Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, chris79 είπε:

Απλά εχε υπόψιν ότι οι μαίες μπορεί να μη σου δώσουν σωστές οδηγίες ... γι αυτό ανέφερα σύμβουλο θηλασμού. Κάτσε να ερθει εκείνη η ώρα και θα δεις πως πάει ... μπορεί να σου βγει αβίαστα ! ;) 

Έλα ντε καλά λες.. Εγώ προτρέχω για να μαι έτοιμη χαχαχα... Ευχαριστώ πολύ αγαπηηηηη❤️


Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια δεν ξέρω αν ανοίγω σε αυτή την ομάδα δεν ξέρω πως να υπολογίσω. Τελευταία περίοδο 2/6 έμβρυομεταφορα 19/6 την τέταρτη η μαία μου είπε πως ημερολογιακα είμαι τεσσάρωνευδομαδων 13/7 υπέρηχο. 

Link to comment
Share on other sites

2 ιουνιου θα παιρνεις ως τελευταια περιοδο. διοτι φανταζομαι εβαλες βλαστοκυστες σωστα; σημερα εισαι 4+4 Και πητ αρχες μαρτιου 8/3 συγκεκριμενα ετσι εγώ το υπολογιζω σε σενα.μπορει να κανω κ λαθος αλλα συμφωνα με αυτα που μου ειπανε.. @ba_lily

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω αν ανοίγω σε αυτή την ομάδα δεν ξέρω πως να υπολογίσω. Τελευταία περίοδο 2/6 έμβρυομεταφορα 19/6 την τέταρτη η μαία μου είπε πως ημερολογιακα είμαι τεσσάρωνευδομαδων 13/7 υπέρηχο. 

Δεν πειραζει κορίτσι μου.. Εμείς σε θέλουμε εδώ μαζί μας... Συγχαρητήρια μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου ευχομαι ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 5

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Βρε κορίτσια εσείς που είστε ήδη μανούλες και έχετε θηλάσει.. Πονάει ο θηλασμός? Βασικά πρέπει να βρεις την σωστή θέση και να βάλεις το μωρό γιατί αλλιώς τραυματίζεις τη θηλή? 

ΣΤην αρχή ειναι λιγο δυσκολα τα πράγματα αλλά μετα σε ανταμείβει το μωρό σου με τις αγκαλιές κ την τρυφερότητα του.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nephelie είπε:

2 ιουνιου θα παιρνεις ως τελευταια περιοδο. διοτι φανταζομαι εβαλες βλαστοκυστες σωστα; σημερα εισαι 4+4 Και πητ αρχες μαρτιου 8/3 συγκεκριμενα ετσι εγώ το υπολογιζω σε σενα.μπορει να κανω κ λαθος αλλα συμφωνα με αυτα που μου ειπανε.. @ba_lily

Βλαστοκυστες έβαλα κορίτσι την Τετάρτη ειμουν 12η μέρα από έμβρυομεταφορα η μαία στο τηλέφωνο την Τετάρτη μου είχε πει πως ημερολογιακα είμαι τεσσάρων ευδομαδων άρα όπως τα λες θα είναι 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily said:

Κορίτσια δεν ξέρω αν ανοίγω σε αυτή την ομάδα δεν ξέρω πως να υπολογίσω. Τελευταία περίοδο 2/6 έμβρυομεταφορα 19/6 την τέταρτη η μαία μου είπε πως ημερολογιακα είμαι τεσσάρωνευδομαδων 13/7 υπέρηχο. 

Και εγώ έχω αυτήν την απορία :) .. μαζί είμαστε με μια μέρα 18/6 ΕΤ ... ποτέ ακριβώς θα μάθουμε στον 1ο υπέρηχο ; Έχεις συμπτώματα καθόλου ; Εγώ τίποτα απολύτως κ ανησυχώ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, hope1 είπε:

Και εγώ έχω αυτήν την απορία :) .. μαζί είμαστε με μια μέρα 18/6 ΕΤ ... ποτέ ακριβώς θα μάθουμε στον 1ο υπέρηχο ; Έχεις συμπτώματα καθόλου ; Εγώ τίποτα απολύτως κ ανησυχώ...

Πριν από 3 μέρες με πονούσε η κοιλιά και σήμερα για πονο περίοδου λέω  (εγώ γενικά δεν ποναω ιδιαιτερα στην περίοδο ) κάτι τσιμπιματακια αρεα και που και σήμερα το πρωί ενιοθα μια ανακατωσουρα στο στομάχι τίποτα παραπάνω. Εγώ έκανα μια χοριακη 8η μέρα από μόνη μου 43 ήταν μετά έκανα μια 10η μέρα που ειταν 114 και 12η μέρα 312 ο γιατρός είπε πως την πρώτη δεν θα την πάρουμε υπόψιν επειδή την εκανα νορις. Άρα μετά την τελευταία χοριακη μου είπε πως δεν χρειάζεται να κάνω άλλη επιδι όλα πάνε καλά και να πάω για υπέρηχο 13/7. Σκέφτομαι την Δευτέρα να κάνω μία χοριακη έστω να δω αν ανεβεικε. Είναι πολλές μέρες μέχρι την άλλη Δευτέρα έστω να δω αν ανεβεικε . Εσείς πόσες χοριακες κάνατε τι λέτε να κάνω η όχι? Α και κάτι ακόμα σήμερα εκτός από πονο περίοδου έχω και κάτι κράμπες χαμηλά στη κοιλιά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ba_lily είπε:

