Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Κορίτσια μου, γυρίσαμε από τον γιατρό!! Όλα είναι φυσιολογικα!! Ο μπεμπακος πήγε 1.700 κιλά κι έχει πάρει και θέση με το κεφάλι προς τα κάτω! Το αμνιακό υγρό είναι φυσιολογικό! Μου έκλεισε ραντεβού για 27/1 και μετά θα το πάμε ανά δύο εβδομάδες...18/1 έκλεισα Doppler!! Μου έγραψε και το εμβόλιο κοκκυτη και το έκανα κιόλας!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 46 λεπτά , Evoulini24 είπε:

6 μαγνησια ε; Πότε τα παίρνεις όλα αυτά; Εγώ περιμενω πώς και πώς να σταματήσουμε όλες αυτες τις βιταμίνες χαχα Είχες θέμα με τον τράχηλο; 

Παίρνω 2 πρωί,2 μεσημέρι και 2 βράδυ.Με τον τράχηλο όχι δεν έχω,είχα πονακια χαμηλά στην κοιλιά και μου είπε ο γιατρός ότι δεν τα θέλουμε από τώρα, οπότε με χαπακωσε και μου συστησε ξεκούραση μέχρι να δούμε στο ντοπλερ ότι όλα είναι καλά.ο γιατρός είπε ξεκούραση,εγώ ξάπλα!σηκώνομαι για τουαλέτα, κάνω μια βόλτα να ξεμουδιασω και ξανά ξάπλα!

  • Μου αρέσει 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Παίρνω 2 πρωί,2 μεσημέρι και 2 βράδυ.Με τον τράχηλο όχι δεν έχω,είχα πονακια χαμηλά στην κοιλιά και μου είπε ο γιατρός ότι δεν τα θέλουμε από τώρα, οπότε με χαπακωσε και μου συστησε ξεκούραση μέχρι να δούμε στο ντοπλερ ότι όλα είναι καλά.ο γιατρός είπε ξεκούραση,εγώ ξάπλα!σηκώνομαι για τουαλέτα, κάνω μια βόλτα να ξεμουδιασω και ξανά ξάπλα!

Καλά κάνεις, να προσέχεις!! Κι εμένα μου είπε ξεκούραση γενικά...τώρα έχεις πονακια ή σου πέρασαν με το μαγνήσιο;

Link to comment
Share on other sites

@Evoulini24 μπράβο σας κορίτσι μου πολύ καλά ο μπέμπης σου...και εγώ πρέπει να κάνω κοκκύτη σου είπαν να προσέξεις κάτι? Δευτέρα υπέρηχο και 28/1 ντομπλερ...ανυπομονω και ελπίζω να μου κάνει την χάρη να την δω λίγο...!!!

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@Evoulini24 μπράβο σας κορίτσι μου πολύ καλά ο μπέμπης σου...και εγώ πρέπει να κάνω κοκκύτη σου είπαν να προσέξεις κάτι? Δευτέρα υπέρηχο και 28/1 ντομπλερ...ανυπομονω και ελπίζω να μου κάνει την χάρη να την δω λίγο...!!!

Καλημέρα, κορίτσι μου! Μου είπε απλώς να κάνω ο,τι έκανα και να ξεκουραζομαι!! Για το εμβόλιο όχι δε μου είπαν κάτι... γίνεται καθαρά και μόνο για το μωρό, για να πάρει αντισώματα για διάφορες ασθένειες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Κορίτσια μου, γυρίσαμε από τον γιατρό!! Όλα είναι φυσιολογικα!! Ο μπεμπακος πήγε 1.700 κιλά κι έχει πάρει και θέση με το κεφάλι προς τα κάτω! Το αμνιακό υγρό είναι φυσιολογικό! Μου έκλεισε ραντεβού για 27/1 και μετά θα το πάμε ανά δύο εβδομάδες...18/1 έκλεισα Doppler!! Μου έγραψε και το εμβόλιο κοκκυτη και το έκανα κιόλας!!

