Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Pepi88 είπε:

Γεια σου καλώς ήρθες !εύχομαι αυτή την φορά όλα να πάνε καλά !

Γεια σου καλώς ήρθες !εύχομαι αυτή την φορά όλα να πάνε καλά !

Καλησπέρα !!ποια άλλη κοπέλα έχει πρώτο υπέρηχο Δευτέρα ;;

Μην αγχώνεσαι αν τον είδες αισιόδοξο σημαίνει όλα καλά απλά χρειάζεσαι λίγη υποστήριξη για να είναι όλα 100 % καλά!

Εγώ εγώ!!!!!!Ανυπομονώ!!!!!

Just now, Rita Ath. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! τι κάνετε; και εγώ τελευταία περίοδο στις 5 Ιουνίου. εκανα εξέταση χοριακής στις 03 Ιουλίου ήταν 123 μονάδες, στις 06 Ιουλίου 519 και στις 10 Ιουλίου 2600. την Τετάρτη 15 Ιουλίου είδαμε ότι ήταν ενδομήτριο και θα ξαναπάω στο νοσοκομείο την Τετάρτη που μας έρχεται να το ξαναδούμε. Είμαι λίγο αγχωμένη γιατί έχω δύο παλίνδρομες. εχω βέβαια κι αλλα παιδάκια αλλά μετά τις παλίνδρομες φοβήθηκα λίγο!!!

κάνω και εγώ ενέσεις ηπαρίνης των 4500 γιατί μετά τις αποβολές έκανα εξέταση και βρέθηκε ότι ήμουν ετερόζυγη σε δύο παράγοντες. αυτά τα νέα μου!!! όλες δηλ στην αναμονή!

νομίζω ότι όταν παίρνεις το φάρμακο κολπικά καλό θα ήταν να πηγαίνεις μετά για υπνο. έτσι κι αλλιώς καλύτερα είναι να το παίρνεις την ώρα του ύπνου για να μη νιωθεις πολλή ναυτία. όταν ήμουν έγκυος στα δίδυμα το 2016 είχα συνέχεια ναυτίες αναγούλες κλπ. σε πολύ μεγάλο βαθμό. έπαιρνα και τα ουτζοζεστάν και πίστευα ότι μου έφερναν ακόμη μεγαλύτερη ναυτία. όταν όμως τα ξαναπήρα στον έβδομο μήνα που δεν είχα ναυτίες δε μου προκαλούσαν τπτ. πιστεύω δηλ ότι τουλάχιστον σε εμένα δεν ευθυνόταν για το αίσθημα της ναυτίας στο πρωτο τρίμηνο.

όσο για την τιμή της χοριακής σου είναι τσιμπημένη, ευχομαι να είναι δίδυμα γιατί απο ότι κατάλαβα θες πολύ να είναι!!! εγω είχα τελευταία περίοδο 8 δεκεμβρίου 2015 στα δίδυμα με κύκλο 27-28 ημερών. περίμενα περίοδο στις 4 ή 5 ιανουαρίου 2016. έκανα χοριακή στις 4 ιανουαρίου και βγηκε 120. στις 7 ιανουαρίου έπειτα από την αργία των φώτων ξαναέκανα και βγήκε 724. δεν υποψιάστηκα τπτ, δεν έχουμε και ιστορικό. απλά μου έφυγε ο φόβος ότι θα μπορούσε να ήταν εξωμήτριο. στις 15 ιανουαρίου είδαμε δύο σάκους, ο ένας ήταν πιο μικρός από τον άλλο και στις 22 ιανουαρίου ακούσαμε δύο καρδιές.

Καλώς ήρθες!!!!!Εύχομαι αυτή τη φορά να είναι όλα τέλεια!!!!!!άρα έχεις ήδη 2 παιδιά 4 χρονών???τι είναι, κορίτσια-αγόρια?να είναι γερά κ να τα καμαρώνεις!!!

