Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Ναι ρε παιδί μου ακριβώς. Η γιατρός μου είπε να τον θηλάζω κάθε 2 ώρες από μισή ώρα. Αυτό δεν παίζει καν σαν σενάριο. Μπορεί αυτός να κοιμάται 3-4 ώρες σερί κ να θέλει να θηλάσει μια μιάμιση κ δύο ώρες σερί. Μπορεί να θηλάσει 10 λεπτά. Μπορεί να κοιμηθεί μόνο 20 λεπτά. Πώς να το διαχειριστω εγώ αυτό δηλαδή; τι είναι ρολόι το παιδί;

Καλησπέρα κορίτσι μου! Θεωρώ εντελώς λάθος την συμβουλή του γιατρού σου. Εμένα ο παιδίατρος μου έχει πει να πετάξω τα ρολόγια. Το μωρό θα θηλάζει όποτε τοωζητάει και όση ώρα θέλει. Έτσι ακριβώς μου είπε. 

  • Μου αρέσει 3

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Joann είπε:

Να σου ζήσουν τα μωράκια σου!!!

Εγώ όταν γέννησα τα δίδυμά μου τα θήλασα για 20 μέρες περίπου όχι αποκλειστικα και είχα αίμα που σταματάγε και ερχόταν για δύο ολόκληρους μήνες. Στις 45 μέρες περίπου  πήγα στο γυναικολόγο να με δει και είχα αρκετό αίμα. Μου είπε ότι είχα αδιαθετησει.

Τους επόμενους μήνες που αδιαθετουσα είχα πάρα πάρα πολύ αίμα. Δεν προλάβαινα να πάω στο μπάνιο να αλλάξω γίνομουν χάλια. Μετά από έξι μήνες έμεινα έγκυος ξανά. Εκεί που δεν το περιμέναμε και ενώ τα δίδυμα τα έκανα με εξωσωματική...

Αυτή τη φορά που γέννησα είχα αίμα για 20 μέρες περίπου και όχι κάτι τρομερό. Τώρα περιμένω και εγώ να αδιαθετησω γιατί δεν θήλασα... Για να δούμε πότε...

 

Μετα απο καισαρικη μπορεις να μεινεις εγκυος αμεσα ; Εννοω σε μικρο χρονικο διαστημα.; Δεν υπαρχει καποιο θεμα  ;

1 hour ago, Τουτουνι είπε:

Μα πόσο κρατούν τα λαχεία??? 40 μέρες δεν είναι???? Στις 3 μέρες κλείνουν 2 μηνών τα μωράκια...άρα κι εγώ...

...κι εγώ 60 μέρες κλείνω σε 3 μέρες!!! Τις 5 Μαρτίου!!! Αυτό θα είναι!! Άντε να αδιαθετησω να τελειώνω κι απ' αυτό...

Ναι μαλλον..δε θηλάζεις καθολου; Δε λενε ομως οτι ισως καθυστερει η περιοδος λογω θηλασμού;

Αα δε θηλάζεις τωρα το ειδα ..οποτε παιζει να ναι περιοδος βεβαια!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Εμένα τρώνε ανάλογα τα κέφια ... κάποιες φορές στα 80ml σταματάνε και κάποιες άλλες μπορεί να φάνε 180!! Δεν υπάρχει σταθερό. Ξεκινάω να δώσω περίπου 100 και όπως βγει .. 

180; Καθε ποτε; Εμενα δε μου το επιτρεπει αυτο ο παιδιατρος σε ξενο.μου ειπε αυστηρα 90 καθε 3ωρο.μονο σε θηλασμό απεριόριστα ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Nephele78 είπε:

Μετα απο καισαρικη μπορεις να μεινεις εγκυος αμεσα ; Εννοω σε μικρο χρονικο διαστημα.; Δεν υπαρχει καποιο θεμα  ;

Ναι μαλλον..δε θηλάζεις καθολου; Δε λενε ομως οτι ισως καθυστερει η περιοδος λογω θηλασμού;

Αα δε θηλάζεις τωρα το ειδα ..οποτε παιζει να ναι περιοδος βεβαια!!

