Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Mighty86 είπε:

Τι χαρτιά θέλει το μαιευτήριο; ούτε αυτά δεν έχω κάνει. Νόμιζα με ταυτότητα πας

 

 

Θελει από 2 φορές φωτοτυπία τις ταυτότητες των γονιών,ληξιαρχική πράξη γάμου τελευταιου 6μηνου,το βιβλιάριο σου και το αμκα. Αλλά όντως καλύτερα να πάρεις τηλ να ρωτήσεις. Αυτά είναι για το Ρέα που γενναω εγω.

Just now, Evoulini24 είπε:

Τη βαλίτσα θα την πλύνεις;

Κάθε μαιευτήριο ζητάει άλλα πράγματα νομίζω..με μικρές διαφορές βέβαια, αλλά καλό είναι να πάρεις στο μαιευτήριο να ρωτήσεις..

Θα την καθαρίσω με ντετολ!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ κορίτσια βλέπω λίγο πολύ όλες τα ίδια έχουμε!! Την συχνοουρια την ξέχασα να την αναφέρω!! Όλο το βράδυ κόβω βόλτες και μετά ξαγρυπναω και μετράω προβατάκια κι όταν με παίρνει ύπνος χτυπάει ξυπνητήρι για σχολειο:neutral:. Επίσης και η μέση μου την τελευταία εβδομάδα μ έχει πιάσει κι κάποιες φορές πάω και σκυφτη. Βάρος χαμηλά αισθάνομαι και πίεση... 

Σίγουρα θέλουν αστυνομικές ταυτότητες και ληξιαρχική πράξη γάμου. Νομίζω και αμκα, αφμ αριθμός λογαριασμού για το επίδομα γέννας 2000 που δίνουν. Αλλά το κάθε μαιευτήριο έχει τα δικά του. 

Εγω τα πλυσίματα τα χω τελειώσει. Ακόμα και τη τσάντα μαιευτηριου έπλυνα και την βολεψα στο ντουλάπι. 

@Mighty86 με κάλυψες!!! Κουνιέται πολύ;; γιατί κουνιέται;;; δεν κουνιέται;;; λες να έπαθε τίποτα;; Ανυσηχια στο φουλ!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Πω πω κορίτσια μην με αγχώνεταιιιι δεν έχω πλύνει ακόμα περιμένω από βδομάδα την συρταριερα και μετά θα πλύνω τ πάντα όλα...επισης πείτε μου λίγο στους πόσους βαθμούς βάλατε τα ρούχα του μωρού?Εγώ πήρα κ ντετολ να καθαρίσω πριν το πλυντηριο  και μετα θα τα πλύνω...απο ρούχα νομίζω κομπλέ είναι θέλω λίκνο καρότσι πετσέτες επιθέματα στήθους κ σερβιέτες λοχίας α κ κανένα μπιμπερό να βρίσκεται!!! Παραγγέλνω συνέχεια κ δεν τελειώνω :oops:


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Θελει από 2 φορές φωτοτυπία τις ταυτότητες των γονιών,ληξιαρχική πράξη γάμου τελευταιου 6μηνου,το βιβλιάριο σου και το αμκα. Αλλά όντως καλύτερα να πάρεις τηλ να ρωτήσεις. Αυτά είναι για το Ρέα που γενναω εγω.

Θα την καθαρίσω με ντετολ!

 

Just now, valentina23 είπε:

Αχ κορίτσια βλέπω λίγο πολύ όλες τα ίδια έχουμε!! Την συχνοουρια την ξέχασα να την αναφέρω!! Όλο το βράδυ κόβω βόλτες και μετά ξαγρυπναω και μετράω προβατάκια κι όταν με παίρνει ύπνος χτυπάει ξυπνητήρι για σχολειο:neutral:. Επίσης και η μέση μου την τελευταία εβδομάδα μ έχει πιάσει κι κάποιες φορές πάω και σκυφτη. Βάρος χαμηλά αισθάνομαι και πίεση... 

Σίγουρα θέλουν αστυνομικές ταυτότητες και ληξιαρχική πράξη γάμου. Νομίζω και αμκα, αφμ αριθμός λογαριασμού για το επίδομα γέννας 2000 που δίνουν. Αλλά το κάθε μαιευτήριο έχει τα δικά του. 

Εγω τα πλυσίματα τα χω τελειώσει. Ακόμα και τη τσάντα μαιευτηριου έπλυνα και την βολεψα στο ντουλάπι. 

