Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Lila ki είπε:

      Κορίτσια κάποια στιγμή με τράβηξαν οι ωοθήκες μ και επι τόπου ξεπρηστηκε το στήθος μ το βάρος που ένιωθα χαμηλά έφυγε ο πόνος στην ουρα σταματησε  … μακάρι να ήταν ιδέα μου αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες .

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, bcd18 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Συγχαρητήρια σε ολες τις εγκυουλες και ευχομαι ολες να εχουμε μια υγιή και  τελειομηνη κύηση!!! Είπα να ερθω και εγω στην παρέα σας αν και ακόμα είναι νωρίς! Έκανα τον πρώτο υπέρηχο 6w 1d, δεν ακούσαμε καρδούλα. είδαμε δυο σάκους αλλά ο ένας ήταν μικρότερος που μάλλον δεν θα προχωρήσει.. σε δυο μερες μπαίνω στην 7η εβδομ. Επόμενος υπέρηχος την παραπάνω εβδομάδα. Αυχενικη είναι να κάνω 4/8 με 18/8 και μου είπαν να ακούσουμε πρώτα καρδούλα και μετά να κλείσω ραντεβού.

 Σκέφτομαι  ομως μηπως δεν βρω ραντεβού και είναι κλειστά τον Αύγουστο... από την άλλη λεω να παρω να κλείσω ραντεβού  αυτή την εβδομ και αν δεν πάει καλα, να το ακυρώσω.. εσείς τι λέτε; Έχετε κλείσει ραντεβού για αυχενικη; Και σε ποιους γιατρούς;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Καλώς μας ήρθες, εύχομαι να τα καταφέρουν και τα δυο σου μωράκια. 
 

Τώρα για αυχενική για μένα καλυτερα κλείσε να είσαι σίγουρη γιατί είναι περίεργες οι ημέρες που πρέπει να τις κάνεις (ΕΒΔΟΜΑΔΑ 15 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ) και να δεις και ποιοι γιατροί είναι για να στην κάνουν!!
 

Εγώ με το που ακούσαμε καρδούλα έκλεισα αμέσως δεύτερο ραντεβού για υπέρηχο (δηλαδή μετά από 15 ημέρες- έχω ραντεβοϋ μεθαύριο Τρίτη) και αυχενική (30/7)  Και μου τα κανόνισε όλα ο γιατρός μου! 

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Renaki80 είπε:

Καλώς μας ήρθες, εύχομαι να τα καταφέρουν και τα δυο σου μωράκια. 
 

Τώρα για αυχενική για μένα καλυτερα κλείσε να είσαι σίγουρη γιατί είναι περίεργες οι ημέρες που πρέπει να τις κάνεις (ΕΒΔΟΜΑΔΑ 15 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ) και να δεις και ποιοι γιατροί είναι για να στην κάνουν!!
 

Εγώ με το που ακούσαμε καρδούλα έκλεισα αμέσως δεύτερο ραντεβού για υπέρηχο (δηλαδή μετά από 15 ημέρες- έχω ραντεβοϋ μεθαύριο Τρίτη) και αυχενική (30/7)  Και μου τα κανόνισε όλα ο γιατρός μου! 

Σε ευχαριστώ πολύ! Η μαία μου είπε να ακούσουμε καρδούλα και  μετά να κλείσω ραντεβού για αυχενικη και αυτό είναι το σωστο.  Ο επόμενος υπέρηχος θα είναι 17 ή 20-22 Ιουλίου. Είναι λίγο αργά για να παρω να κλείσω ραντεβού τότε για Αύγουστο.., φοβαμαι μηπως δεν βρω.. για  αυτό έλεγα να παρω αυτή την εβδομάδα.. σε ποιον θα την κάνεις;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Η μαία μου είπε να ακούσουμε καρδούλα και  μετά να κλείσω ραντεβού για αυχενικη και αυτό είναι το σωστο.  Ο επόμενος υπέρηχος θα είναι 17 ή 20-22 Ιουλίου. Είναι λίγο αργά για να παρω να κλείσω ραντεβού τότε για Αύγουστο.., φοβαμαι μηπως δεν βρω.. για  αυτό έλεγα να παρω αυτή την εβδομάδα.. σε ποιον θα την κάνεις;

Στο ιατρείο του γιατρού, αυτός το κανόνισε, μου είπε ότι είναι πιστοποιημένος συνεργάτης! Έχω απόλυτη εμπιστοσύνη! 
 

Ναι πρώτα θα σιγουρέψει για καρδούλα και ΜΕΤΑ θα ΚΛΕΙΣΕΙΣ τον ΔΕΥΤΕΡΟ και αυχενική ΑΠΛΑ βρε ΠΟΥΛΑΚΙ μου πέφτεις μέσα στην χειρότερη περίοδο που λείπουν όλοι! 

