Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, chris79 είπε:

Ναιιιιι δυστυχώς 

κατι προβιοτικά σταγονιτσες (biogaia λέγονται). Επισης θερμοφορα στην κοιλιτσα ή αν δίνεις ξένο αφού βραδείς νερό βάλε λίγο χαμομήλι και με αυτό κανε το γάλα ... και ο Θεός βοηθός γιατί τίποτα δεν κάνει θαύματα. Πρέπει απλά να περάσει ο καιρός ... :( 

Ευχαριστώ πολύ..εμενα μου άλλαξε γάλα αλλά δενν της άρεσε της.μικρης..οποτε της ξαναγίνω το παλιό της κ συνοδευτικά biogaia...πω πω πολύ κουραστικό αυτό ...την λυπάμαι κι αυτήν κ τον εαυτό μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, pharmacy said:

Ευχαριστώ πολύ..εμενα μου άλλαξε γάλα αλλά δενν της άρεσε της.μικρης..οποτε της ξαναγίνω το παλιό της κ συνοδευτικά biogaia...πω πω πολύ κουραστικό αυτό ...την λυπάμαι κι αυτήν κ τον εαυτό μου

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!
Αισθάνομαι ανεπαρκής όταν δεν μπορώ να τη βοηθήσω. Αν θηλάζεις βάζε τη και στο στήθος , τα ανακουφίζει κάπως εκείνη την ώρα που πονάνε. 
Δοκίμασε να της ετοιμάζεις το γάλα με χαμομήλι αντί για σκέτο νερό. Νομίζω βοήθησε. Ή να πίνεις εσύ αν θηλάζεις. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!
Αισθάνομαι ανεπαρκής όταν δεν μπορώ να τη βοηθήσω. Αν θηλάζεις βάζε τη και στο στήθος , τα ανακουφίζει κάπως εκείνη την ώρα που πονάνε. 
Δοκίμασε να της ετοιμάζεις το γάλα με χαμομήλι αντί για σκέτο νερό. Νομίζω βοήθησε. Ή να πίνεις εσύ αν θηλάζεις. 

Ναι κάνει μικτή διατροφή..στήθος την έχω εκείνη την ώρα..αλλά το πετάει κ χτυπιέται... θ δοκιμάσουμε το χαμομήλι.ευχαριστω πολύ πολυ

Link to comment
Share on other sites

On 27/2/2021 at 12:59 ΜΜ, Ani!! είπε:

Καλημερα σας μαμάδες! Πείτε μου απο που πήρατε σουτιεν θηλασμού που σας βόλεψαν; δεν θέλω hm γιατι θα αργήσουν να έρθουν.. εχω μικρο στήθος και τωρα πια κανονικο.. Πείτε μ κ τι νούμερο πειρατε να συγκρίνω..ευχαριστώ 

@Ρια new mum ολα καλα;;;

Λοιπον χωρίς ραφές Carriwell Seamless Nursing Bra..ειναι τελειοοο!!!

On 27/2/2021 at 1:10 ΜΜ, Ρια new mum είπε:

Κορίτσια μου γεννησα και εγώ έναν κούκλο 3,5 κιλά! Δεν τη γλύτωσα την Καισαρική, ήταν πολύ ψηλά εγώ 0 διαστολή και άρχισε να ρίχνει παλμούς και έκανε και κακάκια από το ζόρι του.. Όλα καλά πήγαν κατά τα άλλα, ερωτεύτηκα! Πονάω λίγο αλλά με την επισκληριδιο ελέγχεται η κατάσταση προς το παρόν! Σας ευχαριστώ όλες για τη στήριξη!! 

