Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

On 26/7/2020 at 11:43 ΜΜ, elpida2019 είπε:

Κορίτσια σήμερα είχα μια άσχημη μέρα. Πονούσε το στομάχι μου από το πρωί και κατά τις 5 το απόγευμα φούσκωσε τόσο πολύ η κοιλιά μου που δεν μπορώ να ανασάνω. Έχω έντονο ρέψιμο και νιώθω γεμάτο το στομάχι μου. Αγχώθηκα. Έχει κάποια άλλη τέτοια συμπτώματα?

Αν περνεις κορτιζόνη θέλει προσοχή με το αλάτι και εγώ το απόγευμα μετά το φαγητό γίνομε σαν μπαλόνι και δισκολευομαι να πάρω ανασα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ Ρίτα μου για την απαντηση σου! Έχεις δίκαιο θα προσπαθήσω να χαλαρώσω! Εύχομαι και σε σένα καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη ❤

Ναι Πεπη μου έχεις πολύ δίκαιο! Ειμαι αγχώδης γενικα πολυ! Προσπαθώ να το μετριασω κ να το διαχειριστω. Δεν ήθελα να φανώ αχάριστη ή κάτι τέτοιο. Ξερω πως υπάρχουν πολλές γυναίκες εκει έξω που δυσκολευονται και το παλεύουν καιρο. Ευχομαι σε όλες τις κοπέλες να μην παιδεύονται και να έρχεται οσο συντομα το επιθυμούν το θετικο νέο! Θα προσπαθήσω να χαλαρώσω και να το χαρώ! Αλλά καταλαβαίνεις ότι ένα αγχος τωρα που ειναι πολυ αρχη, το έχω..

Εύχομαι να πάνε ολα καλα αυτη τη φορά και το πιστεύω ότι θα πανε! Έχεις όμως καθε δικαιο να αγχωνεσαι! Δεν είναι εύκολο αυτο που πέρασες. Αλλα αυτη τη φορά ολα θα πανε τελεια, θα το δεις! Με το καλο και η επόμενη εξέταση! Πως ήταν που ακουσες καρδουλα; :rolleyes:❤❤❤

Όλα καλά θα πάνε έχε πίστη !!!και προς θεού δεν σε λέω αχάριστη να μείνεις όσο πιο πολύ ψύχραιμη σου λέω !υπομονή και είναι μακρύς ο δρόμος έχουμε πολλές εξετάσεις μπροστά μας ακόμα!!!

Just now, Mareva είπε:

Κοριτσια νομιζω οτι μπορω κ γω να αρχισω να μαι στην ομαδα σας!

1η χοριακη 175, 20/7

2η χοριακη 440, 22/7

3η χοριακη 974, 24/7 

4η χοριακη 4733, 28/7, σημερα! 

Τι λετε; μπαινω στο κλαμπ; εχω αγχος γιατι περυσι απεβαλα ιδιο καιρο τα διδυμακια μου κ καταλαβαινετε. Δεν εχω παει ακομη για υπερηχο! 

Βρε όλα καλά θα πάνε καλώς ήρθες !!!σήμερα είναι και της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλάντου άναψε και ένα κεράκι αν πιστεύεις..μας προστατεύει εμάς τις εγκυουλες!

  • Μου αρέσει 2

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το απόγευμα πρέπει να πάω τα αποτελέσματα από της εξετάσεις μου με έβαλε να κάνω ο ντοκ και επί της ευκαιρίαθα κανω και υπέρηχο να δούμε το νινι 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily said:

Αν περνεις κορτιζόνη θέλει προσοχή με το αλάτι και εγώ το απόγευμα μετά το φαγητό γίνομε σαν μπαλόνι και δισκολευομαι να πάρω ανασα 

Δεν παίρνω κορίτσι μου κορτιζόνη. Είχα προβλήματα και πριν με το στομάχι μου. Το τρέλαναν εδώ και 4 χρόνια χάπια χωρίς σταματημό. Τώρα έγινε χειρότερο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pepi88 είπε:

Κορίτσια για όσες είστε έστω και λίγο εκκλησίας σήμερα είναι της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλάντου ανάψτε κάνα κεράκι ..μας προστατεύει τις εγκύους..