@Mighty86 με κάλυψες!!! Κουνιέται πολύ;; γιατί κουνιέται;;; δεν κουνιέται;;; λες να έπαθε τίποτα;; Ανυσηχια στο φουλ!! 

Τώρα που το λέτε κάτι διάβασα κ για υπεύθυνη δήλωση ότι θέλουμε το παιδι να είναι δημότης εκεί που είναι η μητερα η κάποια εξουσιοδότηση ανάλογη.εμενα ο συζυγος δεν είναι δημότης εδώ που μένουμε. Θα πάρω το μαιευτήριο από βδομάδα έχετε δίκιο.

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 μην αγχώνεσαι!! Ανοίγουν και τα μαγαζιά από Δευτέρα!! Όλα.. Κρίμα γιατί τελικά εγώ τα παράγγειλα αυτά που ήθελα και τα περιμένω.. Και το καροτσι ειδικά ήθελα να το δω από κοντά.. Εύχομαι να βγει καλό..

Εγω τα έπλυνα στους 60 τα βαμβακερά με δικό μου απορυπαντικο και μετά τα ξαναεπλυνα με το μωρουδιακο(ήταν του γιου μου πριν 12 χρόνια γι αυτό) τα καινούρια αναλόγως το ύφασμα.. 2 φορμες εξόδου στυλ μπουφαν στους 40.Φυσικα πολύ καλό σιδέρωμα μετά!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα! Να ρωτήσω έχει καμμία πόνους στις κλειδώσεις στους προσαγωγεις? Το έχω εδώ και μια βδομάδα περίπου.. η γυναικολόγος μου λέει ότι είναι επειδή ανοίγει η λεκάνη αλλά έχω αγχωθει.. σταμάτησα και το περπατημα επειδή γίνεται χειρότερος ο πόνος...

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, georgia1988 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Να ρωτήσω έχει καμμία πόνους στις κλειδώσεις στους προσαγωγεις? Το έχω εδώ και μια βδομάδα περίπου.. η γυναικολόγος μου λέει ότι είναι επειδή ανοίγει η λεκάνη αλλά έχω αγχωθει.. σταμάτησα και το περπατημα επειδή γίνεται χειρότερος ο πόνος...

Εγώ έχω!! Αρκετές φορές μες στη μέρα..όχι συνέχεια αλλά με ενοχλουν πολλές φορές...νιώθω πιασμένη ανάμεσα στα μπούτια!! Την πρώτη φορά που το ένιωσα τρόμαξα και βρήκα εδώ στο φόρουμ παρόμοια κουβέντα... είναι φυσιολογικό!! Εσύ πονάς συνέχεια; Ή σε αφήνει κιόλας;

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάθομαι δεν πονάω αλλά όταν ανεβαίνω σκάλες ή περπατάω πονάω.. Πονούσα και στις δυο πλευρές αλλά τώρα μόνο δεξια.. κι εγώ είδα παρόμοια συζητηση οπότε μάλλον φυσιολογικό θα είναι! Απλά μου φαίνεται περίεργο να ανοίγει η λεκάνη από τώρα.. 


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, georgia1988 είπε:

Όταν κάθομαι δεν πονάω αλλά όταν ανεβαίνω σκάλες ή περπατάω πονάω.. Πονούσα και στις δυο πλευρές αλλά τώρα μόνο δεξια.. κι εγώ είδα παρόμοια συζητηση οπότε μάλλον φυσιολογικό θα είναι! Απλά μου φαίνεται περίεργο να ανοίγει η λεκάνη από τώρα.. 

Να σου πω την αλήθεια η μαία στα μαθήματα ανώδυνου τοκετού που κάνω μας είπε ότι η λεκάνη δεν ανοίγει γιατί είναι οστό...τώρα τι γίνεται δεν ξέρω! Πάντως κι εγώ έχω πόνους μερικές φορές.. ακόμα και το πρωί που ξυπνάω...

Just now, Basiliki92 είπε:

@georgia1988 Και εγώ πονάω και στον ύπνο μου πολλές φορές και μετά από περπάτημα είναι τα κόκαλα και οι μύες και όλα μαζί συντονίζουν :mad:  μην αγχώνεσαι!!!

