Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Καλημερα σας μαμάδες! Πείτε μου απο που πήρατε σουτιεν θηλασμού που σας βόλεψαν; δεν θέλω hm γιατι θα αργήσουν να έρθουν.. εχω μικρο στήθος και τωρα πια κανονικο.. Πείτε μ κ τι νούμερο πειρατε να συγκρίνω..ευχαριστώ 

@Ρια new mum ολα καλα;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ρια new mum είπε:

Κορίτσια μου γεννησα και εγώ έναν κούκλο 3,5 κιλά! Δεν τη γλύτωσα την Καισαρική, ήταν πολύ ψηλά εγώ 0 διαστολή και άρχισε να ρίχνει παλμούς και έκανε και κακάκια από το ζόρι του.. Όλα καλά πήγαν κατά τα άλλα, ερωτεύτηκα! Πονάω λίγο αλλά με την επισκληριδιο ελέγχεται η κατάσταση προς το παρόν! Σας ευχαριστώ όλες για τη στήριξη!! 

Να τον χαίρεστε το μπεμπι σας! Γρήγορη ανάρρωση σε σένα!


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Κορίτσια μου γεννησα και εγώ έναν κούκλο 3,5 κιλά! Δεν τη γλύτωσα την Καισαρική, ήταν πολύ ψηλά εγώ 0 διαστολή και άρχισε να ρίχνει παλμούς και έκανε και κακάκια από το ζόρι του.. Όλα καλά πήγαν κατά τα άλλα, ερωτεύτηκα! Πονάω λίγο αλλά με την επισκληριδιο ελέγχεται η κατάσταση προς το παρόν! Σας ευχαριστώ όλες για τη στήριξη!! 

Να σου ζήσει γερό κ ευτυχισμενο!!ποπό ανατριχιασα εκεί που ήσουν ημουνα. Εγώ τώρα παίρνω εξιτήριο. Βαστά γερά θα έχεις ενοχλήσεις κ πόνους να ζητάς παυσίπονα από αύριο που θα περάσει κ η επηροια η πολυ. αλλά εγώ τώρα πια είμαι περδικουλα συνήλθα. Νταξει έχω πονακια ειδικά στο ξάπλα στο σήκω κ στο κάτσε. Θα σε περιποιούνται από αύριο θα αρχίσει κ το φαι κ μετά θα είναι τέλεια. Το κουδουνάκι να το πατάς συνέχεια όταν χρειάζεσαι κάτι είναι υποχρέωση τους.

Έφαγα λουκουμα κορίτσια σήμερα.λουκουμα.μετα από τόσο καιρό με διαβήτη κύησης. Ήταν μοναδική στιγμή. Επίσης τρώω χωρίς αναγουλες. Άλλη φάση...

 

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Ani!! είπε:

Καλημερα σας μαμάδες! Πείτε μου απο που πήρατε σουτιεν θηλασμού που σας βόλεψαν; δεν θέλω hm γιατι θα αργήσουν να έρθουν.. εχω μικρο στήθος και τωρα πια κανονικο.. Πείτε μ κ τι νούμερο πειρατε να συγκρίνω..ευχαριστώ 

@Ρια new mum ολα καλα;;;

Κορίτσι μου εγώ είχα πάρει h&m αλλά στο μαιευτήριο παραλίγο να πάθω μαστίτιδα με αυτά. Πήρα τελικά από το μαγαζί κάτω από το μαιευτήριο 25 ευρώ το ένα. Είναι κρουαζέ και έχουν μεγάλη στήριξη. Πάντως από νούμερο ξεκίνησα να φοράω το 3 στην εγκυμοσύνη και από κει βγαίνοντας από το μαιευτήριο πήγα στο 5. Δηλαδή δύο νούμερα παραπάνω από ότι φόραγα στην εγκυμοσύνη.

πρίν από 37 λεπτά , Ρια new mum είπε:

Κορίτσια μου γεννησα και εγώ έναν κούκλο 3,5 κιλά! Δεν τη γλύτωσα την Καισαρική, ήταν πολύ ψηλά εγώ 0 διαστολή και άρχισε να ρίχνει παλμούς και έκανε και κακάκια από το ζόρι του.. Όλα καλά πήγαν κατά τα άλλα, ερωτεύτηκα! Πονάω λίγο αλλά με την επισκληριδιο ελέγχεται η κατάσταση προς το παρόν! Σας ευχαριστώ όλες για τη στήριξη!! 

