Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Ρια new mum είπε:

Το ξέρω είναι μια χαρά απλά εγώ έχω κίνδυνο για προωρακι οπότε δεν θα με χαλούσε να είναι και λίγο μεγαλούτσικο.. 

γιατί έχεις κάνει περίδεση?


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Hope.2019 είπε:

Κι εγώ κορίτσια συμπάσχω..  sofi8 ακριβώς το ίδιο είμαστε σε κιλακια. Τώρα θα δω Τετάρτη ποσό έχει πάει.  Αλλά κυρίως φοβάμαι κι εγώ μην γεννήσω νωρίτερα και θέλω να φτάσω τα 2500κιλα.

Πάντα σας σκέφτομαι κορίτσια όταν κάτι με ανησυχεί ή σκέφτομαι, να ξέρετε. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Πάντα σας σκέφτομαι κορίτσια όταν κάτι με ανησυχεί ή σκέφτομαι, να ξέρετε. 

Πάντως κι εγώ επειδή έχω θέμα με συσπάσεις τράχηλο και έχω συνέχεια πόνους και βαρος χαμηλά εγώ θα σου έλεγα κορίτσι μου μην βάζεις σκούπα και γενικά δουλειές. Εγώ μόνο μαγείρεμα κάνω και τα υπόλοιπα τα κάνει ο άντρας μου. Ξεκουράσου όσο πιο πολύ μπορείς... Είναι το πιο σημαντικό...

Just now, Hope.2019 είπε:

Πάντως κι εγώ επειδή έχω θέμα με συσπάσεις τράχηλο και έχω συνέχεια πόνους και βαρος χαμηλά εγώ θα σου έλεγα κορίτσι μου μην βάζεις σκούπα και γενικά δουλειές. Εγώ μόνο μαγείρεμα κάνω και τα υπόλοιπα τα κάνει ο άντρας μου. Ξεκουράσου όσο πιο πολύ μπορείς... Είναι το πιο σημαντικό...

Πόσων εβδομάδων είσαι σήμερα?


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Πάντως κι εγώ επειδή έχω θέμα με συσπάσεις τράχηλο και έχω συνέχεια πόνους και βαρος χαμηλά εγώ θα σου έλεγα κορίτσι μου μην βάζεις σκούπα και γενικά δουλειές. Εγώ μόνο μαγείρεμα κάνω και τα υπόλοιπα τα κάνει ο άντρας μου. Ξεκουράσου όσο πιο πολύ μπορείς... Είναι το πιο σημαντικό...

Πόσων εβδομάδων είσαι σήμερα?

Ναι , έχεις δίκιο αλλά είμαι κ μπουμπούνας ώρες ώρες... 

Σήμερα είμαι 34+5 :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Nini-λογικα είμαστε στην ίδια μέρα και βδομάδα! Σήμερα εγώ 36 κ 4! Θα περιμένω με αγωνία τα νέα σου!! Έχω κ εγώ φόβο είναι η αλήθεια ανάμεικτο με προσμονή κ αγωνία γιατί είναι το πρώτο μου κ δεν έχω εμπειρική γνώση! Είναι κ με ισχιακη κ έχω αγωνία να δω αν θα γυρίσει..

Σήμερα που είχα πάει στο μαιευτήριο για ενδοκρινολόγο, με είδε μία μαία με το μενταγιόν της εγκυμοσύνης και μου λέει άσε κατάλαβα! Είναι με τα πόδια κάτω!! Κ μου λέει ξεκίνα να μπουσουλας όλο το σπίτι!!!

 


Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mighty86 είπε:

μα τι ανάποδα άγχη αντιμετωπίζουμε. εγώ φοβάμαι μην γίνει γκοτζίλα εσείς μήπως δεν πάρει αρκετό βάρος. είναι ακριβώς στο τέλειο βάρος το μωρό σου κακώς αγωνιάτε. 

Καλα τα λες χαχα.. εγω φοβόμουν μην γεννήσω νωρίτερα επειδή γενικά το πρώτο μ ηρθε λιγο νωρίς! Τωρα χάρηκα να σου πω που έχει αυτα τα κιλακια.. βέβαια δεν ξέρω αν πάμε κ μέχρι το τέλος αν θα χωρέσει το δόλιο να βγει αλλα τέλος πάντων..  θυμάμαι ο γιατρος τότε μου ειχε κατι ήξερε εκείνο που βγήκε νωρίτερα.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Ναι , έχεις δίκιο αλλά είμαι κ μπουμπούνας ώρες ώρες... 