Ναι και στον ύπνο όντως..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, georgia1988 είπε:

Ωραία τώρα ησύχασα! Τουλάχιστον δεν το έχω μόνο εγώ! Εγώ δεν έχω πάει σε μαια ακόμα.. πότε περίπου πρέπει να πάμε? 26 Μαρτίου είναι το πητ

Κοίτα η συγκεκριμένη μαία μας κάνει μαθήματα ανώδυνου τοκετού... είναι από το κέντρο μάνας και παιδιού της Νέας Ιωνίας! Τη δική μου μαία θα την καλέσω τη Δευτέρα μετά το Doppler...για να συνεννοηθούμε για τον τοκετό, την τιμή κλπ..εσύ θα έχεις μαία στον τοκετό; Το έχεις σκεφτεί; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, georgia1988 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Να ρωτήσω έχει καμμία πόνους στις κλειδώσεις στους προσαγωγεις? Το έχω εδώ και μια βδομάδα περίπου.. η γυναικολόγος μου λέει ότι είναι επειδή ανοίγει η λεκάνη αλλά έχω αγχωθει.. σταμάτησα και το περπατημα επειδή γίνεται χειρότερος ο πόνος...

Γεια και στις υπολοιπες!!!

Λοιπον georgia εγω ειδικα τη νυχτα αμα παω να σηκωθω παω σκυφτη γυρω γυρω το κρεβατι.... δε μπορω να περπατησω για λιγο γτ ποναω στο ηβικο οστο και λιγο προσαγωγουα και μ πε η γιατρος οτι ειναι απ το βαρος της μητρας στη λεκανη....

Απο αλλα συμπτωματα.... εχω πονακια και συσπασεις 1 φορα τη μερα σιγουρα μπορει και 2...καλα καουρες δε το συζητω...η gaviscon μου δωσε καρτα μελους...χαχαχα πινω καμια 10ρια κουταλιες τη μερα....

Εκανα και εξετασεις και οι τρανσαμινασεις βγηκαν πολυ ανεβασμενες... η sgpt με οριο 40 βγηκε 89 και η sgot επισης ανεβασμενη πολυ...  μου πε να κοψω λιπαρα και ειδικα ζωικα και σε μια βδομαδα θα ξανα κανω εξετασεις να δω....

Περναν οι μερες και ανυπομονω και αγχωνομαι κιολας....

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα! Δευτέρα που θα πάω στη γιατρο θα ρωτήσω για μαια . Μου είχε πει ότι θα με στείλει σε μαια όταν μπω στον 8ο. Αλλά δεν ήξερα ότι είναι άλλη για ανώδυνο και άλλη που έχεις μαζί σου στον τοκετό. Εδώ βασικά στη Ρόδο δεν ξέρω αν έχει για ανώδυνο τοκετό..

Κ εγώ αγχονομαι κορίτσια.. δεν ξέρω αν τρέφομαι καλά.. οι εξετάσεις είναι καλές με εξαίρεση το σίδηρο.. αλλά δεν τρώω καθόλου ψάρι και από κρέας μόνο κιμά ή αρνί όλα τα άλλα μου βρομαναι... Κ πολλά γλυκά.. έχω πάρει ήδη 8μιση κιλά κ έχω 2 μήνες μπροστά μου...

 

  • Μου αρέσει 3

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, georgia1988 είπε:

Δεν έχω ιδέα! Δευτέρα που θα πάω στη γιατρο θα ρωτήσω για μαια . Μου είχε πει ότι θα με στείλει σε μαια όταν μπω στον 8ο. Αλλά δεν ήξερα ότι είναι άλλη για ανώδυνο και άλλη που έχεις μαζί σου στον τοκετό. Εδώ βασικά στη Ρόδο δεν ξέρω αν έχει για ανώδυνο τοκετό..

Κ εγώ αγχονομαι κορίτσια.. δεν ξέρω αν τρέφομαι καλά.. οι εξετάσεις είναι καλές με εξαίρεση το σίδηρο.. αλλά δεν τρώω καθόλου ψάρι και από κρέας μόνο κιμά ή αρνί όλα τα άλλα μου βρομαναι... Κ πολλά γλυκά.. έχω πάρει ήδη 8μιση κιλά κ έχω 2 μήνες μπροστά μου...

 

Τα γλυκά καλό είναι να τα αποφεύγεις. Το αρνί κ το κατσίκι είναι τέλεια επιλογή.να τρως συχνά κ ας μην τρως αλλά κρεατα. 8μιση κιλά είναι καλά πάντως. Ψάρι κεγω δυσκολεύομαι χθες έφαγα τσίπουρα αλλά ξέρω ότι καλύτερα είναι οι σαρδέλες κ τα μικρά ψάρια γενικότερα αλλά δεν τα αντέχω. Μαία γιατί να πάρουμε ;είναι απαραίτητο;


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...