Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Mareva είπε:

Μπράβο ματάκια μου!!! Τα δραστηρια οντα δυστυχώς δεν μπορουν να κατσουν ευκολα. Το σωμα αντιδρα!!! Λιγο εμεινε όμως κουκλα μου κ για το καλο του μωρου σου ξέρεις οτι θα κανεις πισω κ θα είσαι χαλαρουλα.. Ο τραχηλος σου παει καλα απο οτι καταλαβαινω! Υπομονη κ χαρηκα για τα νεα!! 

Σε ευχαριστώ πολυ Μαρεβα μου. Ετσι ειναι, οπως τα λες! Ναι βελτιώθηκε, από 27 πήγαμε σχεδόν 30 και λογικα με σύνεση και ξεκουραση, ολα θα πάνε καλά είπε ο γιατρός. Εύχομαι σε όλες μας θετικές και όμορφες εξελίξεις. 

  • Μου αρέσει 2

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Rina-Katerina μια χαρά ο τράχηλος απλά δεν θέλει να το παρακάνουμε. Και γω σαν άνθρωπος γενικά έχω νεύρο που λένε. Δεν μπορώ να κάτσω στ αυγά μου. Εγώ χτες κουράστηκα έκανε αρκετές δουλειές.. Και μέσα στο σπίτι και έξω.. Αλλά τι να κάνω.. Δεν έχω κάποιον να με βοηθάει κι ούτε μπορώ να τα βλέπω βρώμικα. Νευριαζω!! Το βράδυ μ έπιασε κραμπα στο πόδι και σήμερα κουτσενω:-?. Πετάχτηκα στον ύπνο μου. Μ επιασε πίσω η γάμπα..

@elpida2019 δυσκοιλιοτητα είχα στο πρώτο τρίμηνο μετά ηρέμησα πάω κάθε μέρα. Ίσως φταίει και το σιδηρο γιατί το άλλαξα. Πάντως είχα πάρει το duphalac και μου είπε ο γιατρός αν δω ότι αργώ να πάω να παίρνω το βράδυ για 2 μέρες. Πάντως δεν χρειάστηκε να το πάρω. Είναι άθικτο το κουτί. Δεν είμαι και πολύ των φαρμάκων. Προσπάθησε με σύκα, δαμάσκηνα και σαλάτες όπως μπρόκολο. Καλύτερα Ν αποφεύγεις να τρως συνέχεια ζυμαρικά.

Όσο για τις καούρες με πιάνουν και μένα καμία φορά το βράδυ. Δεν θέλει βαρύ φαγητό το βράδυ. Κάτι ελαφρύ κι όχι να πέφτεις με γεμάτο στομάχι για ύπνο. Εμένα είχα προσέξει με πείραζε το πορτοκαλί. Επίσης όχι πικάντικα. Στη πρώτη εγκυμοσυνη που είχα μεγάλο θέμα έπαιρνα. malox. 

Κορίτσια βρήκα ένα φαρμακείο με πολύ καλές προσφορές και δεν κρατηθηκα!! Αγορά τη σειρά της pharmasept baby. Αφρόλουτρο, κρέμα αλλαγής και κρέμα. Πήρα βέβαια και για το γιο μου διαφορά αλλά πήρα κι αυτά. Α!! Και απορυπαντικο pharmasept

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Rina-Katerina είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ Μαρεβα μου. Ετσι ειναι, οπως τα λες! Ναι βελτιώθηκε, από 27 πήγαμε σχεδόν 30 και λογικα με σύνεση και ξεκουραση, ολα θα πάνε καλά είπε ο γιατρός. Εύχομαι σε όλες μας θετικές και όμορφες εξελίξεις. 

