Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Μόλις γύρισα από τον γιατρό! Η μπέμπα 2900, πήρε 200gr σε μια εβδομάδα!:blink: πολλά δεν είναι; Μετρήσεις, αμνιακά υγρά κλπ μια χαρά! Είπαμε για ημερομηνίες και μου είπε μάλλον θα φτάσω 40η, αλλά κανείς δεν ξέρει, τον τράχηλο θα τον μετρήσει πάλι μετά την 38η εβδομάδα. Και πάω για φυσιολογικά, εκτός απροόπτου! Την άλλη Δευτέρα πάλι ραντεβού και θα με στείλει για κολπική καλλιέργεια και μετά ξεκινούν τα ραντεβού 2 φορές την εβδομάδα! 
οπότε έχουμε μπροστά μας όλες τις εβδομάδες του Ιανουαρίου! Φυσικά καλύτερα για το μωρό! 
 

 

2 ώρες πρίν, Ani!! είπε:

Βρε κορίτσια εκεινο το 2000 σε δόσεις θυμάστε πως μπαίνει?

Έναν μήνα μετά την αίτηση μπαίνουν τα 1000€ και στο 6μηνο τα υπόλοιπα 1000

  • Μου αρέσει 9
  • Ευχαριστώ 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Renaki80 είπε:

Μόλις γύρισα από τον γιατρό! Η μπέμπα 2900, πήρε 200gr σε μια εβδομάδα!:blink: πολλά δεν είναι; Μετρήσεις, αμνιακά υγρά κλπ μια χαρά! Είπαμε για ημερομηνίες και μου είπε μάλλον θα φτάσω 40η, αλλά κανείς δεν ξέρει, τον τράχηλο θα τον μετρήσει πάλι μετά την 38η εβδομάδα. Και πάω για φυσιολογικά, εκτός απροόπτου! Την άλλη Δευτέρα πάλι ραντεβού και θα με στείλει για κολπική καλλιέργεια και μετά ξεκινούν τα ραντεβού 2 φορές την εβδομάδα! 
οπότε έχουμε μπροστά μας όλες τις εβδομάδες του Ιανουαρίου! Φυσικά καλύτερα για το μωρό! 
 

 

Έναν μήνα μετά την αίτηση μπαίνουν τα 1000€ και στο 6μηνο τα υπόλοιπα 1000

Τωρα εισαι 36η;; σούπερ το μωρακι σου! Νομιαζω περνούν πολυ κάθε εβδομάδα πια..  και τα μωρακια κ οι μαμάδες τους χαχα  Γιατί όχι μακάρι να πάει μέχρι το τέλος! Όντως καλό κανει..απλα εσυ θα κάνεις λίγη υπομονή ακόμα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Μόλις γύρισα από τον γιατρό! Η μπέμπα 2900, πήρε 200gr σε μια εβδομάδα!:blink: πολλά δεν είναι; Μετρήσεις, αμνιακά υγρά κλπ μια χαρά! Είπαμε για ημερομηνίες και μου είπε μάλλον θα φτάσω 40η, αλλά κανείς δεν ξέρει, τον τράχηλο θα τον μετρήσει πάλι μετά την 38η εβδομάδα. Και πάω για φυσιολογικά, εκτός απροόπτου! Την άλλη Δευτέρα πάλι ραντεβού και θα με στείλει για κολπική καλλιέργεια και μετά ξεκινούν τα ραντεβού 2 φορές την εβδομάδα! 
οπότε έχουμε μπροστά μας όλες τις εβδομάδες του Ιανουαρίου! Φυσικά καλύτερα για το μωρό! 
 

 

Έναν μήνα μετά την αίτηση μπαίνουν τα 1000€ και στο 6μηνο τα υπόλοιπα 1000

Μια χαρά είναι κ εσένα φτου φτου. Σου είπαν ότι είναι μεγάλο;


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Nini- είπε:

Ναί είμαστε ακριβώς το ίδιο και εγω σήμερα 36+4!  Και εγω τις ίδιες αγωνίες έχω.. Άρα περιμένεις να δεις αν πας με ΦΤ σωστά ; Μακάρι να γυρίσει κορίτσι μου!! 
Εγω το Σάββατο γεννάω με ΚΤ και άσε το αγχός που εχω από τώρα!! 

