Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

πρίν από 36 λεπτά , ba_lily είπε:

Κορίτσια εγώ έχω αρκετά υγρά από κάτω εσείς? 

@ba_lily κι εγώ έχω πολλά από την αρχή της εγκυμοσύνης. Έχει τύχει να κυλάνε κιόλας. Αλλά είναι λευκά και δεν μυρίζουν. Η γυναικολόγος μου είπε ότι είναι φυσιολογικό, σαν προστασία του κόλπου από μικρόβια. Ωστόσο αν σου φαίνεται κάτι περίεργο ρώτα το γιατρό σου για να είσαι σίγουρη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mareva είπε:

Καλημέρα κουτσουνες!! Πατε κ εσεις τουαλετα γυρω στις 354355 φορες το βράδυ ή ειστε τιποτα τυχαίες; :D:D:smile::smile::smile:

Καλημέρα τρελοκοριτσο μου χαχχαχα 

Παμε ,παμε απο την αρχή κι ολας πριν καν το θετικό τεστ ,χαχχαχα τωρα καπως εεεχει χαλαρώσει το πράγμα αλλα και παλι..

  • Χαχα 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Καλημέρα κουτσουνες!! Πατε κ εσεις τουαλετα γυρω στις 354355 φορες το βράδυ ή ειστε τιποτα τυχαίες; :D:D:smile::smile::smile:

 Άσε ώρες ώρες σκέφτομαι να κάτσω να κοιμηθώ στη τουαλέτα τοσο πολυ δεν κοιμάμαι καθόλου καλά κάθε λίγο στο μπάνιο. Τα υγρά τα έχω από την αρχή βάζω και 3 utrogrstan κάθε μέρα αλες μέρες είναι λιγότερα αλες περισσότερα αλλά αρκετά. Μηλισα με τον γιατρό γενικά μου είπε να μην ανησυχώ 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

@Mareva χαχαχα πονεμένη ιστορία!! Μένω αυπνη το βράδυ με το περα δώθε!!

Κορίτσια είμαι στο μικρόβιολογικο για τη καμπύλη! Περιμένω τώρα να μου κάνουν άλλη μια λήψη. Τελικά δεν ήταν τόσο άσχημο. Ζάχαρη σε νερό.. Γιατί έχω θυμάμαι στο γιο μου ήταν ένα ροζ πράγμα;;;; τέλος πάντων θα σας πω τα αποτελέσματα αύριο μακάρι να είναι όλα καλα! Μόνη μου πήγα.. Δεν έχω ζαλιστεί μέχρι στιγμής.. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, valentina23 είπε:

@Mareva χαχαχα πονεμένη ιστορία!! Μένω αυπνη το βράδυ με το περα δώθε!!

Κορίτσια είμαι στο μικρόβιολογικο για τη καμπύλη! Περιμένω τώρα να μου κάνουν άλλη μια λήψη. Τελικά δεν ήταν τόσο άσχημο. Ζάχαρη σε νερό.. Γιατί έχω θυμάμαι στο γιο μου ήταν ένα ροζ πράγμα;;;; τέλος πάντων θα σας πω τα αποτελέσματα αύριο μακάρι να είναι όλα καλα! Μόνη μου πήγα.. Δεν έχω ζαλιστεί μέχρι στιγμής.. 

Καλημέρα!!! Αυτη η ιστορια με τη συχνοουρια αγγιζει πονεμενες ψυχες, χα χα χα! 

Αναμένουμε τα αποτελέσματα σου! Να πω κ γω οτι πριν 6 χρονια δε μου χε φανει τοσο φοβερη η καμπυλη. Εννοω το ποσιμο ροφημα δε με ειχε πειραξει.. 

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια επιτέλους είμαι στο σπίτι... φρικτή εμπειρία η καμπύλη σακχάρου!! Ενώ ήπια τη γλυκόζη μια χαρά μονορουφι, χωρίς κανένα πρόβλημα, δεκαπέντε λεπτά μετά άρχισε η ζαλάδα... ευτυχώς ήταν μαζί μου ο άντρας μου και μου σήκωνε ψηλά τα πόδια!! Τρεις φορές ζαλίστηκα!! Την τρίτη φορά, στη μία ώρα ακριβώς που έπρεπε να γίνει η δεύτερη αιμοληψια, έκανα εμετό!! Ευτυχώς δε χρειάστηκε να το ξαναπιω γιατί είχε απορροφηθεί από τον οργανισμό η γλυκόζη...καθόλου καλή εμπειρία...μετά τον εμετό βέβαια ήμουν μια χαρά!!