Αχ τι ωραία νέα, μπραβο!! Κι εμένα τελευταία φορά είχε ανεβει στο 26..μακάρι να έχει ανέβει κι άλλο μέχρι το επόμενο ραντεβού!! Δεν κάνω τίποτα πλέον...μόνο μαγείρεμα, σίδερο κλπ...τα απαραίτητα!! Ευτυχώς βοηθάει πολύ ο άντρας μου!! Θέλω να βγω έξω να περπατήσω λίγο και να πάρω και αέρα αλλά φοβάμαι...εσύ περπατάς καθόλου; Βγαίνεις έξω;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

@Rina-Katerina μια χαρά ο τράχηλος απλά δεν θέλει να το παρακάνουμε. Και γω σαν άνθρωπος γενικά έχω νεύρο που λένε. Δεν μπορώ να κάτσω στ αυγά μου. Εγώ χτες κουράστηκα έκανε αρκετές δουλειές.. Και μέσα στο σπίτι και έξω.. Αλλά τι να κάνω.. Δεν έχω κάποιον να με βοηθάει κι ούτε μπορώ να τα βλέπω βρώμικα. Νευριαζω!! Το βράδυ μ έπιασε κραμπα στο πόδι και σήμερα κουτσενω:-?. Πετάχτηκα στον ύπνο μου. Μ επιασε πίσω η γάμπα..

@elpida2019 δυσκοιλιοτητα είχα στο πρώτο τρίμηνο μετά ηρέμησα πάω κάθε μέρα. Ίσως φταίει και το σιδηρο γιατί το άλλαξα. Πάντως είχα πάρει το duphalac και μου είπε ο γιατρός αν δω ότι αργώ να πάω να παίρνω το βράδυ για 2 μέρες. Πάντως δεν χρειάστηκε να το πάρω. Είναι άθικτο το κουτί. Δεν είμαι και πολύ των φαρμάκων. Προσπάθησε με σύκα, δαμάσκηνα και σαλάτες όπως μπρόκολο. Καλύτερα Ν αποφεύγεις να τρως συνέχεια ζυμαρικά.

Όσο για τις καούρες με πιάνουν και μένα καμία φορά το βράδυ. Δεν θέλει βαρύ φαγητό το βράδυ. Κάτι ελαφρύ κι όχι να πέφτεις με γεμάτο στομάχι για ύπνο. Εμένα είχα προσέξει με πείραζε το πορτοκαλί. Επίσης όχι πικάντικα. Στη πρώτη εγκυμοσυνη που είχα μεγάλο θέμα έπαιρνα. malox. 

Κορίτσια βρήκα ένα φαρμακείο με πολύ καλές προσφορές και δεν κρατηθηκα!! Αγορά τη σειρά της pharmasept baby. Αφρόλουτρο, κρέμα αλλαγής και κρέμα. Πήρα βέβαια και για το γιο μου διαφορά αλλά πήρα κι αυτά. Α!! Και απορυπαντικο pharmasept

Αχ κι εσύ.. Ακου κράμπα στο πόδι..Περαστικά! Εσυ σκοτώθηκες στις δουλειές καλε. Πάρε παράδειγμα από μένα και πήγαινε το λαου λαου, σημερα η μία δουλειά, αύριο η άλλη. Πρέπει να το πάρουμε απόφαση, δεν μπορούμε να τα κάνουμε όλα τέλεια. Ας γεννήσουμε και μετα θα πάρουν φωτιά τα νοικοκυριά, χιχιχι! Α, δεν τα ξερα αυτά τα προϊόντα, θα τα κοιτάξω κι εγώ! 

Just now, Evoulini24 είπε:

Αχ τι ωραία νέα, μπραβο!! Κι εμένα τελευταία φορά είχε ανεβει στο 26..μακάρι να έχει ανέβει κι άλλο μέχρι το επόμενο ραντεβού!! Δεν κάνω τίποτα πλέον...μόνο μαγείρεμα, σίδερο κλπ...τα απαραίτητα!! Ευτυχώς βοηθάει πολύ ο άντρας μου!! Θέλω να βγω έξω να περπατήσω λίγο και να πάρω και αέρα αλλά φοβάμαι...εσύ περπατάς καθόλου; Βγαίνεις έξω;

Ετσι κι εγώ, μονο μαγειρεμα καθιστή όσο μπορώ και στο σιδερωμα παλι καθομαι! Τις βαριές δουλειές τις κάνει ο άντρας μου. Αλλιώς δε βγαίνει.. Το είδα και στην πράξη, μέσα σε 2 βδομάδες είχα βελτίωση. 