Βρε κορίτσια εσείς που έχετε κι άλλα παιδιά και από Σεπτέμβρη θα πάνε σχολείο,τι σκέφτεστε?δεν αγχώνεστε?προβληματίζομαι πάρα πολύ με όλη αυτή την κατάσταση. Μήπως λίγο πριν γεννήσω να τις σταματήσω ώστε να είναι υγιείς να υποδεχτούν το αδερφάκι τους?Η μεγάλη μου κόρη θα είναι νήπιο και η μικρή παιδικό,έχω περιθώριο δλδ να το κάνω.και εμείς με τις ιώσεις πως θα την παλέψουμε?έχουμε και τον covid, όλα τα 'χε η μαργιορη που λένε.


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Popaki2011 είπε:

Κολπικα δεν πρέπει να μένεις κάποια ώρα στο κρεβάτι?Το βάζεις και σηκώνεσαι αμέσως?

Θυμάμαι κάτι χρόνια πριν, είχα μια εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε και έπαιρνα utrogestan κολπικα αλλά ο τότε γυναικολόγος μου είχε πει να μένω ξαπλωμένη μισή ή μια ώρα,δεν θυμάμαι 

Απλά τα βάζεις το βράδυ η ξαπλώνεις ένα τέταρτο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rita Ath. είπε:

Τάνια μήπως να μιλήσεις με τον γυναικολογο σου;; είναι καφε οποτε εξ όσων γνωρίζω δεν είναι τρομακτικό. μήπως σου δώσει προγεστερόνη; εύχομαι όλα να πάνε καλά

μίλησα εννοείτε... μου έδωσε χάπια και είπε ξεκούραση μέχρι το ραντεβού 24/7.....

εχει συμβαίνει σε καμία;  πήγαν όλα καλα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τάνια μιχ είπε:

μίλησα εννοείτε... μου έδωσε χάπια και είπε ξεκούραση μέχρι το ραντεβού 24/7.....

εχει συμβαίνει σε καμία;  πήγαν όλα καλα;

Ναι εγώ το έπαθα μάλιστα εκεί γύρω στις 4w και κάτι. Είχα κάποια λίγα το απόγευμα κ μετά σταμάτησαν. Εντέλει δεν ξαναείδα κ στον υπέρηχο που πήγα όλα καλά ηταν

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τάνια μιχ είπε:

αχ σ ευχαριστώ πολύ...  μακάρι 

Ναι ναι μην αγχώνεσαι καθόλου.ειδικα αν τα δεις ότι σταματάνε κιόλας κ δεν γίνονται πιο έντονα.αν κ πολλές κοπέλες είδαν μέχρι κ αίμα κόκκινο κ όλα καλά πήγανε εντέλει.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τάνια μιχ είπε:

μίλησα εννοείτε... μου έδωσε χάπια και είπε ξεκούραση μέχρι το ραντεβού 24/7.....

εχει συμβαίνει σε καμία;  πήγαν όλα καλα;

ναι μου έτυχε στην κόρη. μόνο στην κόρη όχι σε άλλη εγκυμοσύνη. είχα καφέ. πήγα στον γιατρό και μου έδωσε προγεστερόνη και βασκλόρ. και μου σύστησε ακινησία. βασικά μου ζήτησε να μείνω στο νοσοκομείο αλλά προτίμησα σπίτι. μετά από 2 ημέρες σταμάτησαν.


AYpt.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τάνια μιχ είπε:

μίλησα εννοείτε... μου έδωσε χάπια και είπε ξεκούραση μέχρι το ραντεβού 24/7.....

εχει συμβαίνει σε καμία;  πήγαν όλα καλα;

Έχει συμβεί σε πολλές γυναίκες μην πανικοβάλλεσαι !!να είσαι ξαπλωμένη και να προσέχεις πολύ.


