Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

4 hours ago, Aria konsta said:

Κοριτσι μου πως εισαι ;;; 

Αυτο το ειχα παθει στην πρώτη μου εγκυμοσυνη.. η κοιλιά μου ήταν φούξια.. δεν αντεχα οπως λες και εσύ.  Ομως μετα εμενα προχώρησε και αλλού. Υπάρχουν 2 περιπτώσεις.. η πρώτη μα συμβαίνει απο το απότομο άνοιγμα του δέρματος.. το αναφέρει αν δεις και στο ημερολόγιο του ιασω στις εβδομάδες που διανύουμε.  

Η αλλη να ειναι αλλεργικό οπως το δικό μου .. και στις 2 περιπτώσεις πρεπει να το αναφέρεις άμεσα στο γιατρό σου και να μην περιμένεις να πας για να του το πεις .. οτι καινούργιο συμβαίνει κατά τη διάρκεια μιας εγκυμοσύνης το πρώτο πράγμα που κάνουνε ειναι τηλέφωνο στο γιατρο. Εσυ μπορεί να το θεωρείς τιποτα .. 

Ωστόσο, θα πας στο φαρμακείο και θα αγοράσεις αφρόλουτρο με 0ph εγω έπαιρνα τα ebos . Και στις 2 περιπτώσεις ειναι σωτήριο. πολυ ενυδάτωση... και ΟΧΙ ξύσιμο.. δύσκολο το ξερω.. αλλα το κάνει χειρότερο.  Και άλλαξε σφουγγάρι.  

Κορίτσι μου καλημέρα. Τα ίδια αρκετή φαγούρα. Τελικά επειδή ανησυχώ και για χολοστάση κύησης. Βέβαια εκεί λένεότι η φαγούρα είναι στα άκρα και στα πέλματα θα τον πάρω τηλέφωνο σήμερα μόλις πάει στο ιατρείο του. Έχεις δίκαιο είναι άλλες 5 μέρες μέχρι το ραντεβού δεν πρέπει να περιμένω .

Just now, Popaki2011 said:

Συμφωνώ με Αρια. Άλλαξε αφρόλουτρο, από φαρμακείο με 0ph,ίσως πρέπει να αλλάξεις και απορρυπαντικο ρούχων,πλυνε με παιδικό και φυσικά να το αναφέρεις στο γιατρό σου.τοοοοση πολύ φαγούρα εγώ δεν είχα,έβαζα όμως συνέχεια την prevenstria της frezyderm και ηρεμουσα αμέσως.

Καλημέρα. Ευχαριστώ.Θα μιλήσω με το γιατρό. Η αλήθεια ότι προχθές είχα χρησιμοποιήσει άλλο αφρόλουτρο από αυτό που βάζω συνήθως αλλά μόνο μία φορά μετά δεν το ξανάβαλα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@elpida2019 καλημέρα κοπέλα μου. Ούτε εμένα μου έχει τύχει τόσο πολύ. Άλλαξε αφρόλουτρο εγω βάζω το hygien της pharmasept και μετά οπωσδήποτε κρέμα εγκυμοσύνης. Το καλύτερο βέβαια είναι να επικοινωνήσεις με το γιατρό σου. Μπορεί να χρειαστεί να κάνεις κάποια επιπλέον εξέταση. Α και μην ξυνεσαι!! Γίνεται χειρότερο.

Χρόνια πολλά στους Γιάννηδες και στις Ιωαννες σήμερα!!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Να σας ρωτήσω... με τι σκέφτεστε να ντύσετε το μωράκι σας όταν θα το βγάλετε από το μαιευτήριο; Με τα ρουχαλακια του και φόρμα εξόδου ή με κουβερτουλα; Με προβληματίζει αυτό...αν του βάλουμε φόρμα εξόδου, πρέπει να την βγάλουμε στο κάθισμα του αυτοκινήτου; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Να σας ρωτήσω... με τι σκέφτεστε να ντύσετε το μωράκι σας όταν θα το βγάλετε από το μαιευτήριο; Με τα ρουχαλακια του και φόρμα εξόδου ή με κουβερτουλα; Με προβληματίζει αυτό...αν του βάλουμε φόρμα εξόδου, πρέπει να την βγάλουμε στο κάθισμα του αυτοκινήτου; 

Ναι.Δεν μπορείς να βάλεις ζώνη με φόρμα εξόδου.και είναι επικίνδυνο,όπως το ίδιο ισχύει και για τα μπουφάν αργότερα.

