Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Aria konsta είπε:

Εκανα 1372 πήγε δοξα το θεό.. 

Τι συμπτώματα εχει το utrogestan  ξέρετε;; 

Εγω ειμαι με φυσική σύλληψη όμως και διάβαζα χθες ότι έχει διαφορά .

Τι να πω ; τον ξαναρώτησα βέβαια και μου είπε μονο καλο κάνει στο έμβρυο. 

Εμένα το utrogestan μου προκαλεί υπνηλία τρομερή.εχω και ιλιγγους και ατονία και αναγουλες αλλά δεν ξέρω αν είναι απ το χάπι η απλά απ την εγκυμοσύνη 


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Popaki2011 είπε:

Εμένα το utrogestan μου προκαλεί υπνηλία τρομερή.εχω και ιλιγγους και ατονία και αναγουλες αλλά δεν ξέρω αν είναι απ το χάπι η απλά απ την εγκυμοσύνη 

Εχω ένα περίεργο πονο στο στηθος απο το απόγευμα.. κυρίως όταν σηκώνομαι και μου κάνει εντύπωση σα τσουξιμο αλλα οχι στη θηλή πιο πάνω στο μαστό. 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Εχω ένα περίεργο πονο στο στηθος απο το απόγευμα.. κυρίως όταν σηκώνομαι και μου κάνει εντύπωση σα τσουξιμο αλλα οχι στη θηλή πιο πάνω στο μαστό. 

Δεν ξέρω τι μπορεί να είναι. Καλύτερα να το αναφέρεις στο γιατρό σου 


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Aria konsta αν τα utrogrstan τα περνεις από το στόμα τα  έχει όλα αυτά υπνηλία ζαλάδα τάση για εμετό πες στο γιατρό να τα βάλεις κολπικά κάνει και καλητερη αναρρόφησης ο οργανισμός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

@Aria konsta αν τα utrogrstan τα περνεις από το στόμα τα  έχει όλα αυτά υπνηλία ζαλάδα τάση για εμετό πες στο γιατρό να τα βάλεις κολπικά κάνει και καλητερη αναρρόφησης ο οργανισμός 

Κολπικά τα παίρνω εξ αρχής.. αλλα χθες μου τα αύξησε απο 2 σε 3 ρε μπας και είναι υπερβολή; 

Εχω αρχισει και το σκέφτομαι, για πιο λόγο να μου τα δώσει αυτα ; 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Aria konsta είπε:

Κολπικά τα παίρνω εξ αρχής.. αλλα χθες μου τα αύξησε απο 2 σε 3 ρε μπας και είναι υπερβολή; 

Εχω αρχισει και το σκέφτομαι, για πιο λόγο να μου τα δώσει αυτα ; 

Δεν είναι κάτι μην αγχώνεσαι.φυσικη προγεστερόνη είναι.κ κολπικά που τα παίρνεις δεν έχουν κ καθόλου παρενέργειες.κεγω τρία την μέρα παίρνω.ειναι για να ενισχύσει λίγο το περιβάλλον εκεί κάτω. Εμείς στην εξωσωματική τα παίρνουμε φουλ υπάρχει κοπέλα που έχει πάρει 15 την μέρα νομίζω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Κολπικά τα παίρνω εξ αρχής.. αλλα χθες μου τα αύξησε απο 2 σε 3 ρε μπας και είναι υπερβολή; 

Εχω αρχισει και το σκέφτομαι, για πιο λόγο να μου τα δώσει αυτα ; 

Δεν είναι  πολλά  εγώ 6 περνω +prolutex . Ξερω κορίτσια που περνούν 9

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

Δεν είναι κάτι μην αγχώνεσαι.φυσικη προγεστερόνη είναι.κ κολπικά που τα παίρνεις δεν έχουν κ καθόλου παρενέργειες.κεγω τρία την μέρα παίρνω.ειναι για να ενισχύσει λίγο το περιβάλλον εκεί κάτω. Εμείς στην εξωσωματική τα παίρνουμε φουλ υπάρχει κοπέλα που έχει πάρει 15 την μέρα νομίζω. 

Ναι για την εξωσωματική ok το εχω διαβάσει. 

Για της κοπέλες που δεν κάνουν εξωσωματικη εχω διαβάσει ας πούμε ότι τα δίνουν άμα έχουν έστω και λιγη αιμορραγία. 

Εγω δεν εχω τιποτα .

Ίσως συγκρίνω κι ολας με την πρώτη και μου φαίνεται παράξενο. 

Just now, ba_lily είπε:

Δεν είναι  πολλά  εγώ 6 περνω +prolutex . Ξερω κορίτσια που περνούν 9

6;; γτ ;; τα άλλα τι είναι;


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Ναι για την εξωσωματική ok το εχω διαβάσει. 

Για της κοπέλες που δεν κάνουν εξωσωματικη εχω διαβάσει ας πούμε ότι τα δίνουν άμα έχουν έστω και λιγη αιμορραγία. 

