Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Hope.2019 είπε:

Άρα ένδειξη φαίνεται ότι θα φτάσει μέχρι τέλους.. ναι μωρέ μην ανησυχείς και να μην γυρίσει σημασία έχει να είναι υγιες το μωράκι σου και ας γεννηθεί με όποιο τρόπο! Με το καλό και το δικό σου μωράκι!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Και σε εσένα με το καλό να πάνε όλα! 

Σε ευχαριστώ πολύ! Κι εγώ αυτό σκέφτηκα αφού είναι κορντιζονη! Θέλω μόνο να πάνε όλα καλά και να γεννηθεί το μωρό μου υγιές... Για αυτό καλύτερα να γεννηθεί στις 37 γιατί με τόσο μειωμένο αμνιακό μόνο καλό δεν κάνει. Φοβάμαι λίγο και για το λώρο αλλά ελπίζω να πάνε όλα καλά.

Κ εμένα ο εμβρυολογος γράφει ότι υπάρχει πιθανή περιτυλιξη του ομφάλιου στον αυχένα του εμβρύου.ωφ δεν μαρεσε καθόλου η τελευταία εξέταση που έκανα. Τον νιώθω κ λιγότερο δύο μέρες τώρα.ειμαι περίεργα. 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Hope.2019 είπε:

Άρα ένδειξη φαίνεται ότι θα φτάσει μέχρι τέλους.. ναι μωρέ μην ανησυχείς και να μην γυρίσει σημασία έχει να είναι υγιες το μωράκι σου και ας γεννηθεί με όποιο τρόπο! Με το καλό και το δικό σου μωράκι!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Και σε εσένα με το καλό να πάνε όλα! 

Σε ευχαριστώ πολύ! Κι εγώ αυτό σκέφτηκα αφού είναι κορντιζονη! Θέλω μόνο να πάνε όλα καλά και να γεννηθεί το μωρό μου υγιές... Για αυτό καλύτερα να γεννηθεί στις 37 γιατί με τόσο μειωμένο αμνιακό μόνο καλό δεν κάνει. Φοβάμαι λίγο και για το λώρο αλλά ελπίζω να πάνε όλα καλά.

Έτσι ακριβώς είναι όπως τα λες! Αφού είναι καλά μόνο αυτό με νοιάζει κ έχει σημασία! Στην αρχή είχα στεναχωρηθεί αλλά τώρα μόνο να είναι καλά με νοιάζει κ ας έχει οποία θέση επιλέξει!

  • Μου αρέσει 1

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Κ εμένα ο εμβρυολογος γράφει ότι υπάρχει πιθανή περιτυλιξη του ομφάλιου στον αυχένα του εμβρύου.ωφ δεν μαρεσε καθόλου η τελευταία εξέταση που έκανα. Τον νιώθω κ λιγότερο δύο μέρες τώρα.ειμαι περίεργα. 

Εμένα μου είπε να μην ανησυχώ γιατί είναι πάρα πολύ συχνό φαινόμενο η περιτύλιξη. Απλά μου είπε όπως συνηθίζει να κουνιέται να το παρακολουθήσω. Πχ σου κουνιέται πιο πολύ πρωί και μετά βράδυ ; Αν δεν το νοιωθεις αυτές τις ώρες να τον πάρω τηλέφωνο για να το δούμε. Να μην περιμένω να περάσει η βδομάδα δηλαδή. Κατά τα άλλα μην ανησυχείς, ψυχραιμία! Απλά να είμαστε προσεκτικες και να ακολουθήσουμε το πώς και πότε νοιώθουμε το μωρό!

 

 

 

Just now, Katerina 11 είπε:

Έτσι ακριβώς είναι όπως τα λες! Αφού είναι καλά μόνο αυτό με νοιάζει κ έχει σημασία! Στην αρχή είχα στεναχωρηθεί αλλά τώρα μόνο να είναι καλά με νοιάζει κ ας έχει οποία θέση επιλέξει!

Ναι κορίτσι μου , εμένα όσο εύκολη εγκυμοσύνη είχα πριν τόσο δύσκολη κ αγχωτική έγινε το τελευταίο τρίμηνο. Οπότε σίγουρα ας είναι πρώτα καλά το μωρό και να γεννηθεί με όποιο τρόπο πρέπει για την καθεμία μας. Δεν θα κάτσουμε να σκάσουμε για αυτό. 