Μίλα με την μαία για τους προβληματισμός σου! Θα σου δώσει λύσεις που εμείς δεν ξέρουμε. (ΠΧ μπορεί να ξέρουν κάποιον που θα ΕΙΝΑΙ αυτόν τον καιρό και θα εργάζεται) 


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια μου ούτε εγω εκλεισα αυχενικη, ειναι να κανω απο 30/7 κ θελω οσο πιο νωρις στις 30 αν γίνεται ,  αλλα λεω να παω κ αυριο που εχω ραντεβού για υπερηχο και μετα! Ελπίζω να βρω γιατι αγχωθηκα.....(και για αυτό :neutral:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Αχ βρε κορίτσια μου ούτε εγω εκλεισα αυχενικη, ειναι να κανω απο 30/7 κ θελω οσο πιο νωρις στις 30 αν γίνεται ,  αλλα λεω να παω κ αυριο που εχω ραντεβού για υπερηχο και μετα! Ελπίζω να βρω γιατι αγχωθηκα.....(και για αυτό :neutral:

Αύριο που θα πας να κλεισεις οπωσδήποτε ! Μην αγχώνεσαι θα βρεις! Είσαι αρχές Αυγούστου και ακόμα ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ όλα!

  • Ευχαριστώ 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renaki80 είπε:

Στο ιατρείο του γιατρού, αυτός το κανόνισε, μου είπε ότι είναι πιστοποιημένος συνεργάτης! Έχω απόλυτη εμπιστοσύνη! 
 

Ναι πρώτα θα σιγουρέψει για καρδούλα και ΜΕΤΑ θα ΚΛΕΙΣΕΙΣ τον ΔΕΥΤΕΡΟ και αυχενική ΑΠΛΑ βρε ΠΟΥΛΑΚΙ μου πέφτεις μέσα στην χειρότερη περίοδο που λείπουν όλοι! 

Μίλα με την μαία για τους προβληματισμός σου! Θα σου δώσει λύσεις που εμείς δεν ξέρουμε. (ΠΧ μπορεί να ξέρουν κάποιον που θα ΕΙΝΑΙ αυτόν τον καιρό και θα εργάζεται) 

Πραγματικά μέσα στην χειρότερη περίοδο... αυτο με αγχώνει..απλά αυτόν που μου σύστησε η μαία δεν θα ήθελα.. Και λεω να παω στον άλλον που συνεργάζεται, αλλά στο ιατρείο του

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Αύριο που θα πας να κλεισεις οπωσδήποτε ! Μην αγχώνεσαι θα βρεις! Είσαι αρχές Αυγούστου και ακόμα ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ όλα!

Μακάρι γιατι θελω να κανω αμεσως,  για να κανω και περιδεση μετα! Απλα θελω να βεβαιωθω οτι ολα βαινουν καλως και να μην ακυρωνω μετα οπως την προηγούμενη φορα:|

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σιγουρα καποιες μερες τον Αυγουστο θα κλεισουν κι οι γιατροι οποτε βιαστειτε.Εγω τωρα εφαγα αλλο κολλημα.Εκλεισα για 26/7,την πρωτη μερα που μου εδωσε το χρονικο περιθωριο η γιατρός μου. Εφοσον αυριο μπαινω στη 10η βδομαδα,τοτε θα διανυω αν υπολογιζω σωστα τη 13η βδομαδα,θα ειμαι δηλαδη 12 εβδ κ 1μερας.Σας φαινεται σωστο αυτο?Αν εκλεινα πιο αργα στο περιθωριο της γιατρου θα ημουν 13εβδ δλδ θα διένυα τη 14 βδομαδα της κυησης?


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου μην αγχώνεστε! Δεν είναι δυνατόν να σταματούν όλες οι αυχενικές και οι β' επιπέδου Αύγουστο μήνα!

 

Just now, Joka είπε:

Κοριτσια σιγουρα καποιες μερες τον Αυγουστο θα κλεισουν κι οι γιατροι οποτε βιαστειτε.Εγω τωρα εφαγα αλλο κολλημα.Εκλεισα για 26/7,την πρωτη μερα που μου εδωσε το χρονικο περιθωριο η γιατρός μου. Εφοσον αυριο μπαινω στη 10η βδομαδα,τοτε θα διανυω αν υπολογιζω σωστα τη 13η βδομαδα,θα ειμαι δηλαδη 12 εβδ κ 1μερας.Σας φαινεται σωστο αυτο?Αν εκλεινα πιο αργα στο περιθωριο της γιατρου θα ημουν 13εβδ δλδ θα διένυα τη 14 βδομαδα της κυησης?

