Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 27/3/2024 at 7:13 ΜΜ, Σποράκι είπε:

      Η μαστογραφία γίνεται τις πρώτες μέρες του κύκλου. Μη την κανείς τώρα, περίμενε να αδιαθετήσεις και την κάνεις. Προλαβαίνεις πριν την ετ 

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      On 27/3/2024 at 7:12 ΜΜ, Nels είπε:

      Τώρα το στήθος σου είναι πρησμένο, η μαστογραφία συστήνεται να γίνεται ακριβώς  μετά την περιοδο εως και πριν την ωωορηξια.Ρωτα και τον γιατρό σου τι θα σου πει

      Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα κάνω τον σταυρό μου κ θα ρωτήσω! 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Mareva είπε:

Ακριβως!! Κ σε μαιευτήριο που το χρυσοπληρωνεις. Μονοκλινο με δεύτερο κρεβάτι για το συνοδο. Κ παρολα αυτα... Παμπερς, σερβιετες ολα απο εμας. 

απαραδεκτο.... Εγω γεννησα σε τρικλινο, αλλα ισχυε αυτη η καλυψη σε ολα τα δωματια! Τι τιμες παιζουν εκει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, vivi.nik. είπε:

απαραδεκτο.... Εγω γεννησα σε τρικλινο, αλλα ισχυε αυτη η καλυψη σε ολα τα δωματια! Τι τιμες παιζουν εκει;

1200, 1500, 1800 κλπ.. Κ εξτρα το καθε τι. Μπορεί Αθηνα να ειναι 2πλασιες κ 3πλασιες οι τιμες δεν ξερω... Αλλα κ παλι. Με δωμάτιο 2000 ευρω μια σερβιετα ας την εδιναν. Ουτε τη σουιτα του Χιλτον να νοικιαζαμε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

1200, 1500, 1800 κλπ.. Κ εξτρα το καθε τι. Μπορεί Αθηνα να ειναι 2πλασιες κ 3πλασιες οι τιμες δεν ξερω... Αλλα κ παλι. Με δωμάτιο 2000 ευρω μια σερβιετα ας την εδιναν. Ουτε τη σουιτα του Χιλτον να νοικιαζαμε. 

Καλά μας έχεις κουφανει τελείως με αυτό το νοσοκομειο. Εδώ επισκληριδιο δεν σου είχαν κάνει αν είναι δυνατόν δηλαδη

  • Χαχα 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Όντως για τόσα λεφτά θα έπρεπε να τα παρέχουν όλα!! Γιατί τα 1500 λίγα είναι;; Εγώ πρώτη γεννα στο Μητέρα τα παρείχαν όλα, ακομα και λανολινη για τις θηλες ασχέτως που μετά ότι ζήτησα τα είδα στο λογαριασμο:confused:. Μόνο ρούχα εξόδου του μωρού είχα και τη καλαθουνα του. Στα δημόσια απ ότι ξέρω τα θέλουν ολα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

1200, 1500, 1800 κλπ.. Κ εξτρα το καθε τι. Μπορεί Αθηνα να ειναι 2πλασιες κ 3πλασιες οι τιμες δεν ξερω... Αλλα κ παλι. Με δωμάτιο 2000 ευρω μια σερβιετα ας την εδιναν. Ουτε τη σουιτα του Χιλτον να νοικιαζαμε

καλα, δεν το συζητω! στην Αθηνα οι τιμες ειναι μεγαλυτερες, αλλα και παλι ουτε κι αυτο το βρισκω λογικο! αισχροκερδεια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mighty86 είπε:

Καλά μας έχεις κουφανει τελείως με αυτό το νοσοκομειο. Εδώ επισκληριδιο δεν σου είχαν κάνει αν είναι δυνατόν δηλαδη

Θεικο;;;; :roll:

Just now, vivi.nik. είπε:

καλα, δεν το συζητω! στην Αθηνα οι τιμες ειναι μεγαλυτερες, αλλα και παλι ουτε κι αυτο το βρισκω λογικο! αισχροκερδεια!