Εγώ θα πάω με πρόκληση με φυσιολογικό. Αλλά φυσικα θα δούμε πως θα εξελιχθεί. Έτσι κι αλλιώς και φυσιολογικό να πήγαινες δεν ξέρεις αν τελικά θα εξελιχθεί σε καισαρική!

Just now, Mighty86 είπε:

Κ εμένα ο εμβρυολογος γράφει ότι υπάρχει πιθανή περιτυλιξη του ομφάλιου στον αυχένα του εμβρύου.ωφ δεν μαρεσε καθόλου η τελευταία εξέταση που έκανα. Τον νιώθω κ λιγότερο δύο μέρες τώρα.ειμαι περίεργα. 

Επίσης μην ανησυχείς για τα κιλακια που λέγαμε το πρωί. Για να σου δώσω παράδειγμα στον προηγούμενο υπέρηχο είχε πάρει μόνο 240 σε δύο εβδομάδες και ήταν 1900 και τώρα σήμερα σε δύο βδομάδες πήγε 2480. Οπότε μην σκας αλλάζουν αυτά! Επίσης η μέτρηση είναι προσεγγιστικά...

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.

Μόλις γύρισα από τον υπέρηχο.

Ευτυχώς παχύνε ο μικρούλης μου πήγε 2486. Έχει μειωθεί σημαντικά το αμνιακό είναι στα κατώτατα φυσιολογικά και έχει κάνει μια περιτύλιξη ο λώρος.

Πάμε τοκετό στις 37 εβδομάδες λόγω αμνιακού. Θα ξανά πάω την άλλη εβδομάδα και βλέπουμε. Αν δεν προκύψει κάτι άλλο ή δεν σπάσουν τα νερά μόνα τους γεννάω στις 37 εβδομάδες.

Πάντως για την περιτύλιξη μουείπε απλά να νοιώθω το μωρό όπως το νοιώθω συνήθως και αν δω διαφορα να τηλεφωνήσω  αλλά μου είπε να μην ανησυχώ πολλά μωρά έχουν περιτύλιξη.

Αυτά τα νέα μου

Επίσης κορίτσια ξέχασα να γράψω. Μου έδωσε να κάνω δύο διπλές ενέσεις κορτιζόνης αύριο και μεθαύριο για τα πνευμονάκια του μωρού. Έχει κάνει καμμία σας; Λογικά πρέπει να προσέξω αλμυρά λόγω φαρμάκου, ξαχασα να ρωτήσω.

Ναι είχα κάνει εγω δεν μου είπαν τίποτα για διατροφή.. στο δημόσιο ο γιατρος μου τις ειχε κανει

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Ναι είχα κάνει εγω δεν μου είπαν τίποτα για διατροφή.. στο δημόσιο ο γιατρος μου τις ειχε κανει

Εμένα μου τις έγραψε, θα πάω αύριο να τις παρω από το φαρμακείο και θα μου τις κάνει ο άντρας μου... Ελπίζω όλα να πάνε καλά και να αντέξουμε ακόμα αυτές τις δύο εβδομάδες να φτάσουμε 37!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Hope.2019 είπε:

Εμένα μου τις έγραψε, θα πάω αύριο να τις παρω από το φαρμακείο και θα μου τις κάνει ο άντρας μου... Ελπίζω όλα να πάνε καλά και να αντέξουμε ακόμα αυτές τις δύο εβδομάδες να φτάσουμε 37!

Σου το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου...τσούζουν λιγο μα ξέρεις αλλα μην μασάς:)

Αχ ανυπομονώ να κανω το doppler τη Δευτέρα να δω κ εγω που βρίσκομαι.. δεν πειράζει που πετάγομαι κ λεω τον πόνο μου χαχα..καληνύχτα σας!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ani!! είπε:

Ναι είχα κάνει εγω δεν μου είπαν τίποτα για διατροφή.. στο δημόσιο ο γιατρος μου τις ειχε κανει

Και εγώ είχα κάνει ενέσεις κορτιζόνης και δεν πρόσεξα κάτι στη διατροφή ούτε παρατήρησα κάποιο πρήξιμο. Το μόνο που παρατήρησα ήταν ότι το μωρό σταμάτησε να πολυκουνιεται για 2 μέρες αλλά ο γιατρός μου είπε ότι το κάνει αυτό η κορτιζόνη και να μην ανησυχώ. Οπότε να το έχεις και αυτό στο μυαλό σου.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Εμένα μου είπε να μην ανησυχώ γιατί είναι πάρα πολύ συχνό φαινόμενο η περιτύλιξη. Απλά μου είπε όπως συνηθίζει να κουνιέται να το παρακολουθήσω. Πχ σου κουνιέται πιο πολύ πρωί και μετά βράδυ ; Αν δεν το νοιωθεις αυτές τις ώρες να τον πάρω τηλέφωνο για να το δούμε. Να μην περιμένω να περάσει η βδομάδα δηλαδή. Κατά τα άλλα μην ανησυχείς, ψυχραιμία! Απλά να είμαστε προσεκτικες και να ακολουθήσουμε το πώς και πότε νοιώθουμε το μωρό!

