Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Evoulini24 είπε:

5 ημερών ε;; Τέλεια!! Όχι στον Κολωνό μένουμε προς το παρόν...και τέλος του μήνα μετακομίζουμε στο Μενίδι στο πατρικό μου... εσύ; 

Εμεις μένουμε Ν Ιωνία! Κ επειδή ανέφερες τα σεμινάρια, είπαν μήπως είστε εδώ στη γειτονιά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 31 λεπτά , vivi.nik. είπε:

Εμεις μένουμε Ν Ιωνία! Κ επειδή ανέφερες τα σεμινάρια, είπαν μήπως είστε εδώ στη γειτονιά! 

Κοντά είμαστε! Θα κάνεις μαθήματα ανώδυνου τοκετού; Είναι ενδιαφέροντα πάντως..

Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2021 at 3:27 ΜΜ, Evoulini24 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Να σας ρωτήσω... με τι σκέφτεστε να ντύσετε το μωράκι σας όταν θα το βγάλετε από το μαιευτήριο; Με τα ρουχαλακια του και φόρμα εξόδου ή με κουβερτουλα; Με προβληματίζει αυτό...αν του βάλουμε φόρμα εξόδου, πρέπει να την βγάλουμε στο κάθισμα του αυτοκινήτου; 

Εγω θα της βαλω ενα φορμακι κ κουβερτακι. Η φόρμα δε θα βολεψει γιατι θα πρέπει να τη βγαλουμε στο αυτοκινητο. Κ γενικα κ πιο μεγαλα δεν τα βαζουμε, βάσει οδηγιων, με τα μπουφανακια.. 

17 ώρες πρίν, Popaki2011 είπε:

Βγαίνουν καλε!απλά πρέπει να εκτίθεται σταδιακά στην ατμόσφαιρα.Δλδ την πρώτη μέρα μια βόλτα το τετράγωνο,μετά λίγο περισσότερο και πάει λέγοντας!

Κ γω το χα συνεψεια εξω το μωρο. 8 ημερων, 20 ημερων κ μετα απο 40 βουρ! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .. φουσκιτσες μου ..! 

Θελω να υπενθυμίσω ότι έχουμε ανοίξει ομάδα στο VIBER Μανούλες Μαρτιου 2021 επικοινωνούμε καθημερινά. 

Ξερω οτι κάποιες κοπέλες δεν έχουν τη δυνατότητα δυστυχώς,  όμως μπορει και κάποιες να μη το έχουν δει ! 

 

 

  • Μου αρέσει 5

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Κοντά είμαστε! Θα κάνεις μαθήματα ανώδυνου τοκετού; Είναι ενδιαφέροντα πάντως..

Λέω να κάνω, ναι. Του Έλενα σίγουρα και βλέπουμε. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα μανούλες! Ελάτε βρε κορίτσια στο viber.. Και δεν θα χάσετε:-P. Χθες 29+5 πήγα στο γιατρό.. 1.536 το μουτράκι μας.. Και εγώ από το μαιευτήριο με φορμακι και κουβερτούλα.. Φόρμα εξόδου για φέτος δεν θα πάρω σίγουρα.. 

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια εγώ δεν μπορώ ούτε viber ούτε messenger ειλικρινά...δεν μπορώ να χτυπάει το κινητό συνεχώς και να ψάχνω τα μηνύματα που πέφτουν σαν βροχή..εδώ μου φαίνεται πολύ πιο εύκολο!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Αχ κορίτσια εγώ δεν μπορώ ούτε viber ούτε messenger ειλικρινά...δεν μπορώ να χτυπάει το κινητό συνεχώς και να ψάχνω τα μηνύματα που πέφτουν σαν βροχή..εδώ μου φαίνεται πολύ πιο εύκολο!! 

Κρίμα.στο βαιμπερ κάνουμε κ ανμπόξινγκ κ γενικώς δείχνουμε την προίκα μας κ είναι πιο αμεσο. Αλλά δεν πειράζει θα μιλάμε κ από εδώ εννοείται. 

@giwta_86 μια χαρά το μωρό σου.ποτε έχει ντοπλερ τώρα;εγώ 29κ5 ήταν 1588 

  • Μου αρέσει 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 said:

Κρίμα.στο βαιμπερ κάνουμε κ ανμπόξινγκ κ γενικώς δείχνουμε την προίκα μας κ είναι πιο αμεσο. Αλλά δεν πειράζει θα μιλάμε κ από εδώ εννοείται. 

@giwta_86 μια χαρά το μωρό σου.ποτε έχει ντοπλερ τώρα;εγώ 29κ5 ήταν 1588 

Ρε συ μου είπε ο γιατρός ότι σε δύο βδομάδες που θα τα ξανά πούμε θα δούμε αν θα κάνουμε ντομπλερ η οχι...Η αλήθεια είναι ότι δόξα το θεό η εγκυμοσύνη κυλά μια χαρα και δεν έχω κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα.. Μόνο λίγο χαμηλά τον πλακούντα αλλά όχι ανησυχητικά.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Ρε συ μου είπε ο γιατρός ότι σε δύο βδομάδες που θα τα ξανά πούμε θα δούμε αν θα κάνουμε ντομπλερ η οχι...Η αλήθεια είναι ότι δόξα το θεό η εγκυμοσύνη κυλά μια χαρα και δεν έχω κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα.. Μόνο λίγο χαμηλά τον πλακούντα αλλά όχι ανησυχητικά.. 