Κοριτσακι μου να χαιρεσαι το μωρακι σου! Καλη ανάρρωση.αυριο θα εισαι πολυ καλυτερα!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, pharmacy είπε:

Ναι κάνει μικτή διατροφή..στήθος την έχω εκείνη την ώρα..αλλά το πετάει κ χτυπιέται... θ δοκιμάσουμε το χαμομήλι.ευχαριστω πολύ πολυ

Οι κολικοί επιδεινώνονται την ώρα που μπαίνει το γαλατάκι γι αυτό χτυπιέται και διώχνει το στήθος στον θηλασμό.. κι εμένα το ίδιο κάνει αν και τους περνάει σχετικά ήπια, δεν έχει δηλαδή το σπαρακτικό κλάμα. Πιο πολύ σφίγγεται και κάνει κλαματακια σαν παράπονα κυρίως κατά τους βραδινους θηλασμους. 

Κορίτσια να σας ρωτήσω.. Τα βραδια έχω το εξής θέμα. Ενώ κοιμάται αρκετές ώρες σερί (4-5), όταν ξυπνάει μένει ξύπνια τουλάχιστον 2 ώρες. Εσάς όταν ξυπνανε το βράδυ κοιμούνται αμέσως μετά τον θηλασμό;

Σκέφτομαι ότι απλά δεν ξεχωρίζει ακόμη πως είναι βράδυ γιατί και τη μέρα όταν ξυπνάει μένει 2-3 ώρες ξύπνια μέχρι να ξανακοιμηθεί. 


Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Katerina 11 είπε:

Οι κολικοί επιδεινώνονται την ώρα που μπαίνει το γαλατάκι γι αυτό χτυπιέται και διώχνει το στήθος στον θηλασμό.. κι εμένα το ίδιο κάνει αν και τους περνάει σχετικά ήπια, δεν έχει δηλαδή το σπαρακτικό κλάμα. Πιο πολύ σφίγγεται και κάνει κλαματακια σαν παράπονα κυρίως κατά τους βραδινους θηλασμους. 

Κορίτσια να σας ρωτήσω.. Τα βραδια έχω το εξής θέμα. Ενώ κοιμάται αρκετές ώρες σερί (4-5), όταν ξυπνάει μένει ξύπνια τουλάχιστον 2 ώρες. Εσάς όταν ξυπνανε το βράδυ κοιμούνται αμέσως μετά τον θηλασμό;

Σκέφτομαι ότι απλά δεν ξεχωρίζει ακόμη πως είναι βράδυ γιατί και τη μέρα όταν ξυπνάει μένει 2-3 ώρες ξύπνια μέχρι να ξανακοιμηθεί. 

4 5ωρες σερι;;;  ου α ου! Λοιπόν εμεις ανα 2 μαξιμουμ 3 ωρες το βραδυ τρωμε.. Αν ειμαι τυχερη κ κοιμηθει όπως την εχω σηκωμενη για να ρευτει, καλως,  αν τυχει ξυπνήσει ή θελει αλλαγη πανας, μετα ξανα θελει στηθος,  ξανα ρεψιμο,  λιγο χουζουρι και μας παίρνει το 2ωρακι... Και γενικα και στη μερα μπορεί απο τον εναν θηλασμο μεχρι τον επόμενο να μην κοιμηθει και καθόλου 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Katerina 11 είπε:

Οι κολικοί επιδεινώνονται την ώρα που μπαίνει το γαλατάκι γι αυτό χτυπιέται και διώχνει το στήθος στον θηλασμό.. κι εμένα το ίδιο κάνει αν και τους περνάει σχετικά ήπια, δεν έχει δηλαδή το σπαρακτικό κλάμα. Πιο πολύ σφίγγεται και κάνει κλαματακια σαν παράπονα κυρίως κατά τους βραδινους θηλασμους. 

Κορίτσια να σας ρωτήσω.. Τα βραδια έχω το εξής θέμα. Ενώ κοιμάται αρκετές ώρες σερί (4-5), όταν ξυπνάει μένει ξύπνια τουλάχιστον 2 ώρες. Εσάς όταν ξυπνανε το βράδυ κοιμούνται αμέσως μετά τον θηλασμό;

Σκέφτομαι ότι απλά δεν ξεχωρίζει ακόμη πως είναι βράδυ γιατί και τη μέρα όταν ξυπνάει μένει 2-3 ώρες ξύπνια μέχρι να ξανακοιμηθεί. 