Μα βλέπεις; εδω επειδη ειμαστε επαρχία οι τιμες ειναι πιο κάτω. Μονο αυτο ομως θετικο.. Αλλα οκ ρε κοριτσια, πριν 6 χρονια ειχα τη λιστα με ολα αυτα που προανεφερα. Πριν 2 μηνες που γεννησε η νυφη μου, παλι τα ιδια ζητησαν. Κ σε αλλη κλινικη τα ιδια... Κ κατεληξα οτι εδω ετσι θα παει το συστημα. Αλλα βλεπετε εδω ειμαστε ή κλινικη... ή νοσοκομείο. Που δεν ειναι μαιευτήριο.. Ειναι νοσοκομειο κ απο οτι λενε εχει κ τα χαλια του. Ενα κ μονο ενα νοσοκομείο για τα παντα κ τους παντες, κουκλες μου, εδω Χανιά. Δεν εχεις επιλογες.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Καλημέρα, κορίτσια!! Αύριο το πρωί θα πάω στον γιατρό να μου βάλει πεσσο..τον μέτρησε σήμερα 24 χιλιοστά αλλά μου είπε ότι είναι δυναμικός δηλαδή ενώ τώρα είναι 24, σε λίγο μπορεί να πάει 22!! Οπότε για να είμαστε οκ, θα μου τον βάλει αύριο..και λογικά θα μου τον βγάλει στην 37η εβδομάδα...
Αυτά τα νέα μου!!

Καλη επιτυχία!!! Έχε εμπιστοσύνη στον εαυτό σου, το νινακι και στον γιατρό και είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε κάτω ευχην. 

5 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

Κορίτσια τι κάνετε. Εγώ είμαι καλά σπίτι έχω αρχίσει να πάω και στη δουλειά μερικές ώρες κάθε μέρα. Το μωρο σταθερά καλά στο νοσοκομείο έχει διαφορά προβλήματα το καλο είναι πως τα ξεπερνά. Περιμένω τη μέρα που θα μας πει πως δεν χρειάζεται πια οξυγόνο. Συμπέρασμα για τη έχει συμβεί ολο αυτό. Από την περιδεση έχω πάθει λημοξει που 10 μέρες μετά την περιδεση στης εξετάσεις δεν φάνηκε . Το βράδυ πριν γεννήσω άρχισε να με πονα η κοιλιά σαν πόνος περιόδου λίγο όχι πολύ. Το πρωί που ξιπνησα άρχισε να με πονα ολο και περισσότερο αλα πλέον ο πόνος δεν ειταν σινεχια ερχόταν και έφευγε σαν της συσπάσεις ανά 2 με 3 λεπτά. Στης 10 πήρα τηλέφωνο στο γιατρό μου πάω στη κλινική η συσπάσεις πλέον ειταν ανά ένα λεπτό μου είπε πως πρέπει να μου βάλουν κάποιο ορο για να σταματήσουν η συσπάσεις αλλά πως το καλύτερο είναι να παω στο νοσοκομείο να μου το βάλουν σε περίπτωση που δεν γίνει τίποτα και γεννήσω η κλινική δεν είχε τμήμα για πρόωρα. Έτσι έφτασα στο νοσοκομείο με συσπάσεις ανά 30 δευτερα μου δώσανε πολλά φάρμακα αλλά πλέον ειταν πολύ αργά παρολ το πονο μου είπαν πως θα το αφήσουν μεσα οσο αντέχει μια ωρα μια μερα είναι κερδος. Το απόγευμα στης 6 σπάσανε τα νερα δεν γινοταν τίποτα άλλο μονο το ραμα από την περιδεση κρατούσε για να μην γεννήσω μπικαμε χειρουργείο και κάναμε κεσαρικι για να μην το ταλεπορισουμε παραπάνω. 

Και τώρα λέμε πως ίσως αν δεν θα είχαμε κάνει περίδεση και βάζαμε πεσω ίσως δεν θα φτάναμε σε αυτό το σημείο αλλά δεν το ξέρουμε επειδή είχα πολύ μικρό τραχιλος το πεσω μπορεί να μην κρατούσε. Όταν έκανα περίδεση από το νοσοκομείο μου είχαν πει πως μια λιμοξι μπορεί να είναι πολύ επικίνδυνο. Ότι έγινε έγινε προχωράμε και ελπίζουμε να πάνε όλα καλά και να τον πάρουμε σπίτι γρήγορα 

Αχ βρε κοπελα μου τι πέρασες.. Ουτε να το διανοηθώ δε μπορώ. Το μόνο που εύχομαι είναι ο μικρός σας να παρει γρήγορα τα πανω του και άλλη περιπέτεια να μην σας βρει. Υπομονη, πίστη και κουραγιο. Είσαι απίστευτα δυνατή! 