Αναλόγως το κρύο,εγώ αγόρασα 2 φόρμες εξόδου.Φανταζομαι θα μου πει η μαία νου μέχρι τότε τι να της φορέσω.και σκουφάκι σίγουρα!


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Ναι.Δεν μπορείς να βάλεις ζώνη με φόρμα εξόδου.και είναι επικίνδυνο,όπως το ίδιο ισχύει και για τα μπουφάν αργότερα.

Αναλόγως το κρύο,εγώ αγόρασα 2 φόρμες εξόδου.Φανταζομαι θα μου πει η μαία νου μέχρι τότε τι να της φορέσω.και σκουφάκι σίγουρα!

Πήρα μια φόρμα εξόδου από τα orchestra για 3 μηνών (60 εκατοστα) και φοβάμαι ότι αν δεν την βάλει εκείνη την ημέρα, θα πάει άχρηστη...δεν ξέρω πόσα εκατοστά θα είναι όταν σαραντισει αλλά τα orchestra έχουν πιο στενές γραμμές απ' ο,τι είδα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 42 λεπτά , Evoulini24 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Να σας ρωτήσω... με τι σκέφτεστε να ντύσετε το μωράκι σας όταν θα το βγάλετε από το μαιευτήριο; Με τα ρουχαλακια του και φόρμα εξόδου ή με κουβερτουλα; Με προβληματίζει αυτό...αν του βάλουμε φόρμα εξόδου, πρέπει να την βγάλουμε στο κάθισμα του αυτοκινήτου; 

Εγω θα βάλω φανελάκι από μέσα, μετά ένα ολόσωμο μακρυμανικα φορμακι(όχι βελουτέ) και από πάνω φόρμα εξοδου σαν μπουφαν που είναι. Σκουφάκι και γαντακια. Μέσα στο αυτοκίνητο θα τη βγάλω τη φόρμα εξόδου. Τέλη Φεβρουαρίου που θα γεννήσω πρώτα ο Θεός θα κάνει πολύ κρύο νομίζω. Θα έχω μαζί μου και ένα κουβέρτα κι. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Εγω θα βάλω φανελάκι από μέσα, μετά ένα ολόσωμο μακρυμανικα φορμακι(όχι βελουτέ) και από πάνω φόρμα εξοδου σαν μπουφαν που είναι. Σκουφάκι και γαντακια. Μέσα στο αυτοκίνητο θα τη βγάλω τη φόρμα εξόδου. Τέλη Φεβρουαρίου που θα γεννήσω πρώτα ο Θεός θα κάνει πολύ κρύο νομίζω. Θα έχω μαζί μου και ένα κουβέρτα κι. 

Ακριβώς το ίδιο σκέφτομαι κι εγώ!βέβαια αν πάει έτσι ο καιρός,θα κόψουμε την κουβέρτα!

Just now, Evoulini24 είπε:

Πήρα μια φόρμα εξόδου από τα orchestra για 3 μηνών (60 εκατοστα) και φοβάμαι ότι αν δεν την βάλει εκείνη την ημέρα, θα πάει άχρηστη...δεν ξέρω πόσα εκατοστά θα είναι όταν σαραντισει αλλά τα orchestra έχουν πιο στενές γραμμές απ' ο,τι είδα..

Όντως τα Orchestra έχουν στενή γραμμή.αν ψωνίσω από εκει(σπάνια γιατί μου την δίνουν τα νουμερα),στην μεγάλη μου κόρη παίρνω 2 νούμερα πιο μεγάλα απ το κανονικό!

  • Μου αρέσει 2

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Ακριβώς το ίδιο σκέφτομαι κι εγώ!βέβαια αν πάει έτσι ο καιρός,θα κόψουμε την κουβέρτα!

Όντως τα Orchestra έχουν στενή γραμμή.αν ψωνίσω από εκει(σπάνια γιατί μου την δίνουν τα νουμερα),στην μεγάλη μου κόρη παίρνω 2 νούμερα πιο μεγάλα απ το κανονικό!