 

 

 

Ναι κορίτσι μου , εμένα όσο εύκολη εγκυμοσύνη είχα πριν τόσο δύσκολη κ αγχωτική έγινε το τελευταίο τρίμηνο. Οπότε σίγουρα ας είναι πρώτα καλά το μωρό και να γεννηθεί με όποιο τρόπο πρέπει για την καθεμία μας. Δεν θα κάτσουμε να σκάσουμε για αυτό. 

Εγώ θα πάω με πρόκληση με φυσιολογικό. Αλλά φυσικα θα δούμε πως θα εξελιχθεί. Έτσι κι αλλιώς και φυσιολογικό να πήγαινες δεν ξέρεις αν τελικά θα εξελιχθεί σε καισαρική!

Επίσης μην ανησυχείς για τα κιλακια που λέγαμε το πρωί. Για να σου δώσω παράδειγμα στον προηγούμενο υπέρηχο είχε πάρει μόνο 240 σε δύο εβδομάδες και ήταν 1900 και τώρα σήμερα σε δύο βδομάδες πήγε 2480. Οπότε μην σκας αλλάζουν αυτά! Επίσης η μέτρηση είναι προσεγγιστικά...

Ναι ναι το ξέρω ότι καμιά φορά δεν μπορούν να μετρήσουν κ πολύ καλά. Όλα καλά θα πάνε. Σου έχει μείνει πολύ πολύ λίγο. Οι περισσότερες έχετε μπει στην τελική ευθεία κ ακολουθώ κεγω. Να δούμε τι θα κάνω εντέλει Ιχθύ η Υδροχόο. Ο δικός μου ήταν πολύ ήσυχος σήμερα αλλά τώρα 6 παρά ξύπνησε να παίξει ποδόσφαιρο.

  • Χαχα 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mighty86 είπε:

Ναι ναι το ξέρω ότι καμιά φορά δεν μπορούν να μετρήσουν κ πολύ καλά. Όλα καλά θα πάνε. Σου έχει μείνει πολύ πολύ λίγο. Οι περισσότερες έχετε μπει στην τελική ευθεία κ ακολουθώ κεγω. Να δούμε τι θα κάνω εντέλει Ιχθύ η Υδροχόο. Ο δικός μου ήταν πολύ ήσυχος σήμερα αλλά τώρα 6 παρά ξύπνησε να παίξει ποδόσφαιρο.

Καλημέρα. Μια χαρά και εσύ κοντεύεις να μπεις 34η οπότε μην φοβάσαι τίποτα. Μπράβο είναι σημαντικό στη φάση που είμαστε να τα νοιώθουμε τα μωράκια... Και εσένα πρωινός πρωινός είναι ε; Χαχαχαχα

 

5 ώρες πρίν, Ρια new mum είπε:

Και εγώ είχα κάνει ενέσεις κορτιζόνης και δεν πρόσεξα κάτι στη διατροφή ούτε παρατήρησα κάποιο πρήξιμο. Το μόνο που παρατήρησα ήταν ότι το μωρό σταμάτησε να πολυκουνιεται για 2 μέρες αλλά ο γιατρός μου είπε ότι το κάνει αυτό η κορτιζόνη και να μην ανησυχώ. Οπότε να το έχεις και αυτό στο μυαλό σου.. 

Καλημέρα! Α ναι; Ευχαριστώ πολύ θα το έχω στο νου και αυτό αλλά θα ενημερώσω και το γιατρό αν συμβεί γιατί έχει και μια περιτύλιξη και ανησυχώ.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mighty86 είπε:

Ναι ναι το ξέρω ότι καμιά φορά δεν μπορούν να μετρήσουν κ πολύ καλά. Όλα καλά θα πάνε. Σου έχει μείνει πολύ πολύ λίγο. Οι περισσότερες έχετε μπει στην τελική ευθεία κ ακολουθώ κεγω. Να δούμε τι θα κάνω εντέλει Ιχθύ η Υδροχόο. Ο δικός μου ήταν πολύ ήσυχος σήμερα αλλά τώρα 6 παρά ξύπνησε να παίξει ποδόσφαιρο.