Ούτε πεινάω ούτε διψάω ούτε υπνηλία έχω!! Μόνο ζαλάδες την πρώτη ώρα.. χάλια...

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Αχ κορίτσια επιτέλους είμαι στο σπίτι... φρικτή εμπειρία η καμπύλη σακχάρου!! Ενώ ήπια τη γλυκόζη μια χαρά μονορουφι, χωρίς κανένα πρόβλημα, δεκαπέντε λεπτά μετά άρχισε η ζαλάδα... ευτυχώς ήταν μαζί μου ο άντρας μου και μου σήκωνε ψηλά τα πόδια!! Τρεις φορές ζαλίστηκα!! Την τρίτη φορά, στη μία ώρα ακριβώς που έπρεπε να γίνει η δεύτερη αιμοληψια, έκανα εμετό!! Ευτυχώς δε χρειάστηκε να το ξαναπιω γιατί είχε απορροφηθεί από τον οργανισμό η γλυκόζη...καθόλου καλή εμπειρία...μετά τον εμετό βέβαια ήμουν μια χαρά!!

Ούτε πεινάω ούτε διψάω ούτε υπνηλία έχω!! Μόνο ζαλάδες την πρώτη ώρα.. χάλια...

Αντε κοριτσι μου, αν κ λιγο ταλαιπωρηθηκες πέρασε κ αυτο. Ξεκουραση τωρα.. 

Εγω δεν ξερω ποτε θα την κανω, υπολογιζω περίπου σε 15μερες... Μαλλον... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mareva είπε:

Καλημέρα κουτσουνες!! Πατε κ εσεις τουαλετα γυρω στις 354355 φορες το βράδυ ή ειστε τιποτα τυχαίες; :D:D:smile::smile::smile:

Ευτυχώς τη νύχτα δε σηκώνομαι για τουαλέτα.. τη μέρα όμως συνέχεια.. 

Υγρα κ εγώ έχω αρκετά σχεδόν λευκά αοσμα..

Καμπυλη ζαχάρου επειδη έκανα ήδη μια φορά επειδη από λάθος(ειχα φαει) κ είχε βγει λίγο υψηλό ζαχαρο με ειχε βάλει ο γιατρός κ την έκανα νωρις δεν με είχε ενοχλήσει η γλυκόζη ουτε ζαλίστηκα..  τώρα θα την ξανακάνω στην ώρα της στις 11 του μήνα..

  • Μου αρέσει 2

XtYXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Natasapal είπε:

Ευτυχώς τη νύχτα δε σηκώνομαι για τουαλέτα.. τη μέρα όμως συνέχεια.. 

Υγρα κ εγώ έχω αρκετά σχεδόν λευκά αοσμα..

Καμπυλη ζαχάρου επειδη έκανα ήδη μια φορά επειδη από λάθος(ειχα φαει) κ είχε βγει λίγο υψηλό ζαχαρο με ειχε βάλει ο γιατρός κ την έκανα νωρις δεν με είχε ενοχλήσει η γλυκόζη ουτε ζαλίστηκα..  τώρα θα την ξανακάνω στην ώρα της στις 11 του μήνα..

Πω τυχερη!! Αφου δεν πας νυχτα εισαι αστεράκι! Οσο για την καμπυλη.. Συγκριτικα νομιζω με Οοοοοοολλλλλααααα τα αλλα που μας συμβαίνουν κ ανεχόμαστε απο εξετάσεις κ ταλαιπωρία, νομιζω οτι αυτη η εξεταση είναι η πιο ανωδυνη. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Evoulini24 είπε:

Αχ κορίτσια επιτέλους είμαι στο σπίτι... φρικτή εμπειρία η καμπύλη σακχάρου!! Ενώ ήπια τη γλυκόζη μια χαρά μονορουφι, χωρίς κανένα πρόβλημα, δεκαπέντε λεπτά μετά άρχισε η ζαλάδα... ευτυχώς ήταν μαζί μου ο άντρας μου και μου σήκωνε ψηλά τα πόδια!! Τρεις φορές ζαλίστηκα!! Την τρίτη φορά, στη μία ώρα ακριβώς που έπρεπε να γίνει η δεύτερη αιμοληψια, έκανα εμετό!! Ευτυχώς δε χρειάστηκε να το ξαναπιω γιατί είχε απορροφηθεί από τον οργανισμό η γλυκόζη...καθόλου καλή εμπειρία...μετά τον εμετό βέβαια ήμουν μια χαρά!!

Ούτε πεινάω ούτε διψάω ούτε υπνηλία έχω!! Μόνο ζαλάδες την πρώτη ώρα.. χάλια...