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω πότε είναι ασφαλές να μείνεις. Εμενα είχαν περάσει 6 μήνες και 9 μέχρι να γεννήσω 15 μήνες. Δεν μου είπε κάτι ο γυναικολόγος. Δεν υπήρξε κάποιο θέμα στην περίπτωσή μου πάντως. Άσε που δεν το επιδιώξαμε απλώς έτυχε οπότε δεν θα μπορούσαμε να κάνουμε και κάτι άλλο.

Το μόνο που μου είπε είναι ότι θα πρέπει πάλι να κάνω καισαρική γιατί είχε περάσει μικρό χρονικό διάστημα.

πρίν από 6 λεπτά , Nephele78 είπε:

180; Καθε ποτε; Εμενα δε μου το επιτρεπει αυτο ο παιδιατρος σε ξενο.μου ειπε αυστηρα 90 καθε 3ωρο.μονο σε θηλασμό απεριόριστα ..

Εμένα που δίνω ξένο μου είπε ότι μπορεί να τρώει όσο θέλει το μωρό και αν το στραγγίζει να φτιάχνω και άλλα 30 γρ. 

Δηλαδή αν πεινάει δεν του δίνεις άλλο;; Και πως το κρατάς δεν ουρλιάζει; 

Εγώ πάντως και στα δίδυμα τους έδινα όσο ήθελαν να φάνε και καμιά φορά έτρωγαν πααάααρα πολύ σκέψου ότι η μία στο μαιευτήριο 2 ημερών έφαγε 80 γρ. Αφού φοβόμουν και ρώτησα την παιδίατρο και μου είπε να χαίρεσαι που τρώνε. Επίσης τα δίδυμά μου έτρωγαν πιο συχνά και πιο πολύ  από τη μπέμπα μου και από ότι μου εξήγησε η παιδίατρος επειδή γεννήθηκαν 36 εβδομάδων (λιγάκι πρόωρα) τρώνε πολύ για να κάνουν το λεγόμενο catch up τρέχουν δηλαδή για να προλάβουν την πραγματική τους ηλικία (αν το εξηγώ σωστά).

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου,  θετω ερώτημα..  Οταν καταλαβαινετε οτι απλα πιπιλανε το στηθος,  εμενα μ συμβαινει κυρίως οταν ειναι μεταξυ υπνου κ ξυπνιου, τα βγαζετε τα παιδακια απο το στηθος;;  γιατι εγω ειδικα μετα απο καποια λεπτα πιπιλισματος την βγαζω να πω την αλήθεια 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Μετα απο καισαρικη μπορεις να μεινεις εγκυος αμεσα ; Εννοω σε μικρο χρονικο διαστημα.; Δεν υπαρχει καποιο θεμα  ;

Ναι μαλλον..δε θηλάζεις καθολου; Δε λενε ομως οτι ισως καθυστερει η περιοδος λογω θηλασμού;

Αα δε θηλάζεις τωρα το ειδα ..οποτε παιζει να ναι περιοδος βεβαια!!

Τελικά ναι, περίοδος είναι...ηρθε το αίμα κανονικά!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Joann είπε:

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω πότε είναι ασφαλές να μείνεις. Εμενα είχαν περάσει 6 μήνες και 9 μέχρι να γεννήσω 15 μήνες. Δεν μου είπε κάτι ο γυναικολόγος. Δεν υπήρξε κάποιο θέμα στην περίπτωσή μου πάντως. Άσε που δεν το επιδιώξαμε απλώς έτυχε οπότε δεν θα μπορούσαμε να κάνουμε και κάτι άλλο.

Το μόνο που μου είπε είναι ότι θα πρέπει πάλι να κάνω καισαρική γιατί είχε περάσει μικρό χρονικό διάστημα.

Εμένα που δίνω ξένο μου είπε ότι μπορεί να τρώει όσο θέλει το μωρό και αν το στραγγίζει να φτιάχνω και άλλα 30 γρ. 

