Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, valentina23 είπε:

Εμενα είναι στη 12η εκατοστιαία. Κοντά με σένα. Τα χάπια δηλαδή που σου έδωσε είναι για την ανάπτυξη του εμβρυου;; 

Νομίζω για τις συσπάσεις είναι, δεν ξέρω.


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Popaki2011 είπε:

Εγώ ξεκίνησα τα πλυντήρια!!!!!και να μαζέψω τα πράγματα για το μαιευτήριο να τα έχω έτοιμα,ακόμα και τα χαρτιά γιατί μετά τα σημερινά φοβήθηκα...ας τα έχω έτοιμα κι ας τα ξεσκονίζω...

Α εγώ τα τελείωσα τα πλυντήρια και το σίδερο. Είναι όλα σιδερωμένα, τακτοποιημενα:Pείχε και νοτιάδες μια χαρά μου έκατσε. Ακόμα και τη τσάντα μαιευτηριου έπλυνα.... Τις πιτζάμες επίσης. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Εμενα είναι στη 12η εκατοστιαία. Κοντά με σένα. Τα χάπια δηλαδή που σου έδωσε είναι για την ανάπτυξη του εμβρυου;; 

Τώρα διάβαζα ότι το σαλοσπιρ το δίνουν όταν φοβούνται ότι το εμβρυο δεν αναπτύσσεται φυσιολογικά λόγω κακής αιμάτωσης!το nifelat είναι για τις συσπάσεις 

  • Μου αρέσει 2

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Τώρα διάβαζα ότι το σαλοσπιρ το δίνουν όταν φοβούνται ότι το εμβρυο δεν αναπτύσσεται φυσιολογικά λόγω κακής αιμάτωσης!το nifelat είναι για τις συσπάσεις 

Στο ντομπλερ δεν ήταν όλα καλά; γιατί δείχνει και τη ροή του αίματος κι αν οξυγωνονεται καλά κτλ.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 12/1/2021 at 2:56 ΜΜ, Mighty86 είπε:

σήμερα ναι. έχω στρες δεν σας το κρύβω

@vivi.nik.  είναι όμως στα φυσιολογικά έτσι δεν είναι; νομίζω οτι 29η μέσο βάρος 1300. εμένα ήταν 1580. αν έχει κ απόκλιση κ βγει ακόμα μεγαλύτερο θα είναι πολύ τροφαντός.

Ειναι στα κατώτερα φυσιολογικά, αυτό μου είπαν. 

On 12/1/2021 at 3:01 ΜΜ, valentina23 είπε:

@vivi.nik. Έτσι είναι. Το κάθε μωρό είναι και διαφορετικό. Δεν είμαστε όλοι ίδιοι... Απλά εμείς οι μανούλες αγχωνομαστε συνέχεια. Σε ποια εβδομαδα είσαι;

@Mighty86 όλα καλά θα πάνε!! Καταλαβαίνω το άγχος σου. Και γω έτσι ήμουν! Τελευταία εξέταση!!! 

Κοριτσάκι μου είμαι 30 ακριβώς! 

20 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Κ εμένα 0 ήταν στην επιπέδου ρε γαμωτο.νεο άγχος τώρα αυτό.επηρεαζεται ο πλακούντας με τα βάρη; 

Μην αγχώνεσαι, κ εμένα είναι 1 τώρα. Είναι φυσιολογικό να γερνάει σιγά σιγά. Σημασία έχει να μην είσαι από τώρα στο 2 η 3

 

2 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Εμενα είναι στη 12η εκατοστιαία. Κοντά με σένα. Τα χάπια δηλαδή που σου έδωσε είναι για την ανάπτυξη του εμβρυου;; 

Εντύπωση μου κάνει που είστε σ αυτη τη θέση. Εγώ είμαι επίσης 11η εκατοσταια θέση κ το μωρό είναι μόνο 1100 γρ 30 εβδ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. είπε:

Ειναι στα κατώτερα φυσιολογικά, αυτό μου είπαν. 

Κοριτσάκι μου είμαι 30 ακριβώς! 

Μην αγχώνεσαι, κ εμένα είναι 1 τώρα. Είναι φυσιολογικό να γερνάει σιγά σιγά. Σημασία έχει να μην είσαι από τώρα στο 2 η 3

 

Εντύπωση μου κάνει που είστε σ αυτη τη θέση. Εγώ είμαι επίσης 11η εκατοσταια θέση κ το μωρό είναι μόνο 1100 γρ 30 εβδ 

Εσένα τι σου είπαν για τα 1100?συγγνώμη αν το έχεις ξαναπει,αλλά ξεχνάω εεε....


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. είπε:

Ειναι στα κατώτερα φυσιολογικά, αυτό μου είπαν. 

Κοριτσάκι μου είμαι 30 ακριβώς! 