Ναι βγαίνω αλλά με σύνεση. Από τα 10-15 χλμ που έκανα(βλακεια μου το ξέρω) τωρα βγαίνω για ενα 20 λεπτο κοντα στο σπίτι και περπατώ σιγα σιγα. Ε χρειάζεται κι αυτο, πρέπει να παίρνουμε λίγο αέρα!! Ο γιατρός με αφήνει, αλλά όπως σου έγραψα, μέχρι 20 λεπτά και με προσοχή. 

  • Μου αρέσει 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε κορίτσια σας ζηλεύω που έχετε βοήθεια!! Εγώ Δυστηχως κάνω δουλειές κανονικά... Μεσημέρι βράδυ μαγείρεμα, απλωμα, σιδέρωμα, ξεσκόνισμα, σκούπισμα, και έξω στην αυλή με το λαστιχο:cry:. Μετά μπαίνω σκυφτη στο σπίτι λόγω του βάρους που αισθάνομαι χαμηλά. Κι όταν παραπονιέμαι ακούω και τα σχόλια.. Άλλες στη θέση σου δουλεύουν!! :shock:. Όταν έχεις παλιά μυαλά αυτά συμβαίνουν... 

  • Λυπημένη/-ος 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, valentina23 είπε:

Μπράβο ρε κορίτσια σας ζηλεύω που έχετε βοήθεια!! Εγώ Δυστηχως κάνω δουλειές κανονικά... Μεσημέρι βράδυ μαγείρεμα, απλωμα, σιδέρωμα, ξεσκόνισμα, σκούπισμα, και έξω στην αυλή με το λαστιχο:cry:. Μετά μπαίνω σκυφτη στο σπίτι λόγω του βάρους που αισθάνομαι χαμηλά. Κι όταν παραπονιέμαι ακούω και τα σχόλια.. Άλλες στη θέση σου δουλεύουν!! :shock:. Όταν έχεις παλιά μυαλά αυτά συμβαίνουν... 

Ω βρε κοπελα μου.. Κριμα να ακούς τέτοια λόγια. Εγκυος είσαι, κατανόηση θες! Τι να πω, κανε ο, τι μπορείς αλλά με προσοχή. Μην φτάνεις στα άκρα. 

  • Μου αρέσει 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Μπράβο ρε κορίτσια σας ζηλεύω που έχετε βοήθεια!! Εγώ Δυστηχως κάνω δουλειές κανονικά... Μεσημέρι βράδυ μαγείρεμα, απλωμα, σιδέρωμα, ξεσκόνισμα, σκούπισμα, και έξω στην αυλή με το λαστιχο:cry:. Μετά μπαίνω σκυφτη στο σπίτι λόγω του βάρους που αισθάνομαι χαμηλά. Κι όταν παραπονιέμαι ακούω και τα σχόλια.. Άλλες στη θέση σου δουλεύουν!! :shock:. Όταν έχεις παλιά μυαλά αυτά συμβαίνουν... 

Βαλεντινα μου... Καταρχας μια τεραστια αγκαλιά απο μενα... Εκνευρίζομαι οταν ακουω τετοιες αντιδρασεις, κ να σου πω οτι κ γω στην πρωτη εγκυμοσυνη, δουλευα, χορευα, παρεδιδα μαθηματα γιογκα κ εκανα γυμναστικη τυπου ρυθμικης, ταξίδευα λογω εργασιας με καραβια κ αεροπλανα, οδηγουσα, καθαριζα το σπιτι κ ετρεχα με το σκυλο περα δωθε. Στη δευτερη εγκυμοσύνη ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ. Καθε εγκυμοσύνη ειναι ξεχωριστη να τους πεις, κ εχει διαφορετικο επίπεδο κινδυνου. Κ αν πραγματικά δεν θελουν να συμμετεχουν καλως, μην σε κατηγορουν ομως κιολας κ σε κανουν να νοιωθεις ενοχικα. Εγω εκει που πετουσα ξαφνικα έκοψα τα φτερα μου. Για το καλό του μωρου. Κ εξαναγκαζω μανα κ πεθερα να βοηθανε, ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ να συμπαρασταθουν οχι ως δουλες αλλα ως "μανες". Κ ο σύζυγος αν ηταν εδω θα βοηθουσε. Για αυτο λοιπον, ας αρχισουν να δειχνουν κατανοηση, αλλιως να ζουσαμε στην Σομαλια κ στην Ινδία, να γεννοβολουσαμε στα Καλύβια κ στα χωραφια μονες στσ χωματα, απο τα 12 μας, κ μέχρι να 30 παιζει κ να πεθαιναμε απο την κακουχια. Εχει αξια κ αξιοπρέπεια η ψυχη, κ η εγκυμοσυνη. 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά τα λέτε κορίτσια και συμφωνώ μαζί σας αλλά όταν υπάρχει μια συγκεκριμένη νοοτροπία δύσκολα αλλάζει.. Το περιβάλλον του άντρα μου και ο ίδιος έχει ζήσει σε αγροτική οικογένεια με βαριές δουλειές απ το πρωί μέχρι το βράδυ και η γυναίκα εν ολιγης υποχρεωμένη να υπηρετεί όλους.. Όταν κάποιος έχει ζήσει έτσι όσο και ν αλλάξει κάποια πράγματα δεν αλλάζουν.. Έχουν παγιωθεί μέσα στο χαρακτήρα του. Τέλος πάντων τα ξέρω και δεν πολύ δίνω σημάσια να σας πω την αλήθεια.. Είμαι άνθρωπος που δεν χαλάω εύκολα τη ζαχαρένια μου.. Αν και νευριαζω που κα που.. Και λογικο άνθρωπος είμαι.

