Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Και εγώ βλέπω ,απλά δεν ξέρω τι είδους γραμμή είναι..πιστεύω πως είναι αρνητικό πάντως 

      Εννοείς εάν είναι γραμμή εξάτμισης ; Πάντως δεν θα είχε γραμμή εάν ήταν αρνητικό … τόσα τεστ έχω κάνει παλιά ήταν όλα λευκά όταν δεν ήμουν .. η εξάτμισης πάντως βγαίνει μετά από παρά πολύ ώρα … 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rina-Katerina είπε:

Εγω θα λιποθύμησω στο μικροβιολογικό... Ακου 3 τσιμπήματα, εδω ένα δεν αντέχω!! Εύχομαι καλά αποτελέσματα!! 

Και εγώ έτσι ήμουν γλυκιά μου έβλεπα βελόνα και έτρεμε όλο μου το σώμα  αλλά με όλα τα προβλήματα της εγκυμοσύνης που κάθε βδομάδα κάνω εξετάσεις και τις δύο νοσηλείες στα νοσοκομεία που με χιλιοτρυπησαν και τις αντιπηκτικες κάθε μέρα μου έχει γίνει ρουτίνα! Θα πάρεις μια βαθιά ανάσα και θα περάσει !

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Mighty είπε:

ναι σωστά. αλήθεια για να τα ντύσουμε να τα πάρουμε από το μαιευτήριο τι θα τα βάλουμε;δεν έχω ιδέα. τα φορμάκια τα μακρυμάνικα σκέτα φοριούνται ή τους βάζεις κ φανελάκια από μέσα;

Η κουμπάρα μου μου είπε να του φοράω από μέσα και φανελάκι! Κι εγώ τα περισσότερα τα πήρα 3-6 και κάποια καλοκαιρινά που μου άρεσαν 6-9! Μου άρεσε και μια φόρμα εξόδου για να το βγάλουμε από το μαιευτήριο που λογικά δε θα την ξαναβάλει ποτέ..δε θα του κάνει μετά... ευτυχώς είναι πολύ φθηνή!!

Just now, Rina-Katerina είπε:

Εγω θα λιποθύμησω στο μικροβιολογικό... Ακου 3 τσιμπήματα, εδω ένα δεν αντέχω!! Εύχομαι καλά αποτελέσματα!! 

Αχ κι εγώ το ίδιο δεν αντέχω τα τσιμπήματα!!! Αύριο πρωί πρωί θα πάω στο μικροβιολογικό να την κάνω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμενα η ΤΕΡ με το μωρο εχει 1 εβδομάδα διαφορά . Η Αυχενική και η β συμφωνούν στην ΠΗΤ οπότε αυτή κραταω .. εχει να κανει με το ποσο καλές μετρήσεις γίνονται.. ο δικός μου πάντα μου βγάζει κάποια αποκλειση τη φορά αλλα δε δίνω σημασία πλεον . 

Καλα αποτελέσματα στις καμπύλες κορίτσια μου.. εύχομαι τα καλύτερα αν και είναι απαίσια εξέταση.  

 

  • Ευχαριστώ 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, εσείς που κάνατε την καμπύλη σακχάρου, πήγατε μόνες σας στον μικροβιολόγο ή είχατε συνοδό; Δεν ξέρω αν πρέπει να πάρω και τον άντρα μου μαζί αύριο..μην τυχόν κι αρχίσω και ζαλίζομαι εκεί κλπ...

Just now, Aria konsta είπε:

Εμενα η ΤΕΡ με το μωρο εχει 1 εβδομάδα διαφορά . Η Αυχενική και η β συμφωνούν στην ΠΗΤ οπότε αυτή κραταω .. εχει να κανει με το ποσο καλές μετρήσεις γίνονται.. ο δικός μου πάντα μου βγάζει κάποια αποκλειση τη φορά αλλα δε δίνω σημασία πλεον . 

Καλα αποτελέσματα στις καμπύλες κορίτσια μου.. εύχομαι τα καλύτερα αν και είναι απαίσια εξέταση.  

 

Εμένα δε μου έχει πει τίποτα για απόκλιση.. φαίνεται στο αντίγραφο του υπερήχου που μας δίνει στο τέλος; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Κορίτσια, εσείς που κάνατε την καμπύλη σακχάρου, πήγατε μόνες σας στον μικροβιολόγο ή είχατε συνοδό; Δεν ξέρω αν πρέπει να πάρω και τον άντρα μου μαζί αύριο..μην τυχόν κι αρχίσω και ζαλίζομαι εκεί κλπ...

Εμένα δε μου έχει πει τίποτα για απόκλιση.. φαίνεται στο αντίγραφο του υπερήχου που μας δίνει στο τέλος; 

Αυχενικη και β επιπέδου στα γράφουν ΠΗΤ κλπ . 

Απόκλιση βλεπω εγω επάνω στους υπερηχους,του γιατρού μου απλα μου εχει πει ότι έχει να κάνει με τις μετρήσεις 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rina-Katerina είπε:

Εγω θα λιποθύμησω στο μικροβιολογικό... Ακου 3 τσιμπήματα, εδω ένα δεν αντέχω!! Εύχομαι καλά αποτελέσματα!! 

4 τσιμπήματα εγώ...και 2 μελανιές παράσημο!!Παλιά λυποθιμουσα. Τώρα το συνήθισα.