Μπράβο κοριτσι!! Μια χαρά το αντράκι σου!! Σε ποια εβδομαδα είσαι τώρα; Υπομονή για το ντοπλερ τώρα αν και όλα θα είναι καλά!! Και μένα ανά 15 μέρες μου είπε θα με βλέπει τώρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Καλά κάνεις, να προσέχεις!! Κι εμένα μου είπε ξεκούραση γενικά...τώρα έχεις πονακια ή σου πέρασαν με το μαγνήσιο;

Καλημέρα!!!!όχι δεν έχω. Την περνάω ξάπλα βέβαια,σηκώνομαι να περπατήσω λίγο μέσα στο σπίτι να ξεπιαστω και μετά ξάπλα πάλι.Φτιαχνω κι ένα φαγητό και τπτ άλλο.Αυτο όλο μέχρι την Τετάρτη..μετά βλέπουμε,αναλόγως τι θα μου πουν. 

  • Μου αρέσει 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , valentina23 είπε:

Μπράβο κοριτσι!! Μια χαρά το αντράκι σου!! Σε ποια εβδομαδα είσαι τώρα; Υπομονή για το ντοπλερ τώρα αν και όλα θα είναι καλά!! Και μένα ανά 15 μέρες μου είπε θα με βλέπει τώρα. 

31+2 σήμερα! Αχ πλησιάζει ο καιρός... απίστευτο μου φαίνεται!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Εδώκαι δύο μέρες με έχει πεθάνει η φαγούρα στην κοιλιά. Κάθε τόσο που με πιάνει είναι ανυπόφορο. Την ξύνω και κοκκινίζει και πονάω. Όταν κάνω μπάνιο είναι μαρτύρι.Σήμερα έκλαιγα στο μπάνιο από τον πόνο. Με έπιασε τόσο έντονη φαγούρα και ένιωθα εκείνη την ώρα ότι με σκίζουν με λεπίδες. Τέτοιο συναίσθημα. Έχει καμια άλλη έντονη φαγούρα ? Δεν είχα πριν τόσο έντονη

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, elpida2019 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Εδώκαι δύο μέρες με έχει πεθάνει η φαγούρα στην κοιλιά. Κάθε τόσο που με πιάνει είναι ανυπόφορο. Την ξύνω και κοκκινίζει και πονάω. Όταν κάνω μπάνιο είναι μαρτύρι.Σήμερα έκλαιγα στο μπάνιο από τον πόνο. Με έπιασε τόσο έντονη φαγούρα και ένιωθα εκείνη την ώρα ότι με σκίζουν με λεπίδες. Τέτοιο συναίσθημα. Έχει καμια άλλη έντονη φαγούρα ? Δεν είχα πριν τόσο έντονη

Όχι δεν έχω φαγούρα.αποτι ξέρω όμως θέλει κρεμουλα κ δεν θέλει να τα ξύνεις. Τώρα θα μου πεις πως; Δεν ξέρω αλλά όσο ξύνεις την κοιλιά σου τόσο θα χειροτερεύει.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 said:

@elpida2019 Γεια σου κορίτσι μου!!!Όχι εμένα δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο...γιατι μήπως βγάζεις ραγάδες? Ρώτησες τον γιατρό σού? 

Βασιλική μου έτσι απότομα ξεκίνησε πριν 2 μερες ενώ την τελευταία βδομάδα είδα ότι η κοιλιά μου μεγάλωσε απότομα.ίσως τέντωσε το δέρμα πολύ και γι΄αυτό. Έχω ραντεβού την Τρίτη και θα του το αναφέρω. 

Just now, Mighty86 said:

Όχι δεν έχω φαγούρα.αποτι ξέρω όμως θέλει κρεμουλα κ δεν θέλει να τα ξύνεις. Τώρα θα μου πεις πως; Δεν ξέρω αλλά όσο ξύνεις την κοιλιά σου τόσο θα χειροτερεύει.