Ωχ τα πιο πολλά τα έχω πάρει από εκεί...από πού ψωνίζεις γενικά; Σε ποια εταιρεία συμπίπτουν τα νούμερα με την ηλικία του μωρού;

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Ωχ τα πιο πολλά τα έχω πάρει από εκεί...από πού ψωνίζεις γενικά; Σε ποια εταιρεία συμπίπτουν τα νούμερα με την ηλικία του μωρού;

Καλά μην αγχώνεσαι,θα το δεις στην πορεία και μετά θα μάθεις τι νούμερο πρέπει να παίρνεις τα συγκεκριμένα μαγαζιά.ωραια ποιότητα στα ρούχα έχουν τα mothercare και οι γραμμές είναι κανονικές. Και απ τα h&m ψωνίζω,και απ την γειτονιά μου μετά.

  • Μου αρέσει 2

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2021 at 10:44 ΜΜ, elpida2019 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Εδώκαι δύο μέρες με έχει πεθάνει η φαγούρα στην κοιλιά. Κάθε τόσο που με πιάνει είναι ανυπόφορο. Την ξύνω και κοκκινίζει και πονάω. Όταν κάνω μπάνιο είναι μαρτύρι.Σήμερα έκλαιγα στο μπάνιο από τον πόνο. Με έπιασε τόσο έντονη φαγούρα και ένιωθα εκείνη την ώρα ότι με σκίζουν με λεπίδες. Τέτοιο συναίσθημα. Έχει καμια άλλη έντονη φαγούρα ? Δεν είχα πριν τόσο έντονη

Εγώ είχα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη κ μάλιστα σ όλο το σώμα. Με βοήθησε πολύ μια σούπερ ενυδατική κρεμουλα της LA Roche possay lipikar λέγεται. Μου την έδωσε δερματολόγος. Κανει κ για βρεφη σκέψου. Κ εχει αντίστοιχα κ αφρόλουτρο άοσμο, ενυδατικό. 

21 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Να σας ρωτήσω... με τι σκέφτεστε να ντύσετε το μωράκι σας όταν θα το βγάλετε από το μαιευτήριο; Με τα ρουχαλακια του και φόρμα εξόδου ή με κουβερτουλα; Με προβληματίζει αυτό...αν του βάλουμε φόρμα εξόδου, πρέπει να την βγάλουμε στο κάθισμα του αυτοκινήτου; 

Με τα ρουχαλάκια κ κουβερτούλα σκέφτομαι εγώ. Φόρμα εξόδου μου φαίνεται υπερβολή, συνήθως έχει ζέστη το Μάρτιο. Και μιλάμε για λίγα μέτρα μέχρι να μπει στο αυτοκίνητο. 

20 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Πήρα μια φόρμα εξόδου από τα orchestra για 3 μηνών (60 εκατοστα) και φοβάμαι ότι αν δεν την βάλει εκείνη την ημέρα, θα πάει άχρηστη...δεν ξέρω πόσα εκατοστά θα είναι όταν σαραντισει αλλά τα orchestra έχουν πιο στενές γραμμές απ' ο,τι είδα..

Ισχύει αυτό που λες για τα orchestra, έχουν πολύ στενή γραμμή. Θέλεις ένα νούμερο παραπάνω κάθε φορά. Ως τις 40 μέρες δεν θα βγείτε καθόλου; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vivi.nik. είπε:

Εγώ είχα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη κ μάλιστα σ όλο το σώμα. Με βοήθησε πολύ μια σούπερ ενυδατική κρεμουλα της LA Roche possay lipikar λέγεται. Μου την έδωσε δερματολόγος. Κανει κ για βρεφη σκέψου. Κ εχει αντίστοιχα κ αφρόλουτρο άοσμο, ενυδατικό. 

Με τα ρουχαλάκια κ κουβερτούλα σκέφτομαι εγώ. Φόρμα εξόδου μου φαίνεται υπερβολή, συνήθως έχει ζέστη το Μάρτιο. Και μιλάμε για λίγα μέτρα μέχρι να μπει στο αυτοκίνητο. 

