Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, chris79 είπε:

Κορίτσια μου όλα καλά ! Τα μωράκια μας είναι 1,6cm το καθένα και ακούσαμε και καρδούλες !! Όμορφη μέρα !! Μεγάλη χαρά !! Διπλή !! :) :) 

Τέλεια κορίτσι μου... Έκλεισες και για αυχενική? 

Just now, Geonutr-mama είπε:

Πριν λίγο γύρισα απ τον πρώτο υπέρηχο. 6+3 είμαι, είδαμε ένα μικροοοοοο μωρουλι με 106παλμους, ίσα που ακουγόταν! 

(6+1 δείχνει το μωρο). 

Δόξα τω Θεω! 

Τέλειαααα ❤️❤️❤️


Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, chris79 είπε:

Κορίτσια μου όλα καλά ! Τα μωράκια μας είναι 1,6cm το καθένα και ακούσαμε και καρδούλες !! Όμορφη μέρα !! Μεγάλη χαρά !! Διπλή !! :) :) 

Μπράβο!!Τέλεια!!!!Πόσο είσαι τώρα?


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Κορίτσια μου όλα καλά ! Τα μωράκια μας είναι 1,6cm το καθένα και ακούσαμε και καρδούλες !! Όμορφη μέρα !! Μεγάλη χαρά !! Διπλή !! :) :) 

Πωπω χαρές Παναγία μου!!!!μπράβο κοριτσάκι μου!!!!Πολύ πολύ ωραία πράγματα...!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 said:

Τέλεια κορίτσι μου... Έκλεισες και για αυχενική? 

Τέλειαααα ❤️❤️❤️

Ναι έκλεισα αυχενική στις 5/8 

Just now, Joka said:

Μπράβο!!Τέλεια!!!!Πόσο είσαι τώρα?

Σημερα είμαι 7+6

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! said:

Καλησπέρα! Όχι δεν εχω κάνει εξωσωματική. Ειχα μονο 1 επαφή και εκανα το τεστ 6 μέρες πριν την καθυστέρηση και ήταν θετικό..  χθες έκανα την χοριακη και ήταν 104. Ο Γιατρός μου είπε να πάρω φυλλικο και να κλείσω ραντεβού σε 3 εβδομάδες.. Επίσηςνα επαναλάβω τη χοριακη.

Αλλά ωστόσο έκανες υπέρηχο και είδες νινακι; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Stavroula25 said:

Αλλά ωστόσο έκανες υπέρηχο και είδες νινακι; 

Άρα δεν είχες καμία χοριακη 0 από την αρχή ήταν θετικό.. Και μια χαρά είναι το 106....εγω έχω 6 μόνο αγάπη μου! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Κορίτσια μου όλα καλά ! Τα μωράκια μας είναι 1,6cm το καθένα και ακούσαμε και καρδούλες !! Όμορφη μέρα !! Μεγάλη χαρά !! Διπλή !! :) :) 

Τέλειααααα!!! Τικ τακ επί 3! Τρεις ❤️❤️❤️ σ'ενα σώμα :)

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stavroula25 είπε:

Άρα δεν είχες καμία χοριακη 0 από την αρχή ήταν θετικό.. Και μια χαρά είναι το 106....εγω έχω 6 μόνο αγάπη μου! 

Όχι εκανα την πρώτη μου χοριακη νωρις και βγήκε 0 επειτα απο 10 μέρες περίπου επανέλαβα και ήταν 104. Καταλαβες;;; πάνω από 5 ξερω πως θεωρείσαι έγκυος παντως

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! said:

Όχι εκανα την πρώτη μου χοριακη νωρις και βγήκε 0 επειτα απο 10 μέρες περίπου επανέλαβα και ήταν 104. Καταλαβες;;; πάνω από 5 ξερω πως θεωρείσαι έγκυος παντως

Ααααααα..μαλιστα τώρα καταλαβα.. Την έκανες πριν την καθυστέρηση σωστά;;; και την επόμενη την έκανες με κάποιες μέρες καθυστέρηση.. Αν έχω καταλάβει καλά.. Εγώ είμαι με εξωσωματική και θα έπρεπε να είναι παραπάνω αγάπη μου.. Είναι η γκρι ζώνη που λένε... Και το 6 είναι πολύ χαμηλό... Ουφ τέλος πάντων... Αναμονή έως την Παρασκευή και βλέπουμε!!! Εσύ πάντως να παραμείνεις ακμεα και ήρεμη για το νινακι σου!! 

