Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Rita Ath. said:

και εγω τώρα πήρα τα αποτελεσματα του προγεννητικού ελέγχου. η προγεστερόνη μου είναι 23,4. χαμηλή δεν είναι; θα ρωτήσω τπν γιατρό το απόγευμα. εσας πόση είναι;

Εγώ δεν την έλεγξα καθόλου. Δε μου είπε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kassandras είπε:

Γεια σας κορίτσια! Είμαι 5 εβδομάδων, δεν είμαι σίγουρη αν σχετίζεται με την εγκυμοσύνη αυτό που μου συμβαίνει. Από χθες δεν έχει σταματήσει να πονάει η μέση μου. Δεν μπορώ να βρω μια στάση για να ξαπλωνω και να μην με ενοχλεί. Καθιστή είναι κάπως καλύτερα. Ήρθαμε και διακοπές και δε μπορώ να τις απολαύσω. Έχει τύχει σε καμία;;;:-(

Συνήθως η μέση αρχίζει να πονάει σε προχωρημένη εγκυμοσύνη,μπορεί και να είναι τυχαίο το γεγονός. 

Καλώς ήρθες στην ομάδα!


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Γεια σας κορίτσια! Είμαι 5 εβδομάδων, δεν είμαι σίγουρη αν σχετίζεται με την εγκυμοσύνη αυτό που μου συμβαίνει. Από χθες δεν έχει σταματήσει να πονάει η μέση μου. Δεν μπορώ να βρω μια στάση για να ξαπλωνω και να μην με ενοχλεί. Καθιστή είναι κάπως καλύτερα. Ήρθαμε και διακοπές και δε μπορώ να τις απολαύσω. Έχει τύχει σε καμία;;;:-(

Καταρχήν πόσο σε ζηλεύω που έχετε πάει διακοπές,και που σε άφησε και ο γιατρός σου!!!Να περάσεις υπέροχα.

Εγώ έκλεισα την 8η εβδομάδα και τις τελευταίες μέρες έχει αρχίσει και εμένα να με ενοχλεί η μέση μου αν κουραστω λιγακι

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 56 λεπτά , Vaso11.4.11 είπε:

Α κατάλαβα. Αυτός είναι ο λεγόμενος προγεννητικός ελεγχος ή άλλο είναι αυτο; Βγήκαν ολα καλα;

 Σημερα έχουμε ραντεβού θα δούμε αλλά όλα καλά φενοντε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

 Σημερα έχουμε ραντεβού θα δούμε αλλά όλα καλά φενοντε 

Καλα αποτελέσματα ευχομαι να εχεις κοριτσι μου! Να μας πεις νέα!

Just now, Kassandras είπε:

Γεια σας κορίτσια! Είμαι 5 εβδομάδων, δεν είμαι σίγουρη αν σχετίζεται με την εγκυμοσύνη αυτό που μου συμβαίνει. Από χθες δεν έχει σταματήσει να πονάει η μέση μου. Δεν μπορώ να βρω μια στάση για να ξαπλωνω και να μην με ενοχλεί. Καθιστή είναι κάπως καλύτερα. Ήρθαμε και διακοπές και δε μπορώ να τις απολαύσω. Έχει τύχει σε καμία;;;:-(

Καλώς μας ήρθες! Εγω είμαι περιπου 4ων εβδομαδων κ πριν μαθω ότι ειμαι εγκυος πονουσα κ εγω για καμια βδομάδα αλλά μετά περασε. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικό. Καμια φορα τα συμπτωματα της περιόδου μοιαζουν με αυτά της εγκυμοσύνης. Εγω με αυτά που είχα νομιζα θα μου έρθει φουλ! Αλλά δόξα Το Θεό στάθηκα τυχερή! Το 1ο σου νινακι; έκανες χοριακη; 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα του προγεννητικού και είμαι θετική στον cmv...σκούρα τα πράγματα ..