Εγω δεν εχω τιποτα .

Ίσως συγκρίνω κι ολας με την πρώτη και μου φαίνεται παράξενο. 

6;; γτ ;; τα άλλα τι είναι;

Μάλλον το έκανε για να ενισχύσει την εγκυμοσύνη επειδή δεν μπόρεσε να δει το έμβρυο η που σου είπε ότι είναι πολύ ψηλά. Για να ενισχύσει λίγο το ενδομήτριο.μη σε ανησυχούν τα ουλτρο θα βοηθήσουν μια χαρά κ όλα θα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Ναι για την εξωσωματική ok το εχω διαβάσει. 

Για της κοπέλες που δεν κάνουν εξωσωματικη εχω διαβάσει ας πούμε ότι τα δίνουν άμα έχουν έστω και λιγη αιμορραγία. 

Εγω δεν εχω τιποτα .

Ίσως συγκρίνω κι ολας με την πρώτη και μου φαίνεται παράξενο. 

6;; γτ ;; τα άλλα τι είναι;

Και η prolutex είναι προγεστερόνη ένεση.  Απλά ο οργανισμός δεν παράγει όσο χρειάζεται και γιαυτό περνω 2 διαφοριτικς. Και γενικά στα κορίτσια που έχουν διαφορά πρόβλημα και κάνουν εξωσωματική μας δίνουν διάφορα που βοηθούν σε διάφορα στάδια. Εγώ περνω 6 cyclacur είναι οιστραδιολη βοηθά το ενδομητριο 6 utrogrstan kai prolutex  προγεστερόνη 1 inohep αντιπηκτικι 2 κορτιζόνη βοηθά να μην απορριψη ο οργανισμός το έμβρυο trofocard magnizio filicine και θα δούμε τι άλλο θα πάρω στο μέλλον 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ είμαι με φυσική σύλληψη.εκανα εξέταση προγεστερονης Μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος μαζί με την χοριακη και βγήκε χαμηλή η προγεστερόνη γι αυτό και μου τα έδωσε.2 την ημέρα από το στόμα.τωρα μέχρι πότε δεν ξέρω,ελπίζω την Δευτέρα να μου πει να τα κόψω γιατί όντως έχουν παρενέργειες.και με 2 παιδιά δεν μπορώ να ανταπεξελθω στην καθημερινότητα τους.


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Εγώ είμαι με φυσική σύλληψη.εκανα εξέταση προγεστερονης Μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος μαζί με την χοριακη και βγήκε χαμηλή η προγεστερόνη γι αυτό και μου τα έδωσε.2 την ημέρα από το στόμα.τωρα μέχρι πότε δεν ξέρω,ελπίζω την Δευτέρα να μου πει να τα κόψω γιατί όντως έχουν παρενέργειες.και με 2 παιδιά δεν μπορώ να ανταπεξελθω στην καθημερινότητα τους.

Βαλτα κολπικά κορίτσι το ίδιο είναι ρώτα και το γιατρο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Βαλτα κολπικά κορίτσι το ίδιο είναι ρώτα και το γιατρο 

Κολπικα δεν πρέπει να μένεις κάποια ώρα στο κρεβάτι?Το βάζεις και σηκώνεσαι αμέσως?

Θυμάμαι κάτι χρόνια πριν, είχα μια εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε και έπαιρνα utrogestan κολπικα αλλά ο τότε γυναικολόγος μου είχε πει να μένω ξαπλωμένη μισή ή μια ώρα,δεν θυμάμαι 


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! τι κάνετε; και εγώ τελευταία περίοδο στις 5 Ιουνίου. εκανα εξέταση χοριακής στις 03 Ιουλίου ήταν 123 μονάδες, στις 06 Ιουλίου 519 και στις 10 Ιουλίου 2600. την Τετάρτη 15 Ιουλίου είδαμε ότι ήταν ενδομήτριο και θα ξαναπάω στο νοσοκομείο την Τετάρτη που μας έρχεται να το ξαναδούμε. Είμαι λίγο αγχωμένη γιατί έχω δύο παλίνδρομες. εχω βέβαια κι αλλα παιδάκια αλλά μετά τις παλίνδρομες φοβήθηκα λίγο!!!

κάνω και εγώ ενέσεις ηπαρίνης των 4500 γιατί μετά τις αποβολές έκανα εξέταση και βρέθηκε ότι ήμουν ετερόζυγη σε δύο παράγοντες. αυτά τα νέα μου!!! όλες δηλ στην αναμονή!

νομίζω ότι όταν παίρνεις το φάρμακο κολπικά καλό θα ήταν να πηγαίνεις μετά για υπνο. έτσι κι αλλιώς καλύτερα είναι να το παίρνεις την ώρα του ύπνου για να μη νιωθεις πολλή ναυτία. όταν ήμουν έγκυος στα δίδυμα το 2016 είχα συνέχεια ναυτίες αναγούλες κλπ. σε πολύ μεγάλο βαθμό. έπαιρνα και τα ουτζοζεστάν και πίστευα ότι μου έφερναν ακόμη μεγαλύτερη ναυτία. όταν όμως τα ξαναπήρα στον έβδομο μήνα που δεν είχα ναυτίες δε μου προκαλούσαν τπτ. πιστεύω δηλ ότι τουλάχιστον σε εμένα δεν ευθυνόταν για το αίσθημα της ναυτίας στο πρωτο τρίμηνο.