Ευχαριστουμε πολυ Πεπη μου! Θα ανάψω ❤

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Όλα καλά θα πάνε έχε πίστη !!!και προς θεού δεν σε λέω αχάριστη να μείνεις όσο πιο πολύ ψύχραιμη σου λέω !υπομονή και είναι μακρύς ο δρόμος έχουμε πολλές εξετάσεις μπροστά μας ακόμα!!!

Βρε όλα καλά θα πάνε καλώς ήρθες !!!σήμερα είναι και της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλάντου άναψε και ένα κεράκι αν πιστεύεις..μας προστατεύει εμάς τις εγκυουλες!

Σε ευχαριστώ!!! Αν ήξερες τα ταματα μας μέχρι σημερα ( 4η εξωσωματικη)... Καθε μερα έχω να παω κ καπου, κερακι, λαμπαδα, κλπ!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Εγώ το απόγευμα πρέπει να πάω τα αποτελέσματα από της εξετάσεις μου με έβαλε να κάνω ο ντοκ και επί της ευκαιρίαθα κανω και υπέρηχο να δούμε το νινι 

Με το καλο να το δείτε κοριτσι μου! Θύμισε μου, ποσο εισαι εσυ; τι εξετασεις έκανες;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Την τελευταία φορά στις 6 μισή βδομάδες που ακούσαμε καρδούλα ο γιατρός μου είπε σε μια βδομάδα να κόψω τη vasclor και τα 2 cyclacur που παίρνω και να αρχίσω μόνο 2 duphaston τη μέρα που είναι πολλή λίγη δόση προγεστερόνης 10 mg το χάπι. Νιώθω ανασφάλεια να πω την αλήθεια να τα κόψω όλα έτσι απότομα στις 7μιση βδομάδες και από ότι βλέπω οι περισσότεροι γιατροί τα σταματούν στη 12ή βδομάδα. Αλλά και πάλι δε μπορώ να κάνω του κεφαλιού μου. Κάποιο λόγο θα έχει. Βασικά από ότι κατάλαβα ίσως είναι επειδή έκανα σε φρέσκο κύκλο την εμβρυομεταφορά. Τι να πω. Πάντα βρίσκω κάτι να αγχώνομαι. Το έχω αυτό. Και στο τέλος δε θα χαρώ την εγκυμοσύνη μου όπως πρέπει. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Κοριτσια νομιζω οτι μπορω κ γω να αρχισω να μαι στην ομαδα σας!

1η χοριακη 175, 20/7

2η χοριακη 440, 22/7

3η χοριακη 974, 24/7 

4η χοριακη 4733, 28/7, σημερα! 

Τι λετε; μπαινω στο κλαμπ; εχω αγχος γιατι περυσι απεβαλα ιδιο καιρο τα διδυμακια μου κ καταλαβαινετε. Δεν εχω παει ακομη για υπερηχο! 

Καλώς ηρθεεες ❤❤❤ ολα θα πανε τελεια!!! Συγχαρητήρια για τις χοριακες σου! Πηγες στο γιατρο; 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mareva είπε:

Σε ευχαριστώ!!! Αν ήξερες τα ταματα μας μέχρι σημερα ( 4η εξωσωματικη)... Καθε μερα έχω να παω κ καπου, κερακι, λαμπαδα, κλπ!!! 

Αυτή την φορά θα πάνε όλα καλά .να είσαι σίγουρη για αυτό.για μένα η πίστη είναι το πιο δυνατό οπλο σε συνδυασμό με την επιστήμη φυσικά .σήμερα έμαθε και μια φίλη μου ότι είναι έγκυος και της λέω τέτοια Αγία μέρα που ξημέρωσε και το έμαθες  δεν μπορεί να μην δεν πάνε όλα καλά !

