Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Κι εγώ κορίτσια στις 31 εβδομάδες που πήγα στον γιατρό, το περίμενα γύρω στα 2 κιλά και μου είπε 1.700! Και μάλιστα μου είπε ότι είναι μια χαρά και δε θα το θέλαμε τόσο μεγάλο σε αυτήν την εβδομάδα... είμαι και 1.62 πώς θα το βγάλω χαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evoulini24 είπε:

Κι εγώ κορίτσια στις 31 εβδομάδες που πήγα στον γιατρό, το περίμενα γύρω στα 2 κιλά και μου είπε 1.700! Και μάλιστα μου είπε ότι είναι μια χαρά και δε θα το θέλαμε τόσο μεγάλο σε αυτήν την εβδομάδα... είμαι και 1.62 πώς θα το βγάλω χαχα

ιδανικό είναι. όχι οτι έχω κανα ντοκτορά στα βάρη αλλά έχω μια εφαρμογή που λέει πόσο είναι το ιδανικό σε κάθε εβδομάδα. 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

ιδανικό είναι. όχι οτι έχω κανα ντοκτορά στα βάρη αλλά έχω μια εφαρμογή που λέει πόσο είναι το ιδανικό σε κάθε εβδομάδα. 

Αλήθεια;; Μακάρι!!

18 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Evoulini24 με το καλό και η τελευταία εξέταση!! Όλα καλά θα είναι. Θα δείτε και 3d φατσουλα!! Κοντευουμεεεε!!!

@Basiliki92 μια χαρά η μπεμπούλα σας!! Με το καλό και το ντομπλερ.

Πάντως κορίτσια νομίζω το περισσότερο άγχος απ όλες τις μεγάλες εξετασεις το είχα στη Β επιπεδου!! Όλα πήγαν καλά όμως έκανα και το ντοπλερ και τώρα μπήκαμε στη τελική ευθεία!! Εύχομαι όλα να κυλήσουν ομαλά μέχρι τέλους και για μένα και για όλες μας. 

Θα είμαι 33 εβδομάδων!! Θα φαίνεται καλά λες η φατσούλα του; Ή όχι επειδή αρχίζουν να στριμώχνονται;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Evoulini24 μια χαρά είναι. Εγώ μια βδομάδα παραπάνω 32δηλαδη 1600.Οντως είναι λίγο στριμωγμενο δεν φαίνεται και πάρα πολύ καλά αλλά φαίνεται. Μάλιστα μου έβγαλε 2 φώτο μεγάλες σε α4!!! Στον ίδιο εμβρυολογο νομίζω πάμε ε;

@Mighty86 περιμένουμε νέα απ το ντοπλερ.!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

@Evoulini24 μια χαρά είναι. Εγώ μια βδομάδα παραπάνω 32δηλαδη 1600.Οντως είναι λίγο στριμωγμενο δεν φαίνεται και πάρα πολύ καλά αλλά φαίνεται. Μάλιστα μου έβγαλε 2 φώτο μεγάλες σε α4!!! Στον ίδιο εμβρυολογο νομίζω πάμε ε;

@Mighty86 περιμένουμε νέα απ το ντοπλερ.!! 

Στον Παφιλη δεν πας κι εσύ; Αχ αλήθεια;; Τι ωραία!! Ανυπομονώ!! Σε ποια εβδομάδα πήγες εσύ;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πάρα πολύ μια μια ξεχωριστά για τα καλά σας λόγια κάπως ξεαγχωθηκα τώρα!!!Όλα καλά να πάνε για όλες μας!!!

Άσχετο αλλά μπήκα να δω μήπως πάρω κανένα καρότσι η λίκνο που ήθελα κ δεν έχει τίποτα καλό σε έκπτωση ειδικά το Λητώ απάτη πιο καλές είχε black Friday και το μετάνιωσα που δεν πήρα τότε και το λίκνο το είχε μισή τιμή...εχετε δει εσείς κάποιο ενδιαφέρον σάιτ?

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Στον Παφιλη δεν πας κι εσύ; Αχ αλήθεια;; Τι ωραία!! Ανυπομονώ!! Σε ποια εβδομάδα πήγες εσύ;;

Ναι σε αυτόν πάω και γω!!! Στις 32 εβδομάδες πήγα. Το θυμάμαι που το λέγαμε για τη Β επιπεδου. Το στικακι απ τη Β επιπεδου μην ξεχάσεις να σου περάσει και το ντομπλερ:wink:

@Basiliki92 άστα πόνεσε το κεφάλι μου για να βρω καροτσι σε τιμή που ήθελα κιόλας. Έψαχνα αρκετό καιρό. Τελικά αφού έκανα την έρευνα μου κατέληξα στο cangaroo moni gala 3 σε 1. Παρκοκρεβατο το moni sleepy και ένα μαρσιπο το lorelli bertoni traveler baby. Καροτσι 200ευρω, πάρκο 61 και μαρσιπο15. Από ένα σαιτ από Θεσσαλονίκη το paidoupoli. gr. Σε 20-25μερες θα έρθουν!!! Οπωτε αν είναι να παραγγείλεις από κάπου μην αργείς γιατί υπάρχει μεγάλο φόρτο των ταχυμεταφορων. Σαν καροτσι το cangaroo το προτείνουν. Είναι καλό και οικονομικό. Τώρα θα δείξει.. Έχει πολλά μοντέλα. Πιστεύω όντως να αξίζει.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Ναι σε αυτόν πάω και γω!!! Στις 32 εβδομάδες πήγα. Το θυμάμαι που το λέγαμε για τη Β επιπεδου. Το στικακι απ τη Β επιπεδου μην ξεχάσεις να σου περάσει και το ντομπλερ:wink:

@Basiliki92 άστα πόνεσε το κεφάλι μου για να βρω καροτσι σε τιμή που ήθελα κιόλας. Έψαχνα αρκετό καιρό. Τελικά αφού έκανα την έρευνα μου κατέληξα στο cangaroo moni gala 3 σε 1. Παρκοκρεβατο το moni sleepy και ένα μαρσιπο το lorelli bertoni traveler baby. Καροτσι 200ευρω, πάρκο 61 και μαρσιπο15. Από ένα σαιτ από Θεσσαλονίκη το paidoupoli. gr. Σε 20-25μερες θα έρθουν!!! Οπωτε αν είναι να παραγγείλεις από κάπου μην αργείς γιατί υπάρχει μεγάλο φόρτο των ταχυμεταφορων. Σαν καροτσι το cangaroo το προτείνουν. Είναι καλό και οικονομικό. Τώρα θα δείξει.. Έχει πολλά μοντέλα. Πιστεύω όντως να αξίζει.. 

Ξέρεις τι έπαθα στη Β επιπέδου ε; Δε μου πέρασε ποτέ το βιντεάκι...ενώ είχα μαζί μου το στικάκι.. ελπίζω να μη συμβεί το ίδιο και τώρα!! Πόση ώρα κράτησε η εξέταση Doppler; Σου είπε και πιθανό βάρος γέννησης;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις γύρισα.ο μικρός έχει γυρίσει με το κεφάλι προς τα κάτω ,κιλά 1953 , το οποίο είναι μεν φυσιολογικό για την εβδομάδα κύησης 32+4 μέρες αλλά από την προηγούμενη φορά δεν είχα αναλογική αύξηση ήταν στα ανώτατα ενώ τώρα στα νορμάλ κ προς τα κάτω. Ο εμβρυολογος θέλει να με ξαναδεί σε τρεις εβδομάδες για να έχει ολοκληρωμένη άποψη γιατί φοβάται μήπως πήγα στο άλλο άκρο. Ο πλακούντας μου είναι λέει Γκρέιντ 2 οπότε δεν θέλει να κολλήσει ο μικρός στην ανάπτυξη. 37,7 εκατοστιαία θέση Βάλεντινα τα φώτα σου;;;η φυσικά όποια άλλη καταλαβαίνει τι έγραψα γιατί κεγω μπερδεύτηκα;λολ

 

Επισης δεν μου έβγαλε φωτο αυτήν την φορά 

 

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Evoulini24 κάτι θα γίνε μάλλον. Ποιος ξέρει. Γίνονται και λάθη. Να το πεις στη κοπελίτσα έξω που είναι. Μπορεί να έχει αποθηκευμένη και το Β επιπεδου σου στον υπολογιστή. Η εξέταση κάνα τέταρτακι νομίζω. Πιθανό βάρος γέννησης από 2,5 έως 3 κιλά μου είπε!!

@Mighty86 μια χαρά είναι το βάρος του. Εμένα 32 ακριβώς 1600...και στην 12η εκατοστιαία θέση. Είπαμε από 3 η 5η εκατοστιαία θέση μέχρι 95η είναι μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια. Εμένα ο πλακουντας grade 1.και μένα ξεκίνησε να είναι μεγαλύτερο από την Πητ της περιόδου και τώρα τις 2 τελευταίες φορές δεν παίρνει πολύ βάρος. Ας ελπίσω τώρα από βδομάδα να πάρει παραπάνω. Αν και οι γιατροί θέλουν να παίρνουν βάρος σταθερά. Δηλαδή τη βδομάδα γύρω στα 150 γραμ νομίζω. Και μένα κεφάλι η προβολή και μάλιστα πιέζει και τη κύστη γι αυτό κάνω το φάντασμα κάθε βράδυ στη τουαλετα:-P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, valentina23 είπε:

@Evoulini24 κάτι θα γίνε μάλλον. Ποιος ξέρει. Γίνονται και λάθη. Να το πεις στη κοπελίτσα έξω που είναι. Μπορεί να έχει αποθηκευμένη και το Β επιπεδου σου στον υπολογιστή. Η εξέταση κάνα τέταρτακι νομίζω. Πιθανό βάρος γέννησης από 2,5 έως 3 κιλά μου είπε!!