Just now, Balloo said:

καρδούλες

Ωχ τι όμορφα νέα!!! Με το καλό τα μωράκια σας!! Πάντα διπλές χαρές αγάπη μου να έχετε!! @chris79

@Ani!! Αποτι είδα ματιά μου εσύ την πρώτη χοριακη βσου με τα 104 την έκανες 5 ημέρες πριν την καθυστέρηση (το διάβασα σε προηγούμενες δημοσιεύσεις σου) άρα είναι ΤΈΛΕΙΑ!!!!!!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ ΨΥΧΉ ΜΟΥ να έχεις μια ΤΈΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΎΝΗ!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κι από εμένα κορίτσια! 

Με επιφύλαξη γράφω πρώτη φορά στην ομάδα σας! Αν όλα πάνε καλά θα γεννήσω κ εγώ γύρω στις 15 Φεβρουαριου! :)Ειμαι 29, πρώτη φορά μαμά από φυσιολογική σύλληψη! Σύμφωνα με την τελευταία μου περίοδο είμαι 7w1d. Δυστυχώς έχω και μια μικρή αποκόλληση :-(. Έχω πάει 2 φορές για υπέρηχο, την πρώτη όταν ήμουν 5w1d και ακόμα μια όταν ήμουν 6w2d αλλά δεν ακούσαμε καρδουλα! Ο γιατρός μου είπε ότι παρόλο που ήμουν 6+2 το μωρό φαινόταν μικρότερο δηλαδή σαν να είναι μια εβδομάδα πίσω ! Και είχα στεναχωρηθεί πάρα πολύ που δεν την ακούσαμε! Τωρα έχουμε ξανά ραντεβού την Παρασκευή! Ελπίζω να το ακούσουμε το μωράκι μας και να είμαι κ εγώ στις μανούλες Φεβρουαρίου!:x:x

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska said:

Γεια σας κι από εμένα κορίτσια! 

Με επιφύλαξη γράφω πρώτη φορά στην ομάδα σας! Αν όλα πάνε καλά θα γεννήσω κ εγώ γύρω στις 15 Φεβρουαριου! :)Ειμαι 29, πρώτη φορά μαμά από φυσιολογική σύλληψη! Σύμφωνα με την τελευταία μου περίοδο είμαι 7w1d. Δυστυχώς έχω και μια μικρή αποκόλληση :-(. Έχω πάει 2 φορές για υπέρηχο, την πρώτη όταν ήμουν 5w1d και ακόμα μια όταν ήμουν 6w2d αλλά δεν ακούσαμε καρδουλα! Ο γιατρός μου είπε ότι παρόλο που ήμουν 6+2 το μωρό φαινόταν μικρότερο δηλαδή σαν να είναι μια εβδομάδα πίσω ! Και είχα στεναχωρηθεί πάρα πολύ που δεν την ακούσαμε! Τωρα έχουμε ξανά ραντεβού την Παρασκευή! Ελπίζω να το ακούσουμε το μωράκι μας και να είμαι κ εγώ στις μανούλες Φεβρουαρίου!:x:x

Καλώς ήρθες κορίτσι!! Έχουμε και πολύ κοντινές ημερομηνίες και παρόμοιες ιστορίες. Τελευταίο ραντεβού υπερήχου για να ακούσουμε καρδιά είχα την περασμένη Δευτέρα (6w6d) και δεν ακούσαμε κάτι. Αλλά δεν είδα τον γιατρό προβληματισμένο όποτε επόμενο ραντεβού έχω την επόμενη Δευτέρα που θα κλείνω σχεδόν η 7η. Στον επόμενο θα πρέπει να ακούσουμε γιατί μάλλον θα είναι ανησυχητικό κάτι αντίθετο....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι!! Έχουμε και πολύ κοντινές ημερομηνίες και παρόμοιες ιστορίες. Τελευταίο ραντεβού υπερήχου για να ακούσουμε καρδιά είχα την περασμένη Δευτέρα (6w6d) και δεν ακούσαμε κάτι. Αλλά δεν είδα τον γιατρό προβληματισμένο όποτε επόμενο ραντεβού έχω την επόμενη Δευτέρα που θα κλείνω σχεδόν η 7η. Στον επόμενο θα πρέπει να ακούσουμε γιατί μάλλον θα είναι ανησυχητικό κάτι αντίθετο....