Ναι περιμένουμε να δούμε! Όλα θα πάνε καλά το Σάββατο είμαι σίγουρη! Πολύ λογικό να έχεις άγχος αλλά θα δεις πως θα σβήσει και πόσο χαρούμενη θα είσαι όταν τελειώσει.. Τίποτα δεν θα καταλάβεις και θα αναρρώσεις μια χαρά!

  • Μου αρέσει 2

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 11 είπε:

Ναι περιμένουμε να δούμε! Όλα θα πάνε καλά το Σάββατο είμαι σίγουρη! Πολύ λογικό να έχεις άγχος αλλά θα δεις πως θα σβήσει και πόσο χαρούμενη θα είσαι όταν τελειώσει.. Τίποτα δεν θα καταλάβεις και θα αναρρώσεις μια χαρά!

Δεν ξέρω τι είναι προτιμότερο το προγραμματισμένο ραντεβού ή εμεις που θα τρέχουμε σαν τις τρελες!.. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ani!! είπε:

Δεν ξέρω τι είναι προτιμότερο το προγραμματισμένο ραντεβού ή εμεις που θα τρέχουμε σαν τις τρελες!.. 

καλημέρα!απότι μου έχουν πει κ άλλες κοπέλες εδώ το προτιμότερο είναι να πας στο μαιευτήριο με συσπάσεις. γιατί μπορεί να σπάσουν τα νερά κ να είναι πράσινα που δεν το θέλουν οι γιατροί αυτό.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

καλημέρα!απότι μου έχουν πει κ άλλες κοπέλες εδώ το προτιμότερο είναι να πας στο μαιευτήριο με συσπάσεις. γιατί μπορεί να σπάσουν τα νερά κ να είναι πράσινα που δεν το θέλουν οι γιατροί αυτό.

Σωστά.. από Θέμα ψυχολογίας σκεφτόμουν πιο πολυ.. παρόλα αυτά αν μπορουσα να επιλέξω θα ήθελα να μ σπάσουν τα νερά απο μονα τους..και φυσικά να μην είναι πράσινα οπως λες κ εσυ και να έχω κ συσπάσεις..Πολλά ζητάω ε?? Καλημέρα σε όλες σας!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Σωστά.. από Θέμα ψυχολογίας σκεφτόμουν πιο πολυ.. παρόλα αυτά αν μπορουσα να επιλέξω θα ήθελα να μ σπάσουν τα νερά απο μονα τους..και φυσικά να μην είναι πράσινα οπως λες κ εσυ και να έχω κ συσπάσεις..Πολλά ζητάω ε?? Καλημέρα σε όλες σας!

σε εμένα το λες; εγώ φλερτάρω πολύ σοβαρά με την ολική νάρκωση.χαχαχα

  • Χαχα 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ani!! είπε:

Σωστά.. από Θέμα ψυχολογίας σκεφτόμουν πιο πολυ.. παρόλα αυτά αν μπορουσα να επιλέξω θα ήθελα να μ σπάσουν τα νερά απο μονα τους..και φυσικά να μην είναι πράσινα οπως λες κ εσυ και να έχω κ συσπάσεις..Πολλά ζητάω ε?? Καλημέρα σε όλες σας!

Καλημέρα κορίτσια. Τι εννοείτε πράσινα ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Κι εγώ χίλιες φορές να μην πάω προγραμματισμένα γιατί μου φαίνεται πολύ αγχωτικό και δεν θα μπορώ να κοιμηθώ μέρες πριν χαχαχαχα Ενώ άμα δεν ξέρω πότε θα συμβεί νομίζω θα είναι καλύτερα.. 

Με τα πράσινα υγρά τι εννοείτε;


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

νομίζω όταν το παιδί κάνει κ κακά ταυτόχρονα τα νερά είναι πράσινα το οποίο είναι βλαβερό μπορεί να τα καταπιεί κτλ μην λέω βλακείες κ αγχώνεστε αλλά αν δείτε πράσινα νερά μάλλον πρέπει να ενημερώσετε αμέσως τον γιατρό κ να πάτε απευθείας νοσοκομείο χωρίς να περιμένετε.

  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...