Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Aria konsta είπε:

Καλώς μας ήρθες κοριτσι μου εύχομαι μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη :x

όλα όσα νιώθεις ειναι φυσιολογικά ..και εγω που λατρεύω τον ύπνο 7 η ώρα είμαι στο πόδι..

Αλλα συμπτώματα δεν εχω γενικα .

Μην αγχώνεσαι και πρόσεχε πολυ .. καλύτερα να είσαι λίγο υπερβολική παρα εντελώς χαλαρη ... 

Σε ευχαριστω πολυ γλυκια μου! Μόνο οι πονοι με άγχωσαν. Ολα τα άλλα τα θεωρώ φυσιολογικα. Αλλα εφοσον βλεπω ότι πολλές κοπέλες τελικα ειχαν ή έχουν τέτοιους πονους καθησυχάζομαι γιατι καταλαβαίνω ότι είναι συμπτωμα εγκυμοσύνης φυσιολογικό! Εσύ ποσο εισαι τωρα; 

Just now, Pepi88 είπε:

Τα συμπτώματα δεν είναι όλα ίδια σε κάθε γυναίκα σίγουρα !επίσης αλλά θα φεύγουν και άλλα θα έρχονται.εγω στην αρχή κατάθλιψη μαζί με κλαμα όλη μέρα και υπνηλία , τώρα συχνοουρια και πλέον μια μόνιμη αναγουλα και κόπωση ΟΛΗ ΜΕΡΑ!χοριακη δεν έκανα καθόλου εγώ αν και ήθελα γιατι ο γιατρός μου μου είχε πει από την στιγμή που έχεις τρία θετικά τεστ εγώ δεν χρειάζομαι χοριακη μόνο θα αγχώνεσαι και θα κοιτάς τις τιμές ..τον άκουσα και η αλήθεια δεν πέρασα το στρες με την αύξηση της χοριακης ..αν κάτι δεν πήγαινε καλά μόνο τότε μου είχε πει ότι θα χρειαστεί να κάνω ..

Α καλο αυτό! Εμένα μου ειπε να κανω επαναληπτικό την Τριτη. Ίσως επειδή είναι πολύ νωρίς και δεν εχω καν ακομα καθυστέρηση. Τι να πω.. ειναι κ στον γιατρό. Η αλήθεια είναι πως εγω ειμαι το αντίθετο. Αν δεν κάνω την επαναληπτική να δω ότι αυξάνεται δεν θα μπορώ να ηρεμήσω κ να περιμενω μεχρι το ραντεβού μας. Κ την 1η χοριακη μόνη μου πηγα κ την εκανα, 6η ωρα το πρωι ειδα θετικο τεστ, 8 εκανα χοριακη. Δεν είχα μιλήσει ακόμα με τον γιατρο μ. Ηθελα να σιγουρευτώ με κάτι παραπάνω από ένα θετικο τεστ πριν πω κάτι στον αντρα μου. 

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ γλυκια μου! Μόνο οι πονοι με άγχωσαν. Ολα τα άλλα τα θεωρώ φυσιολογικα. Αλλα εφοσον βλεπω ότι πολλές κοπέλες τελικα ειχαν ή έχουν τέτοιους πονους καθησυχάζομαι γιατι καταλαβαίνω ότι είναι συμπτωμα εγκυμοσύνης φυσιολογικό! Εσύ ποσο εισαι τωρα; 

Α καλο αυτό! Εμένα μου ειπε να κανω επαναληπτικό την Τριτη. Ίσως επειδή είναι πολύ νωρίς και δεν εχω καν ακομα καθυστέρηση. Τι να πω.. ειναι κ στον γιατρό. Η αλήθεια είναι πως εγω ειμαι το αντίθετο. Αν δεν κάνω την επαναληπτική να δω ότι αυξάνεται δεν θα μπορώ να ηρεμήσω κ να περιμενω μεχρι το ραντεβού μας. Κ την 1η χοριακη μόνη μου πηγα κ την εκανα, 6η ωρα το πρωι ειδα θετικο τεστ, 8 εκανα χοριακη. Δεν είχα μιλήσει ακόμα με τον γιατρο μ. Ηθελα να σιγουρευτώ με κάτι παραπάνω από ένα θετικο τεστ πριν πω κάτι στον αντρα μου. 