Κορίτσια χτες πήγα σούπερ μάρκετ και με βλέπει μια γυναίκα με ρωτάει πως είμαι και με αγχωσε ότι δεν έχω τη κοιλιά που θα πρεπε και ότι αυτή ήταν τούρλα η κοιλιά και κάτι τέτοια... Μα τι άνθρωποι υπάρχουν τέλος πάντων.. Έχω που έχω το άγχος μου έχω και τη κάθε μην πω το μακρύ και το κοντό της

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Πολύ καλά τα λέτε κορίτσια και συμφωνώ μαζί σας αλλά όταν υπάρχει μια συγκεκριμένη νοοτροπία δύσκολα αλλάζει.. Το περιβάλλον του άντρα μου και ο ίδιος έχει ζήσει σε αγροτική οικογένεια με βαριές δουλειές απ το πρωί μέχρι το βράδυ και η γυναίκα εν ολιγης υποχρεωμένη να υπηρετεί όλους.. Όταν κάποιος έχει ζήσει έτσι όσο και ν αλλάξει κάποια πράγματα δεν αλλάζουν.. Έχουν παγιωθεί μέσα στο χαρακτήρα του. Τέλος πάντων τα ξέρω και δεν πολύ δίνω σημάσια να σας πω την αλήθεια.. Είμαι άνθρωπος που δεν χαλάω εύκολα τη ζαχαρένια μου.. Αν και νευριαζω που κα που.. Και λογικο άνθρωπος είμαι.

Κορίτσια χτες πήγα σούπερ μάρκετ και με βλέπει μια γυναίκα με ρωτάει πως είμαι και με αγχωσε ότι δεν έχω τη κοιλιά που θα πρεπε και ότι αυτή ήταν τούρλα η κοιλιά και κάτι τέτοια... Μα τι άνθρωποι υπάρχουν τέλος πάντων.. Έχω που έχω το άγχος μου έχω και τη κάθε μην πω το μακρύ και το κοντό της

Καλε μη δίνεις σημασία!!! Αυτο θα το κάνουν κ μετα που θα γεννησεις, για το θηλασμο, για την ανατροφη, για την προσωπικη σας ζωη, για για για για.   Μη δινεις αγαπη μου σημασια σε κανεναν.. Ολο σαχλαμαρες.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

 