  • Μου αρέσει 2

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλώς ηρθεεες ❤❤❤ ολα θα πανε τελεια!!! Συγχαρητήρια για τις χοριακες σου! Πηγες στο γιατρο; 

5/8 εχω υπερηχο :) ευχαριστώ πολύ!!! Ανυπομονω τοσο πολυ! 

Just now, Pepi88 είπε:

Αυτή την φορά θα πάνε όλα καλά .να είσαι σίγουρη για αυτό.για μένα η πίστη είναι το πιο δυνατό οπλο σε συνδυασμό με την επιστήμη φυσικά .σήμερα έμαθε και μια φίλη μου ότι είναι έγκυος και της λέω τέτοια Αγία μέρα που ξημέρωσε και το έμαθες  δεν μπορεί να μην δεν πάνε όλα καλά !

Σε ευχαριστώ παρα πολυ! Ειμαστε συγκρατημενα χαρουμενοι γιατι ειχαμε περασει αναποδιες! Εύχομαι τα καλα ολου του κοσμου σε ολες!! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Γεια σας κορίτσια. Την τελευταία φορά στις 6 μισή βδομάδες που ακούσαμε καρδούλα ο γιατρός μου είπε σε μια βδομάδα να κόψω τη vasclor και τα 2 cyclacur που παίρνω και να αρχίσω μόνο 2 duphaston τη μέρα που είναι πολλή λίγη δόση προγεστερόνης 10 mg το χάπι. Νιώθω ανασφάλεια να πω την αλήθεια να τα κόψω όλα έτσι απότομα στις 7μιση βδομάδες και από ότι βλέπω οι περισσότεροι γιατροί τα σταματούν στη 12ή βδομάδα. Αλλά και πάλι δε μπορώ να κάνω του κεφαλιού μου. Κάποιο λόγο θα έχει. Βασικά από ότι κατάλαβα ίσως είναι επειδή έκανα σε φρέσκο κύκλο την εμβρυομεταφορά. Τι να πω. Πάντα βρίσκω κάτι να αγχώνομαι. Το έχω αυτό. Και στο τέλος δε θα χαρώ την εγκυμοσύνη μου όπως πρέπει. 

Κ εμένα μου έκοψε χθες τα σικλακουρ.δεν κάνει κ πολύ να τα παιρνουμε αν δεν υπάρχει ανάγκη, είναι επικίνδυνα.σε μια βδομάδα κόβω προλουτεξ και αυτά που αργεί να μου κόψει δυστυχώς γιατί τα χω σιχαθεί είναι τα ουλτροτζεσταν

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ Ρίτα μου για την απαντηση σου! Έχεις δίκαιο θα προσπαθήσω να χαλαρώσω! Εύχομαι και σε σένα καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη ❤

Ναι Πεπη μου έχεις πολύ δίκαιο! Ειμαι αγχώδης γενικα πολυ! Προσπαθώ να το μετριασω κ να το διαχειριστω. Δεν ήθελα να φανώ αχάριστη ή κάτι τέτοιο. Ξερω πως υπάρχουν πολλές γυναίκες εκει έξω που δυσκολευονται και το παλεύουν καιρο. Ευχομαι σε όλες τις κοπέλες να μην παιδεύονται και να έρχεται οσο συντομα το επιθυμούν το θετικο νέο! Θα προσπαθήσω να χαλαρώσω και να το χαρώ! Αλλά καταλαβαίνεις ότι ένα αγχος τωρα που ειναι πολυ αρχη, το έχω..

Αυτά τα  utrogestan μυρίζουν και ασχημα μετα απο καιρο .. ή είναι η ιδέα μου ;


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty said:

Κ εμένα μου έκοψε χθες τα σικλακουρ.δεν κάνει κ πολύ να τα παιρνουμε αν δεν υπάρχει ανάγκη, είναι επικίνδυνα.σε μια βδομάδα κόβω προλουτεξ και αυτά που αργεί να μου κόψει δυστυχώς γιατί τα χω σιχαθεί είναι τα ουλτροτζεσταν

Πόσο είσαι κορίτσι μου? Εγώ ανησυχώ για την προγεστερόνη κυρίως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...