Εσυ τωρα ποσο εισαι κοριτσι μου; εγω παντως παιζει να ειμαι κ στις μανούλες Απριλίου αρχες αρχες. Ποτε περιπου μπορει να το υπολογίσει αυτό ο γιατρος; μολις δει σακο κ μετα;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ γλυκια μου! Μόνο οι πονοι με άγχωσαν. Ολα τα άλλα τα θεωρώ φυσιολογικα. Αλλα εφοσον βλεπω ότι πολλές κοπέλες τελικα ειχαν ή έχουν τέτοιους πονους καθησυχάζομαι γιατι καταλαβαίνω ότι είναι συμπτωμα εγκυμοσύνης φυσιολογικό! Εσύ ποσο εισαι τωρα; 

Α καλο αυτό! Εμένα μου ειπε να κανω επαναληπτικό την Τριτη. Ίσως επειδή είναι πολύ νωρίς και δεν εχω καν ακομα καθυστέρηση. Τι να πω.. ειναι κ στον γιατρό. Η αλήθεια είναι πως εγω ειμαι το αντίθετο. Αν δεν κάνω την επαναληπτική να δω ότι αυξάνεται δεν θα μπορώ να ηρεμήσω κ να περιμενω μεχρι το ραντεβού μας. Κ την 1η χοριακη μόνη μου πηγα κ την εκανα, 6η ωρα το πρωι ειδα θετικο τεστ, 8 εκανα χοριακη. Δεν είχα μιλήσει ακόμα με τον γιατρο μ. Ηθελα να σιγουρευτώ με κάτι παραπάνω από ένα θετικο τεστ πριν πω κάτι στον αντρα μου. 

Εσυ τωρα ποσο εισαι κοριτσι μου; εγω παντως παιζει να ειμαι κ στις μανούλες Απριλίου αρχες αρχες. Ποτε περιπου μπορει να το υπολογίσει αυτό ο γιατρος; μολις δει σακο κ μετα;

Εγώ είμαι 7 εβδομάδων και 2 ημερών !το υπολογιζει αρχικά βάση της τελευταίας σου περιόδου !εγώ είχα τελευταία 6/6 και είμαι 7×2 οπότε υπολόγισε !περίπου μέσα θα πέσεις και μετά θα το σιγουρεψεις με τον υπέρηχο εννοείτε !


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Εγώ είμαι 7 εβδομάδων και 2 ημερών !το υπολογιζει αρχικά βάση της τελευταίας σου περιόδου !εγώ είχα τελευταία 6/6 και είμαι 7×2 οπότε υπολόγισε !περίπου μέσα θα πέσεις και μετά θα το σιγουρεψεις με τον υπέρηχο εννοείτε !

Πως το υπολογίζουμε; δεν το κατάλαβα, σορρυ :razz: Εγω τελευταια περιοδο ειχα 29/6.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σήμερα είχα μια άσχημη μέρα. Πονούσε το στομάχι μου από το πρωί και κατά τις 5 το απόγευμα φούσκωσε τόσο πολύ η κοιλιά μου που δεν μπορώ να ανασάνω. Έχω έντονο ρέψιμο και νιώθω γεμάτο το στομάχι μου. Αγχώθηκα. Έχει κάποια άλλη τέτοια συμπτώματα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Πως το υπολογίζουμε; δεν το κατάλαβα, σορρυ :razz: Εγω τελευταια περιοδο ειχα 29/6.

Είσαι 4 εβδομάδων περίπου !δεν ξέρουμε ακριβώς πότε έγινε η σύλληψη για αυτό το υπολογίζουμε βάση τελευταίας περιόδου!κατάλαβες ; Θα σου εξηγήσει και ο γιατρος !

Just now, elpida2019 είπε:

Κορίτσια σήμερα είχα μια άσχημη μέρα. Πονούσε το στομάχι μου από το πρωί και κατά τις 5 το απόγευμα φούσκωσε τόσο πολύ η κοιλιά μου που δεν μπορώ να ανασάνω. Έχω έντονο ρέψιμο και νιώθω γεμάτο το στομάχι μου. Αγχώθηκα. Έχει κάποια άλλη τέτοια συμπτώματα?

Λογικά μέσα στο πρόγραμμα είναι ..όλα μαζί έτσι πως τα περιγράφεις δεν τα έχω άλλα μεμονωμένα όλη μέρα κάποια ναι..αν δεις ότι χειροτερεύει καλύτερα να μιλήσεις με τον γιατρό σου .


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ γλυκια μου! Μόνο οι πονοι με άγχωσαν. Ολα τα άλλα τα θεωρώ φυσιολογικα. Αλλα εφοσον βλεπω ότι πολλές κοπέλες τελικα ειχαν ή έχουν τέτοιους πονους καθησυχάζομαι γιατι καταλαβαίνω ότι είναι συμπτωμα εγκυμοσύνης φυσιολογικό! Εσύ ποσο εισαι τωρα; 

Α καλο αυτό! Εμένα μου ειπε να κανω επαναληπτικό την Τριτη. Ίσως επειδή είναι πολύ νωρίς και δεν εχω καν ακομα καθυστέρηση. Τι να πω.. ειναι κ στον γιατρό. Η αλήθεια είναι πως εγω ειμαι το αντίθετο. Αν δεν κάνω την επαναληπτική να δω ότι αυξάνεται δεν θα μπορώ να ηρεμήσω κ να περιμενω μεχρι το ραντεβού μας. Κ την 1η χοριακη μόνη μου πηγα κ την εκανα, 6η ωρα το πρωι ειδα θετικο τεστ, 8 εκανα χοριακη. Δεν είχα μιλήσει ακόμα με τον γιατρο μ. Ηθελα να σιγουρευτώ με κάτι παραπάνω από ένα θετικο τεστ πριν πω κάτι στον αντρα μου. 