Κορίτσια για την έμμεσο Coombs έχει καμία σας ιδέα? Είχα κάνει την εξέταση στις αρχές της εγκυμοσύνης και βγήκε αρνητική και προχθές ενώ είμαι στην 26η βδομάδα, βγήκε θετική 1/8. Ο γυναικολογος μου είπε να την επαναλάβω σε άλλο εργαστήριο και θα δούμε.. Αλλα φοβάμαι πολύ, δεν εχω καταλάβει ακριβώς τι είναι. Εν τω μεταξύ έχω ομάδα αίματος 0+..Αλλα στο ίντερνετ διαβάζω ότι αυτο επηρεάζει γυναίκες με αρνητικό ρεζους... 

  • Μου αρέσει 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rina-Katerina είπε:

Καλη επιτυχία!!! Έχε εμπιστοσύνη στον εαυτό σου, το νινακι και στον γιατρό και είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε κάτω ευχην. 

Αχ βρε κοπελα μου τι πέρασες.. Ουτε να το διανοηθώ δε μπορώ. Το μόνο που εύχομαι είναι ο μικρός σας να παρει γρήγορα τα πανω του και άλλη περιπέτεια να μην σας βρει. Υπομονη, πίστη και κουραγιο. Είσαι απίστευτα δυνατή! 

Κορίτσια για την έμμεσο Coombs έχει καμία σας ιδέα? Είχα κάνει την εξέταση στις αρχές της εγκυμοσύνης και βγήκε αρνητική και προχθές ενώ είμαι στην 26η βδομάδα, βγήκε θετική 1/8. Ο γυναικολογος μου είπε να την επαναλάβω σε άλλο εργαστήριο και θα δούμε.. Αλλα φοβάμαι πολύ, δεν εχω καταλάβει ακριβώς τι είναι. Εν τω μεταξύ έχω ομάδα αίματος 0+..Αλλα στο ίντερνετ διαβάζω ότι αυτο επηρεάζει γυναίκες με αρνητικό ρεζους... 

Την ίδιο ομάδα αίματος έχουμε!! Δεν την έχω κάνει ποτέ αυτή την εξέταση. Νομίζω αν η μάνα έχει ρεζους αρνητικό. Όταν έχεις θετικό δεν υπάρχει πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια ήμουν υπέρ των ιδιωτικών μαιευτηριων...ο άντρας μου μου άλλαξε τη γνώμη και διάφορες φίλες που εργαζονται στον χώρο της υγείας (νοσηλεύτριες κλπ)...θα πάω στο Ιασώ μόνο αν τα πράγματα ξεφύγουν με τον κορωνοιο.. διαφορετικά, θα πάω στο Αλεξάνδρα! Δε σας κρύβω ότι πλέον προτιμώ να δώσω αλλού όλα αυτά τα λεφτά που ζητάνε στα ιδιωτικά μαιευτήρια..κι αν κάτι πάει στραβά και χρειαστεί να μείνεις παραπάνω μέρες μέσα ή εσύ ή το μωρό την έκατσες οικονομικά!! Επίσης, είναι πολύ πιθανό να μην μπορούν να κάνουν κάτι και να σε μεταφέρουν ούτως ή άλλως σε δημόσιο νοσοκομείο...αποψη μου βέβαια αυτή!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Την ίδιο ομάδα αίματος έχουμε!! Δεν την έχω κάνει ποτέ αυτή την εξέταση. Νομίζω αν η μάνα έχει ρεζους αρνητικό. Όταν έχεις θετικό δεν υπάρχει πρόβλημα. 

Σε ευχαριστώ αγάπη! Και γω αυτο ήξερα μέχρι τώρα ρε συ.. Και μια ταραχή την πέρασα σήμερα.. Αλλα θα την κάνω πάλι αύριο και αναμένω να δω τι θα βγει την 3η φορά.. 