Εμένα ρε κορίτσια για την ώρα μπορεί να κοιμηθεί σερί χωρίς σταματημό. Βέβαια είναι πολύ νωρίς δεύτερη μέρα ουσιαστικού θηλασμού πιο μπροστα δεν είχα κατεβάσει γαλα κ πέρασα Γολγοθά, έχασε 500γρ στο νοσοκομείο μου λένε αν δεν δωσεις ετοιμο παίζει να το κρατήσουμε εδώ με ορούς αν πάθει αφυδάτωση. Συμφωνήσαμε γιατί ο άνδρας μου τα έχασε εγώ να κλαίω ,του δώσαμε ετοιμο κ μάλιστα πολυ.αλλα πάνω στον πανικό, μου έκοψε ζήτησα θηλαστρο κ άρχισε να παράγει το στήθος μου γαλα κ έπινε κ αυτός το δικό μου το πρωτογαλα.  όμως έμαθε στην ευκολία κ δεν τραβούσε εγώ απογοητευτικα κ λέω ξένο άλλο δεν θα πάρει θα αντλώ κ θα πίνει. Κ τελικά ξαφνικά μόλις ήρθε η καλή η ροή άρπαξε στήθος κ τέλος κ το θηλαστρο σημερα.

Αλλά μου είπε η παιδίατρος οπωσδήποτε να τρώει Μαξ ανά 3 ώρες. Γι'αυτό τον ξυπνάω γίνεται ένας σχετικός χαμουλης αργεί πάρα πολύ να φάει γιατί είναι νυσταλεος και όταν είναι η ώρα για ύπνο το μάτι γαριδα κ κάνει κ μασητικες κινήσεις. Τώρα τον ταισα ξανά κ αποσυμφορηθηκαν κ οι μαστοι μου επιτέλους γιατί ήταν σε χάλια κατάσταση κ άσε που από τις ζεστές κομπρεσες κάηκα η χαζή.

Εσένα σου αφήνει η παιδίατρος να μείνεις 5 ώρες χωρίς να ταισεις;

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Εμένα ρε κορίτσια για την ώρα μπορεί να κοιμηθεί σερί χωρίς σταματημό. Βέβαια είναι πολύ νωρίς δεύτερη μέρα ουσιαστικού θηλασμού πιο μπροστα δεν είχα κατεβάσει γαλα κ πέρασα Γολγοθά, έχασε 500γρ στο νοσοκομείο μου λένε αν δεν δωσεις ετοιμο παίζει να το κρατήσουμε εδώ με ορούς αν πάθει αφυδάτωση. Συμφωνήσαμε γιατί ο άνδρας μου τα έχασε εγώ να κλαίω ,του δώσαμε ετοιμο κ μάλιστα πολυ.αλλα πάνω στον πανικό, μου έκοψε ζήτησα θηλαστρο κ άρχισε να παράγει το στήθος μου γαλα κ έπινε κ αυτός το δικό μου το πρωτογαλα.  όμως έμαθε στην ευκολία κ δεν τραβούσε εγώ απογοητευτικα κ λέω ξένο άλλο δεν θα πάρει θα αντλώ κ θα πίνει. Κ τελικά ξαφνικά μόλις ήρθε η καλή η ροή άρπαξε στήθος κ τέλος κ το θηλαστρο σημερα.

Αλλά μου είπε η παιδίατρος οπωσδήποτε να τρώει Μαξ ανά 3 ώρες. Γι'αυτό τον ξυπνάω γίνεται ένας σχετικός χαμουλης αργεί πάρα πολύ να φάει γιατί είναι νυσταλεος και όταν είναι η ώρα για ύπνο το μάτι γαριδα κ κάνει κ μασητικες κινήσεις. Τώρα τον ταισα ξανά κ αποσυμφορηθηκαν κ οι μαστοι μου επιτέλους γιατί ήταν σε χάλια κατάσταση κ άσε που από τις ζεστές κομπρεσες κάηκα η χαζή.

