Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 1
      • Δύναμη! 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Manenious είπε:

75ml

Κ μένα 75μλ

13 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Pepi88 όλα στο μυαλό είναι το ξέρω!! Στην πρώτη εγκυμοσυνη εκεί προς το τέλος το έκοψα τελείως και στο θηλασμό ούτε ένα δεν έκανα. Μετά Δυστηχως το ξανάρχισα.. Και τώρα το ελλατωνω σιγά σιγά μέχρι να το κόψω τελείως όπως και τότε. Αλλά πραγματικά πολύ δύσκολο κομμάτι!! Μπράβο σου που τα κατάφερες!! Είσαι ήρωας για μένα να το ξέρεις.. Κι όχι μόνο για το τσιγάρο.. 

Κ εγώ δεν έχω καταφέρει να το κόψω τελείως μόνο να το ελαττωσω ..δυστυχώς...

18 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Μπράβο ρε κορίτσια σας ζηλεύω που έχετε βοήθεια!! Εγώ Δυστηχως κάνω δουλειές κανονικά... Μεσημέρι βράδυ μαγείρεμα, απλωμα, σιδέρωμα, ξεσκόνισμα, σκούπισμα, και έξω στην αυλή με το λαστιχο:cry:. Μετά μπαίνω σκυφτη στο σπίτι λόγω του βάρους που αισθάνομαι χαμηλά. Κι όταν παραπονιέμαι ακούω και τα σχόλια.. Άλλες στη θέση σου δουλεύουν!! :shock:. Όταν έχεις παλιά μυαλά αυτά συμβαίνουν... 

Κ εγώ κάνω τα πάντα από δουλείες επειδη γενικά έχω μια πολύ εύκολη εγκυμοσυνη που ουτε έχω καταλάβει βεβαια με προσοχή... ο άντρας βεβαια τις ώρες που είναι σπιτι προσπαθεί να τις κάνει εκείνος για να μην κουράζομαι...βοήθεια αλλη δεν έχω γτ όλοι οι δικοί μας είναι αθηνα κ εμεις σε νησί κ λόγω κατάστασης δεν μπορούν να έρθουν αν κ θα το ήθελαν κ η μαμά μου κ η πεθερά μου κ ολο μου λένε να μην κάνω τπτ να προσέχω κ να μην κουράζομαι..γενικά πρόσεχε με τις δουλειές κ μη δίνεις σημασία στα σχόλια...μοίραζε τις δουλειές δεν χρειάζεται κάθε μέρα ολα..κ εγώ μόνο μαγείρεμα κάνω κάθε μέρα κ πλύσιμο την αυλή...μια μερα θα κάνω σκούπα σφουγγάρισμα άλλη ξεσκόνισμα πλυντηρια κλπ. Τα ρούχα λίγα λίγα απλωμα...

  • Μου αρέσει 1

XtYXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα!!! 

Απο οτι φαίνεται δε τον γλυτώνω τον παλιό διαβήτη.  

Προχθες ειχα μηνιαίες εξετάσεις, (βέβαια το θυμήθηκα πρωι ,που το προηγούμενο βράδυ μεχρι και τις 2 έτρωγα σουφλέ σοκολ.) Και βγηκε ανεβασμένο το σάκχαρο. Πηρα προχθες και εκλεισα στην ενδοκρινολογο μου γτ και ο θυρεοειδής σα να κάνει τσαλιμια, και αύριο μου ειπε να κανω μια επαναληπτική εξέταση μήπως η πρώτη ήταν ψευδή. 

Αλλα εχω και την προδιάθεση απο την πρώτη εγκυμοσύνη που πιστευω θα εχω και τωρα ... και στεναχωριέσαι πολύ. Πηγα και πηρα μηχανάκι να μετράω για αυτή την εβδομάδα 3 φορες τη μερα και μόλις πάω στη γιατρό την Τετάρτη να της δείξω και αυτο . Αλλα δεν θυμάμαι καθόλου μονάδες.  Τέλος πάντων αυτα τα νεα μου ...