Έτσι είναι.... Αυτοί που θέλουν να βρουν κάτι να πουν, θα το βρουν ακόμα κι εκεί που δεν υπαρχει. Το θεμα είναι εμείς να μην επηρεαζομαστε όσο γίνεται, να μην μας χαλάει την ψυχολογία και τους περνάει τλκ.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ είμαι πολύ τυχερή σε αυτό το κομμάτι..ίσως λόγο ολικής ακινησίας βέβαια το πήραν όλοι απόφαση και έχουμε κανει δυνατό team!ο αντρουλης μου ο καλός μου κάνει τα πάντα από δουλειές μέχρι να μου βάλει την πάπια 40 φορές την μέρα ,να με πλύνει να με αλλάξει να με ταισει κλπ κλπ...η πεθερά μου επίσης μαγειρεύει και βοηθάει στις δουλειές και ο μπαμπάς μου φέρνει και αυτός ότι φαγητό μπορεί!μόνο η μαμά μου έχει αποκλειστεί Θεσσαλονίκη λόγο lockdown...δόξα το  Θεό καί την Παναγία δεν παραπονιέμαι γιατί ναι μεν ζω σαν μούμια αλλά έχω πολύ φροντίδα και αγάπη !!όσο αφορά το κομμάτι γνώμη των άλλων δεν σταματάνε κάποιοι να μου στέλνουν μνμτα με ιστορίες πρόωρων μωρών που είναι επίσης πολύ αγχωτικό και κακό...

  • Μου αρέσει 9

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Pepi88 τι γλυκός ο αντρουλης σου... Σίγουρα η κατάσταση σου είναι έτσι κ αλλιώς τέτοια που χρειάζεσαι μεγαλη φροντίδα! Εγώ κανω τα μισά περίπου απ όσα έκανα, αλλά νιώθω ότι ως εκεί αντέχω. Έχω κ τον μικρό εδώ, οπότε δεν μπορώ να μείνω έτσι κ αλλιώς ξάπλα, αν αναγκαζόμουν θα πρεπε να ρθουν ενισχύσεις από μακριά! Αλλά κι ο άντρας μου κάνει όσα μπορεί ο καημένος, παρ ότι δουλεύει πολλές ώρες. 

Κορίτσια μου περάσαμε τόσο όμορφο σαβ κο με τον άντρα μου κ τον μικρό μου... Πηγαμε 2 ωραίες βόλτες με τα πόδια κ το ποδήλατο του μικρού σε 2 ωραία άλση, φτιάξαμε μελομακάρονα και χουχουλιασαμε στο σπίτι, παίξαμε απεριόριστα, διαβάσαμε βιβλία και τόσα άλλα... Τα καλά της καραντίνας, αυτές οι οικογενειακές στιγμές που αποκτούν άλλη αξία τέτοιες μέρες. :x

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Πολύ καλά τα λέτε κορίτσια και συμφωνώ μαζί σας αλλά όταν υπάρχει μια συγκεκριμένη νοοτροπία δύσκολα αλλάζει.. Το περιβάλλον του άντρα μου και ο ίδιος έχει ζήσει σε αγροτική οικογένεια με βαριές δουλειές απ το πρωί μέχρι το βράδυ και η γυναίκα εν ολιγης υποχρεωμένη να υπηρετεί όλους.. Όταν κάποιος έχει ζήσει έτσι όσο και ν αλλάξει κάποια πράγματα δεν αλλάζουν.. Έχουν παγιωθεί μέσα στο χαρακτήρα του. Τέλος πάντων τα ξέρω και δεν πολύ δίνω σημάσια να σας πω την αλήθεια.. Είμαι άνθρωπος που δεν χαλάω εύκολα τη ζαχαρένια μου.. Αν και νευριαζω που κα που.. Και λογικο άνθρωπος είμαι.

Κορίτσια χτες πήγα σούπερ μάρκετ και με βλέπει μια γυναίκα με ρωτάει πως είμαι και με αγχωσε ότι δεν έχω τη κοιλιά που θα πρεπε και ότι αυτή ήταν τούρλα η κοιλιά και κάτι τέτοια... Μα τι άνθρωποι υπάρχουν τέλος πάντων.. Έχω που έχω το άγχος μου έχω και τη κάθε μην πω το μακρύ και το κοντό της

Πραγματικά μην δίνεις σημασία ο κάθε ένας λέει το μακρύ και το κοντό του δεν μπορώ καθόλου να ακούω τέτοια...και εγώ μικρή κοιλίτσα έχω και την χαιρομαι έτσι ήταν και η μαμά μου...αυτο που πάλι μεγαλώνει κ δεν ξέρω που θα φτάσει είναι το στήθος...είναι κ κλειστά τα μαγαζιά δεν μπορώ να πάω να πάρω σουτιέν ήταν που ήταν έχει γίνει άλλο τόσο με βαραίνει τόσο πολυυυ αλλά τι να κάνουμε υπομονή :x 

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...