Μην αγχώνεσαι, κ εμένα είναι 1 τώρα. Είναι φυσιολογικό να γερνάει σιγά σιγά. Σημασία έχει να μην είσαι από τώρα στο 2 η 3

 

Εντύπωση μου κάνει που είστε σ αυτη τη θέση. Εγώ είμαι επίσης 11η εκατοσταια θέση κ το μωρό είναι μόνο 1100 γρ 30 εβδ 

Στο δύο είμαι δεν είμαι στο 1 δυστυχώς.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ έχω ήδη αγχωθει για το Doppler της Δευτέρας.. ελπίζω να είναι όλα καλά!! Δηλαδή ρε κορίτσια πόσα γραμμάρια πήραν τα μωράκια σας μέσα σε έναν μήνα; Εγώ, από την 27η εβδομάδα μέχρι και την 31η εβδομάδα, υπολόγισα ότι το μωρό έπαιρνε 150γρ την εβδομάδα...εσάς;; Ο μπεμπακος μας ήταν 1.100 και στην 31η πήγε 1.700! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2020 at 9:13 ΜΜ, Aria konsta είπε:

 :wub:ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ 2021 ♡  ΤΟ " ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΑΣ :wub:    

@valentina23 : ΠΗΤ 1/3/2021 , --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΡΕΑ} !!!!!  :wub:

 

 @Mighty86 ΠΗΤ 3/3/2021   --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <--  , {ΓΕΝΕΣΙΣ} !!!!! :wub: 

 

@ba_lily  : ΠΗΤ 6/3/2021  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ θΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ} !!!!! :wub:  

♡ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ♡  ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ♡ 

@Pepi88 ΠΗΤ 7/3/2021 , --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- {ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ} !!!!! :wub:

♡ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ♡ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ♡ 

 

@Evoulini24 ΠΗΤ 8/3/2021 , --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {Νοσ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ} !!!!!  :wub:

 

@Popaki2011  ΠΗΤ 14/3/2021 , --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΡΕΑ} :wub:

 

@Aria konsta ΠΗΤ 17/3/2021 ,  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- {ΡΕΑ} !!!!!  :wub:

 

@Eirini89 ΠΗΤ 18/3/2021 --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ Θεσ/νικη !!!!! :wub: 

 

@giwta_86 ΠΗΤ 20/3/2021  ,  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {ΙΑΣΩ} !!!!!  :wub: 

 

@Rina-Katerina ΠΗΤ 21/3/2021  --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΕΛΕΝΑ} !!!!!  :wub:

 

@vivi.nik. ΠΗΤ 24/3/2021  ,  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {ΙΑΣΩ} !!!!!  :wub:  

 

@basw2  ΠΗΤ 25/3/2021  ,  --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΩΝ} !!!!! :wub:

 

@Manenious ΠΗΤ 25/3/2021  ,  --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- {ΜΗΤΕΡΑ!!!!!  :wub:

 

@Natasapal  ΠΗΤ 25/3/2021  μάλλον  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <--  , οσ. ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ}  !!!!! :wub:

 

@Kassandras ΠΗΤ 29/3/2021  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- :wub:  , {ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ}  !!!!! :wub:

 

@Mareva ΠΗΤ 29/3/2021 --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΚΛΙΝΙΚΗ ΤΣΕΠΕΤΗ ,ΧΑΝΙΑ} !!!!! :wub:

 

  • Μου αρέσει 5

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


:wub:ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ 2021 ♡  ΤΟ " ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΑΣ :wub:    

@valentina23 : ΠΗΤ 1/3/2021 , --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΡΕΑ} !!!!!  :wub:

 

 @Mighty86 ΠΗΤ 3/3/2021   --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <--  , {ΓΕΝΕΣΙΣ} !!!!! :wub: 

 

@ba_lily  : ΠΗΤ 6/3/2021  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ θΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ} !!!!! :wub:  

☆ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 8/12/2020☆ 

♡ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ...♡ 

@Pepi88 ΠΗΤ 7/3/2021 , --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- {ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ} !!!!! :wub:

☆ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 9/1/2021☆

♡ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ....♡ 

 

@Evoulini24 ΠΗΤ 8/3/2021 , --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {Νοσ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ} !!!!!  :wub:

 

@Popaki2011  ΠΗΤ 14/3/2021 , --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΡΕΑ} :wub:

 

@Aria konsta ΠΗΤ 17/3/2021 ,  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- {ΡΕΑ} !!!!!  :wub:

 

@Eirini89 ΠΗΤ 18/3/2021 --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ Θεσ/νικη !!!!! :wub: 

 

@giwta_86 ΠΗΤ 20/3/2021  ,  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {ΙΑΣΩ} !!!!!  :wub: 

 

@Rina-Katerina ΠΗΤ 21/3/2021  --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΕΛΕΝΑ} !!!!!  :wub:

 

@vivi.nik. ΠΗΤ 24/3/2021  ,  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {ΙΑΣΩ} !!!!!  :wub:  

 

@basw2  ΠΗΤ 25/3/2021  ,  --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΩΝ} !!!!! :wub:

 

@Manenious ΠΗΤ 25/3/2021  ,  --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- {ΜΗΤΕΡΑ!!!!!  :wub:

 

@Natasapal  ΠΗΤ 25/3/2021  μάλλον  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <--  , οσ. ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ}  !!!!! :wub:

 

@Kassandras ΠΗΤ 29/3/2021  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- :wub:  , {ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ}  !!!!! :wub:

 

@Mareva ΠΗΤ 29/3/2021 --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΚΛΙΝΙΚΗ ΤΣΕΠΕΤΗ ,ΧΑΝΙΑ} !!!!! :wub:

  • Μου αρέσει 4

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

Παιδιά τι εγινεεεε? Γέννησε η @Pepi88? Πότε?  Το χάσαμε αυτό?Να ζήσει ο μικρός μαχητής ♡

Και γω αυτό πρόσεξα στο πινακάκι. @Aria konstaγια πες μας; ποτέ γέννησε; όλα καλά; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...