Just now, Evoulini24 είπε:

Κορίτσια, εσείς που κάνατε την καμπύλη σακχάρου, πήγατε μόνες σας στον μικροβιολόγο ή είχατε συνοδό; Δεν ξέρω αν πρέπει να πάρω και τον άντρα μου μαζί αύριο..μην τυχόν κι αρχίσω και ζαλίζομαι εκεί κλπ...

Εμένα δε μου έχει πει τίποτα για απόκλιση.. φαίνεται στο αντίγραφο του υπερήχου που μας δίνει στο τέλος; 

Εγώ τον πήρα τον άντρα μου γιατί την 1η φορά που είχα κάνει καμπύλη είχα ζαλιστεί στην 1η ώρα (εκεί που ο οργανισμός σου βάζει μπρος τις τουρμπίνες να μεταβολισει τη ζάχαρη).οπότε τώρα φοβόμουν.αλλα δεν έπαθα τπτ αυτή τη φορά.

  • Μου αρέσει 2

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Κορίτσια, εσείς που κάνατε την καμπύλη σακχάρου, πήγατε μόνες σας στον μικροβιολόγο ή είχατε συνοδό; Δεν ξέρω αν πρέπει να πάρω και τον άντρα μου μαζί αύριο..μην τυχόν κι αρχίσω και ζαλίζομαι εκεί κλπ...

Εμένα δε μου έχει πει τίποτα για απόκλιση.. φαίνεται στο αντίγραφο του υπερήχου που μας δίνει στο τέλος; 

Αυτό φοβάμαι κι εγώ μην λιποθυμισω. Την πρώτη φορά στο γιο μου δεν είχα καταλάβει τίποτα.. Τώρα είναι διαφορετικά φοβάμαι. Δυστηχως μόνη θα πάω. Ο άντρας θα δουλευει

Just now, ba_lily είπε:

Κορίτσια εγώ έχω αρκετά υγρά από κάτω εσείς? 

Και γω απ την αρχή. Άλλες φορές πιο πολλά κι άλλες πιο λίγα. Αλλά με μέτρο όχι και και να τρέχουν.. Καταλαβαίνεις.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Pepi88 είπε:

Και εγώ έτσι ήμουν γλυκιά μου έβλεπα βελόνα και έτρεμε όλο μου το σώμα  αλλά με όλα τα προβλήματα της εγκυμοσύνης που κάθε βδομάδα κάνω εξετάσεις και τις δύο νοσηλείες στα νοσοκομεία που με χιλιοτρυπησαν και τις αντιπηκτικες κάθε μέρα μου έχει γίνει ρουτίνα! Θα πάρεις μια βαθιά ανάσα και θα περάσει !

Καλα εσυ Πεπη μου είπαμε.. Μας έχεις βάλει όλες κάτω. Ποιος να σου πει τι! Έτσι θα κανω, δε γινεται κι αλλιώς.. Θα πάρω και ένα βιβλίο μαζί να περάσει η ωρα. Σε 2 βδομάδες θα την κάνω, θα αναμένω με αγωνία τα δικά σας αποτελέσματα πρώτα! 

Just now, Evoulini24 είπε:

Η κουμπάρα μου μου είπε να του φοράω από μέσα και φανελάκι! Κι εγώ τα περισσότερα τα πήρα 3-6 και κάποια καλοκαιρινά που μου άρεσαν 6-9! Μου άρεσε και μια φόρμα εξόδου για να το βγάλουμε από το μαιευτήριο που λογικά δε θα την ξαναβάλει ποτέ..δε θα του κάνει μετά... ευτυχώς είναι πολύ φθηνή!!

Αχ κι εγώ το ίδιο δεν αντέχω τα τσιμπήματα!!! Αύριο πρωί πρωί θα πάω στο μικροβιολογικό να την κάνω...

Καλη επιτυχία εύχομαι. Να βγουν τέλειες οι τιμές.. Αχ τι να κάνεις, με τόσα τρυπηματα και εξετάσεις μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης θέλω να πιστεύω ότι θα το έχουμε ξεπεράσει 

Just now, ba_lily είπε:

Κορίτσια εγώ έχω αρκετά υγρά από κάτω εσείς? 

Εγω τίποτα.. Ξεραιλα.. Απορω, γιατί ξέρω συνήθως το αντίθετο γίνεται! 

  • Μου αρέσει 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Αυχενικη και β επιπέδου στα γράφουν ΠΗΤ κλπ . 

Απόκλιση βλεπω εγω επάνω στους υπερηχους,του γιατρού μου απλα μου εχει πει ότι έχει να κάνει με τις μετρήσεις 

Εμένα κάθε φορά γράφει την τελευταία περίοδο! Και βγαίνει ακριβώς η εβδομάδα που είμαι!

Just now, ba_lily είπε:

Κορίτσια εγώ έχω αρκετά υγρά από κάτω εσείς? 

Εγώ έχω αρκετά λόγω της κολπικής κρέμας που βάζω! Πριν είχα ελάχιστα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Κορίτσια το μαγνήσιο πρέπει ν απέχει ώρες κι απ το σιδηρο η μόνο απ το ασβέστιο; 

Καλό είναι και απο το σίδηρο, αν μπορείς μια με 2 ωρίτσες. 

Εγω παιρμω το πρωί 8 το σίδηρο 10,30 το μαγνήσιο 4 το ασβέστιο  8,30 ξανα σίδηρο 10,30 ξανα μαγνήσιο.  

  • Ευχαριστώ 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...