Εσένα σου αφήνει η παιδίατρος να μείνεις 5 ώρες χωρίς να ταισεις;

Κ εμενα δεν ξυπνουσε με τιποτα! Ακομη κ τωρα που ξυπναει μονη της για φαγητο, ειναι μεσα στη νυστα κ μετα απο λιγο αποκοιμιεται.  Για αυτο εχω καθιερωσει πριν καθε γεύμα βραδινο, αλλαγή πανας, και με το νερακι μια χαρα ανοίγουν τα ματακια:-P

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Κ εμενα δεν ξυπνουσε με τιποτα! Ακομη κ τωρα που ξυπναει μονη της για φαγητο, ειναι μεσα στη νυστα κ μετα απο λιγο αποκοιμιεται.  Για αυτο εχω καθιερωσει πριν καθε γεύμα βραδινο, αλλαγή πανας, και με το νερακι μια χαρα ανοίγουν τα ματακια:-P

Καλη ιδέα βέβαια ο δικός μου όταν του αλλάζω πάνα κάνει λες κ τον εχουν σε αίθουσα βασανιστηρίων αλλά όντως ξυπνάει...

  • Χαχα 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ πόσο τυχερές είστε που κοιμούνται σερί...κ δεν το ξέρετε..μεγάλο πράγμα να τρώει κ να κοιμάται στο παιδί..εμεβα η δικιά μου υπάρχουν ώρες που δυσκολεύεται τρέλα ν κοιμηθεί.. εννοείται μόνο αγκαλιά.ν κοιμηθεί μόνη της ούτε λόγος..επίσης τα βράδια νχεζεται την ώρα που τρώει κι ενώ την έχω ήδη αλλάξει...κ μόλις την αφήνω σε κρεβάτι της σκούζει....α επίσης μισεί το.μπανιο...τι άλλο να πω η δολια μάνα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Mighty86 είπε:

Καλη ιδέα βέβαια ο δικός μου όταν του αλλάζω πάνα κάνει λες κ τον εχουν σε αίθουσα βασανιστηρίων αλλά όντως ξυπνάει...

Αα ωραια δεν ειμαστε μονο εμεις δηλαδη χαχαχα..  Μολις ακουμπήσει αλλαξιερα,  ανοιγει τα ματια διαπλατα και με κοιταει με υφος,  σωσε με! Οταν δεν ανοιξω το πρώτο κουμπι,  πανικουλης

Just now, pharmacy είπε:

Αχ πόσο τυχερές είστε που κοιμούνται σερί...κ δεν το ξέρετε..μεγάλο πράγμα να τρώει κ να κοιμάται στο παιδί..εμεβα η δικιά μου υπάρχουν ώρες που δυσκολεύεται τρέλα ν κοιμηθεί.. εννοείται μόνο αγκαλιά.ν κοιμηθεί μόνη της ούτε λόγος..επίσης τα βράδια νχεζεται την ώρα που τρώει κι ενώ την έχω ήδη αλλάξει...κ μόλις την αφήνω σε κρεβάτι της σκούζει....α επίσης μισεί το.μπανιο...τι άλλο να πω η δολια μάνα;

Κ εγω την αλλαζω πριν φαει,  για να ξυπνήσει κ επειδή αν την αλλαξω μετα το φαγητο βγαζει γουλιες, ωστόσο πολλες φορες μολις φαει τα κανει και ξαναλλαζω αναγκαστικά με πολυ προσοχή .  Επισης κ εγω νομιζα δεν ηθελε να μπει λικνο,  αλλα τελικά αντιδρουσε ετσι γιατι ηθελε να ρευτει κ αλλο..  Οποτε αν δω αντιδραει συνηθως την βαζω ωμο μετα κ ακουω τον πολυπόθητο ηχο:-P το μπανιο οπως κ την αλλαγη πανας ούτε εμεις την συμπαθουμε, αλλα βλεπω μια βελτίωση! Δηλαδή στο μπανιο εκει που εκλαιγε απο την αρχη 1 στις 3 πλέον δεν θα κλαψει παρα μονο στο τελος τέλος!! Ειναι μικρουλια ακομη, πιστεύω θα στρωσει η κατάσταση! Οποτε ας το διασκεδασουμε:x