7/12 εχω γιατρο λογικα θα μου γράψει και την καμπύλη... ιιιιιιιιουυυυυυ

Το τσιγάρο κατάφερα και το εκοψα εντελώς απο την 6η εβδομάδα δοοοξα το θεο γτ πραγματικά δε θα μπορούσα να μείνω στα 3 και στα 5 .. εγω ειμαι ή ολα ή τιποτα ενα πράγμα. Δεν ξερω αν παίζει ρόλο που κάπνιζα και iqos βέβαια. Το ίδιο και με τον καφέ.. βέβαια τον καφέ το ξανά άρχισα εδω και περίπου 3 εβδομάδες αλλα παιρνω decaf λογικα δε θα υπάρχει πρόβλημα για μια κούπα την ημέρα.. !

Ααα και κατι τελευταίο @valentina23 μου ; απο ποτε πρεπει να μας νοιάζει τι λέει ο καθένας αγαπη μου ;; τι ξερει ο καθένας για σενα και το τι περνάς;; σε παρακαλώ πολύ κοιτα μονο το παιδάκι σου και το μπεμπακι σου να είναι καλα .. και πίστεψέ με οι δουλειές μπορούν να περιμένουν.. μπροστά στην υγεία και την ασφάλεια τη δική σου και του μωρου σου .. σε όποιον δεν αρέσει εξω απο το σπίτι σου.. δεν έχει καμία δουλειά.  

Οι κράμπες μονο με μαγνήσιο.. άργησε να σου δωσει;

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mighty said:

κορίτσια ήθελα να ρωτήσω τι νούμερα παραγγέλνετε από το pat pat;

Εγώ πήρα μόνο 2 που ήταν πολύ φθηνά χειμωνιάτικα σε 0-3 και όλα γα υπόλοιπα γενικά τα παίρνω 3-6 γιατί μεγαλώνουν πολυ γρηγορα αποτι μου έχουν πει και τα πολύ.μικρα δε θα φορεθούν

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Εγώ πήρα μόνο 2 που ήταν πολύ φθηνά χειμωνιάτικα σε 0-3 και όλα γα υπόλοιπα γενικά τα παίρνω 3-6 γιατί μεγαλώνουν πολυ γρηγορα αποτι μου έχουν πει και τα πολύ.μικρα δε θα φορεθούν

ναι σωστά. αλήθεια για να τα ντύσουμε να τα πάρουμε από το μαιευτήριο τι θα τα βάλουμε;δεν έχω ιδέα. τα φορμάκια τα μακρυμάνικα σκέτα φοριούνται ή τους βάζεις κ φανελάκια από μέσα;

Link to comment
Share on other sites

@Aria konsta πραγματικά έτσι είναι! Δεν δίνω σημασία αλλά καμία τα παίρνω άσχημα! Είναι και οι ορμόνες οπωτε καταλαβαίνεις! Όσο για το τσιγάρο η όλα η τίποτα όπως το είπες γι αυτό ζορίζομαι. Αν το κόψω τελείως δεν θα μετράω τις ώρες.. Βρε συ λογικό Ν ανέβει το σάκχαρο αφού τη προηγούμενη έτρωγες γλυκά. Εγώ έχω αύριο καμπύλη και μου είπαν να μην φάω γλυκά τη προηγούμενη. Ο θυροειδης επίσης τα κάνει αυτά στην εγκυμοσύνη. Μαγνήσιο άρχισα πριν μια εβδομάδα περίπου. Νομίζω μου φέρνει υπνηλία και σαν ζαλάδα. 2 τη μέρα παίρνω μου είπε Ν απέχει από ασβέστιο.

@Mighty αν σου πω ότι μετά από χρόνια τα χω ξεχάσει! Στο γιο μου κορμάκι και φόρμα εξόδου ολοσωμη σκουφάκι γαντακια ήταν και χειμώνας όπως και τώρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mighty είπε:

ναι σωστά. αλήθεια για να τα ντύσουμε να τα πάρουμε από το μαιευτήριο τι θα τα βάλουμε;δεν έχω ιδέα. τα φορμάκια τα μακρυμάνικα σκέτα φοριούνται ή τους βάζεις κ φανελάκια από μέσα;

Απο μεσα το ζιπουνακι κ απεξω φορμακι :) και για μετακινηση μια φορμα εξοδου η μικροσκοπικο μπουφανακι που ετσι κ αλλιως το βγάζεις στο καθισματακι, γιατί απαγορευεται με μπουφαν κ αλλα τετοια φουσκωτά στο καθισμα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Απο μεσα το ζιπουνακι κ απεξω φορμακι :) και για μετακινηση μια φορμα εξοδου η μικροσκοπικο μπουφανακι που ετσι κ αλλιως το βγάζεις στο καθισματακι, γιατί απαγορευεται με μπουφαν κ αλλα τετοια φουσκωτά στο καθισμα. 

