Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

On 24/2/2021 at 12:16 ΜΜ, Mighty86 είπε:

Κορίτσια γέννησα.κ στα δικά σας οι εναπομείνασες. Καισαρική μετά από 12 ώρες. Είμαι σαν να έχω καπνίσει φυτεία να δούμε τώρα πως θα πάει με θηλασμό. Σας φιλώ κ θα τα λεμε

κοπέλα μου να χαίρεσαι το μωράκι σου

κι εγώ κατά 95 τοις εκατό με καισαρική θα πάω λόγω θέσης μωρού

έχω και οφθαλμίατρο να κάνουμε βυθοσκόπηση γιατί έκανα λεηζερ πριν κάποια χρόνια και τώρα με τις ορμόνες μου είπε επιβάλλεται να γίνει έλεγχος

 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Μην αγχεσαι θα είμαι κεγω εδώ χαχαχα.βεβαια είμαι ακινητοποιημένη λίγο από την Καισαρική. Είναι όλα πολύ βοηθητικά εδώ,οι μαίες είναι όλες εξαιρετικές ,φαγητό τέλειο,ησυχία λόγω κοβιντ. Θα γεννήσεις θα στο φέρουν κατευθείαν κ μετά θα έχεις κοντά σου το κουδουνάκι κ θα τις χτυπάς οπότε κ για οποίο λόγω της χρειαστείς χωρίς ντροπή. Θα πάνε όλα τέλεια.εγω είχα φοβηθεί πάρα πολύ κ τελικά μια στιγμουλιτα είναι να ξέρεις.

Επίσης κορίτσι μου ξέρεις αν στο δωμάτιο τοκετού την ώρα που σου κάνουν προετοιμασία είσαι μόνη σου? Το έχω και αυτό ένα άγχος.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Αχ τι καλά! Εσύ έχεις το μωράκι σου μαζί σου ή στο φέρνουν μόνο για να θηλάσει? 

Από χθες το μεσημέρι έχουμε κάνει ρουμινκγ ιν κ είναι συνέχεια εδώ... Την πρώτη μέρα μου το φέρνανε κάθε τρίωρο.σημερα τον έχω πάνω στο στήθος συνέχεια.φυσικα γάλα δεν έχω κατεβάσει μόνο πρώτογαλα 

Just now, Ρια new mum είπε:

Επίσης κορίτσι μου ξέρεις αν στο δωμάτιο τοκετού την ώρα που σου κάνουν προετοιμασία είσαι μόνη σου? Το έχω και αυτό ένα άγχος.. 

Όχι όχι με τον σύζυγό όλη νύχτα έμεινε μόνο στην καισαρική τον άφησαν απέξω να ξεροσταλιαζει 

Just now, Thia1985 είπε:

κοπέλα μου να χαίρεσαι το μωράκι σου

κι εγώ κατά 95 τοις εκατό με καισαρική θα πάω λόγω θέσης μωρού

έχω και οφθαλμίατρο να κάνουμε βυθοσκόπηση γιατί έκανα λεηζερ πριν κάποια χρόνια και τώρα με τις ορμόνες μου είπε επιβάλλεται να γίνει έλεγχος

 

Είναι πολύ νωρίς ακόμα θα το δείτε.καλα αποτελέσματα με την βυθοσκοπηση κ ότι απορία έχεις με την καισαρική με ρωτάς.ευχομαι να την αποφύγεις βέβαια αλλά κ αν όχι τι να καμουμε. Σήμερα Τρίτη μέρα νιώθω καλύτερα κ αύριο πρωί μου είπε ο γιατρός την κάνω. Οι δύο πρώτες μέρες είναι δύσκολες... δεν θα στο κρύψω.

 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Mighty86 είπε:

Από χθες το μεσημέρι έχουμε κάνει ρουμινκγ ιν κ είναι συνέχεια εδώ... Την πρώτη μέρα μου το φέρνανε κάθε τρίωρο.σημερα τον έχω πάνω στο στήθος συνέχεια.φυσικα γάλα δεν έχω κατεβάσει μόνο πρώτογαλα 

Όχι όχι με τον σύζυγό όλη νύχτα έμεινε μόνο στην καισαρική τον άφησαν απέξω να ξεροσταλιαζει 

Είναι πολύ νωρίς ακόμα θα το δείτε.καλα αποτελέσματα με την βυθοσκοπηση κ ότι απορία έχεις με την καισαρική με ρωτάς.ευχομαι να την αποφύγεις βέβαια αλλά κ αν όχι τι να καμουμε. Σήμερα Τρίτη μέρα νιώθω καλύτερα κ αύριο πρωί μου είπε ο γιατρός την κάνω. Οι δύο πρώτες μέρες είναι δύσκολες... δεν θα στο κρύψω.