Εγώ έδωσα ημερομηνία εμβρυομεταφοράς και η εμβρυολογος μου είπε το πότε πρέπει να πάω.

  • Μου αρέσει 2

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Κοριτσια σιγουρα καποιες μερες τον Αυγουστο θα κλεισουν κι οι γιατροι οποτε βιαστειτε.Εγω τωρα εφαγα αλλο κολλημα.Εκλεισα για 26/7,την πρωτη μερα που μου εδωσε το χρονικο περιθωριο η γιατρός μου. Εφοσον αυριο μπαινω στη 10η βδομαδα,τοτε θα διανυω αν υπολογιζω σωστα τη 13η βδομαδα,θα ειμαι δηλαδη 12 εβδ κ 1μερας.Σας φαινεται σωστο αυτο?Αν εκλεινα πιο αργα στο περιθωριο της γιατρου θα ημουν 13εβδ δλδ θα διένυα τη 14 βδομαδα της κυησης?

Και εμενα απο 12+1 μου είπε. Ξερω λενε απο 12η μεχρι 14η γίνεται η εξέταση, αλλα ολες οι φιλες μου απο 12+1 μεχρι 13η και κάτι μερες τους εχουν πει οι γιατροι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Balloo είπε:

Κορίτσια μου μην αγχώνεστε! Δεν είναι δυνατόν να σταματούν όλες οι αυχενικές και οι β' επιπέδου Αύγουστο μήνα!

 

Εγώ έδωσα ημερομηνία εμβρυομεταφοράς και η εμβρυολογος μου είπε το πότε πρέπει να πάω.

Κι εγω της ειπα ημερομηνια ετ της γιατρου μου.Εσυ ποτε εχεις αυχενικη?


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Κοριτσια σιγουρα καποιες μερες τον Αυγουστο θα κλεισουν κι οι γιατροι οποτε βιαστειτε.Εγω τωρα εφαγα αλλο κολλημα.Εκλεισα για 26/7,την πρωτη μερα που μου εδωσε το χρονικο περιθωριο η γιατρός μου. Εφοσον αυριο μπαινω στη 10η βδομαδα,τοτε θα διανυω αν υπολογιζω σωστα τη 13η βδομαδα,θα ειμαι δηλαδη 12 εβδ κ 1μερας.Σας φαινεται σωστο αυτο?Αν εκλεινα πιο αργα στο περιθωριο της γιατρου θα ημουν 13εβδ δλδ θα διένυα τη 14 βδομαδα της κυησης?

Νομίζω ότι η γιατρός σου μετράει την τρέχουσα εβδομάδα σου πχ τότε θα είσαι 12+1 όπως λες και εσύ! Αλλά μην αγχώνεσαι γιατί έκλεισες από τις πρώτες μέρες της διορίας! 
 

Είσαι πιο νωρίς από εμένα, να μου στείλεις την εμπειρία σου για να ξέρω τι με περιμένει

  • Ευχαριστώ 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Κοριτσια σιγουρα καποιες μερες τον Αυγουστο θα κλεισουν κι οι γιατροι οποτε βιαστειτε.Εγω τωρα εφαγα αλλο κολλημα.Εκλεισα για 26/7,την πρωτη μερα που μου εδωσε το χρονικο περιθωριο η γιατρός μου. Εφοσον αυριο μπαινω στη 10η βδομαδα,τοτε θα διανυω αν υπολογιζω σωστα τη 13η βδομαδα,θα ειμαι δηλαδη 12 εβδ κ 1μερας.Σας φαινεται σωστο αυτο?Αν εκλεινα πιο αργα στο περιθωριο της γιατρου θα ημουν 13εβδ δλδ θα διένυα τη 14 βδομαδα της κυησης?

μια χαρα τηv εκλεισες τηv αυχεvικη μηv αvχωvεσε . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Νομίζω ότι η γιατρός σου μετράει την τρέχουσα εβδομάδα σου πχ τότε θα είσαι 12+1 όπως λες και εσύ! Αλλά μην αγχώνεσαι γιατί έκλεισες από τις πρώτες μέρες της διορίας! 

Α οκ.Αυτη η διπλη μετρηση εβδομαδων μ εχει καταμπερδεψει βρε κορίτσια!!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Α οκ.Αυτη η διπλη μετρηση εβδομαδων μ εχει καταμπερδεψει βρε κορίτσια!!

Εμένα να δεις!!! Οποτε πάω με αυτό που μετράει και ο γιατρός! Ας περνάνε καλά οι εβδομάδες και να πάνε όλα καλά Και ας είμαι οποία βδομάδα θέλετε :-P

  • Χαχα 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...