Δηλαδή αν πεινάει δεν του δίνεις άλλο;; Και πως το κρατάς δεν ουρλιάζει; 

Εγώ πάντως και στα δίδυμα τους έδινα όσο ήθελαν να φάνε και καμιά φορά έτρωγαν πααάααρα πολύ σκέψου ότι η μία στο μαιευτήριο 2 ημερών έφαγε 80 γρ. Αφού φοβόμουν και ρώτησα την παιδίατρο και μου είπε να χαίρεσαι που τρώνε. Επίσης τα δίδυμά μου έτρωγαν πιο συχνά και πιο πολύ  από τη μπέμπα μου και από ότι μου εξήγησε η παιδίατρος επειδή γεννήθηκαν 36 εβδομάδων (λιγάκι πρόωρα) τρώνε πολύ για να κάνουν το λεγόμενο catch up τρέχουν δηλαδή για να προλάβουν την πραγματική τους ηλικία (αν το εξηγώ σωστά).

Νομιζω οτι πρεπει να περασουνε 8 μηνες τπυλαχιστον για να ξαναμεινεις εγκυος κ να μην εχεις θεμα με μητρα,ειδικα αν εχεις κανει καισαρικη και πρεπει να ξανακανεις.εσυ εμεινες εγκυος διοτι οι ορμονες μετα τη γεννα ειναι στο πικ τους! Ποσο τελειο!!θα ρωτησω το γιατρο γιατι θα παω για κολπικο υπερηχο μετα τις 40 μερες μου ειπε απο γεννα.τελικα καθε παιδιατρος άλλα λεει;! Ουτε εκει συμφωνουνε; Ουφ!!μου ειπε αυστηρα μεχρι 120 το 3ωρο αν δω κ πειναει τρελά κ οχι παραπανω..κ κανονικα 90 το τριωρο & προσπαθω να το τηρησω.βεβαια πειναει εννοειται λυσαει αλλα δινω στηθος κ οταν ερχεται η ωρα κ το ξενο..αν τους δινω να φανε οποτε θελουνε ,συνεχεια θα τρωνε..

Just now, Τουτουνι είπε:

Τελικά ναι, περίοδος είναι...ηρθε το αίμα κανονικά!!!

Ωωωω !! τη βαριεμαι! Μακαρι να μου αργησει χαχα

Just now, Paris.33 είπε:

Κορίτσια μου,  θετω ερώτημα..  Οταν καταλαβαινετε οτι απλα πιπιλανε το στηθος,  εμενα μ συμβαινει κυρίως οταν ειναι μεταξυ υπνου κ ξυπνιου, τα βγαζετε τα παιδακια απο το στηθος;;  γιατι εγω ειδικα μετα απο καποια λεπτα πιπιλισματος την βγαζω να πω την αλήθεια 

Το ψιλοτσιμπάω για να καταλαβει οτι πρεπει να φαει..αλλιως κ εγω το βγαζω απο στηθος ειδικα αν το εχει παρει υπνος κ το βαζω κουνια..αλλα καμια φορα το αφηνω να ηρεμεί πχ αν το βγαλω και κλαιει και το αφηνω να πιπιλίζει εξαλλου καλο μου κανει να δινει εντολη να κατεβαινει το γαλα γιατι βγαζω και με θηλαστρο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Θέλω να σας ρωτήσω αν έχετε κάνει την αίτηση για το επίδομα γέννησης 2000 €; Οταν έκανα το πιστοποιητικό γέννησης μου έστειλαν μήνυμα ότι η αίτηση με τάδε αριθμό εκκρεμεί και ένα σύνδεσμο όπου να ολοκληρώσω την αίτηση, το πατάω και συνέχεια μου λέει λάθος. Έχει καμία απο εσας ιδέα τι γίνεται και πως να κάνω την διαδικασία. Μήπως όταν βγάλω το ΑΜΚΑ  του παιδιού θα ολοκληρωθεί αυτόματα ηλεκτρονικα; 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BettySt είπε:

Γειά σας κορίτσια! Θέλω να σας ρωτήσω αν έχετε κάνει την αίτηση για το επίδομα γέννησης 2000 €; Οταν έκανα το πιστοποιητικό γέννησης μου έστειλαν μήνυμα ότι η αίτηση με τάδε αριθμό εκκρεμεί και ένα σύνδεσμο όπου να ολοκληρώσω την αίτηση, το πατάω και συνέχεια μου λέει λάθος. Έχει καμία απο εσας ιδέα τι γίνεται και πως να κάνω την διαδικασία. Μήπως όταν βγάλω το ΑΜΚΑ  του παιδιού θα ολοκληρωθεί αυτόματα ηλεκτρονικα; 

Ναι την εκανα στο μαιευτηριο τη διαδικασια μου τη κανανε εκει δηλ αυτοματα εγινε και επισης μπηκε ηδη το επιδομα στο λογαριασμο μου(η πρωτη δοση).δε θυμαμαι να σου πω για το αμκα μου τα κανανε ολα μαζι & απλα μου ηρθε μειλ για το αμκα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephele78 είπε:

Ναι την εκανα στο μαιευτηριο τη διαδικασια μου τη κανανε εκει δηλ αυτοματα εγινε και επισης μπηκε ηδη το επιδομα στο λογαριασμο μου(η πρωτη δοση).δε θυμαμαι να σου πω για το αμκα μου τα κανανε ολα μαζι & απλα μου ηρθε μειλ για το αμκα

Ναι και εμένα στο μαιευτήριο μου την έκαναν, αλλά μου ήρθε μήνυμα ότι εκκρεμεί, μάλλον είναι αυτό που λέω για το ΑΜΚΑ. 

Ξέρεις αν έχει χρονικό όριο που πρέπει να γίνει;


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Θεωρώ εντελώς λάθος την συμβουλή του γιατρού σου. Εμένα ο παιδίατρος μου έχει πει να πετάξω τα ρολόγια. Το μωρό θα θηλάζει όποτε τοωζητάει και όση ώρα θέλει. Έτσι ακριβώς μου είπε. 

Έχει χάσει πάλι βάρος το μωρό οπότε μου έβαλε να του δίνω 3 γεύματα μέσα στο 24ωρο σκονογαλα των 60ml μετά από μισής ώρας τουλάχιστον ποιοτικού βυζοθηλασματος. Κ να κάνω όσα γεύματα μου ζητάει αναλόγως ποτέ θα ξυπνήσει στο 24ωρο. Μου λέει θα το κρατήσουμε αυτό μέχρι να ανακτήσει το βάρος που έχει χάσει από την γέννα. Επίσης το μωρό μου ενώ τα κακά του είναι τέλεια,τα τσισα δεν είναι άφθονα κ έχουν αυτά τα ροζ -πορτοκαλι σημάδια στο παμπερς που τους λενε κρυσταλλους κ είναι δείγμα αφυδάτωσης απότι μου είπανε, μία μαία μου είπε ότι είναι κ από τις ορμόνες μου δεν ξέρω πάντως καλό είναι να μην υπαρχουν. Επίσης λέει έχει λίγο ίκτερο το μωρό το καταλαβαίνει από το χρώμα του.

Τεσπα εγώ το παλεύω καμιά ώρα τουλάχιστον στο στήθος προτού του δώσω το έτοιμο.

 

  • Λυπημένη/-ος 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BettySt είπε:

Ναι και εμένα στο μαιευτήριο μου την έκαναν, αλλά μου ήρθε μήνυμα ότι εκκρεμεί, μάλλον είναι αυτό που λέω για το ΑΜΚΑ. 

Ξέρεις αν έχει χρονικό όριο που πρέπει να γίνει;

Για τη δηλωση γεννησης νεογνού ειχε προθεσμια 10 μερες απο την μερα του τοκετού και για το επιδομα εχεις προθεσμια 3 μηνες απο την ημ/νια γεννησης του παιδιου.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Nephele78 said:

180; Καθε ποτε; Εμενα δε μου το επιτρεπει αυτο ο παιδιατρος σε ξενο.μου ειπε αυστηρα 90 καθε 3ωρο.μονο σε θηλασμό απεριόριστα ..