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα! Κ εγώ πρώτο ραντεβού εχω την Δευτέρα.. Όσο για τα τα καφέ υγρά είδα και εγώ από μια φορά μες την ημέρα δύο μέρες συνεχόμενες, την τριτη  μέρα όχι, κ σήμερα πάλι λίγο. Από την πρώτη φορά που μίλησα με το γιατρό μου ήταν πολύ καθυσυχαστικος.. Απλά μου πρόσθεσε ένα επιπλέον utrogestan από το στόμα από τα ήδη κολπικά που παίρνω.. Τον ρώτησα αν πρέπει να μείνω στο κρεββάτι μου είπε όχι από τη δουλειά σου είναι γραφείου.. Αυτά.. Κάνω υπομονή μέχρι την Δευτέρα, να δούμε ότι πάνε όλα καλά γτ δε το κρύβω από το άγχος μου κάνω και άσχημες σκέψεις. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Καλησπέρα! Κ εγώ πρώτο ραντεβού εχω την Δευτέρα.. Όσο για τα τα καφέ υγρά είδα και εγώ από μια φορά μες την ημέρα δύο μέρες συνεχόμενες, την τριτη  μέρα όχι, κ σήμερα πάλι λίγο. Από την πρώτη φορά που μίλησα με το γιατρό μου ήταν πολύ καθυσυχαστικος.. Απλά μου πρόσθεσε ένα επιπλέον utrogestan από το στόμα από τα ήδη κολπικά που παίρνω.. Τον ρώτησα αν πρέπει να μείνω στο κρεββάτι μου είπε όχι από τη δουλειά σου είναι γραφείου.. Αυτά.. Κάνω υπομονή μέχρι την Δευτέρα, να δούμε ότι πάνε όλα καλά γτ δε το κρύβω από το άγχος μου κάνω και άσχημες σκέψεις. :confused:

σε καταλαβαίνω απόλυτα... και εγώ σκέφτομαι διαφορά ειδικά τώρα με τα υγρά και πως θα αντέξω μέχρι την Πέμπτη... δεν ξέρω!

Και εμένα μου είπε ένα και ένα τα utrogestan

Link to comment
Share on other sites

@Τάνια μιχ και εγώ την πρώτη φορά που τα είδα θορυβηθηκα πολύ, αλλά ο γιατρός ήταν πολύ χαλαρός.. Αφού του λέω να κάτσω στο κρεββάτι, όχι, μήπως να κάνω κι άλλη χοριακη να δούμε τη γίνεται, πάλι όχι.. Τι να πω. Βέβαια όταν τα βλέπω φυσικά και ταραζομαι..εχω διαβάσει όμως ότι δεν αποτελούν κίνδυνο.. Να σημειώσω ότι νοιώθω κ έναν πόνο σαν  της ωορρηξίας.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια 

Εύχομαι ότι καλύτερο για την καθεμία σας 

Να έχετε υγιείς εγκυμοσύνες 

Και να τις χαρείτε τις κοιλίτσα σας 

Λοιπόν , έχει τύχει σε καμία από εσάς 

Τοοοσο αχνό τεστ που πρέπει να το βάλεις σε συγκεκριμένο σημείο για να δεις κάτι;;;;

Γιατι θα τρελαθώ 

Έχω κάνει 2 clear blue και ένα πρεντικτορ 

Και τα τριααααα πααααρα πολύ άχνα 

Που ο άντρας μου για να δει τη γραμμή αγανάκτησε 

Πείτε μου σας παρακαλώ αν έχετε εμπειρία

Τη Δευτέρα πάω για χοριακη

Link to comment
Share on other sites

γιατροι είναι... θα ξέρουν καλύτερα από εμάς!!!! λέω να τους εμπιστευτούμε και εύχομαι όλα να πάνε καλά και να τα δούμε τα σποράκια μας καλά.. 

Just now, Ellidr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 

Εύχομαι ότι καλύτερο για την καθεμία σας 

Να έχετε υγιείς εγκυμοσύνες 

Και να τις χαρείτε τις κοιλίτσα σας 

Λοιπόν , έχει τύχει σε καμία από εσάς 

Τοοοσο αχνό τεστ που πρέπει να το βάλεις σε συγκεκριμένο σημείο για να δεις κάτι;;;;

Γιατι θα τρελαθώ 

Έχω κάνει 2 clear blue και ένα πρεντικτορ 

Και τα τριααααα πααααρα πολύ άχνα 

Που ο άντρας μου για να δει τη γραμμή αγανάκτησε 

Πείτε μου σας παρακαλώ αν έχετε εμπειρία

Τη Δευτέρα πάω για χοριακη

στείλε φώτο... και η δικιά μου δεύτερη γραμμή ήταν άχνη με δύο μέρες καθυστέρηση 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...