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.ευτυχως δεν χρειάστηκε να το ξαναπιεις, οπότε ξεκουράσου τώρα,πέρασε.

Ααααα να σου πω το εξής....εγώ δεν την πίνω μονορούφι. Εξαντλω το 10λεπτο και γιατί δεν μ αρέσει αλλά και γιατί σκέφτομαι ότι έτσι βάζω τη ζάχαρη σιγά σιγά μέσα μου και όχι μπαμ και κάτω ,και ίσως έτσι δεν τιναζω τον μεταβολισμό μου.μπορει να είναι λάθος αλλά έτσι το είχα εγώ στο μυαλό μου.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mareva είπε:

Καλημέρα κουτσουνες!! Πατε κ εσεις τουαλετα γυρω στις 354355 φορες το βράδυ ή ειστε τιποτα τυχαίες; :D:D:smile::smile::smile:

Όχι κουκλίτσα μου! Για ποιες μας πέρασες!!! Τόσες κι άλλες τόσες πάμε :-D:tongue: χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κατέβασα σχεδόν μονορούφι. Διψουσα κιόλας.. Προς το τέλος ψιλό αηδίασα αλλά οκ. Επίσης μετά την ώρα μ έπιασε ένα χασμουρητό είναι η αλήθεια. Αντε καλά αποτελέσματα να έχουμε!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γλυκιές μανούλες! Έχω μέρες να σας γράψω αλλά σας παρακολουθώ ανά διαστήματα.. Έχω αφοσιωθεί στο ψάξιμο πραγμάτων για το μπέμπη.. Συγχαρητήρια για τις β επιπέδου.. Και καλά αποτελέσματα στις καμπύλες.. Εγώ σήμερα πήγα στο γιατρό 20 μέρες μετά τη Β επιπέδου.. Ο μπεμπουλης έχει φτάσει 737 γρ. 24+2 σήμερα!! Καμπύλη, γενική αίματος και ούρων θα κάνω σε δύο βδομάδες...Δειλά δειλά κάνω αγορές, πήραμε καθισμα αυτοκινήτου, και περιμένουμε να έρθουν το λικνο της kikka boo Bon nuit και δύο σετ σεντονακια... Από φορμακια σε νούμερα που είναι με εκατοστά τι διαλέγετε?? 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Natasapal είπε:

Ευτυχώς τη νύχτα δε σηκώνομαι για τουαλέτα.. τη μέρα όμως συνέχεια.. 

Υγρα κ εγώ έχω αρκετά σχεδόν λευκά αοσμα..

Καμπυλη ζαχάρου επειδη έκανα ήδη μια φορά επειδη από λάθος(ειχα φαει) κ είχε βγει λίγο υψηλό ζαχαρο με ειχε βάλει ο γιατρός κ την έκανα νωρις δεν με είχε ενοχλήσει η γλυκόζη ουτε ζαλίστηκα..  τώρα θα την ξανακάνω στην ώρα της στις 11 του μήνα..

Τι είχες φάει;; και ποσο σου ειχε βγει .. ;;

Just now, giwta_86 είπε:

Καλημέρα γλυκιές μανούλες! Έχω μέρες να σας γράψω αλλά σας παρακολουθώ ανά διαστήματα.. Έχω αφοσιωθεί στο ψάξιμο πραγμάτων για το μπέμπη.. Συγχαρητήρια για τις β επιπέδου.. Και καλά αποτελέσματα στις καμπύλες.. Εγώ σήμερα πήγα στο γιατρό 20 μέρες μετά τη Β επιπέδου.. Ο μπεμπουλης έχει φτάσει 737 γρ. 24+2 σήμερα!! Καμπύλη, γενική αίματος και ούρων θα κάνω σε δύο βδομάδες...Δειλά δειλά κάνω αγορές, πήραμε καθισμα αυτοκινήτου, και περιμένουμε να έρθουν το λικνο της kikka boo Bon nuit και δύο σετ σεντονακια... Από φορμακια σε νούμερα που είναι με εκατοστά τι διαλέγετε?? 

Αχ πόσο μαρεσει που ψωνίζετε... ζηλεύω!! Αλλά δε τολμάω! 

Μεγάλωσε το μωρουλακι σας ,τελειαα!!! Εγω την αλλη εβδομάδα θα παω Δευτέρα και ανυπομονώ.. ! Αυτό το λικνο το θελω .. να μου πεις εντυπώσεις. 

Να αποφύγεις τις αγορές σε ρούχα με εκ. Οπως και τα χειμωνιάτικα τα πολύ μωρουδιακα . Ειχα παρει στην κορη μου αρκετά και γεννήθηκε μεγάλους και δε τα έβαλε ποτέ. 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...