Καλημέρα! Είμαστε κοντά εμεις οι 2. Και εγω με την ίδια απορία είναι.. ιχθυ ή Υδροχόο.. χαχα..εμένα το πρωί και πριν κοιμηθώ σκοράρει χαχαχ! Όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Mighty86 είπε:

Ναι ναι το ξέρω ότι καμιά φορά δεν μπορούν να μετρήσουν κ πολύ καλά. Όλα καλά θα πάνε. Σου έχει μείνει πολύ πολύ λίγο. Οι περισσότερες έχετε μπει στην τελική ευθεία κ ακολουθώ κεγω. Να δούμε τι θα κάνω εντέλει Ιχθύ η Υδροχόο. Ο δικός μου ήταν πολύ ήσυχος σήμερα αλλά τώρα 6 παρά ξύπνησε να παίξει ποδόσφαιρο.

Ο υδροχοος είναι καλύτερος φίλη μου χαχαχαχχα 

Σου γράφει μια ιχθύς 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Ο υδροχοος είναι καλύτερος φίλη μου χαχαχαχχα 

Σου γράφει μια ιχθύς 

εγώ είμαι υδροχόος, η κολλητή μου είναι ιχθύς. λέω ας είναι γερό κ ας είναι κ ιχθύς τι να κάνουμε. χεχεχεχεχε:twisted:

Just now, Ani!! είπε:

Καλημέρα! Είμαστε κοντά εμεις οι 2. Και εγω με την ίδια απορία είναι.. ιχθυ ή Υδροχόο.. χαχα..εμένα το πρωί και πριν κοιμηθώ σκοράρει χαχαχ! Όλα καλά!

πόσο είσαι?βάλε μπρε κανα τικεράκι από κάτω.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

εγώ είμαι υδροχόος, η κολλητή μου είναι ιχθύς. λέω ας είναι γερό κ ας είναι κ ιχθύς τι να κάνουμε. χεχεχεχεχε:twisted:

πόσο είσαι?βάλε μπρε κανα τικεράκι από κάτω.

Αχ δε θυμάμαι πως μπαίνει..  32 και 5 τωρα..το πρώτο μου είναι ιχθύς και η πεθερά μου..μπουαχαχαχαχ

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Αχ δε θυμάμαι πως μπαίνει..  32 και 5 τωρα..το πρώτο μου είναι ιχθύς και η πεθερά μου..μπουαχαχαχαχ

μα είναι πολύ περίεργο. κ εσύ δυο παιδιά κοντά φεβρουάριο μάρτιο. κ εγώ περίπου το ίδιο με την μαμά μου. κ έχω κ άλλες πόσες περιπτώσεις στο περιβάλλον μου. τελικά μάλλον υπάρχει αυτό το περιβόητο παράθυρο σύλληψης. αν ξανακάνω παιδί,καλά κάτσε να βγει αυτό πρώτα φτου φτου, μάλλον πάλι με εξωσωματική, θα πάω να κάνω ετ πάλι μάιο ιούνιο να αυξήσω τις πιθανότητες μου.χιχιχι

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

μα είναι πολύ περίεργο. κ εσύ δυο παιδιά κοντά φεβρουάριο μάρτιο. κ εγώ περίπου το ίδιο με την μαμά μου. κ έχω κ άλλες πόσες περιπτώσεις στο περιβάλλον μου. τελικά μάλλον υπάρχει αυτό το περιβόητο παράθυρο σύλληψης. αν ξανακάνω παιδί,καλά κάτσε να βγει αυτό πρώτα φτου φτου, μάλλον πάλι με εξωσωματική, θα πάω να κάνω ετ πάλι μάιο ιούνιο να αυξήσω τις πιθανότητες μου.χιχιχι

Χαχα ελα ντε πες τα..περιττό να σου πω πως δεν πηγαίναμε ακριβως για δεύτερο..  έγινε μόνο 2 φορές..αφού λεω θα προλάβει ο μεγάλος να κανει γενεθλια στις 22 Φεβρουαρίου;;;;; Δεν του φταίω εγώ 22 Μαρτίου τον ειχα ΠΗΤ εκεινος βιαστηκε χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...