Κάνω αυτό που λέει η @Joann

Ξεκινάω με 100 ή 120,(είτε μιλάμε για μητρικό είτε για ξενο) και αν το στραγγίζουν προσθέτω από 30 κάθε φορά. Μπορεί να φτάσουν τα 180 με αυτό τον τρόπο μπορεί και να μη φάνε όλα τα πρώτα 30. Αλλά αφού μου ζητάνε κ άλλο δε θα δώσω;
Η παιδίατρος δε με ρώτησε ποτέ πόσο ή τι δίνω... αφού παίρνουν βάρος φαντάζομαι δεν τη νοιάζει. 
Το κάθε πότε πάλι τα μωρά το καθορίζουν. Ο μπέμπης τη μέρα είναι 3ωρο νταν. Η Μπέμπα ανάλογα. Μπορεί και 4-4,5. Αλλά αυτή μέσα στη μέρα τρώει και παραπάνω. Πχ χθες μέχρι νωρις το απόγευμα έπινε 160 στο 4ωρο. Μετά λιγότερο και πριν το βραδινό ύπνο πίνει συνήθως πολύ πάλι. Τώρα ξύπνησε 2.30 (είχε φάει 8-8:30 τελευταιο γεύμα) και έφαγε μόνο 90 και ξανά κοιμάται. 
Πάντως πολλές φορές αισθανομαι αυτό που λέει η @Joann. Ότι προσπαθούν να κάνουν το catch up... ή απλά είναι πιράνχας όπως τα λέω :) 

1 minute ago, Nephele78 said:

Νομιζω οτι πρεπει να περασουνε 8 μηνες τπυλαχιστον για να ξαναμεινεις εγκυος κ να μην εχεις θεμα με μητρα,ειδικα αν εχεις κανει καισαρικη και πρεπει να ξανακανεις.εσυ εμεινες εγκυος διοτι οι ορμονες μετα τη γεννα ειναι στο πικ τους! Ποσο τελειο!!θα ρωτησω το γιατρο γιατι θα παω για κολπικο υπερηχο μετα τις 40 μερες μου ειπε απο γεννα.τελικα καθε παιδιατρος άλλα λεει;! Ουτε εκει συμφωνουνε; Ουφ!!μου ειπε αυστηρα μεχρι 120 το 3ωρο αν δω κ πειναει τρελά κ οχι παραπανω..κ κανονικα 90 το τριωρο & προσπαθω να το τηρησω.βεβαια πειναει εννοειται λυσαει αλλα δινω στηθος κ οταν ερχεται η ωρα κ το ξενο..αν τους δινω να φανε οποτε θελουνε ,συνεχεια θα τρωνε..

Ωωωω !! τη βαριεμαι! Μακαρι να μου αργησει χαχα

Το ψιλοτσιμπάω για να καταλαβει οτι πρεπει να φαει..αλλιως κ εγω το βγαζω απο στηθος ειδικα αν το εχει παρει υπνος κ το βαζω κουνια..αλλα καμια φορα το αφηνω να ηρεμεί πχ αν το βγαλω και κλαιει και το αφηνω να πιπιλίζει εξαλλου καλο μου κανει να δινει εντολη να κατεβαινει το γαλα γιατι βγαζω και με θηλαστρο

Και γιατί να μην τρώνε συνέχεια ; Εγώ καμία φορά που ταΐζω τη μικρή που κάνει τα πολύ μεγάλα γεύματα και λέω «δεν της δίνω άλλο θα κάνει εμετό» μου λέει ο άντρας μου «καλά πεινάει το παιδί κ δε θα της δώσεις ; Μπορεί να το έχει ανάγκη.. δεν είναι χρυσόψαρο το παιδί να τρώει κ να μην σταματάει!!» 
Άσε που με το μπουκάλι πάει το γάλα γρήγορα και πολύ όποτε χορταίνουν σχετικά γρήγορα. Αν είναι στήθος υπάρχει ένα θέμα γιατί θα κάθονται συνέχεια στο στήθος. Στήθος τα βάζω σε extreme καταστάσεις. Προτιμώ το μπουκάλι για να είμαι ειλικρινής. Με 2 δε μου βγαίνει το στήθος χρονικά. Θα έπρεπε να μην κάνω τίποτα άλλο όλη μέρα. 
Χαχαχα κι εγώ τη βαριέμαι την περίοδο :) Μακαρι να αργήσει ! 