 

Θα δω και με τη βυθοσκοπηση 

Η φίλη μου πχ χωρίς να έχει κανένα άλλο θέμα, λόγω βυθοσκοπησης έκανε καισαρική 

Κοίτα, για εμένα που είμαι αγχώδης ίσως είναι και καλύτερη η καισαρικη

Δε την ήθελα λόγω χειρουργείου, τομής ,έχω περάσει κ πολλά ψυχολογικά στην εγκυμοσύνη εγώ αλλά με δύο γιατρούς που μίλησα έτσι όπως κάθεται δύσκολο να γυρίσει. Κατεβαίνει με τον κ@λο της κ τα πόδια λυγισμενα στο κεφάλι, κοιτάει προς Τα εμενα

Οπότε μάλλον συμφιλιώθηκα με την ιδεα

Στην τελική ότι είναι καλύτερο για τα μωρά μας κ για εμας

 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Κορίτσια μου, που εχετε γεννησει ηδη,  τα μωρακια σας εχουν βλεμματικη επαφη την ωρα του φαγητού;; 

Εμενα εχει κλειστά τα ματάκια της συνήθως αν κ είμαστε ημερών μονο βεβαια

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Εμενα εχει κλειστά τα ματάκια της συνήθως αν κ είμαστε ημερών μονο βεβαια

Εμεις 25 ημερων σήμερα και αναρωτιομουν ποτε ξεκιναει η βλεμματικη επαφη με τη μαμα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Paris.33 είπε:

Κορίτσια μου, που εχετε γεννησει ηδη,  τα μωρακια σας εχουν βλεμματικη επαφη την ωρα του φαγητού;; 

Καλησπερα! Εμεις 23 ημερων και οταν την ταιζω και της μιλαω, με κοιταει μες τα μάτια! Επισης πιανει το μπιμπερο με τα δυο της χερακια και δεν το αφηνει! Η γιατρος είπε οτι είναι πολυ νωρις για να δουν αλλα κατατοπιζονται με την φωνη μας

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia Jo είπε:

Καλησπερα! Εμεις 23 ημερων και οταν την ταιζω και της μιλαω, με κοιταει μες τα μάτια! Επισης πιανει το μπιμπερο με τα δυο της χερακια και δεν το αφηνει! Η γιατρος είπε οτι είναι πολυ νωρις για να δουν αλλα κατατοπιζονται με την φωνη μας

Αχ μην μ λες τετοια,  γιατι εμενα μονο το βυζι κοιταει με παθος..  Έχουμε γιατρο απο εβδομάδα κ θελω να δω τι θα μ πει! 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Paris.33 said:

Κορίτσια μου, που εχετε γεννησει ηδη,  τα μωρακια σας εχουν βλεμματικη επαφη την ωρα του φαγητού;; 

Κορίτσι εμένα έχουν επαφή. Όχι μόνο στο τάισμα αλλά γενικά όταν τους μιλάμε ή γυρνάνε να δουν ποιος περνάει από δίπλα. Λόγω προωροτητας τώρα τελευταία έγινε πιο έντονο αυτό παρότι χθες έγιναν 2 μηνών. Βασικά δεν είμαστε ενδεικτική περίπτωση και δεν ξέρω κ εγώ πότε πρέπει να κάνουν τι, καθώς μπορεί ηλικιακά να είναι 2 μηνών αλλά αναπτυξιακά είναι πιο πίσω νομίζω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, chris79 είπε:

Κορίτσι εμένα έχουν επαφή. Όχι μόνο στο τάισμα αλλά γενικά όταν τους μιλάμε ή γυρνάνε να δουν ποιος περνάει από δίπλα. Λόγω προωροτητας τώρα τελευταία έγινε πιο έντονο αυτό παρότι χθες έγιναν 2 μηνών. Βασικά δεν είμαστε ενδεικτική περίπτωση και δεν ξέρω κ εγώ πότε πρέπει να κάνουν τι, καθώς μπορεί ηλικιακά να είναι 2 μηνών αλλά αναπτυξιακά είναι πιο πίσω νομίζω. 