Να σου ζήσει κορίτσι μου ο κούκλος σου! 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Hope.2019 said:

Κορίτσι μου εγώ είχα πάρει h&m αλλά στο μαιευτήριο παραλίγο να πάθω μαστίτιδα με αυτά. Πήρα τελικά από το μαγαζί κάτω από το μαιευτήριο 25 ευρώ το ένα. Είναι κρουαζέ και έχουν μεγάλη στήριξη. Πάντως από νούμερο ξεκίνησα να φοράω το 3 στην εγκυμοσύνη και από κει βγαίνοντας από το μαιευτήριο πήγα στο 5. Δηλαδή δύο νούμερα παραπάνω από ότι φόραγα στην εγκυμοσύνη.

Να σου ζήσει κορίτσι μου ο κούκλος σου! 

Κοριτσι τι κανεις;; Ολα καλυτερα;; :wub:


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

Κοριτσι τι κανεις;; Ολα καλυτερα;; :wub:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Είμαστε μια χαρά πλέον! Βάρος παλεύουμε να βάλει μόνο τώρα. Γεννήθηκε 2680 βγήκαμε από τη ΜΕΝΝ 2500 και την Τετάρτη που ήταν 24 ημερών ήταν 2800 μόνο. Έχω αγχωθει και με αυτό τώρα. Θηλάζω και του δίνω 4-5 φορές τη μέρα συμπλήρωμα από αντλήσεις που κάνω. Αλλά γενικά δυσκολεύομαι γιατί θηλάζει μόνο από το ένα στήθος. Από το άλλο δεν καταπίνει με τίποτα δεν ξέρω γιατί. Οπότε από το στήθος που δεν θηλάζει κάνω άντλησεις και βγάζω 45-65 ml συνήθως.

Εδώ και δύο εβδομάδες κάνω αποχή και από γαλακτοκομικά φανερά και κρυφά γιατί εμφανισε αλλεργία.

Νομίζω είναι λίγο όμως το γάλα μου. Δεν ξέρω έλεγα για αποκλειστικό θηλασμό και ο παιδίατρος επιμένει στον θηλασμό καθότι φανατικός υποστηρικτής αλλά δεν ξέρω εγώ αγχωθει με το βάρος και αν έχω επαρκές γάλα.

Βέβαια νομίζω τις τελευταίες 2 εβδομάδες πήρε τα πάνω του γιατί είχαμε ίκτερο. Μπορεί να έφταιγε και αυτο. Δεν έχω και ζυγαριά να δω που βρισκόμαστε γιατί είπε ο παιδίατρος να μην πάρω για να μην αγχώνομαι. Ααα τελικά πιο πολύ αγχώνομαι έτσι.

 

Κατά τα άλλα όλα καλά! Εσένα το μωράκι σου πως είναι ,πως τα πάτε;


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ρια new mum είπε:

Κορίτσια μου γεννησα και εγώ έναν κούκλο 3,5 κιλά! Δεν τη γλύτωσα την Καισαρική, ήταν πολύ ψηλά εγώ 0 διαστολή και άρχισε να ρίχνει παλμούς και έκανε και κακάκια από το ζόρι του.. Όλα καλά πήγαν κατά τα άλλα, ερωτεύτηκα! Πονάω λίγο αλλά με την επισκληριδιο ελέγχεται η κατάσταση προς το παρόν! Σας ευχαριστώ όλες για τη στήριξη!! 

Να σας ζήσει! Γερος και καλοτυχος ο γλυκουλης! Καλη ανάρρωση και σε εσενα κοριτσι μου! 