Α μην το κάνεις ντε κ καλά.εγω το κάνω στα μουλωχτα ο γιατρός μου είπε να μην το κάνω.αλλα επειδή με αφήνει ένα μήνα κοντά χωρίς ραντεβού κ εν τω μεταξύ είχα κλείσει ραντεβού με τον εμβρυολογο από την β επιπέδου κ έχω κ διαβήτη κυησης λέω ας το κάνω.πολλες δεν κάνουν πάντως.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mighty86 said:

Α μην το κάνεις ντε κ καλά.εγω το κάνω στα μουλωχτα ο γιατρός μου είπε να μην το κάνω.αλλα επειδή με αφήνει ένα μήνα κοντά χωρίς ραντεβού κ εν τω μεταξύ είχα κλείσει ραντεβού με τον εμβρυολογο από την β επιπέδου κ έχω κ διαβήτη κυησης λέω ας το κάνω.πολλες δεν κάνουν πάντως.

Α ναι? Έχεις ακούσει ότι πολλοί δε το κανουν? Γτ έχω όχι και για αυτό παραξενευτηκα.. Αλλωστε δεν έχει και κάποιο λόγο να μου πει μη το κανω.. Δεν έχει να κερδίσει κάτι ο άνθρωπος, ίσα ίσα που στα ραντεβού είναι πολύ τακτικός... Τώρα θα με βλέπει ανά 15 και μετά όσο περνάει ο καιρός και πιο συχνά.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Α μην το κάνεις ντε κ καλά.εγω το κάνω στα μουλωχτα ο γιατρός μου είπε να μην το κάνω.αλλα επειδή με αφήνει ένα μήνα κοντά χωρίς ραντεβού κ εν τω μεταξύ είχα κλείσει ραντεβού με τον εμβρυολογο από την β επιπέδου κ έχω κ διαβήτη κυησης λέω ας το κάνω.πολλες δεν κάνουν πάντως.

Και γω στη πρώτη εγκυμοσυνη μου το χε κάνει ο γυναικολογος μου στο ιατρείο του. Πριν 12 χρόνια. Τώρα νομίζω είναι απ τις βασικές εξετασεις που πρέπει να γίνει από ειδικό εμβρυολογο. Εγώ τώρα που το έκανα κοίταξε πάλι τα όργανακια, τη ροή του αίματος προς πλακούντα, μέτρησε αμνιακό υγρό, τράχηλο και άλλα σημαντικά όπως αν οξυγωνονεται καλά ο εγκέφαλος κτλ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Α ναι? Έχεις ακούσει ότι πολλοί δε το κανουν? Γτ έχω όχι και για αυτό παραξενευτηκα.. Αλλωστε δεν έχει και κάποιο λόγο να μου πει μη το κανω.. Δεν έχει να κερδίσει κάτι ο άνθρωπος, ίσα ίσα που στα ραντεβού είναι πολύ τακτικός... Τώρα θα με βλέπει ανά 15 και μετά όσο περνάει ο καιρός και πιο συχνά.. 

Πολλους ξέρω κ από εδώ κ γνωστούς μου.  η μία μου η κουμπάρα μου δεν το έκανε κ η άλλη το έκανε στα μουλωχτα σαν εμενα.ο γιατρός σου ντοπλερ έχει;σου δίνει ανάλυση κτλ κ κοιτάει αυτά που γράφει η Βαλεντίνα;

Κ εμένα ξεκάθαρα για οικονομία το κάνει. Θεωρεί κάποια πράματα υπερβολές. Αλλά είναι εσύ τι θες να κάνεις κ πόσο εμπιστοσύνη του έχεις 

 

Just now, valentina23 είπε:

Και γω στη πρώτη εγκυμοσυνη μου το χε κάνει ο γυναικολογος μου στο ιατρείο του. Πριν 12 χρόνια. Τώρα νομίζω είναι απ τις βασικές εξετασεις που πρέπει να γίνει από ειδικό εμβρυολογο. Εγώ τώρα που το έκανα κοίταξε πάλι τα όργανακια, τη ροή του αίματος προς πλακούντα, μέτρησε αμνιακό υγρό, τράχηλο και άλλα σημαντικά όπως αν οξυγωνονεται καλά ο εγκέφαλος κτλ. 

Αυτά τα κάνει κ ο γιατρός μου που δεν είναι πιστοποιημένος αλλά έχει ντοπλερ κ τα κάνει πολύ αναλυτικά. Απλά δεν είναι πιστοποιημένος εμβρυολογος. εμενα δεν με νοιάζει αυτό τόσο όσο ότι θέλω να πάρω κ μια δεύτερη γνώμη κ σε αυτήν την φάση της εγκυμοσύνης.απο Δευτέρα ξεκινάω κ ινσουλίνη. 

Κάποιοι δεν έχουν όμως ντοπλερ κ καινούρια μηχανήματα κ πάλι δεν σε στέλνουν σε εμβρυολογο. 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Evoulini24 είπε:

Αχ κορίτσια εγώ δεν μπορώ ούτε viber ούτε messenger ειλικρινά...δεν μπορώ να χτυπάει το κινητό συνεχώς και να ψάχνω τα μηνύματα που πέφτουν σαν βροχή..εδώ μου φαίνεται πολύ πιο εύκολο!! 

Καλε εγώ στο viber έχω πατήσει σιγαση συνομιλίας οποτε δεν βαράει...όποτε μπορώ μπαίνω και διαβάζω!απλά είναι πιο άμεσο εκεί.εδω δεν χανόμαστε βέβαια από μηνύματα. Ο,τι θέλεις.ετσι κι αλλιώς εγώ μπαίνω κι εδώ!

  • Μου αρέσει 2

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ο γιατρός μου μου είπε πριν μια εβδομάδα ότι όλα είναι φυσιολογικα και πάμε μια χαρά...κι όταν τον ρώτησα αν πρέπει να κλείσω ραντεβού για Doppler, μου λέει κι εγώ Doppler σου έκανα τώρα... αλλά δε μου είπε να μην το κάνω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...