Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, valentina23 είπε:

Άμα δεν το βρήκε ανησυχητικό ο εμβρυολογος με τον ομφάλιο τότε όλα καλά θα είναι. Grade1 είναι πιο νέος. Ξεκινάει από 0 μέχρι 3 νομίζω. Κοίταξε είμαστε προς το τέλος αλλά αν γίνει και κάτι τώρα μια χαρά θα είναι τα μωράκια. Εδώ έχω ακούσει για 500 γραμ μωράκια που γεννιούνται... Απλά τώρα στον 8ο που είμαστε θέλει λίγο προσοχή. Γιατί έχει μεγαλώσει και το μωρό.. Έχουμε βαρύνει κι εμείς.. Προσοχή με δουλειές και βάρη.. Τα λέω για να τ ακούω εγω;-)

Και μένα τόσο ήταν στη Β επιπεδου. Στο ντομπλερ πήγε 1. Ο εμβρυολογος μου είπε είναι οκ

Κ εμένα 0 ήταν στην επιπέδου ρε γαμωτο.νεο άγχος τώρα αυτό.επηρεαζεται ο πλακούντας με τα βάρη; 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mighty86 είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα.ο μικρός έχει γυρίσει με το κεφάλι προς τα κάτω ,κιλά 1953 , το οποίο είναι μεν φυσιολογικό για την εβδομάδα κύησης 32+4 μέρες αλλά από την προηγούμενη φορά δεν είχα αναλογική αύξηση ήταν στα ανώτατα ενώ τώρα στα νορμάλ κ προς τα κάτω. Ο εμβρυολογος θέλει να με ξαναδεί σε τρεις εβδομάδες για να έχει ολοκληρωμένη άποψη γιατί φοβάται μήπως πήγα στο άλλο άκρο. Ο πλακούντας μου είναι λέει Γκρέιντ 2 οπότε δεν θέλει να κολλήσει ο μικρός στην ανάπτυξη. 37,7 εκατοστιαία θέση Βάλεντινα τα φώτα σου;;;η φυσικά όποια άλλη καταλαβαίνει τι έγραψα γιατί κεγω μπερδεύτηκα;λολ

 

Επισης δεν μου έβγαλε φωτο αυτήν την φορά 

 

Στον Παφιλη πηγαίνεις; Μια χαρά μου φαινεται το βάρος του.. απλώς ίσως θέλει να σε ξαναδεί λόγω του πλακούντα που είναι grade 2! Να είναι σίγουρος δηλαδή ότι παίρνει βάρος το μωράκι..

Just now, valentina23 είπε:

@Evoulini24 αχ πλήρωσε ο συζηγος. Και γω είχα πάει τουαλέτα εκείνη την ώρα. Νομίζω 110 μου είπε μετά. Ξέρεις χάρηκα που όλα ήταν καλά οπωτε δεν έδωσα σημασία στο ρευστο:P

Χαχα καλά έκανες!! Λογικά 110€ χωρίς απόδειξη...σου έκανε και κολπικό υπέρηχο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Στον Παφιλη πηγαίνεις; Μια χαρά μου φαινεται το βάρος του.. απλώς ίσως θέλει να σε ξαναδεί λόγω του πλακούντα που είναι grade 2! Να είναι σίγουρος δηλαδή ότι παίρνει βάρος το μωράκι..

Όχι Θεσσαλονίκη είμαι στον Δαγκλή. Αχ Παναγία μου καινούριο κοσκινακι αυτό τώρα.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Κ εμένα 0 ήταν στην επιπέδου ρε γαμωτο.νεο άγχος τώρα αυτό.επηρεαζεται ο πλακούντας με τα βάρη; 

Νομίζω επηρεάζεται.. Αλλά περισσότερο απ το τσιγάρο. Πάντως εγώ νομίζω ότι δεν είναι και τόσο κακό.. 33η εβδ κοντά.. Σου είπε για ξεκούραση;; 

Just now, Mighty86 είπε:

Όχι Θεσσαλονίκη είμαι στον Δαγκλή. Αχ Παναγία μου καινούριο κοσκινακι αυτό τώρα.

