Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Με το καλο να το δείτε κοριτσι μου! Θύμισε μου, ποσο εισαι εσυ; τι εξετασεις έκανες;

8 ευδομαδων είμαι. Μου έκανε καλλιέργειες ζάχαρο λειμοδι θηριώδη γενικι ουρον και αίματος και κάποια άλλα δεν ξέρω τι είναι. CMV IgM. CMV IgG. Ερυθρά ΙgM. Ερυθρά IgG. τοξοπλασμα IgM kai IgG.λιστερια. RPR. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Μου είπε να σταματήσω και τα 2 cyclacur και προγεστερόνη. Και να τα σταματήσω αύριο που θα είμαι 7 και 4. Δεν έπαιρνα τίποτα άλλο.

Ε δεν θα χρειάζεται.αλλες πάνε απτην ρχη χωρίς καμία βοήθεια. Εγώ πάρτι θα έκανα να μου τα έκοβε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty said:

Ε δεν θα χρειάζεται.αλλες πάνε απτην ρχη χωρίς καμία βοήθεια. Εγώ πάρτι θα έκανα να μου τα έκοβε όλα.

Να σου πω την αλήθεια συμφωνώ και σκέφτομαι ότι ίσως είναι αχρείαστα και δόθηκαν και προληπτικά αλλά πάλι μια ανησυχία την έχω. Θα περάσει και αυτή και εύχομαι να πάνε όλα καλά ! :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, elpida2019 είπε:

Να σου πω την αλήθεια συμφωνώ και σκέφτομαι ότι ίσως είναι αχρείαστα και δόθηκαν και προληπτικά αλλά πάλι μια ανησυχία την έχω. Θα περάσει και αυτή και εύχομαι να πάνε όλα καλά ! :) 

Αχ κεγω για όλα ανησυχώ για όλα δεν είναι ότι δεν σε καταλαβαίνω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι σήμερα 8 ευδομαδων τα cyclacur   μου είπε να τα κόψω 10 Αυγούστου prolutex 17 Αυγούστου prezolon σταδιακά από 24 Αυγούστου και utrogrstan 24 Αυγούστου και πάλι. Βέβαια ο γιατρός που με έχει αναλάβει μετά την κλινική μου είπε πως τα utrogrstan θέλει να τα πάρω μέχρι τέλος ένα πρωί ένα βράδυ το ίδιο και  inohep .εμένα μου είπε πως έχει να κάνει με την ηλικία μου γιαυτό θέλει να τα πάρω μέχρι τέλος 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Εγώ που είμαι σήμερα 8 ευδομαδων τα cyclacur   μου είπε να τα κόψω 10 Αυγούστου prolutex 17 Αυγούστου prezolon σταδιακά από 24 Αυγούστου και utrogrstan 24 Αυγούστου και πάλι. Βέβαια ο γιατρός που με έχει αναλάβει μετά την κλινική μου είπε πως τα utrogrstan θέλει να τα πάρω μέχρι τέλος ένα πρωί ένα βράδυ το ίδιο και  inohep 

Τα ουλτρο επειδή είναι μάλλον αθώα σου λέει πάρτε τα εκεί καλού κακού. Αλλά εγώ τα βρίσκω σκέτη αηδία. Πολύ θα ήθελα να μου τα κόψει. Αλλά με πάει για τέλη Αυγούστου όπου εκεί λέει αφού τα κόψω θα με αφήσει να κάνω κ κάνα μπάνιο.μετα την άδεια μου.χ.σε μέσα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

5/8 εχω υπερηχο :) ευχαριστώ πολύ!!! Ανυπομονω τοσο πολυ! 

Σε ευχαριστώ παρα πολυ! Ειμαστε συγκρατημενα χαρουμενοι γιατι ειχαμε περασει αναποδιες! Εύχομαι τα καλα ολου του κοσμου σε ολες!! 

 

Αντε με το καλο γλυκια μου! Εύχομαι τα καλύτερα!!! ❤❤❤

  • Ευχαριστώ 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily said:

Εγώ που είμαι σήμερα 8 ευδομαδων τα cyclacur   μου είπε να τα κόψω 10 Αυγούστου prolutex 17 Αυγούστου prezolon σταδιακά από 24 Αυγούστου και utrogrstan 24 Αυγούστου και πάλι. Βέβαια ο γιατρός που με έχει αναλάβει μετά την κλινική μου είπε πως τα utrogrstan θέλει να τα πάρω μέχρι τέλος ένα πρωί ένα βράδυ το ίδιο και  inohep .εμένα μου είπε πως έχει να κάνει με την ηλικία μου γιαυτό θέλει να τα πάρω μέχρι τέλος 

Τι ηλικία έχεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ba_lily είπε:

8 ευδομαδων είμαι. Μου έκανε καλλιέργειες ζάχαρο λειμοδι θηριώδη γενικι ουρον και αίματος και κάποια άλλα δεν ξέρω τι είναι. CMV IgM. CMV IgG. Ερυθρά ΙgM. Ερυθρά IgG. τοξοπλασμα IgM kai IgG.λιστερια. RPR. 

Α κατάλαβα. Αυτός είναι ο λεγόμενος προγεννητικός ελεγχος ή άλλο είναι αυτο; Βγήκαν ολα καλα;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

Τα ουλτρο επειδή είναι μάλλον αθώα σου λέει πάρτε τα εκεί καλού κακού. Αλλά εγώ τα βρίσκω σκέτη αηδία. Πολύ θα ήθελα να μου τα κόψει. Αλλά με πάει για τέλη Αυγούστου όπου εκεί λέει αφού τα κόψω θα με αφήσει να κάνω κ κάνα μπάνιο.μετα την άδεια μου.χ.σε μέσα. 