@Mighty86 μια χαρά είναι το βάρος του. Εμένα 32 ακριβώς 1600...και στην 12η εκατοστιαία θέση. Είπαμε από 3 η 5η εκατοστιαία θέση μέχρι 95η είναι μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια. Εμένα ο πλακουντας grade 1.και μένα ξεκίνησε να είναι μεγαλύτερο από την Πητ της περιόδου και τώρα τις 2 τελευταίες φορές δεν παίρνει πολύ βάρος. Ας ελπίσω τώρα από βδομάδα να πάρει παραπάνω. Αν και οι γιατροί θέλουν να παίρνουν βάρος σταθερά. Δηλαδή τη βδομάδα γύρω στα 150 γραμ νομίζω. Και μένα κεφάλι η προβολή και μάλιστα πιέζει και τη κύστη γι αυτό κάνω το φάντασμα κάθε βράδυ στη τουαλετα:-P

Λέτε να είναι ανησυχητικό που είναι λίγο μπουρδουκλωμενος στον ομφάλιο; Ο εμβρυολογος ανησύχησε ότι από την στιγμή που πήγε ο πλακούντας Γκρέιτ 2 γεννήσω νωριτερα.γκρειτ 1 είναι πιο νέος έτσι δεν είναι;


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Λέτε να είναι ανησυχητικό που είναι λίγο μπουρδουκλωμενος στον ομφάλιο; Ο εμβρυολογος ανησύχησε ότι από την στιγμή που πήγε ο πλακούντας Γκρέιτ 2 γεννήσω νωριτερα.γκρειτ 1 είναι πιο νέος έτσι δεν είναι;

Ξεκινάει με grade 0...τόσο ήταν εμένα στη Β επιπέδου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Λέτε να είναι ανησυχητικό που είναι λίγο μπουρδουκλωμενος στον ομφάλιο; Ο εμβρυολογος ανησύχησε ότι από την στιγμή που πήγε ο πλακούντας Γκρέιτ 2 γεννήσω νωριτερα.γκρειτ 1 είναι πιο νέος έτσι δεν είναι;

Άμα δεν το βρήκε ανησυχητικό ο εμβρυολογος με τον ομφάλιο τότε όλα καλά θα είναι. Grade1 είναι πιο νέος. Ξεκινάει από 0 μέχρι 3 νομίζω. Κοίταξε είμαστε προς το τέλος αλλά αν γίνει και κάτι τώρα μια χαρά θα είναι τα μωράκια. Εδώ έχω ακούσει για 500 γραμ μωράκια που γεννιούνται... Απλά τώρα στον 8ο που είμαστε θέλει λίγο προσοχή. Γιατί έχει μεγαλώσει και το μωρό.. Έχουμε βαρύνει κι εμείς.. Προσοχή με δουλειές και βάρη.. Τα λέω για να τ ακούω εγω;-)

Just now, Evoulini24 είπε:

Ξεκινάει με grade 0...τόσο ήταν εμένα στη Β επιπέδου..

Και μένα τόσο ήταν στη Β επιπεδου. Στο ντομπλερ πήγε 1. Ο εμβρυολογος μου είπε είναι οκ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Άμα δεν το βρήκε ανησυχητικό ο εμβρυολογος με τον ομφάλιο τότε όλα καλά θα είναι. Grade1 είναι πιο νέος. Ξεκινάει από 0 μέχρι 3 νομίζω. Κοίταξε είμαστε προς το τέλος αλλά αν γίνει και κάτι τώρα μια χαρά θα είναι τα μωράκια. Εδώ έχω ακούσει για 500 γραμ μωράκια που γεννιούνται... Απλά τώρα στον 8ο που είμαστε θέλει λίγο προσοχή. Γιατί έχει μεγαλώσει και το μωρό.. Έχουμε βαρύνει κι εμείς.. Προσοχή με δουλειές και βάρη.. Τα λέω για να τ ακούω εγω;-)

Και μένα τόσο ήταν στη Β επιπεδου. Στο ντομπλερ πήγε 1. Ο εμβρυολογος μου είπε είναι οκ

Ναι είναι μια χαρά!! Πόσα σου πήρε για την εξέταση;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Evoulini24 αχ πλήρωσε ο συζηγος. Και γω είχα πάει τουαλέτα εκείνη την ώρα. Νομίζω 110 μου είπε μετά. Ξέρεις χάρηκα που όλα ήταν καλά οπωτε δεν έδωσα σημασία στο ρευστο:P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...