Εμεις 1/3 κλείνουμε μηνα,  κ νομιζω σπανια με κοιταει, ενω το πανακι παρηγοριας το κοιταει κ το τραβαει, μεχρι το μπουκάλι της κοκα κολα που ειναι κόκκινο κοιταει με μεγαλύτερο ενδιαφέρον.. Θα ρωτήσω την παιδιατρο γιατι θα σκασω! Οφθαλμολογικο ελεγχος καναμε στην κλινικη βέβαια αλλα μεχρι εκει 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Ρια new mum είπε:

Επίσης κορίτσι μου ξέρεις αν στο δωμάτιο τοκετού την ώρα που σου κάνουν προετοιμασία είσαι μόνη σου? Το έχω και αυτό ένα άγχος.. 

Τι έγινε Ρία γεννησες;;;;πως πήγε;;

7 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Θα δω και με τη βυθοσκοπηση 

Η φίλη μου πχ χωρίς να έχει κανένα άλλο θέμα, λόγω βυθοσκοπησης έκανε καισαρική 

Κοίτα, για εμένα που είμαι αγχώδης ίσως είναι και καλύτερη η καισαρικη

Δε την ήθελα λόγω χειρουργείου, τομής ,έχω περάσει κ πολλά ψυχολογικά στην εγκυμοσύνη εγώ αλλά με δύο γιατρούς που μίλησα έτσι όπως κάθεται δύσκολο να γυρίσει. Κατεβαίνει με τον κ@λο της κ τα πόδια λυγισμενα στο κεφάλι, κοιτάει προς Τα εμενα

Οπότε μάλλον συμφιλιώθηκα με την ιδεα

Στην τελική ότι είναι καλύτερο για τα μωρά μας κ για εμας

 

Φυσικά όλα καλά να πάνε όπως κ να χει. Αυτό μετράει μετά ξεχνάς πως γεννησες. Αρχίζουν αλλοι προβληματισμοί χεχεχε δεν σταματάει ποτέ αυτό το τρενάκι. Αχ τον κοιτάω κ λιώνω τώρα....:wub: . Εγώ πρέπει να χαλαρώσω κ να απολαύσω την στιγμή γιατί ακόμη κ τώρα μέσα στο άγχος είμαι.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Τι έγινε Ρία γεννησες;;;;πως πήγε;;

Φυσικά όλα καλά να πάνε όπως κ να χει. Αυτό μετράει μετά ξεχνάς πως γεννησες. Αρχίζουν αλλοι προβληματισμοί χεχεχε δεν σταματάει ποτέ αυτό το τρενάκι. Αχ τον κοιτάω κ λιώνω τώρα....:wub: . Εγώ πρέπει να χαλαρώσω κ να απολαύσω την στιγμή γιατί ακόμη κ τώρα μέσα στο άγχος είμαι.

Όχι ακόμα κορίτσι μου, μου έβαλαν το πρώτο υπόθετο και ξεκίνησα κάπως να πονάω αλλά έχουμε δρόμο ακόμα.. Έριξε και παλμούς κάποια στιγμή και είπαμε αν το ξανακάνει θα πάμε για καισαρική.. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Τι έγινε Ρία γεννησες;;;;πως πήγε;;

Φυσικά όλα καλά να πάνε όπως κ να χει. Αυτό μετράει μετά ξεχνάς πως γεννησες. Αρχίζουν αλλοι προβληματισμοί χεχεχε δεν σταματάει ποτέ αυτό το τρενάκι. Αχ τον κοιτάω κ λιώνω τώρα....:wub: . Εγώ πρέπει να χαλαρώσω κ να απολαύσω την στιγμή γιατί ακόμη κ τώρα μέσα στο άγχος είμαι.

Σε καταλαβαίνω 

Εμείς που μαστε αγχώδεις, το έχουμε κ θα το έχουμε αυτό, το άγχος δεν είναι κουμπί να το πατάς κ να λες Α τώρα Αγχωθηκα τώρα δε θα αγχωθω. 

Πως να μη λιώνεις??? :x

 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Ani!! @Mighty86 να σας ζήσουν τα μωράκια σας κορίτσια μου!!

@Ρια new mum με το καλό κορίτσι μου να γνωρίσεις και εσύ το μωράκι σου!

Εμένα κορίτσια ο παιδίατρος μου είπε ότι βλέπουν σε απόσταση 30 εκατοστών τα μωράκια , ξεχωρίζουν σίγουρα σε αυτή την απόσταση αν τους γελάσουμε δηλαδή μας βλέπουν από τόσο κοντά. Εμένα εδώ μια δύο μέρες ξεκίνησε και κάποιες φορές- όχι πάντα - με κοιτάει μέσα στα μάτια. Χθες που το παρατήρησα πήρα το πρόσωπο μου πιο αριστερά και παρατήρησα ότι το ακολούθησε. Είμαστε 27 ημερών.

 

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...