Εμένα μου είπε πως μπορώ να κάνω μπάνιο πλέον για τα utrogrstan    είπε να τα πάρω όπως θέλω από στόμα η κολπικά. Δεν θα το ρισκάρω ότι μου πει να πάρω θα πάρω δεν με περνει 45 χρόνον με πάρα πολλές εξωσωματικες και αυτή είναι δεύτερη προσπάθεια με δανεικά και επιτέλους δεν θα ρισκάρω τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Πόσο είσαι κορίτσι μου? Εγώ ανησυχώ για την προγεστερόνη κυρίως.

και εγω τώρα πήρα τα αποτελεσματα του προγεννητικού ελέγχου. η προγεστερόνη μου είναι 23,4. χαμηλή δεν είναι; θα ρωτήσω τπν γιατρό το απόγευμα. εσας πόση είναι;


AYpt.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

Κ εμένα μου έκοψε χθες τα σικλακουρ.δεν κάνει κ πολύ να τα παιρνουμε αν δεν υπάρχει ανάγκη, είναι επικίνδυνα.σε μια βδομάδα κόβω προλουτεξ και αυτά που αργεί να μου κόψει δυστυχώς γιατί τα χω σιχαθεί είναι τα ουλτροτζεσταν

Πωπω έχεις δίκιο...εγώ σήμερα έχω ραντεβού για υπέρηχο και παρακαλάω να μου κόψει τα ουτροζεσταν,τα έχω σιχαθεί και εγώ.τα βάζω μεν κολπικά αλλά και πάλι εγώ νομίζω ότι έχουν παρενέργειες.οσο για τα σικλακουρ μου είπε και ο γιατρός ότι σιγά σιγά θα τα κόψω.αλλα αυτά τα ουτροζεσταν δεν τα αντέχω με τίποτα...

2 ώρες πρίν, Rita Ath. είπε:

και εγώ τη φοβόμουν την προωρότητα και όντως γέννησα πρόωρα στα δίδυμα στις 34 εβδομ. και 3 ημ.. να σκέφτεσαι θετικά. ξέρω κοπέλες που έφτασαν στις 37, 38 ακόμη και 40 εβδομάδες!!! στις 37 θα είσαι μια χαρά βεβαια, πολλοί γιατροι επιλέγουν τότε να γίνει ο τοκετός. να σου την αλήθεια αν είχα κάνει περίδεση ή είχα βάλει δακτύλιο ίσως να είχα καταφέρει να τα φτάσω τουλάχιστον στις 36. μείναμε και δύο εβδομάδες στη μεν για σίτιση. να σκέφτεσαι θετικά πάντα και όλα θα πάνε καλά!!!

καλως ήρθες!!!! γενικά θα σου πρότεινα να μην μπλέκεις με τα θερμόμετρα και αγχωνεσαι άδικα! είσαι έγκυος και δεν πρόκειται να σου ρθει περίοδος!!! καταλαβαίνω βεβαια την αγωνία σου!! σου εύχομαι καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!!

και εγω πήγα χθες στον ιδιωτη γυναικολογο και ακούσαμε την καρδούλα! οι χτύποι έφτασαν τους 154! 7 και 3 ήμουν έχθες, το μωρό το έδειχνε ο υπέρηχος 7 και 4. μου έκλεισε ραντεβου για την αυχενική πια στις 31 αυγούστου!!! και μέχρι τότε εγώ πώς θα ξέρω ότι προχωράμε κανονικά;; εχω πάθει μεγάλη φοβία με την παλίνδρομη που είχα πέρυσι. σταμάτησε η καρδιά του μωρού τέλη της 8ης εβδομ. στο μεταξύ είχα συμπτώματα γιατι τα συμπτώματα οφείλονταν στην ανεβασμένη χοριακη. κατά τυχη είχα πάει στον γιατρό για εξέταση για να μου γράψει αναρρωτική άδεια και στον υπέρηχο διαπιστώθηκε ότι μολις είχε σταματήσει η καρδιακη λειτουργια. οποτε σε εμένα δεν ισχύει το καθησυχαστικό αφού δεν έχω αίμα όλα εξελίσσονται φυσιολογικά.

η άρια σήμερα έχει υπέρηχο έτσι;;; αντε με το καλό να ακούσετε και την καρδούλα!!!

καλό θα ήταν να βαζαμε τικεράκια από κάτω από τις αναρτήσεις μας που να δείχονουν πόσων εβδομ. είμαστε!

 

Αχ και εμένα μου είπε ότι αν αντέξουν και τα δύο τα σπορακια μέχρι τέλους βάζουμε στόχο τις 36 εβδομάδες

Να σου πω την αλήθεια,μου είπε και εμένα για το ενδεχόμενο της περίδεσης και με αγχωσε και φοβήθηκα κιολας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Είμαι 5 εβδομάδων, δεν είμαι σίγουρη αν σχετίζεται με την εγκυμοσύνη αυτό που μου συμβαίνει. Από χθες δεν έχει σταματήσει να πονάει η μέση μου. Δεν μπορώ να βρω μια στάση για να ξαπλωνω και να μην με ενοχλεί. Καθιστή είναι κάπως καλύτερα. Ήρθαμε και διακοπές και δε μπορώ να τις απολαύσω. Έχει τύχει σε καμία;;;:-(


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...