χρειάστηκε να γκουκλάρω την λέξη ζιπουνάκι!χαχαχαχ

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mighty είπε:

κορίτσια ήθελα να ρωτήσω τι νούμερα παραγγέλνετε από το pat pat;

Ειναι λιγο μεγαλη η φορμα να ξερεις.... το χω γραψει και πιο πανω....οχι πανω απο 40 ευρω γτ θα πληρωσεις τελωνειο....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια θα μου λύσετε μια απορία;;ο υπέρηχος βγάζει το μωρό 8 μέρες μεγαλύτερο τελικά ποια ημερομηνία να υπολογίζω;;;από την ΤΕΡ ,από την αυχενική η αυτή που βγάζει πλέον ο υπέρηχος;;


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pepi88 είπε:

Ρε κορίτσια θα μου λύσετε μια απορία;;ο υπέρηχος βγάζει το μωρό 8 μέρες μεγαλύτερο τελικά ποια ημερομηνία να υπολογίζω;;;από την ΤΕΡ ,από την αυχενική η αυτή που βγάζει πλέον ο υπέρηχος;;

Εγω μετραω με οποια με συμφερει... τηπ ή αυχενικη...

Αναλογα....καλα 3 μερες διαφορα εχουν βεβαια...

τωρα υπαρχουν μεγαλες αποκλισεις στις μετρησεις για να μετρας με τι βγαζει καθε φορα ο υπερηχος...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini89 είπε:

Εγω μετραω με οποια με συμφερει... τηπ ή αυχενικη...

Αναλογα....καλα 3 μερες διαφορα εχουν βεβαια...

τωρα υπαρχουν μεγαλες αποκλισεις στις μετρησεις για να μετρας με τι βγαζει καθε φορα ο υπερηχος...

Καλά και μένα η αυχενική με την ΤΕΡ τρεις μέρες έχουν απλά ο υπέρηχος με προβλημάτισε λίγο .. καλύτερα να συνεχίσω με της αυχενικής όπως κάνω εδώ και καιρό και αν τυχόν  είναι μεγαλύτερο ακόμα καλύτερα!

πρίν από 19 λεπτά , Aria konsta είπε:

Καλησπέρα!!! 

Απο οτι φαίνεται δε τον γλυτώνω τον παλιό διαβήτη.  

Προχθες ειχα μηνιαίες εξετάσεις, (βέβαια το θυμήθηκα πρωι ,που το προηγούμενο βράδυ μεχρι και τις 2 έτρωγα σουφλέ σοκολ.) Και βγηκε ανεβασμένο το σάκχαρο. Πηρα προχθες και εκλεισα στην ενδοκρινολογο μου γτ και ο θυρεοειδής σα να κάνει τσαλιμια, και αύριο μου ειπε να κανω μια επαναληπτική εξέταση μήπως η πρώτη ήταν ψευδή. 

Αλλα εχω και την προδιάθεση απο την πρώτη εγκυμοσύνη που πιστευω θα εχω και τωρα ... και στεναχωριέσαι πολύ. Πηγα και πηρα μηχανάκι να μετράω για αυτή την εβδομάδα 3 φορες τη μερα και μόλις πάω στη γιατρό την Τετάρτη να της δείξω και αυτο . Αλλα δεν θυμάμαι καθόλου μονάδες.  Τέλος πάντων αυτα τα νεα μου ...