Τι είναι αυτό? Σε εμένα σε κάποια γρσφη θετικό σε κάποια αρνητικό ούτε ξέρω τι είναι θα μας πει σε λίγο ο ντοκ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ba_lily είπε:

Τι είναι αυτό? Σε εμένα σε κάποια γρσφη θετικό σε κάποια αρνητικό ούτε ξέρω τι είναι θα μας πει σε λίγο ο ντοκ 

Αν κοιταξεις στις εξετάσεις θα δεις κάπου να γράφει cmv igg και cmv igm.το igg σημαίνει ότι έχω αντισώματα στον ιό ότι τον πέρασα δλδ και το igm ότι μπορεί να το πέρασα στα κοντα και να μολύνθηκε και το έμβρυο .θα κάνω ταυτοποίηση για το πότε ακριβώς το πέρασα .είναι ένας ιός πολλές φορές ασυμπτωματικος που αν νοσήσει όμως το έμβρυο μπορεί να φέρει σοβαρά προβλήματα ...αχ μεγάλη στεναχώρια ήρθε στο κεφάλι μου.

  • Λυπημένη/-ος 2

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όλα καλά προχωράμε. Η εξέτασης καλές μόνο tsh λίγο ανεβασμένη 3.54 μου είπε να πάω ενδοκρινολογο. Το νινι μεγαλονι. 25 Αυγούστου ραντεβού για αυχενικη διαφάνεια 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!! Με το καλό όλες :) με το γιατρό δε μίλησα παρά μόνο με τη γραμματέα που μου έδωσε φυλλικό και μου είπε να σταματήσω ότι χαπια έπαιρνα. Τις διακοπές τις είχαμε κανονίσει πριν μάθω τα ευχάριστα. Απλά μου είπε όχι στον ήλιο και αλλαγή μαγιό μετά το μπάνιο. 

Ναι το πρώτο είναι :D κάνω ήδη λίστα με ερωτήσεις για την Πέμπτη που θα πάω για τον πρώτο υπέρηχο. Είχα κάνει χοριακή την 4η μέρα καθυστέρησης ήταν 367. Εσύ;

Τι αλλά σύμπτωματα έχετε τώρα στην αρχη; 

 

 

  • Μου αρέσει 1

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δύο μέρες τώρα δεν έχω καθόλου καλη διάθεση... Σκέφτομαι συνέχεια αρνητικά.. Ότι κάτι δεν θα πάει καλά.. Την Παρασκευή έχω τον δεύτερο υπέρηχο που θα ακούσουμε καρδούλα.. Μακάρι να είναι όλα καλά.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Κορίτσια όλα καλά προχωράμε. Η εξέτασης καλές μόνο tsh λίγο ανεβασμένη 3.54 μου είπε να πάω ενδοκρινολογο. Το νινι μεγαλονι. 25 Αυγούστου ραντεβού για αυχενικη διαφάνεια 

Να πας κοριτσι γιατι θα σου το ρυθμισει ο ενδοκρινολογος οπως πρεπει. Το πολυ πολυ δλδ να παρεις κανενα tirosint μεχρι να γεννησεις. Τελεια νεα! 

Just now, giwta_86 είπε:

Κορίτσια δύο μέρες τώρα δεν έχω καθόλου καλη διάθεση... Σκέφτομαι συνέχεια αρνητικά.. Ότι κάτι δεν θα πάει καλά.. Την Παρασκευή έχω τον δεύτερο υπέρηχο που θα ακούσουμε καρδούλα.. Μακάρι να είναι όλα καλά.. 

Μ@ρη!!! Σε παρακαλώ, κ παιρνω το θάρρος κ δε σε ξερω!!! Γιατι να μην παει καλα; μην προκαταβαλεσαι κοπέλα μου! Να σκεφτεσαι οτι ολα θα πανε καλα! Να κανεις ομορφες σκεψεις! Να μοιράζεις αγαπη και αισιοδοξια και θα σου ανταποδωθουν! Να προσεχεις τον εαυτο σου, τη διατροφη κ την αναπαυση σου κ θα εχεις τελεια νεα στον υπερηχο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...