Εσυ τωρα ποσο εισαι κοριτσι μου; εγω παντως παιζει να ειμαι κ στις μανούλες Απριλίου αρχες αρχες. Ποτε περιπου μπορει να το υπολογίσει αυτό ο γιατρος; μολις δει σακο κ μετα;

Εμεις με το μέτρημα έχουμε ένα θέμα με γύρισε μια εβδομάδα πίσω και τωρα ειμαι 6 και 3ων μαλλον .. 

Την Τρίτη λογικα θα μου πει ακριβώς!


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Εμεις με το μέτρημα έχουμε ένα θέμα με γύρισε μια εβδομάδα πίσω και τωρα ειμαι 6 και 3ων μαλλον .. 

Την Τρίτη λογικα θα μου πει ακριβώς!

Καταλαβα.. άρα έχεις δει σακο. Καρδουλα άκουσες ή ειναι νωρις ακομα;

Just now, Pepi88 είπε:

Είσαι 4 εβδομάδων περίπου !δεν ξέρουμε ακριβώς πότε έγινε η σύλληψη για αυτό το υπολογίζουμε βάση τελευταίας περιόδου!κατάλαβες ; Θα σου εξηγήσει και ο γιατρος !

Λογικά μέσα στο πρόγραμμα είναι ..όλα μαζί έτσι πως τα περιγράφεις δεν τα έχω άλλα μεμονωμένα όλη μέρα κάποια ναι..αν δεις ότι χειροτερεύει καλύτερα να μιλήσεις με τον γιατρό σου .

Η αληθεια ειναι ότι σύμφωνα κ με τις μονάδες της χοριακης εκεί με βγάζει 3-4 εβδομαδων. Για να δούμε. Ο γιατρός μου είπε ότι θα με δει λογικα από την επόμενη εβδομάδα οχι αυτή που θα διανύσουμε τωρα.

Just now, elpida2019 είπε:

Κορίτσια σήμερα είχα μια άσχημη μέρα. Πονούσε το στομάχι μου από το πρωί και κατά τις 5 το απόγευμα φούσκωσε τόσο πολύ η κοιλιά μου που δεν μπορώ να ανασάνω. Έχω έντονο ρέψιμο και νιώθω γεμάτο το στομάχι μου. Αγχώθηκα. Έχει κάποια άλλη τέτοια συμπτώματα?

Ελπιδακι μου κ εγω παρολο που είμαι πολύ αρχη ακομα, εχω πολύ φούσκωμα κ πρηξικο κ εχω κ εγω ρεψιμο. Μήπως πρέπει να πίνεις περισσοτερο νερό κ να ελαττώσεις το αλάτι για να μην κάνεις κατακράτηση υγρων; μπορει να φταίει κ αυτο. 

  • Ευχαριστώ 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Κορίτσια σήμερα είχα μια άσχημη μέρα. Πονούσε το στομάχι μου από το πρωί και κατά τις 5 το απόγευμα φούσκωσε τόσο πολύ η κοιλιά μου που δεν μπορώ να ανασάνω. Έχω έντονο ρέψιμο και νιώθω γεμάτο το στομάχι μου. Αγχώθηκα. Έχει κάποια άλλη τέτοια συμπτώματα?

Δεν έχω πόνους ιδιαίτερους αλλά το στομάχι μου τουμπανιαζει σαν να είμαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη.θεωρω ότι είναι κατακρατησεις γιατί το πρωί πάντα είμαι καλύτερα από οτι τα απογεύματα. Θέλει να τρώμε πιο μικρά κ πιο συχνά γεύματα μάλλον κ φυσικά όχι αλατια κ ζάχαρες κ λιπαρά. Δεν ξέρω τι να φάω γιατί έχω φοβερές αναγουλες κ εμετούς.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

Δεν έχω πόνους ιδιαίτερους αλλά το στομάχι μου τουμπανιαζει σαν να είμαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη.θεωρω ότι είναι κατακρατησεις γιατί το πρωί πάντα είμαι καλύτερα από οτι τα απογεύματα. Θέλει να τρώμε πιο μικρά κ πιο συχνά γεύματα μάλλον κ φυσικά όχι αλατια κ ζάχαρες κ λιπαρά. Δεν ξέρω τι να φάω γιατί έχω φοβερές αναγουλες κ εμετούς.