Βάζω και κρέμα. Μάλιστα φροντίζω και βάζω πιο συχνά τώρα που μεγαλώνει η κοιλια με γοργούς ρυθμούς ! Δύσκολο όταν είναι τόσο έντονο να μην ξύνεσαι αλλά βέβαια έχεις δίκαιο χειροτερεύει έτσι. 

Link to comment
Share on other sites

@elpida2019 κοίτα από τον 7 και μετά μεγαλώνει απότομα η κοιλιά για αυτό θεωρώ είναι φυσιολογικό δοκίμασε κ καμία άλλη κρεμουλα και βάζει συνέχεια...εγω δεν έχω πολύ μεγάλη κοιλιά οπότε δεν έχω θέμα ακόμα από τον άλλο μήνα βέβαια δεν ξέρω τι θα γίνει...προσπαθησε να μην την ξυνεις όσο μπορεις...

  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elpida2019 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Εδώκαι δύο μέρες με έχει πεθάνει η φαγούρα στην κοιλιά. Κάθε τόσο που με πιάνει είναι ανυπόφορο. Την ξύνω και κοκκινίζει και πονάω. Όταν κάνω μπάνιο είναι μαρτύρι.Σήμερα έκλαιγα στο μπάνιο από τον πόνο. Με έπιασε τόσο έντονη φαγούρα και ένιωθα εκείνη την ώρα ότι με σκίζουν με λεπίδες. Τέτοιο συναίσθημα. Έχει καμια άλλη έντονη φαγούρα ? Δεν είχα πριν τόσο έντονη

Κοριτσι μου πως εισαι ;;; 

Αυτο το ειχα παθει στην πρώτη μου εγκυμοσυνη.. η κοιλιά μου ήταν φούξια.. δεν αντεχα οπως λες και εσύ.  Ομως μετα εμενα προχώρησε και αλλού. Υπάρχουν 2 περιπτώσεις.. η πρώτη μα συμβαίνει απο το απότομο άνοιγμα του δέρματος.. το αναφέρει αν δεις και στο ημερολόγιο του ιασω στις εβδομάδες που διανύουμε.  

Η αλλη να ειναι αλλεργικό οπως το δικό μου .. και στις 2 περιπτώσεις πρεπει να το αναφέρεις άμεσα στο γιατρό σου και να μην περιμένεις να πας για να του το πεις .. οτι καινούργιο συμβαίνει κατά τη διάρκεια μιας εγκυμοσύνης το πρώτο πράγμα που κάνουνε ειναι τηλέφωνο στο γιατρο. Εσυ μπορεί να το θεωρείς τιποτα .. 

Ωστόσο, θα πας στο φαρμακείο και θα αγοράσεις αφρόλουτρο με 0ph εγω έπαιρνα τα ebos . Και στις 2 περιπτώσεις ειναι σωτήριο. πολυ ενυδάτωση... και ΟΧΙ ξύσιμο.. δύσκολο το ξερω.. αλλα το κάνει χειρότερο.  Και άλλαξε σφουγγάρι.  

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, elpida2019 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Εδώκαι δύο μέρες με έχει πεθάνει η φαγούρα στην κοιλιά. Κάθε τόσο που με πιάνει είναι ανυπόφορο. Την ξύνω και κοκκινίζει και πονάω. Όταν κάνω μπάνιο είναι μαρτύρι.Σήμερα έκλαιγα στο μπάνιο από τον πόνο. Με έπιασε τόσο έντονη φαγούρα και ένιωθα εκείνη την ώρα ότι με σκίζουν με λεπίδες. Τέτοιο συναίσθημα. Έχει καμια άλλη έντονη φαγούρα ? Δεν είχα πριν τόσο έντονη

Συμφωνώ με Αρια. Άλλαξε αφρόλουτρο, από φαρμακείο με 0ph,ίσως πρέπει να αλλάξεις και απορρυπαντικο ρούχων,πλυνε με παιδικό και φυσικά να το αναφέρεις στο γιατρό σου.τοοοοση πολύ φαγούρα εγώ δεν είχα,έβαζα όμως συνέχεια την prevenstria της frezyderm και ηρεμουσα αμέσως.

  • Μου αρέσει 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...