Ναι κ εγώ αυτό κατάλαβα ότι πρέπει να ακουστεί την επόμενη φορά η καρδούλα γι'αυτό αγχώθηκα ! Αλλά μετά μιλησαμε στο τηλεφωνο και μου είπε ότι μπορεί να είχα καθυστερημένη σύλληψη και μπορεί  γι'αυτό το λόγο να μην είχε αναπτυχθεί τόσο ακόμα το μωράκι παρόλο που βλέπαμε τον σάκο κανονικά και μεγαλύτερο από την πρώτη φορα! 

Εσύ απο φυσιολογική σύλληψη είσαι; Διαβασα τα σχολια αλλα είναι πολλά και δεν θυμάμαι! Έχουμε ακριβώς μια μέρα διαφορά απ ότι κατάλαβα!:x

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Stavroula25 είπε:

Ααααααα..μαλιστα τώρα καταλαβα.. Την έκανες πριν την καθυστέρηση σωστά;;; και την επόμενη την έκανες με κάποιες μέρες καθυστέρηση.. Αν έχω καταλάβει καλά.. Εγώ είμαι με εξωσωματική και θα έπρεπε να είναι παραπάνω αγάπη μου.. Είναι η γκρι ζώνη που λένε... Και το 6 είναι πολύ χαμηλό... Ουφ τέλος πάντων... Αναμονή έως την Παρασκευή και βλέπουμε!!! Εσύ πάντως να παραμείνεις ακμεα και ήρεμη για το νινακι σου!! 

Ωχ τι όμορφα νέα!!! Με το καλό τα μωράκια σας!! Πάντα διπλές χαρές αγάπη μου να έχετε!! @chris79

@Ani!! Αποτι είδα ματιά μου εσύ την πρώτη χοριακη βσου με τα 104 την έκανες 5 ημέρες πριν την καθυστέρηση (το διάβασα σε προηγούμενες δημοσιεύσεις σου) άρα είναι ΤΈΛΕΙΑ!!!!!!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ ΨΥΧΉ ΜΟΥ να έχεις μια ΤΈΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΎΝΗ!! 

@Stavroula25καλημερα! Καλά μιλάμε σε εχω μπερδέψει για τα καλά! Είναι γεγονός πως το 104 ήταν με κάποιες μέρες πριν την καθυστέρηση μα είχα κάνει κ ακομα νωριτερα κ άλλη μια που έδειξε 0. Συμπέρασμα! Έκανα 2 χοριακές απλα η 0 ήταν πολύ πολύ νωρίς. Αχ πες μ ότι καταλαβες;;; παρόλα αυτά σου εύχομαι να σου πάνε κ εσένα ολα καλα! Θα επαναλάβεις την χοριακη παλι; Εγώ θα κάνω αλλη 1 σημερα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! said:

@Stavroula25καλημερα! Καλά μιλάμε σε εχω μπερδέψει για τα καλά! Είναι γεγονός πως το 104 ήταν με κάποιες μέρες πριν την καθυστέρηση μα είχα κάνει κ ακομα νωριτερα κ άλλη μια που έδειξε 0. Συμπέρασμα! Έκανα 2 χοριακές απλα η 0 ήταν πολύ πολύ νωρίς. Αχ πες μ ότι καταλαβες;;; παρόλα αυτά σου εύχομαι να σου πάνε κ εσένα ολα καλα! Θα επαναλάβεις την χοριακη παλι; Εγώ θα κάνω αλλη 1 σημερα

@Ani!!Καλημέρα γλυκιά μου... Ναι τώρα κατάλαβα... Όλα αυτά που έκανες είναι φυσιολογικά αποτελέσματα σωστής εγκυμοσύνης.. Λογικό το 0 λογικό το 104 λίγες μέρες πριν την περίοδο... Όλα θα πάνε τέλεια στη σημερινή χοριακη σου αγάπη μου!! Ναι θα κανω αύριο για να είμαι σίγουρη αλλά έχω χάσει κάθε ελπίδα μου!! Έχω πόνους χαμηλά και στη μέση!! Σαν πόνους περιόδου. Θα δείξει.. Περιμένουμε νέα σου με τη χοριακη τη σημερινή!! 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...