Ισχύει αυτό που λες για τα orchestra, έχουν πολύ στενή γραμμή. Θέλεις ένα νούμερο παραπάνω κάθε φορά. Ως τις 40 μέρες δεν θα βγείτε καθόλου; 

Δεν ξέρω ό,τι μου πει η παιδίατρος... βγαίνουν τα μωράκια πριν σαραντισουν; Θα μπορώ να το βγάλω έξω από το σπίτι μου με το καρότσι να πάρει αέρα; Έχουμε ένα πάρκο...

Just now, vivi.nik. είπε:

Εγώ είχα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη κ μάλιστα σ όλο το σώμα. Με βοήθησε πολύ μια σούπερ ενυδατική κρεμουλα της LA Roche possay lipikar λέγεται. Μου την έδωσε δερματολόγος. Κανει κ για βρεφη σκέψου. Κ εχει αντίστοιχα κ αφρόλουτρο άοσμο, ενυδατικό. 

Με τα ρουχαλάκια κ κουβερτούλα σκέφτομαι εγώ. Φόρμα εξόδου μου φαίνεται υπερβολή, συνήθως έχει ζέστη το Μάρτιο. Και μιλάμε για λίγα μέτρα μέχρι να μπει στο αυτοκίνητο. 

Ισχύει αυτό που λες για τα orchestra, έχουν πολύ στενή γραμμή. Θέλεις ένα νούμερο παραπάνω κάθε φορά. Ως τις 40 μέρες δεν θα βγείτε καθόλου; 

Κι εγώ έτσι λέω...με τα ρουχαλακια και κουβερτουλα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Δεν ξέρω ό,τι μου πει η παιδίατρος... βγαίνουν τα μωράκια πριν σαραντισουν; Θα μπορώ να το βγάλω έξω από το σπίτι μου με το καρότσι να πάρει αέρα; Έχουμε ένα πάρκο...

Κι εγώ έτσι λέω...με τα ρουχαλακια και κουβερτουλα!

Βγαίνουν καλε!απλά πρέπει να εκτίθεται σταδιακά στην ατμόσφαιρα.Δλδ την πρώτη μέρα μια βόλτα το τετράγωνο,μετά λίγο περισσότερο και πάει λέγοντας!

  • Μου αρέσει 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Βγαίνουν καλε!απλά πρέπει να εκτίθεται σταδιακά στην ατμόσφαιρα.Δλδ την πρώτη μέρα μια βόλτα το τετράγωνο,μετά λίγο περισσότερο και πάει λέγοντας!

Α τέλεια τότε!! Θα κρατήσω τη φόρμα εξόδου για εκείνες τις μέρες!!

Λοιπόν, κορίτσια, σήμερα ξεκίνησα μαθήματα ανώδυνου τοκετού διαδικτυακά!! Γίνονται από το κέντρο μάνας και παιδιού της Νέας Ιωνίας!! Μου άρεσε πολύ το σημερινό μάθημα.. νομίζω ότι θα είναι πολύ χρήσιμα...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Evoulini24 είπε:

Δεν ξέρω ό,τι μου πει η παιδίατρος... βγαίνουν τα μωράκια πριν σαραντισουν; Θα μπορώ να το βγάλω έξω από το σπίτι μου με το καρότσι να πάρει αέρα; Έχουμε ένα πάρκο...

Κι εγώ έτσι λέω...με τα ρουχαλακια και κουβερτουλα!

Εννοείται βγαίνουν! Κ τους κάνει καλό! Να τα βλέπει κ ο ήλιος! Και για τη μαμά είναι ο τι καλύτερο! Από 5 ημερών βγαίναμε εμείς. 

Μία χαρά θα είναι! 

Τι όμορφα! Ν. ΙΩΝΙΑ μένεις; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. είπε:

Εννοείται βγαίνουν! Κ τους κάνει καλό! Να τα βλέπει κ ο ήλιος! Και για τη μαμά είναι ο τι καλύτερο! Από 5 ημερών βγαίναμε εμείς. 

Μία χαρά θα είναι! 

Τι όμορφα! Ν. ΙΩΝΙΑ μένεις; 

5 ημερών ε;; Τέλεια!! Όχι στον Κολωνό μένουμε προς το παρόν...και τέλος του μήνα μετακομίζουμε στο Μενίδι στο πατρικό μου... εσύ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...