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Είμαστε μια χαρά πλέον! Βάρος παλεύουμε να βάλει μόνο τώρα. Γεννήθηκε 2680 βγήκαμε από τη ΜΕΝΝ 2500 και την Τετάρτη που ήταν 24 ημερών ήταν 2800 μόνο. Έχω αγχωθει και με αυτό τώρα. Θηλάζω και του δίνω 4-5 φορές τη μέρα συμπλήρωμα από αντλήσεις που κάνω. Αλλά γενικά δυσκολεύομαι γιατί θηλάζει μόνο από το ένα στήθος. Από το άλλο δεν καταπίνει με τίποτα δεν ξέρω γιατί. Οπότε από το στήθος που δεν θηλάζει κάνω άντλησεις και βγάζω 45-65 ml συνήθως.

Εδώ και δύο εβδομάδες κάνω αποχή και από γαλακτοκομικά φανερά και κρυφά γιατί εμφανισε αλλεργία.

Νομίζω είναι λίγο όμως το γάλα μου. Δεν ξέρω έλεγα για αποκλειστικό θηλασμό και ο παιδίατρος επιμένει στον θηλασμό καθότι φανατικός υποστηρικτής αλλά δεν ξέρω εγώ αγχωθει με το βάρος και αν έχω επαρκές γάλα.

Βέβαια νομίζω τις τελευταίες 2 εβδομάδες πήρε τα πάνω του γιατί είχαμε ίκτερο. Μπορεί να έφταιγε και αυτο. Δεν έχω και ζυγαριά να δω που βρισκόμαστε γιατί είπε ο παιδίατρος να μην πάρω για να μην αγχώνομαι. Ααα τελικά πιο πολύ αγχώνομαι έτσι.

 

Κατά τα άλλα όλα καλά! Εσένα το μωράκι σου πως είναι ,πως τα πάτε;

Κορίτσι μου κ εμενα ειχε ικτερο κ δεν ξερω αν φταιει που έπεσε ή που μεγαλωσε,  αυξήθηκε και η ορεξη της τελευταία! Αν τρωει επαρκη ποσότητα μπορείς να το καταλάβεις κ απο τις πανες που βρεχει! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Κορίτσια μου, που εχετε γεννησει ηδη,  τα μωρακια σας εχουν βλεμματικη επαφη την ωρα του φαγητού;; 

Εμένα αύριο γίνεται 1 μήνα, την ώρα του φαγητού έχει κάποιες φορές βλεμματική επαφή.. Όταν της μιλάω κ κυρίως όταν της τραγουδαω με κοιτάει συνεχεια!

@Ρια new mum να σου ζήσει!!

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Είμαστε μια χαρά πλέον! Βάρος παλεύουμε να βάλει μόνο τώρα. Γεννήθηκε 2680 βγήκαμε από τη ΜΕΝΝ 2500 και την Τετάρτη που ήταν 24 ημερών ήταν 2800 μόνο. Έχω αγχωθει και με αυτό τώρα. Θηλάζω και του δίνω 4-5 φορές τη μέρα συμπλήρωμα από αντλήσεις που κάνω. Αλλά γενικά δυσκολεύομαι γιατί θηλάζει μόνο από το ένα στήθος. Από το άλλο δεν καταπίνει με τίποτα δεν ξέρω γιατί. Οπότε από το στήθος που δεν θηλάζει κάνω άντλησεις και βγάζω 45-65 ml συνήθως.

Εδώ και δύο εβδομάδες κάνω αποχή και από γαλακτοκομικά φανερά και κρυφά γιατί εμφανισε αλλεργία.

Νομίζω είναι λίγο όμως το γάλα μου. Δεν ξέρω έλεγα για αποκλειστικό θηλασμό και ο παιδίατρος επιμένει στον θηλασμό καθότι φανατικός υποστηρικτής αλλά δεν ξέρω εγώ αγχωθει με το βάρος και αν έχω επαρκές γάλα.

Βέβαια νομίζω τις τελευταίες 2 εβδομάδες πήρε τα πάνω του γιατί είχαμε ίκτερο. Μπορεί να έφταιγε και αυτο. Δεν έχω και ζυγαριά να δω που βρισκόμαστε γιατί είπε ο παιδίατρος να μην πάρω για να μην αγχώνομαι. Ααα τελικά πιο πολύ αγχώνομαι έτσι.