Πωπω @Mightyμου και εγώ έτσι είμαι...έχω απίστευτες αναγουλες αλλά εμετό δεν έχω κάνει ούτε μια φορά.βεβαια έχω και απίστευτη κουραση και εξαντληση,κάνω για παράδειγμα ένα μπάνιο και μετά αισθάνομαι τόσο κουρασμένη...η σημερινή μέρα μόνο ήταν μια όαση και είχα μόνο ελάχιστη αναγουλα.Ευχομαι να κρατήσει και τις επόμενες μέρες και να ηρεμήσεις και εσύ κοριτσι μου!!!

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

Εγώ τρώω τα πάντα με βλέπω να βάλω 50 κιλά. Κορίτσια δεν ξερω τι είναι καλύτερα να έχεις ή να μην έχεις σιμπτοματα. Πάντως εγώ που δεν έχω τίποτα σινεχια σκέφτομαι μήπως κάτι δεν πάει καλά άρα για εμένα καλητερα με σιμπτοματα 

Όχι ρε συ μην σκέφτεσαι αρνητικά. Εμένα όλες οι φίλες μου δεν είχαν κανένα έντονο σύμπτωμα είμαι η μόνη με τόσες αναγουλες. 

Just now, Hope girl είπε:

Πωπω @Mightyμου και εγώ έτσι είμαι...έχω απίστευτες αναγουλες αλλά εμετό δεν έχω κάνει ούτε μια φορά.βεβαια έχω και απίστευτη κουραση και εξαντληση,κάνω για παράδειγμα ένα μπάνιο και μετά αισθάνομαι τόσο κουρασμένη...η σημερινή μέρα μόνο ήταν μια όαση και είχα μόνο ελάχιστη αναγουλα.Ευχομαι να κρατήσει και τις επόμενες μέρες και να ηρεμήσεις και εσύ κοριτσι μου!!!

Καλύτερα που δεν κάνεις εμετούς κ κρατιέσαι γιατί είναι φαύλος κύκλος. Μακάρι να μπορούσα να το διαχειριστώ καλύτερα πλέον είναι χωρίς σταματημό δεν ηρεμώ καθόλου. Αύριο έχω υπέρηχο θα σας πω τα νέα μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Mighty είπε:

Όχι ρε συ μην σκέφτεσαι αρνητικά. Εμένα όλες οι φίλες μου δεν είχαν κανένα έντονο σύμπτωμα είμαι η μόνη με τόσες αναγουλες. 

Καλύτερα που δεν κάνεις εμετούς κ κρατιέσαι γιατί είναι φαύλος κύκλος. Μακάρι να μπορούσα να το διαχειριστώ καλύτερα πλέον είναι χωρίς σταματημό δεν ηρεμώ καθόλου. Αύριο έχω υπέρηχο θα σας πω τα νέα μου.

Καλημερα κοριτσια! Πόσο εβδομαδων είστε; εγω εχω ελάχιστες αναγουλες κ πόνο στη κοιλια. Ειμαι μαλλον μόνο 4 εβδομαδων. Την Παρασκευή το έμαθα :wub:


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Πόσο εβδομαδων είστε; εγω εχω ελάχιστες αναγουλες κ πόνο στη κοιλια. Ειμαι μαλλον μόνο 4 εβδομαδων. Την Παρασκευή το έμαθα :wub:

Εγώ είμαι κοντά 8.ειναι πολύ νωρίς να έχεις αναγουλες.εμενα τέλος 5η εμφανιστηκαν

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

Εγώ είμαι κοντά 8.ειναι πολύ νωρίς να έχεις αναγουλες.εμενα τέλος 5η εμφανιστηκαν

Δεν είναι συνεχόμενες ουτε έντονες. Απλώς νιωθω περίεργα το στομαχι μου. Μπορεί πχ να πεινάω κ μολις φαω να μην αισθανομαι καλα μετα, να με ενοχλεί. Αυτό που έχω κυριως ειναι πονοι περιοδου. Ο γιατρός βέβαια μου ειπε ότι όλα αυτά είναι φυσιολογικα. Ευχομαι μια υγιής κ τελειομηνη εγκυμοσυνη για ολες μας ❤


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Είναι κάποια εδω να τη ρωτήσω;;

Φτερνιστηκα και ενιωσα ένα δυνατό τσιμπημα ..φοβήθηκα μήπως εκανα κατι κακό 

άντε καλέ κ εσύ!! κεγώ συνέχεια φτερνίζομαι κ μετά νιώθω τσιμπήματα. μη σου πω κ όταν αερίζομαι! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...