7/12 εχω γιατρο λογικα θα μου γράψει και την καμπύλη... ιιιιιιιιουυυυυυ

Το τσιγάρο κατάφερα και το εκοψα εντελώς απο την 6η εβδομάδα δοοοξα το θεο γτ πραγματικά δε θα μπορούσα να μείνω στα 3 και στα 5 .. εγω ειμαι ή ολα ή τιποτα ενα πράγμα. Δεν ξερω αν παίζει ρόλο που κάπνιζα και iqos βέβαια. Το ίδιο και με τον καφέ.. βέβαια τον καφέ το ξανά άρχισα εδω και περίπου 3 εβδομάδες αλλα παιρνω decaf λογικα δε θα υπάρχει πρόβλημα για μια κούπα την ημέρα.. !

Ααα και κατι τελευταίο @valentina23 μου ; απο ποτε πρεπει να μας νοιάζει τι λέει ο καθένας αγαπη μου ;; τι ξερει ο καθένας για σενα και το τι περνάς;; σε παρακαλώ πολύ κοιτα μονο το παιδάκι σου και το μπεμπακι σου να είναι καλα .. και πίστεψέ με οι δουλειές μπορούν να περιμένουν.. μπροστά στην υγεία και την ασφάλεια τη δική σου και του μωρου σου .. σε όποιον δεν αρέσει εξω απο το σπίτι σου.. δεν έχει καμία δουλειά.  

Οι κράμπες μονο με μαγνήσιο.. άργησε να σου δωσει;

εγώ έκανα σήμερα καμπύλη ...εντάξει χειρότερα την περίμενα!άμα σου πω εμένα μου άρεσε κιόλας η γεύση λεμόνι από την γλυκόζη!!εντάξει τα απανωτά τρυπήματα δεν μου άρεσαν αλλά οκ μθα χαρά !άντε να δω αποτελέσματα όμως..


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Καλά και μένα η αυχενική με την ΤΕΡ τρεις μέρες έχουν απλά ο υπέρηχος με προβλημάτισε λίγο .. καλύτερα να συνεχίσω με της αυχενικής όπως κάνω εδώ και καιρό και αν τυχόν  είναι μεγαλύτερο ακόμα καλύτερα!

εγώ έκανα σήμερα καμπύλη ...εντάξει χειρότερα την περίμενα!άμα σου πω εμένα μου άρεσε κιόλας η γεύση λεμόνι από την γλυκόζη!!εντάξει τα απανωτά τρυπήματα δεν μου άρεσαν αλλά οκ μθα χαρά !άντε να δω αποτελέσματα όμως..

Εγω θα λιποθύμησω στο μικροβιολογικό... Ακου 3 τσιμπήματα, εδω ένα δεν αντέχω!! Εύχομαι καλά αποτελέσματα!! 


LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω διάφορα 1 εβδομάδα αυχενικής και περιόδου. Ο γυναικολογος μου είπε της αυχενικής μετράνε και ο εμβρυολογος που έκανα τη Β επιπεδου. Στο τελευταίο υπερυχο μου έβγαζε 2 μέρες πιο μικρό. Δεν ξέρω τι να πω.. 

Εγω αύριο έχω καμπύλη. Εντω μεταξυ σήμερα μ έχει πιάσει υλιγγος απ το πρωι:huh:

Τα αποτελέσματα της καμπύλης βγαίνουν εκείνη την ώρα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Εγώ έχω διάφορα 1 εβδομάδα αυχενικής και περιόδου. Ο γυναικολογος μου είπε της αυχενικής μετράνε και ο εμβρυολογος που έκανα τη Β επιπεδου. Στο τελευταίο υπερυχο μου έβγαζε 2 μέρες πιο μικρό. Δεν ξέρω τι να πω.. 

Εγω αύριο έχω καμπύλη. Εντω μεταξυ σήμερα μ έχει πιάσει υλιγγος απ το πρωι:huh:

Τα αποτελέσματα της καμπύλης βγαίνουν εκείνη την ώρα; 

εγώ έκανα σήμερα και μου είπαν θα βγουν αύριο ! ίλιγγος όμως και καμπύλη δεν πάνε μαζί να ξέρεις...δεν πρέπει να ζαλιστείς γενικά ..αν συνεχιστεί κάνε μια ερώτηση στον γιατρουλη σου!


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...