 

Κατά τα άλλα όλα καλά! Εσένα το μωράκι σου πως είναι ,πως τα πάτε;

Συμφωνώ από τις πάνες θα καταλάβεις! Αλλά πήρε βάρος δεν είναι ότι δεν πήρε κ καθόλου..

  • Ευχαριστώ 1

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Να σας ζήσει! Γερος και καλοτυχος ο γλυκουλης! Καλη ανάρρωση και σε εσενα κοριτσι μου! 

Κορίτσι μου κ εμενα ειχε ικτερο κ δεν ξερω αν φταιει που έπεσε ή που μεγαλωσε,  αυξήθηκε και η ορεξη της τελευταία! Αν τρωει επαρκη ποσότητα μπορείς να το καταλάβεις κ απο τις πανες που βρεχει! 

Ναι εμένα παρατήρησα μόλις έπεσε ο ίκτερος αυξήθηκε η όρεξη του δεν ξέρω αν έχει σχέση. Και πάνες πλέον βρέχει μιαα χαρά αλλά τις πρώτες μέρες που τον είχα σπίτι δεν έβρεχε τόσες. Θα δω σε δέκα μέρες που θα ξανά πάμε παιδίατρο αν πήρε βάρος όπως πρέπει.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 hours ago, Ρια new mum said:

Κορίτσια μου γεννησα και εγώ έναν κούκλο 3,5 κιλά! Δεν τη γλύτωσα την Καισαρική, ήταν πολύ ψηλά εγώ 0 διαστολή και άρχισε να ρίχνει παλμούς και έκανε και κακάκια από το ζόρι του.. Όλα καλά πήγαν κατά τα άλλα, ερωτεύτηκα! Πονάω λίγο αλλά με την επισκληριδιο ελέγχεται η κατάσταση προς το παρόν! Σας ευχαριστώ όλες για τη στήριξη!! 

Να σου ζήσει κορίτσι μου! Να είναι γέρος κ τυχερός ο γιοκας σου!!

Ευχομαι γρήγορη ανάρρωση κ σε σένα ! 
Με το καλό σπίτι σας !

Just now, Hope.2019 said:

Ναι εμένα παρατήρησα μόλις έπεσε ο ίκτερος αυξήθηκε η όρεξη του δεν ξέρω αν έχει σχέση. Και πάνες πλέον βρέχει μιαα χαρά αλλά τις πρώτες μέρες που τον είχα σπίτι δεν έβρεχε τόσες. Θα δω σε δέκα μέρες που θα ξανά πάμε παιδίατρο αν πήρε βάρος όπως πρέπει.

Κορίτσια ίκτερος τα κάνει ληθαργικά. Γι αυτό δεν πολύ τρώνε όταν έχουν ικτερο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 11 είπε:

Εμένα αύριο γίνεται 1 μήνα, την ώρα του φαγητού έχει κάποιες φορές βλεμματική επαφή.. Όταν της μιλάω κ κυρίως όταν της τραγουδαω με κοιτάει συνεχεια!

@Ρια new mum να σου ζήσει!!

Συμφωνώ από τις πάνες θα καταλάβεις! Αλλά πήρε βάρος δεν είναι ότι δεν πήρε κ καθόλου..

Δεν νομίζω πως χρειάζεται να ανησυχείς έχετε πάρει 300 γραμμάρια σε 24 μερες ειναι πολυ καλα!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, pharmacy said:

Κορίτσια ν ρωτήσω..τα μωράκια σας έχουν κολικούς;;αν ναι τι τους δίνετε;

Ναιιιιι δυστυχώς 

κατι προβιοτικά σταγονιτσες (biogaia λέγονται). Επισης θερμοφορα στην κοιλιτσα ή αν δίνεις ξένο αφού βραδείς νερό βάλε λίγο χαμομήλι και με αυτό κανε το γάλα ... και ο Θεός βοηθός γιατί τίποτα δεν κάνει θαύματα. Πρέπει απλά να περάσει ο καιρός ... :( 