όσο για την τιμή της χοριακής σου είναι τσιμπημένη, ευχομαι να είναι δίδυμα γιατί απο ότι κατάλαβα θες πολύ να είναι!!! εγω είχα τελευταία περίοδο 8 δεκεμβρίου 2015 στα δίδυμα με κύκλο 27-28 ημερών. περίμενα περίοδο στις 4 ή 5 ιανουαρίου 2016. έκανα χοριακή στις 4 ιανουαρίου και βγηκε 120. στις 7 ιανουαρίου έπειτα από την αργία των φώτων ξαναέκανα και βγήκε 724. δεν υποψιάστηκα τπτ, δεν έχουμε και ιστορικό. απλά μου έφυγε ο φόβος ότι θα μπορούσε να ήταν εξωμήτριο. στις 15 ιανουαρίου είδαμε δύο σάκους, ο ένας ήταν πιο μικρός από τον άλλο και στις 22 ιανουαρίου ακούσαμε δύο καρδιές.

  • Μου αρέσει 2

AYpt.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rita Ath. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! τι κάνετε; και εγώ τελευταία περίοδο στις 5 Ιουνίου. εκανα εξέταση χοριακής στις 03 Ιουλίου ήταν 123 μονάδες, στις 06 Ιουλίου 519 και στις 10 Ιουλίου 2600. την Τετάρτη 15 Ιουλίου είδαμε ότι ήταν ενδομήτριο και θα ξαναπάω στο νοσοκομείο την Τετάρτη που μας έρχεται να το ξαναδούμε. Είμαι λίγο αγχωμένη γιατί έχω δύο παλίνδρομες. εχω βέβαια κι αλλα παιδάκια αλλά μετά τις παλίνδρομες φοβήθηκα λίγο!!!

κάνω και εγώ ενέσεις ηπαρίνης των 4500 γιατί μετά τις αποβολές έκανα εξέταση και βρέθηκε ότι ήμουν ετερόζυγη σε δύο παράγοντες. αυτά τα νέα μου!!! όλες δηλ στην αναμονή!

Γεια σου καλώς ήρθες !εύχομαι αυτή την φορά όλα να πάνε καλά !

Just now, Rita Ath. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! τι κάνετε; και εγώ τελευταία περίοδο στις 5 Ιουνίου. εκανα εξέταση χοριακής στις 03 Ιουλίου ήταν 123 μονάδες, στις 06 Ιουλίου 519 και στις 10 Ιουλίου 2600. την Τετάρτη 15 Ιουλίου είδαμε ότι ήταν ενδομήτριο και θα ξαναπάω στο νοσοκομείο την Τετάρτη που μας έρχεται να το ξαναδούμε. Είμαι λίγο αγχωμένη γιατί έχω δύο παλίνδρομες. εχω βέβαια κι αλλα παιδάκια αλλά μετά τις παλίνδρομες φοβήθηκα λίγο!!!

κάνω και εγώ ενέσεις ηπαρίνης των 4500 γιατί μετά τις αποβολές έκανα εξέταση και βρέθηκε ότι ήμουν ετερόζυγη σε δύο παράγοντες. αυτά τα νέα μου!!! όλες δηλ στην αναμονή!

Γεια σου καλώς ήρθες !εύχομαι αυτή την φορά όλα να πάνε καλά !

Καλησπέρα !!ποια άλλη κοπέλα έχει πρώτο υπέρηχο Δευτέρα ;;

On 17/7/2020 at 2:36 ΠΜ, Aria konsta είπε:

Πήγα για τον πρώτο υπέρηχο...

Με γύρισε μια εβδομάδα πίσω..απο 6 στις 5.

Είδαμε σακο και εμβρυικά στοιχεία,.

Μου ειπε οτι το περίμενε πιο ψηλά στη μήτρα αλλα λεει συμβαίνει σε πολλές εγκυμοσύνες. 

Μου εδωσε ×3 utrogestan   1 σαλοσπιρ για να πάει περισσότερο αιμα στη μήτρα. 

Και ένα άλλο φυλικο οξύ δε το θυμάμαι τώρα. 

Την αλλη Πέμπτη να ξανα παω με τον προγεννητικό μαζί. 

Και αυριο να επαναλάβω χοριακή.  

Αυταααα με ψηλο ανησύχησε μπορω να πω αλλα αυτός ήταν αισιόδοξος!

Μην αγχώνεσαι αν τον είδες αισιόδοξο σημαίνει όλα καλά απλά χρειάζεσαι λίγη υποστήριξη για να είναι όλα 100 % καλά!


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...