Just now, Nephele78 said:

Ναι την εκανα στο μαιευτηριο τη διαδικασια μου τη κανανε εκει δηλ αυτοματα εγινε και επισης μπηκε ηδη το επιδομα στο λογαριασμο μου(η πρωτη δοση).δε θυμαμαι να σου πω για το αμκα μου τα κανανε ολα μαζι & απλα μου ηρθε μειλ για το αμκα

Και εμένα έχουν μπει τα πρώτα. Πρέπει να κάνουμε τίποτα άλλο για να μπουν τα επόμενα ; Γιατί νομίζω όχι ... 

Link to comment
Share on other sites

@chris79 μου ειπε οτι μεγαλωνει το στομαχι και δε κανει κ οτι οι αναγκες σε γαλα ειναι 120-130ml ανα κιλό ανα ημερα.μαλιστα μιλησα με 2 παιδιατρους κ μου ειπανε τα ιδια.μαλιστα εξω απο κουτι της φόρμουλα γραφει οτι μεχρι τους 3μηνες να βαζουμε 3 cup δηλ.90ml ανα 3ωρο κ μετα το τριμηνο 120 ανα 3ωρο..οποτε το τηρω κ βλεπουμε ..τι να πω..σιγουρα με το στηθος θελουν ωρα κ παλι δε θα χορτάσουν διοτι  εχουν μαθει στη ΡΟΗ του μπουκαλιού..δε βγαινει με τιποτα.συμφωνω κ απορώ πως καποιες θηλάζουν αποκλειστικα διδυμα.η δευτερη δοση επιδοματοσ θα μπει νομιζω σε κανα 4 μηνο ,δε χρειαζεται να κανουμε κατι!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nephele78 said:

@chris79 μου ειπε οτι μεγαλωνει το στομαχι και δε κανει κ οτι οι αναγκες σε γαλα ειναι 120-130ml ανα κιλό ανα ημερα.μαλιστα μιλησα με 2 παιδιατρους κ μου ειπανε τα ιδια.μαλιστα εξω απο κουτι της φόρμουλα γραφει οτι μεχρι τους 3μηνες να βαζουμε 3 cup δηλ.90ml ανα 3ωρο κ μετα το τριμηνο 120 ανα 3ωρο..οποτε το τηρω κ βλεπουμε ..τι να πω..σιγουρα με το στηθος θελουν ωρα κ παλι δε θα χορτάσουν διοτι  εχουν μαθει στη ΡΟΗ του μπουκαλιού..δε βγαινει με τιποτα.συμφωνω κ απορώ πως καποιες θηλάζουν αποκλειστικα διδυμα.η δευτερη δοση επιδοματοσ θα μπει νομιζω σε κανα 4 μηνο ,δε χρειαζεται να κανουμε κατι!

Τι να σου πω ... με έβαλες σε σκέψεις. Θα ρωτήσω κ τη δικιά μου παιδίατρο αλλά αυτό που ποσοτικοποιειται η ανάγκη του κάθε βρέφους σε γάλα δεν το καταλαβαίνω. Και τι να το κάνω δηλ το μωρό όταν πεινάει και δε χορταίνει με αυτά τα ml που λένε ότι πρέπει να φάει ; 
Πάντως σκέψου μέσα στη μέρα τρώνε πολύ αλλά πχ η Μπέμπα ξύπνησε 2.15 τη νύχτα κ έφαγε 90ml και ξανά ξύπνησε 9 το πρωί...άρα είναι σαν να κάνουν κάβα το πρωί για να κρατιούνται το βράδυ ... λέμε τώρα :) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...