86 είπε:

Αχ να σας πω την αλήθεια βαρέθηκα τώρα στην ιδέα του καρδιοτοκογραφου. ,χρειάζεται να μπούμε κ σε αυτήν την διαδικασία δηλαδή; Κ σε νοσοκομείο το κάνουν αυτό όχι στον γιατρό;κ φαντάζομαι κ πρωινές ώρες; Ποπο εγώ δουλεύω κιόλας πρώι.

Πίστεψε με, τα 20 λεπτά στον καρδιοτοκογραφο Στο ιατρείο του γιατρού δε συγκρίνεται και δεν είναι τίποτα με τον καρδιοτοκογραφο του νοσοκομείου που είχα πάει και ήμουνα από τις 10 το πρωί μέχρι τις 6 το απόγευμα!!!!!είχα φρικάρει τελείως!!! Είχανε βάλει και τέρμα τον ήχο :P

Είναι πολύ ωραία εμπειρία ακούς την καρδιά του μωρού, εγώ βέβαια κοίταζα και το μηχάνημα και έβλεπα την κλίμακα των συσπάσεων. εάν θέλετε καλό να το βλέπετε κι εσείς για να καταλαβαίνετε πότε ήταν το μωρό και πότε ήτανε σύσπαση. 
 

Καρδιοτοκογράφοι υπάρχουν, στο νοσοκομείο ΜΗΤΕΡΑ που ήμουν, στα επείγοντα ο πολύ μεγάλος, ο φορητός στο δωμάτιο και έχει και ο γιατρός μου στο ιατρείο!! όπως βλέπετε τους έχω δοκιμάσει όλους :blink:

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Εμένα ο γυναικολόγος μου έχει καρδιοτοκογράφο κ έτσι από όταν μπήκα στο μήνα μου κάνουμε καθε εβδομάδα. Σήμερα έκανα το 2ο το οποίο κράτησε παραπάνω από το 1ο γιατί στην αρχή η μικρή μαλλον κοιμόταν. Πάντως πέρα από τους παλμούς μπορείς από τον ήχο να καταλαβεις τις κινήσεις (ο γιατρός μου σήμερα τους άκουγε από το αλλο δωμάτιο). 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Joka είπε:

Εμένα τελικά μου είπε η γιατρός ότι θέλει να δει την κινητικότητα του μωρού.Παροτι η μικρή κοπανάει φουλ!

Δλδ για ν καταλάβω,πόσες φορές πρέπει να κουνηθεί μέσα σε μιση ώρα?

Επίσης,αν φαίνονται οι κινησεις γιατι πρέπει να πατάμε κουμπί?Μπερδεύτηκα.Κι αν δεν τις προλαβαίνουμε η δεν τις καταλαβαίνουμε?Η το μωρό κοιμάται εκείνη την ώρα?

Στο Λητώ μετά τις 36 βδομάδες είναι δωρεάν,ευτυχώς.

Εμενα μ το κανε ο γιατρος μ στο ιατρεια τ απο 34η βδομ κ μαζι κ υπερηχο. πρεπει να σημειωνονται οι κινησεις για να καταλαβει απο τους παλμους παραλληλα εκεινη την ωρα αν αισθανεται δυσφορια. δν υπαρχει στανταρ αριθμος κινησεων στη μιση ωρα.. ειναι κ αναλογα τι φαση π θα πετυχεις το εμβρυο..εμενα καποιες φορες κοιμοταν..δν κουνιοταν καν κ μετα ερχοταν το ξυπνουσε κ περιμεναμε αλλο λιγο...ο μαιευτηρας με την εμπειρια τ μπορει κ μεταφραζει το αποτελεσμα της καταγραφης...εμενα με κουραζε αρκετα να μαι τοση ωρα ξαπλωτη παντως.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα και εγώ ραντεβού με την γυναικολόγο και κάναμε καρδιοτοκογραφο . Θα κάνουμε κάθε εβδομάδα πλέον μου είπε. Συμφωνώ ότι στο ιατρείο περνάει γρήγορα η ώρα. Η μικρή πήγε 2,5 κιλά και συνεχίζουμε ! 

  • Μου αρέσει 4

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αααχ πρέπει να είναι ωραία εμπειρία.. Εμείς μάλλον θα κάνουμε την άλλη βδομάδα που θα πάμε ξανά για υπέρηχο.. Εμάς έχει και ο γιατρός μας.. Όσες κάνατε στον γιατρό σας τι κόστος είχε? Γιατί εμένα ο γιατρός μου είπε μπορώ και να πηγαίνω στο νοσοκομείο που θα γεννήσω για να μην πληρώνω.. Απλά επειδή και το νοσοκομείο είναι σε άλλη πόλη που θα γεννήσω μήπως με συμφέρει να το κάνω στον γιατρό μου αντί να τα δίνω σε βενζίνες και διόδια? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Αααχ πρέπει να είναι ωραία εμπειρία.. Εμείς μάλλον θα κάνουμε την άλλη βδομάδα που θα πάμε ξανά για υπέρηχο.. Εμάς έχει και ο γιατρός μας.. Όσες κάνατε στον γιατρό σας τι κόστος είχε? Γιατί εμένα ο γιατρός μου είπε μπορώ και να πηγαίνω στο νοσοκομείο που θα γεννήσω για να μην πληρώνω.. Απλά επειδή και το νοσοκομείο είναι σε άλλη πόλη που θα γεννήσω μήπως με συμφέρει να το κάνω στον γιατρό μου αντί να τα δίνω σε βενζίνες και διόδια? 