Σήμερα είμαι 34+5 :)

Κι εγώ δεν πρόσεχα και ενοιωθα συνέχεια χάλια αλλά συνέχιζα και ήμουν συνέχεια όρθια σπίτι και όλο και κάτι έκανα και πάω στο γιατρό 30 εβδομάδων με συσπάσεις κοντυνε ο τράχηλος και έκανε χοάνη . Από βλακεία δικιά μου καθαρά..  ευτυχώς μέχρι σήμερα με ξεκούραση και τα φάρμακα που μου έδωσε είμαστε σταθερά... Λίγο έμεινε ξεκουράσου και στο τέλος θα είμαστε πιο άνετες που θα μπούμε στο μήνα μας. Και για το βάρος μην ανησυχούμε λίγο θέλουμε για τα 2500 τώρα άλλωστε μπορεί να είμαστε και κοντά..

On 22/12/2020 at 12:06 ΜΜ, Sofi8 είπε:

Πωπω ταλαιπωρία. Και εμένα θυμάμαι όταν πήγα να πάρω την πρώτη άδεια γιατρού έτσι μου είπαν. Πηγαίνετε στο μητρώο και αν σας εξυπηρετήσουν. Αλλά με εξυπηρέτησε μια χαρά ο υπάλληλος. Πες μου ότι πήγες στο ΙΚΑ στην Σαρανταπόρου :)

Θυμήθηκα αυτή τη συζήτηση με το ΙΚΑ που πάμε στο ίδιο.. έχεις καταθέσει χαρτιά άδειας; Μου είπαν θα μου στείλουν απόφαση σπίτι οπότε δεν ξέρω πόσα χρήματα θα πάρω και ημερομηνία πληρωμής.. ακόμα το χαρτί από 22/12 δεν το έχω λάβει. Κι εσένα τα ίδια σου είπαν;


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Κι εγώ δεν πρόσεχα και ενοιωθα συνέχεια χάλια αλλά συνέχιζα και ήμουν συνέχεια όρθια σπίτι και όλο και κάτι έκανα και πάω στο γιατρό 30 εβδομάδων με συσπάσεις κοντυνε ο τράχηλος και έκανε χοάνη . Από βλακεία δικιά μου καθαρά..  ευτυχώς μέχρι σήμερα με ξεκούραση και τα φάρμακα που μου έδωσε είμαστε σταθερά... Λίγο έμεινε ξεκουράσου και στο τέλος θα είμαστε πιο άνετες που θα μπούμε στο μήνα μας. Και για το βάρος μην ανησυχούμε λίγο θέλουμε για τα 2500 τώρα άλλωστε μπορεί να είμαστε και κοντά..

Θυμήθηκα αυτή τη συζήτηση με το ΙΚΑ που πάμε στο ίδιο.. έχεις καταθέσει χαρτιά άδειας; Μου είπαν θα μου στείλουν απόφαση σπίτι οπότε δεν ξέρω πόσα χρήματα θα πάρω και ημερομηνία πληρωμής.. ακόμα το χαρτί από 22/12 δεν το έχω λάβει. Κι εσένα τα ίδια σου είπαν;

Βρε κορίτσια εκεινο το 2000 σε δόσεις θυμάστε πως μπαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 11 είπε:

@Nini-λογικα είμαστε στην ίδια μέρα και βδομάδα! Σήμερα εγώ 36 κ 4! Θα περιμένω με αγωνία τα νέα σου!! Έχω κ εγώ φόβο είναι η αλήθεια ανάμεικτο με προσμονή κ αγωνία γιατί είναι το πρώτο μου κ δεν έχω εμπειρική γνώση! Είναι κ με ισχιακη κ έχω αγωνία να δω αν θα γυρίσει..

Σήμερα που είχα πάει στο μαιευτήριο για ενδοκρινολόγο, με είδε μία μαία με το μενταγιόν της εγκυμοσύνης και μου λέει άσε κατάλαβα! Είναι με τα πόδια κάτω!! Κ μου λέει ξεκίνα να μπουσουλας όλο το σπίτι!!!

 

Ναί είμαστε ακριβώς το ίδιο και εγω σήμερα 36+4!  Και εγω τις ίδιες αγωνίες έχω.. Άρα περιμένεις να δεις αν πας με ΦΤ σωστά ; Μακάρι να γυρίσει κορίτσι μου!! 
Εγω το Σάββατο γεννάω με ΚΤ και άσε το αγχός που εχω από τώρα!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Κι εγώ δεν πρόσεχα και ενοιωθα συνέχεια χάλια αλλά συνέχιζα και ήμουν συνέχεια όρθια σπίτι και όλο και κάτι έκανα και πάω στο γιατρό 30 εβδομάδων με συσπάσεις κοντυνε ο τράχηλος και έκανε χοάνη . Από βλακεία δικιά μου καθαρά..  ευτυχώς μέχρι σήμερα με ξεκούραση και τα φάρμακα που μου έδωσε είμαστε σταθερά... Λίγο έμεινε ξεκουράσου και στο τέλος θα είμαστε πιο άνετες που θα μπούμε στο μήνα μας. Και για το βάρος μην ανησυχούμε λίγο θέλουμε για τα 2500 τώρα άλλωστε μπορεί να είμαστε και κοντά..