Just now, Evoulini24 είπε:

Εγώ κορίτσια ήμουν υπέρ των ιδιωτικών μαιευτηριων...ο άντρας μου μου άλλαξε τη γνώμη και διάφορες φίλες που εργαζονται στον χώρο της υγείας (νοσηλεύτριες κλπ)...θα πάω στο Ιασώ μόνο αν τα πράγματα ξεφύγουν με τον κορωνοιο.. διαφορετικά, θα πάω στο Αλεξάνδρα! Δε σας κρύβω ότι πλέον προτιμώ να δώσω αλλού όλα αυτά τα λεφτά που ζητάνε στα ιδιωτικά μαιευτήρια..κι αν κάτι πάει στραβά και χρειαστεί να μείνεις παραπάνω μέρες μέσα ή εσύ ή το μωρό την έκατσες οικονομικά!! Επίσης, είναι πολύ πιθανό να μην μπορούν να κάνουν κάτι και να σε μεταφέρουν ούτως ή άλλως σε δημόσιο νοσοκομείο...αποψη μου βέβαια αυτή!

Και γω συμφωνώ μαζί σου. Εγώ στο Ελενα θα γεννήσω, από την αρχή εκεί ήθελα. 

  • Μου αρέσει 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@ba_lilyΕυχομαι όλα να σας πάνε τέλεια και ο μικρούλης σας να έρθει σπίτι πολύ πολύ γρήγορα!!!

Όσο για τα μαιευτήρια συμφωνώ απόλυτα ότι τα λεφτά είναι παααρα πολλά για αυτές τις εποχές αλλά όσες μένουμε σε περιοχές εκτός Αθηνών δεν έχουμε πολλές επιλογές...επισης το Έλενα είναι εξαιρετικό δημοσιο μαιευτήριο και οσες μενετε αθηνα είστε τυχερες όπως επίσης και το Αλεξάνδρας έχει πολύ καλό τμήμα μαιευτικής-γυναικολογιας από εκεί και πέρα όμως είναι και θέμα γιατρού εμένα το δίλημμα μου δεν είναι ιδιωτικό δημόσιο τόσο όσο θέμα γιατρού...και στο σπίτι να μου έλεγε ότι θα με ξεγεννήσει θα ελεγα ναι υπαρχει εμπιστοσύνη δεν μπορώ να διανοηθώ ότι θα πάω σε έναν άλλον οποίον να είναι...επισης αυτό που με τρελαίνει με το δημόσιο είναι ότι αν δεν λαδώσεις η αντιμετώπιση είναι απαράδεκτη τις(περισσοτερες φορές)δεν μπορώ να το δεχτώ αυτό...για αυτό λέγεται ΔΗΜΌΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΊΟ...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@ba_lilyΕυχομαι όλα να σας πάνε τέλεια και ο μικρούλης σας να έρθει σπίτι πολύ πολύ γρήγορα!!!

Όσο για τα μαιευτήρια συμφωνώ απόλυτα ότι τα λεφτά είναι παααρα πολλά για αυτές τις εποχές αλλά όσες μένουμε σε περιοχές εκτός Αθηνών δεν έχουμε πολλές επιλογές...επισης το Έλενα είναι εξαιρετικό δημοσιο μαιευτήριο και οσες μενετε αθηνα είστε τυχερες όπως επίσης και το Αλεξάνδρας έχει πολύ καλό τμήμα μαιευτικής-γυναικολογιας από εκεί και πέρα όμως είναι και θέμα γιατρού εμένα το δίλημμα μου δεν είναι ιδιωτικό δημόσιο τόσο όσο θέμα γιατρού...και στο σπίτι να μου έλεγε ότι θα με ξεγεννήσει θα ελεγα ναι υπαρχει εμπιστοσύνη δεν μπορώ να διανοηθώ ότι θα πάω σε έναν άλλον οποίον να είναι...επισης αυτό που με τρελαίνει με το δημόσιο είναι ότι αν δεν λαδώσεις η αντιμετώπιση είναι απαράδεκτη τις(περισσοτερες φορές)δεν μπορώ να το δεχτώ αυτό...για αυτό λέγεται ΔΗΜΌΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΊΟ...