Πριν από 3 μέρες με πονούσε η κοιλιά και σήμερα για πονο περίοδου λέω  (εγώ γενικά δεν ποναω ιδιαιτερα στην περίοδο ) κάτι τσιμπιματακια αρεα και που και σήμερα το πρωί ενιοθα μια ανακατωσουρα στο στομάχι τίποτα παραπάνω. Εγώ έκανα μια χοριακη 8η μέρα από μόνη μου 43 ήταν μετά έκανα μια 10η μέρα που ειταν 114 και 12η μέρα 312 ο γιατρός είπε πως την πρώτη δεν θα την πάρουμε υπόψιν επειδή την εκανα νορις. Άρα μετά την τελευταία χοριακη μου είπε πως δεν χρειάζεται να κάνω άλλη επιδι όλα πάνε καλά και να πάω για υπέρηχο 13/7. Σκέφτομαι την Δευτέρα να κάνω μία χοριακη έστω να δω αν ανεβεικε. Είναι πολλές μέρες μέχρι την άλλη Δευτέρα έστω να δω αν ανεβεικε . Εσείς πόσες χοριακες κάνατε τι λέτε να κάνω η όχι? Α και κάτι ακόμα σήμερα εκτός από πονο περίοδου έχω και κάτι κράμπες χαμηλά στη κοιλιά 

Εγώ θα σου έλεγα να ηρεμήσεις και να χαρείς την εγκυμοσύνη σου.. οι χοριακες σου είναι μια χαρά και σε 10 μέρες θα πας για υπέρηχο άλλωστε..  Τώρα εάν μια ακομα χοριακη σε κάνει πιο σίγουρη για την εγκυμοσύνη σου οκ αλλα θεωρω πως είσαι ήδη οκ! Ότι καλύτερο σου εύχομαι..  

Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2020 at 6:31 ΜΜ, FlowerMom είπε:

Είναι καμία άλλη mom to be τον Φεβρουάριο 2021? Θα χρειαστώ παρέα !!

Γεια σου μελλοντική μανούλα! Πρώτα ο Θεός περιμένουμε το μωράκι μας τέλος Φεβρουαρίου, μετά  από εξωσωματική που έγινε αρχές Ιουνιου!! Την Δευτέρα θα ακούσουμε πρώτη φορά καρδούλα.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Τουτουνι said:

Βρε κορίτσια έχετε κι εσείς χαμηλή πίεση?

Καλημέρα.. Εγώ κάποιες μέρες που έχω και ναυτία κτλ ναι έχω χαμηλή  πίεση.. Έχω πάρει πιεσόμετρο στο σπίτι και την παρακολούθω. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω αν ανοίγω σε αυτή την ομάδα δεν ξέρω πως να υπολογίσω. Τελευταία περίοδο 2/6 έμβρυομεταφορα 19/6 την τέταρτη η μαία μου είπε πως ημερολογιακα είμαι τεσσάρωνευδομαδων 13/7 υπέρηχο. 

 

1 ώρα πρίν, Eirini10 είπε:

Γεια σου μελλοντική μανούλα! Πρώτα ο Θεός περιμένουμε το μωράκι μας τέλος Φεβρουαρίου, μετά  από εξωσωματική που έγινε αρχές Ιουνιου!! Την Δευτέρα θα ακούσουμε πρώτη φορά καρδούλα.

Καλώς ορίσατε κορίτσια! Να έχετε μια ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη ❤️

@ba_lily δεν έχει σημασία πότε είχαμε τελευταία περίοδο εμείς που κάναμε εξωσωματική, μη μπερδεύεσαι. Εγώ για παράδειγμα έκανα εμβρυομεταφορά την 24η μέρα του κύκλου, οπότε αν υπολόγιζα την εγκυμοσύνη με βάση την τελευταία  μου περίοδο, σίγουρα θα είχα πρόβλημα. Ο υπολογισμός κύησης στην ivf έχει ως εξής: αφαιρείς από την ημερομηνία της ΕΤ την ηλικία των εμβρύων και μετά άλλες 14 μέρες. Για παράδειγμα εγώ έκανα ΕΤ στις 19/05 βλαστοκύστες 5 ημερών.

Οπότε 19/05-5=14/05

14/05-14=30/04. Τότε είχα θεωρητικά περίοδο.

Υπάρχει και μια εφαρμογή στο ίντερνετ, αν πατήσεις υπολογισμός κύησης ivf θα σου το βγάλει.

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...