Εμένα ο δικός μου καμιά φορά δεν με χρεώνει καθόλου και καμιά φορά μου παίρνει 20 ευρώ για όλη την επίσκεψη, καρδιοτοκογραφο και υπέρηχο.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Αχ να σας πω την αλήθεια βαρέθηκα τώρα στην ιδέα του καρδιοτοκογραφου. ,χρειάζεται να μπούμε κ σε αυτήν την διαδικασία δηλαδή; Κ σε νοσοκομείο το κάνουν αυτό όχι στον γιατρό;κ φαντάζομαι κ πρωινές ώρες; Ποπο εγώ δουλεύω κιόλας πρώι.

Μήπως έχει και ο γιατρός σου το μηχάνημα. Εγώ το κάνω κάθε φορά στο ιατρείο του. Πάντως είναι πολύ ωραία εξέταση γιατί ακούς συνεχώς την καρδιά του μωρού σου! Εμένα μου αρέσει πάντως!

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Αααχ πρέπει να είναι ωραία εμπειρία.. Εμείς μάλλον θα κάνουμε την άλλη βδομάδα που θα πάμε ξανά για υπέρηχο.. Εμάς έχει και ο γιατρός μας.. Όσες κάνατε στον γιατρό σας τι κόστος είχε? Γιατί εμένα ο γιατρός μου είπε μπορώ και να πηγαίνω στο νοσοκομείο που θα γεννήσω για να μην πληρώνω.. Απλά επειδή και το νοσοκομείο είναι σε άλλη πόλη που θα γεννήσω μήπως με συμφέρει να το κάνω στον γιατρό μου αντί να τα δίνω σε βενζίνες και διόδια? 

Εμένα παίρνει 30€ καρδιοτοκογράφο και υπέρηχο! 

  • Μου αρέσει 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ σε κάθε επίσκεψη πληρώνω 50ευρω..τωρα που θα ξανά πάω δεν ξέρω πόσο θα μου πάρει αφού θα έχουν περάσει μόνο 2 βδομάδες... Θα κάνω και τον πρώτο καρδιοτοκογραφο στο γιατρειο γιατί δεν βολεύει με την δουλειά του άντρα μου να πάμε στο νοσοκομείο και αν δω ότι παίρνει 50αρικο πάλι θα πηγαίνω στο νοσοκομείο.. 20 και 30 ευρώ είναι μια χαρά... Ευχαριστώ πολύ κορίτσια 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Κι εμείς ειχαμε γιατρο σήμερα! Μπηκα στην 36 εβδομάδα...! Ο μικρός εχει φτάσει τα 3.086 κιλα... μετρησε και τον τράχηλο κολπικα μου είπ οτι ειναι γύρω στο 1 με 1,5 και οτι εχω πολυ καλες προϋποθέσεις να γεννησω μόνη μου μεχρι και την 38η εβδομάδα.. αλλιώς την 38η θα παμε με πρόκληση  γιατί έχει πολύ μεγάλο κεφάλι και βρίσκεται ήδη μια βδομάδα πιο μπροστά απο την ηλικία της κύησης οπότε για να μην δυσκολευτω κι εγω πολύ να γεννησω θα το κάνουμε ετσι... επίσης όταν γύρισα σπίτι είδα οτι ειχα κάποια μικρή αιμορραγία αλλα πιστεύω οτι ήταν επειδη με εξέτασε κολπικά και δεν ήταν οτι πιο ευχάριστο μπορω να πω... δεν ξέρω αν εχει συμβει σε καμια αλλη...!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Μήπως έχει και ο γιατρός σου το μηχάνημα. Εγώ το κάνω κάθε φορά στο ιατρείο του. Πάντως είναι πολύ ωραία εξέταση γιατί ακούς συνεχώς την καρδιά του μωρού σου! Εμένα μου αρέσει πάντως!

Άμα το χει πραγματικά πολύ βολικό θα ήταν.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Andri23 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Κι εμείς ειχαμε γιατρο σήμερα! Μπηκα στην 36 εβδομάδα...! Ο μικρός εχει φτάσει τα 3.086 κιλα... μετρησε και τον τράχηλο κολπικα μου είπ οτι ειναι γύρω στο 1 με 1,5 και οτι εχω πολυ καλες προϋποθέσεις να γεννησω μόνη μου μεχρι και την 38η εβδομάδα.. αλλιώς την 38η θα παμε με πρόκληση  γιατί έχει πολύ μεγάλο κεφάλι και βρίσκεται ήδη μια βδομάδα πιο μπροστά απο την ηλικία της κύησης οπότε για να μην δυσκολευτω κι εγω πολύ να γεννησω θα το κάνουμε ετσι... επίσης όταν γύρισα σπίτι είδα οτι ειχα κάποια μικρή αιμορραγία αλλα πιστεύω οτι ήταν επειδη με εξέτασε κολπικά και δεν ήταν οτι πιο ευχάριστο μπορω να πω... δεν ξέρω αν εχει συμβει σε καμια αλλη...!

Mε το καλό και σε σένα κορίτσι μου, και γω νωρίτερα θα γεννήσω. Μήπως το αίμα ήταν από την εξέταση ναι, αλλά καλού κακού πρόσεξε το γιατί καμμία φορά συνδέεται με το τραχηλικό βύσμα που έχουμε και το οποίο πέφτει λίγες μέρες ή βδομάδα πριν τον τοκετό. Εγώ θα το ανέφερα στο γιατρό για σιγουριά. Εμένα δεν με είδε από κάτω γιατί δεν ήθελε πάλι να πειράξουμε τον τράχηλο λόγω ότι κονταινει και εμένα θα τον δω την Τετάρτη αλλά και εμένα θα έχει κοντύνει σίγουρα. Με το καλό είμαστε σε ασφαλείς εβδομάδεςΚι εύχομαι να γεννήσουμε από μόνες μας και να μην χρειαστεί πρόκληση.

 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...