Καλά εννοείται ότι κι εμένα αν δεν ήταν ο γιατρός μου στο Αλεξάνδρα και ήταν μόνο στο Ιασώ, θα πήγαινα στο Ιασώ...το πρώτο που σκέφτεσαι είναι ο γιατρός!! Ευτυχώς έχω την επιλογή του νοσοκομείου από τη στιγμή που είναι και στα δύο... Όσον αφορά στα φακελάκια...από τη στιγμή που θες να σε ξεγεννησει ένας συγκεκριμένος γιατρός πρέπει να πληρωθεί γιατί δε σημαίνει ότι θα γεννήσεις στην εφημερία του! Μπορεί να βρεθείς στο νοσοκομείο κάποια στιγμή που αυτός θα λείπει...για να έρθει και να είναι και πόσες ώρες μαζί σου, πρέπει να πληρωθεί! Δεν ξέρω αν τα λέω καλά αλλά αυτό έχω καταλάβει...αν κάποια κοπέλα δε θέλει να πληρώσει απολύτως τίποτα, απλώς πηγαίνει στο νοσοκομείο και την ξεγενναει όποιος εφημερεύει εκείνη τη στιγμή...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Καλά εννοείται ότι κι εμένα αν δεν ήταν ο γιατρός μου στο Αλεξάνδρα, θα πήγαινα στο Ιασώ...το πρώτο που σκέφτεσαι είναι ο γιατρός!! Ευτυχώς έχω την επιλογή του νοσοκομείου από τη στιγμή που είναι και στα δύο... Όσον αφορά στα φακελάκια...από τη στιγμή που θες να σε ξεγεννησει ένας συγκεκριμένος γιατρός πρέπει να πληρωθεί γιατί δε σημαίνει ότι θα γεννήσεις στην εφημερία του! Μπορεί να βρεθείς στο νοσοκομείο κάποια στιγμή που αυτός θα λείπει...για να έρθει και να είναι και πόσες ώρες μαζί σου, πρέπει να πληρωθεί! Δεν ξέρω αν τα λέω καλά αλλά αυτό έχω καταλάβει...αν κάποια κοπέλα δε θέλει να πληρώσει απολύτως τίποτα, απλώς πηγαίνει στο νοσοκομείο και την ξεγενναει όποιος εφημερεύει εκείνη τη στιγμή...

Ναι ετσι ειναι. Γιατί θεωρητικά "δεσμεύεις" τον γιατρό εκείνη την μέρα και πρέπει να έρθει και εκτός εφημερίας.. Αλλα προτιμώ να έχω έναν συγκεκριμένο γιατρό που να ξέρει το ιστορικό μου και να τον εμπιστεύομαι από το να με ξεγεννήσει ο οποιοσδήποτε.. Ιδιωτικό /δημόσιο το θέμα είναι αυτό που λέτε. Να έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό και ολα τα αλλα θα γίνουν. Σαφώς τα ιδιωτικά έχουν άλλες ανέσεις αλλά η καθεμια μας ξέρει καλύτερα τι της ταιριάζει..! 

  • Μου αρέσει 2

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Evoulini24 Ναι εννοείται ότι και στο δημόσιο πρέπει να πληρώσεις τον γιατρό για να είναι εκεί εκείνη την στιγμη αλλά εδώ μιλάμε ότι φακελάκι σε αναισθησιολογους μαιες κλπ...εχει γίνει κανόνας πλέον αυτο ειναι που με ενοχλεί...μπορεί κάποιος να μην έχει να δώσει καθόλου τίποτα τι πρέπει δηλαδή να τον κάνουμε? Πάντως Εύη είσαι όντως τυχερή που ο γιατρός σ είναι στο Αλεξάνδρα δεν υπάρχει λόγος για ιδιωτικό είναι πολύ καλό νοσοκομείο.

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@Evoulini24 Ναι εννοείται ότι και στο δημόσιο πρέπει να πληρώσεις τον γιατρό για να είναι εκεί εκείνη την στιγμη αλλά εδώ μιλάμε ότι φακελάκι σε αναισθησιολογους μαιες κλπ...εχει γίνει κανόνας πλέον αυτο ειναι που με ενοχλεί...μπορεί κάποιος να μην έχει να δώσει καθόλου τίποτα τι πρέπει δηλαδή να τον κάνουμε? Πάντως Εύη είσαι όντως τυχερή που ο γιατρός σ είναι στο Αλεξάνδρα δεν υπάρχει λόγος για ιδιωτικό είναι πολύ καλό νοσοκομείο.

Όλοι φακελάκι ισχύει...στον αναισθησιολογο θα δώσουμε 100€!! Απορώ κι εγώ γιατί...ας έρθει να κάνει τη δουλειά του όποιος εφημερεύει εκείνη τη στιγμή!! Έλεος!! Ευτυχώς που είναι στο Αλεξάνδρα ναι... νταξει 3-4 μέρες είναι θα περάσουν τι στο καλό..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...