Link to comment
Share on other sites

  1. @Τουτουνι ΠΗΤ :22-29/01 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτήριο : Μητέρα. Γεννήσαμε !!! Πάλι βιαστικά μωράκια !!! 5/01/2021 
  2. @demi Lou  γεννήσαμε !!! 12/01/2021
  3. @niniδιδυμάκια , γεννήσαμε !!!! 16/01/2021
  4. @Katerina 11 ΠΗΤ 4/2 , κοριτσάκι , μαιευτήριο: Έλενα , γεννήσαμε 29/01/2021 
  5. @Mari@nna ΠΗΤ :5/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο :ιδιωτική κλινική επαρχίας, γεννήσαμε 8/02/2021!!
  6. @Renaki80 ΠΗΤ :6/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Μητέρα, γεννήσαμε 4/2/2021!!
  7. @pharmacy ΠΗΤ : 6/2 ,κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό, γέννησαμε 12/02/2021!!
  8. @Joka ΠΗΤ :9/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : μάλλον Λητώ, γεννησαμε 6/02/2021!!
  9. @Νινι2019 ΠΗΤ : 9/2 ,κοριτσάκι , Γερμανία, γεννήσαμε !!! 17/01/2021 
  10. @Paris.33 ΠΗΤ :10/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ , γέννησαμε 01/02/2021!!
  11. @chris79 ΠΗΤ:11/2 ,διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ) , Μαιευτήριο : Λητώ Γεννήσαμε !!! βιαστικά μωράκια !!!! 25/12/2020 
  12. @Andri23 ΠΗΤ : 11/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ιασώ, γεννήσαμε 3/02/2021!!
  13. @Georgia Jo ΠΗΤ :11-16/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο: Μητέρα , γεννήσαμε , 3/2/2021 , 
  14. papaki@ ΠΗΤ :13/2, διδυμάκια (κοριτσάκια ), Μαιευτηριο : Ιπποκράτειο  , γεννήσαμε 24/01/2021
  15. Σοφκα7 ΠΗΤ 13-17/2, αγοράκι, Μαιευτηριο : Διαβαλκανικό , γεννήσαμε 22/01/2021 
  16. @Mariachi ΠΗΤ :14/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό , γεννήσαμε 2/2/2021 
  17. @Hope.2019 ΠΗΤ :16/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ρέα, γεννήσαμε 1/2/2021 
  18.   @Sofi8 ΠΗΤ 17/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Αρεταίειο, γεννήσαμε 2/02/2021!!
  19. @mommytobe ΠΗΤ :18/2, αγοράκι, γεννήσαμε 9/02/2021!!
  20. @Geonutr-mama ΠΗΤ : 21/02, αγοράκι , Μαιευτήριο : Σπιτι, γέννησαμε 18/2/2021!!
  21. @efinikolaou  ΠΗΤ :24/2 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτηριο : Ιασώ, γεννήσαμε 5/02/2021!!
  22. @kateV ΠΗΤ: 26/2 , κοριτσάκι , Μαιευτηριο : Διαβαλκανικό
  23. @ Ρια new mum ΠΗΤ :26/2 , αγοράκι, μαιευτήριο : Γενεσις, γεννησαμε και εμείς 27/02 Σαββατογεννημενο κούκλο!! 
  24. @ladybag  20 ΠΗΤ:27/2, αγοράκι, Μαιευτηριο : Ιασώ, γεννησαμε 16/02 με τα χιόνια!! Να σου ζήσει κορίτσι μου! 
  25. @renula ΠΗΤ : 27/2, Μαιευτηριο : Μητέρα 
  26. @Vasiliki10 ΠΗΤ : 1/3, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ , γέννησαμε ερωτιαρικο μωράκι 14/02!!!
  27. @BettySt ΠΗΤ :2/3 ,κοριτσάκι , Μαιευτήριο : δημόσιο νος. Κρήτης, γεννησαμε και εμείς 24/02!!
  28. @Mighty86, ΠΗΤ : 3/3, αγοράκι, Μαιευτήριο : Γενεσις, γεννησαμε 24/02!!
  29. @Nephele78 , ΠΗΤ : 5/3 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ),   γεννησαμε 6/02/2021!!
  30. @Ani!! ΠΗΤ :6/3 κοριτσάκι ,Μαιευτήριο : Έλενα, γεννησαμε 24/02 και μπαμ μπαμ!! 
  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...