Θυμήθηκα αυτή τη συζήτηση με το ΙΚΑ που πάμε στο ίδιο.. έχεις καταθέσει χαρτιά άδειας; Μου είπαν θα μου στείλουν απόφαση σπίτι οπότε δεν ξέρω πόσα χρήματα θα πάρω και ημερομηνία πληρωμής.. ακόμα το χαρτί από 22/12 δεν το έχω λάβει. Κι εσένα τα ίδια σου είπαν;

Ναι. Μου είπαν θα έρθει η απόφαση στο σπίτι... Εγώ τα πήγα στις 29/12 αν κ η άδεια ξεκίνησε 23/12. Οπότε περιμένω. Λογικά θα πληρωθούμε γυρω στις 17/1. Μακάρι δηλαδή! Από χρήματα δεν ξέρω καθόλου. Ίσως να πηγαίνει ανάλογα τον μισθό μας. Εμένα πχ στις άδειες που έπαιρνα ήταν 18€ περίπου τη μέρα για τις 30 ημέρες που ήταν η άδεια. Οπότε εβγαινε 40€ λιγότερα από τον μισθό μου. Για να δούμε! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ani!! είπε:

Βρε κορίτσια εκεινο το 2000 σε δόσεις θυμάστε πως μπαίνει?

Ναι 1000 μπαίνουν ένα μήνα μετά την αίτηση και το υπόλοιπο νομίζω μέσα στο εξάμηνο από την αίτηση!

Just now, Sofi8 είπε:

Ναι. Μου είπαν θα έρθει η απόφαση στο σπίτι... Εγώ τα πήγα στις 29/12 αν κ η άδεια ξεκίνησε 23/12. Οπότε περιμένω. Λογικά θα πληρωθούμε γυρω στις 17/1. Μακάρι δηλαδή! Από χρήματα δεν ξέρω καθόλου. Ίσως να πηγαίνει ανάλογα τον μισθό μας. Εμένα πχ στις άδειες που έπαιρνα ήταν 18€ περίπου τη μέρα για τις 30 ημέρες που ήταν η άδεια. Οπότε εβγαινε 40€ λιγότερα από τον μισθό μου. Για να δούμε! 

Α ωραία μακάρι να μπουν σε λίγες μέρες. Πάντως η απόφαση ούτε εσένα έχει έρθει ε; Με ταχυδρομείο τη στέλνουν νομίζω. Είναι τα αντίγραφα για τον ΟΑΕΔ και τον εργοδότη. Τώρα είμαστε οκ μετά και με την άδεια λοχείας που θα καταθέσουμε. Θέλω τώρα να ρωτήσω για τον ΟΑΕΔ τι χρειάζεται.

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Ναι 1000 μπαίνουν ένα μήνα μετά την αίτηση και το υπόλοιπο νομίζω μέσα στο εξάμηνο από την αίτηση!

Α ωραία μακάρι να μπουν σε λίγες μέρες. Πάντως η απόφαση ούτε εσένα έχει έρθει ε; Με ταχυδρομείο τη στέλνουν νομίζω. Είναι τα αντίγραφα για τον ΟΑΕΔ και τον εργοδότη. Τώρα είμαστε οκ μετά και με την άδεια λοχείας που θα καταθέσουμε. Θέλω τώρα να ρωτήσω για τον ΟΑΕΔ τι χρειάζεται.

Αχ για τον ΟΑΕΔ δεν έχω ψάξει καθόλου. Από εκεί θα πληρωθούμε για την άδεια μητρότητας;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Αχ για τον ΟΑΕΔ δεν έχω ψάξει καθόλου. Από εκεί θα πληρωθούμε για την άδεια μητρότητας;

Στον ΟΑΕΔ κάνεις αίτηση για το έξτρα επίδομα που ουσιαστικά σχεδόν συμπληρώνεις το εισόδημα που έχασες από το ΙΚΑ στην άδεια κυοφορίας και λοχείας. Μετά αν θες κάνεις αίτηση και για το εξάμηνο που από όσο γνωρίζω πληρώνεσαι μηνιαίως το βασικό μισθό.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

γιατί έχεις κάνει περίδεση?

Όχι αλλά έχω παρα πολλές συσπάσεις παρά τα φάρμακα και την ξάπλα, νοσηλευτηκα και μια φορά για ενδοφλεβιο φάρμακο για τις συσπάσεις αλλά συνεχίζουν.. Οπότε δεν ξέρω.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Όχι αλλά έχω παρα πολλές συσπάσεις παρά τα φάρμακα και την ξάπλα, νοσηλευτηκα και μια φορά για ενδοφλεβιο φάρμακο για τις συσπάσεις αλλά συνεχίζουν.. Οπότε δεν ξέρω.. 

Κατάλαβα.δυσκολο κ αυτό.τσουκου τσουκου θα τα βάλει τα κιλά του 2 βδομάδες υπομονή εγώ λέω κ θα χει πάρει το βάρος που πρεπει


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...