1 hour ago, Ρια new mum είπε:

Κορίτσια εμάς ο ένας μας ορχης δεν έχει κατέβει :sad:

Ρια μου, ο γιατρος τι σας ειπε;; έπρεπε να εχει ηδη κατεβει;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Paris.33 είπε:

Αα ωραια δεν ειμαστε μονο εμεις δηλαδη χαχαχα..  Μολις ακουμπήσει αλλαξιερα,  ανοιγει τα ματια διαπλατα και με κοιταει με υφος,  σωσε με! Οταν δεν ανοιξω το πρώτο κουμπι,  πανικουλης

Κ εγω την αλλαζω πριν φαει,  για να ξυπνήσει κ επειδή αν την αλλαξω μετα το φαγητο βγαζει γουλιες, ωστόσο πολλες φορες μολις φαει τα κανει και ξαναλλαζω αναγκαστικά με πολυ προσοχή .  Επισης κ εγω νομιζα δεν ηθελε να μπει λικνο,  αλλα τελικά αντιδρουσε ετσι γιατι ηθελε να ρευτει κ αλλο..  Οποτε αν δω αντιδραει συνηθως την βαζω ωμο μετα κ ακουω τον πολυπόθητο ηχο:-P το μπανιο οπως κ την αλλαγη πανας ούτε εμεις την συμπαθουμε, αλλα βλεπω μια βελτίωση! Δηλαδή στο μπανιο εκει που εκλαιγε απο την αρχη 1 στις 3 πλέον δεν θα κλαψει παρα μονο στο τελος τέλος!! Ειναι μικρουλια ακομη, πιστεύω θα στρωσει η κατάσταση! Οποτε ας το διασκεδασουμε:x

Ρια μου, ο γιατρος τι σας ειπε;; έπρεπε να εχει ηδη κατεβει;; 

Κανονικά με τη γέννηση έχουν κατέβει και οι 2, για αρχή θα κάνουμε έναν υπέρηχο να δούμε ότι σίγουρα υπάρχει και μετά θα περιμένουμε 6 μήνες, αν δεν κατέβει μόνος του θα γίνει επέμβαση.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, pharmacy είπε:

Αχ πόσο τυχερές είστε που κοιμούνται σερί...κ δεν το ξέρετε..μεγάλο πράγμα να τρώει κ να κοιμάται στο παιδί..εμεβα η δικιά μου υπάρχουν ώρες που δυσκολεύεται τρέλα ν κοιμηθεί.. εννοείται μόνο αγκαλιά.ν κοιμηθεί μόνη της ούτε λόγος..επίσης τα βράδια νχεζεται την ώρα που τρώει κι ενώ την έχω ήδη αλλάξει...κ μόλις την αφήνω σε κρεβάτι της σκούζει....α επίσης μισεί το.μπανιο...τι άλλο να πω η δολια μάνα;

 Κοιμάται πλέον μόνο αγκαλιά μου κ μετά για να τον μετακινήσω 99%εχει ξυπνήσει. Χθες τον κοιμησα κάνα 2 Ώρο το βράδυ στο λίκνο αφού τον τάιζα κ τον άλλαζα για κάνα δίωρο.ταιζα έχεζε αλλαγμα τάιζα κατουρουσε αλλαγμα κ τούμπαλιν.τωρα κοιμάται στον καναπέ μετά από την ίδια διαδικασία.θα το βρούμε που θα πάει...