Καλέ μην αγχώνεσαι!! Απλά μην κουράζεσαι πολύ. Όλα καλά θα πάνε!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Νομίζω επηρεάζεται.. Αλλά περισσότερο απ το τσιγάρο. Πάντως εγώ νομίζω ότι δεν είναι και τόσο κακό.. 33η εβδ κοντά.. Σου είπε για ξεκούραση;; 

Ναι κεγω νομίζω ότι ίσως είναι κ κάπου λογικό. Δεν καπνίζω κομμένο το έχω από πριν. Όχι τίποτα δεν μου σύστησε.να μη χάσω κιλά μόνο. 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mighty86 είπε:

Ναι κεγω νομίζω ότι ίσως είναι κ κάπου λογικό. Δεν καπνίζω κομμένο το έχω από πριν. Όχι τίποτα δεν μου σύστησε.να μη χάσω κιλά μόνο. 

Σε καταλαβαίνω πάντως.. Και γω αγχώθηκα να σου πω την αλήθεια με το βάρος της μπεμπας μου.. Αλλά ρώτησα 2 φορές τον εμβρυολογο αν υπάρχει πρόβλημα και με διαβεβαίωσε ότι είναι μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια. Πάντως έχω ακούσει ότι μπορεί την μια εβδομάδα να μην έχει πάρει πολύ βάρος και την επόμενη να πάρει πιο πολύ. Επίσης οι υπερυχοι έχουν αποκλιση... Πόσα κιλά εχεις πάρει; Εγώ 10 αλλά δεν έχω και τεράστια κοιλια:neutral:και θα ήθελα πολύ... Φοράω συνέχεια εφαρμοστα να φαίνεται πολύ... Ίσως επειδή είναι μικρό το μωρό.. Ουφ αγχώθηκα και γω τώρα!!! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Σε καταλαβαίνω πάντως.. Και γω αγχώθηκα να σου πω την αλήθεια με το βάρος της μπεμπας μου.. Αλλά ρώτησα 2 φορές τον εμβρυολογο αν υπάρχει πρόβλημα και με διαβεβαίωσε ότι είναι μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια. Πάντως έχω ακούσει ότι μπορεί την μια εβδομάδα να μην έχει πάρει πολύ βάρος και την επόμενη να πάρει πιο πολύ. Επίσης οι υπερυχοι έχουν αποκλιση... Πόσα κιλά εχεις πάρει; Εγώ 10 αλλά δεν έχω και τεράστια κοιλια:neutral:και θα ήθελα πολύ... Φοράω συνέχεια εφαρμοστα να φαίνεται πολύ... Ίσως επειδή είναι μικρό το μωρό.. Ουφ αγχώθηκα και γω τώρα!!! :confused:

Αχ σορυ ελπίζω να μην σε επηρέασα. Ίσως φταίει τώρα ότι μπήκαμε στον όγδοο κ έχουμε αρχίσει να στρεσαριζομαστε για την επικείμενη γεννά. Εγώ έβαλα οκτώ αλλά εγώ ξεκίνησα υπερβαρη.θα μιλήσω αύριο κ με την διαιτολόγο μου νομίζω ότι δεν δικαιουμαι να πάρω άλλο κιλό. Μάλλον πρέπει να μείνω απολύτως σταθερή. Άλλη δυσκολία κ αυτή. Εμένα όσοι δεν ξέρουν για την εγκυμοσυνη νομίζουν όλοι ότι παχυνα η ότι δεν με κολακεύει αυτό που φοράω γιατί ποτέ κανείς δεν μου λέει τιποτα.

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Όχι Θεσσαλονίκη είμαι στον Δαγκλή. Αχ Παναγία μου καινούριο κοσκινακι αυτό τώρα.

Υπομονή σε τρεις εβδομάδες θα σε ξαναδεί...ο γιατρός σου στην έκανε ή εμβρυολογος; Σε ρωτάω μήπως έχεις ραντεβού με τον γιατρό σου πιο σύντομα..και σου φύγει το αγχος..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Υπομονή σε τρεις εβδομάδες θα σε ξαναδεί...ο γιατρός σου στην έκανε ή εμβρυολογος; Σε ρωτάω μήπως έχεις ραντεβού με τον γιατρό σου πιο σύντομα..και σου φύγει το αγχος..

Ναι ναι σε μια εβδομάδα με τον γιατρό μου σε τρεις ξανά με το εμβρυολογο..είμαι καλυμμένη από άποψη ραντεβού έτσι πως τα βολεψα χεχε.υπομονη η λέξη της εγκυμοσύνης.what else...ευχαριστώ κορίτσια!