 

 

6 ώρες πρίν, Ρια new mum είπε:

Κορίτσια εμάς ο ένας μας ορχης δεν έχει κατέβει :sad:

Ναι τι σας είπε ο γιατρός; 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Εμένα ρε κορίτσια για την ώρα μπορεί να κοιμηθεί σερί χωρίς σταματημό. Βέβαια είναι πολύ νωρίς δεύτερη μέρα ουσιαστικού θηλασμού πιο μπροστα δεν είχα κατεβάσει γαλα κ πέρασα Γολγοθά, έχασε 500γρ στο νοσοκομείο μου λένε αν δεν δωσεις ετοιμο παίζει να το κρατήσουμε εδώ με ορούς αν πάθει αφυδάτωση. Συμφωνήσαμε γιατί ο άνδρας μου τα έχασε εγώ να κλαίω ,του δώσαμε ετοιμο κ μάλιστα πολυ.αλλα πάνω στον πανικό, μου έκοψε ζήτησα θηλαστρο κ άρχισε να παράγει το στήθος μου γαλα κ έπινε κ αυτός το δικό μου το πρωτογαλα.  όμως έμαθε στην ευκολία κ δεν τραβούσε εγώ απογοητευτικα κ λέω ξένο άλλο δεν θα πάρει θα αντλώ κ θα πίνει. Κ τελικά ξαφνικά μόλις ήρθε η καλή η ροή άρπαξε στήθος κ τέλος κ το θηλαστρο σημερα.

Αλλά μου είπε η παιδίατρος οπωσδήποτε να τρώει Μαξ ανά 3 ώρες. Γι'αυτό τον ξυπνάω γίνεται ένας σχετικός χαμουλης αργεί πάρα πολύ να φάει γιατί είναι νυσταλεος και όταν είναι η ώρα για ύπνο το μάτι γαριδα κ κάνει κ μασητικες κινήσεις. Τώρα τον ταισα ξανά κ αποσυμφορηθηκαν κ οι μαστοι μου επιτέλους γιατί ήταν σε χάλια κατάσταση κ άσε που από τις ζεστές κομπρεσες κάηκα η χαζή.

Εσένα σου αφήνει η παιδίατρος να μείνεις 5 ώρες χωρίς να ταισεις;

Όσο ήμασταν στο μαιευτήριο (5 μέρες) μου έλεγαν να την ξυπνάω ανά 2-3 ώρες να την ταιζω κ όπως λες δεν ήθελε να ξυπνάει! Την άλλαζα πρώτα και την έπλενα αν είχε κάνει κακά οπότε αναγκαστικά ξυπνούσε αλλά με πολλή καλή διάθεση κ επειδή δεν έπιανε κ κατευθείαν τη θηλή είχαμε αρκετό κλάμα! Όταν ήρθαμε σπίτι κ την είδε η παιδίατρος μας είπε μέχρι 5 ώρες να την αφήνουμε αν δεν ξυπνήσει νωρίτερα μόνη της. Απλά αναρωτιομουν αν τα υπόλοιπα μωρά μας κοιμούνται κατευθείαν μετά τον θηλασμό!

4 ώρες πρίν, pharmacy είπε:

Αχ πόσο τυχερές είστε που κοιμούνται σερί...κ δεν το ξέρετε..μεγάλο πράγμα να τρώει κ να κοιμάται στο παιδί..εμεβα η δικιά μου υπάρχουν ώρες που δυσκολεύεται τρέλα ν κοιμηθεί.. εννοείται μόνο αγκαλιά.ν κοιμηθεί μόνη της ούτε λόγος..επίσης τα βράδια νχεζεται την ώρα που τρώει κι ενώ την έχω ήδη αλλάξει...κ μόλις την αφήνω σε κρεβάτι της σκούζει....α επίσης μισεί το.μπανιο...τι άλλο να πω η δολια μάνα;

Για να της είναι πιο ευχάριστο το μπανάκι εγώ την τάιζω κανένα μισάωρο πριν ώστε να είναι πιο χαλαρή.. Της βάζω κ μουσικουλα κ προσπαθώ να κρατάω κ σταθερή την ώρα του μπάνιου, δεν ξέρω αν θα βοηθήσει!


Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...