Just now, valentina23 είπε:

Σε καταλαβαίνω πάντως.. Και γω αγχώθηκα να σου πω την αλήθεια με το βάρος της μπεμπας μου.. Αλλά ρώτησα 2 φορές τον εμβρυολογο αν υπάρχει πρόβλημα και με διαβεβαίωσε ότι είναι μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια. Πάντως έχω ακούσει ότι μπορεί την μια εβδομάδα να μην έχει πάρει πολύ βάρος και την επόμενη να πάρει πιο πολύ. Επίσης οι υπερυχοι έχουν αποκλιση... Πόσα κιλά εχεις πάρει; Εγώ 10 αλλά δεν έχω και τεράστια κοιλια:neutral:και θα ήθελα πολύ... Φοράω συνέχεια εφαρμοστα να φαίνεται πολύ... Ίσως επειδή είναι μικρό το μωρό.. Ουφ αγχώθηκα και γω τώρα!!! :confused:

Καλέ δεν φταίει το βάρος του μωρου για την κοιλιά.ειναι καθαρά ο σωματότυπος μας.

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλημέρα πως είστε σήμερα.?

Θα ήθελα να σας ρωτήσω από σαμπουαν-αφρολουτρα κρέμες κλπ για το μωρο ποιες εταιρίες εμπιστεύεστε θέλω να τα παραγγείλω κ αυτά μιας και αργούν...βοηθήστε με λίγο :roll:  

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Basiliki92 είπε:

Κορίτσια Καλημέρα πως είστε σήμερα.?

Θα ήθελα να σας ρωτήσω από σαμπουαν-αφρολουτρα κρέμες κλπ για το μωρο ποιες εταιρίες εμπιστεύεστε θέλω να τα παραγγείλω κ αυτά μιας και αργούν...βοηθήστε με λίγο :roll:  

Καλημέρα!! Εγώ στο πρώτο παιδί χρησιμοποιούσα της frezyderm. Σαμπουάν, αφρόλουτρο, κρέμα αλλαγής πάνας. Αυτά είχε συστήσει και η παιδίατρος μου. Είχα δοκιμάσει όμως και της weleda. Λίγο παχύ ρευστά και δεν μυρίζουν και πολύ ωραία αλλά λένε ότι είναι φυτικά. Όταν μεγάλωσε ο γιος μου άρχισα να παίρνω της pharmasept. Πολύ καλά προϊόντα και έμεινα πολύ ικανοποιημένη.ακομα και για μένα έχω πάρει προϊόντα της συγκεκριμένης εταιρείας και έχω μείνει ευχαριστημρνη. Για το μωρό τώρα έχω παραγγείλει την σειρά της pharmasept baby. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

Σε ευχαριστώ θα τα τσεκάρω να δω και τα 3 που μου είπες είναι πολύ καλές εταιρίες έχω ακούσει κ τα mustela αλλά δεν ξέρω τι παίζει... 

Υπάρχουν πάρα πολλές εταιρείες!! Είναι και ποια θα σε βολέψει εσένα και το μωρό. Και της mustela ναι.. Πάντως οι περισσότεροι παιδίατροι συστήνουν τη frezyderm. Ίσως γιατί υπάρχει και συνεργασία.. Εντάξει είναι και δοκιμασμένη εταιρεία. Να κοιτάξεις κάτι σε πιο αγνό αν και τελείως αγνό δεν υπάρχει... Μόνο το νερακι:wink:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!έκανα Ντόπλερ σήμερα και αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα ακριβώς με την @Mighty86.μέσα σε 2 βδομάδες το μωρό πήρε μόνο 100 γραμμάρια.Πλακουντας grade 1 και αμνιακό φυσιολογικό.ολα φυσιολογικά, μόνο το βάρος μας ανησυχει...Θα κάνω επανέλεγχο σε 2 βδομάδες.μεχρι τότε μόνο πρωτεΐνες να τρώω και ξεκούραση καθώς έχω και πονακια και περιμένω να ενημερωθεί ο γιατρός γι αυτά όλα και ίσως μου δώσουν ινοχεπ και σαλοσπιρ. 


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Καλημέρα!έκανα Ντόπλερ σήμερα και αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα ακριβώς με την @Mighty86.μέσα σε 2 βδομάδες το μωρό πήρε μόνο 100 γραμμάρια.Πλακουντας grade 1 και αμνιακό φυσιολογικό.ολα φυσιολογικά, μόνο το βάρος μας ανησυχει...Θα κάνω επανέλεγχο σε 2 βδομάδες.μεχρι τότε μόνο πρωτεΐνες να τρώω και ξεκούραση καθώς έχω και πονακια και περιμένω να ενημερωθεί ο γιατρός γι αυτά όλα και ίσως μου δώσουν ινοχεπ και σαλοσπιρ. 

σου είπε που είσαι στην εκατοστιαία;


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...