Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Καλημέρα, κορίτσια!! Μου είχαν πει ότι πολύ καλά μπιμπερο που βοηθούν τα μωράκια να μην έχουν κολικούς είναι τα Dr. Brown's Natural Flow! Διάβασα βέβαια στα σχόλια ότι χάνουν γάλα!! Να σας ρωτήσω κάτι άλλο...έχω πάρει κάτι μασητικά κουδουνιστρες που έχουν και πλαστικο και ύφασμα! Πώς θα τις καθαρίσω αυτές; Λογικά δεν πλένονται στο πλυντήριο, θα χαλάσουν..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evoulini24 είπε:

Καλημέρα, κορίτσια!! Μου είχαν πει ότι πολύ καλά μπιμπερο που βοηθούν τα μωράκια να μην έχουν κολικούς είναι τα Dr. Brown's Natural Flow! Διάβασα βέβαια στα σχόλια ότι χάνουν γάλα!! Να σας ρωτήσω κάτι άλλο...έχω πάρει κάτι μασητικά κουδουνιστρες που έχουν και πλαστικο και ύφασμα! Πώς θα τις καθαρίσω αυτές; Λογικά δεν πλένονται στο πλυντήριο, θα χαλάσουν..

Και γω αυτά τα μπουκάλια πήρα... Θα σου έλεγα να βράσεις νερό, να το αφήσεις λίγο να πέσει η θερμοκρασία, να μην είναι βραστό δηλαδή και να το περάσεις μ ένα πανάκι και με λίγο άσπρο ξύδι άμα θες.. Επισης υπάρχει ένα βρεφικο απολυμαντικό το baby planet αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αθώο είναι... Ειδικά για μασητικα που θα βάλει στο στομα του... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , valentina23 είπε:

Και γω αυτά τα μπουκάλια πήρα... Θα σου έλεγα να βράσεις νερό, να το αφήσεις λίγο να πέσει η θερμοκρασία, να μην είναι βραστό δηλαδή και να το περάσεις μ ένα πανάκι και με λίγο άσπρο ξύδι άμα θες.. Επισης υπάρχει ένα βρεφικο απολυμαντικό το baby planet αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αθώο είναι... Ειδικά για μασητικα που θα βάλει στο στομα του... 

Συγνώμη που πετάγομαι στη συζήτηση σας! Με το baby Planet υγρο πιάτων εκανα όλα τα παιχνίδια, μασητικα, μπιμπερό κλπ στη κόρη μου, γιατί τα έβαζε όλα στο στόμα. 

  • Μου αρέσει 5

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BettySt είπε:

Συγνώμη που πετάγομαι στη συζήτηση σας! Με το baby Planet υγρο πιάτων εκανα όλα τα παιχνίδια, μασητικα, μπιμπερό κλπ στη κόρη μου, γιατί τα έβαζε όλα στο στόμα. 

Εγω εχω πάρει το προδερμ υγρό πιάτων. Υπάρχει στην αγορά και ένα σπρευ baby planet που είναι για απολύμανση. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει.. Όπως και το βρεφικο dettol για το πλυντήριο. Αν κάποια τα χρησιμοποιεί να μας πει... 

Γιατί καλέ ζητάς συγνώμη;; :-PΓνώμες θέλουμε και μεις. Βλέπω απ το τικερακι σου έχουμε και μια μέρα διαφορα:-P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι άσχετο..έχετε φάει καθόλου συσκευασμένες σαλάτες; Έφαγα σήμερα μία γνωστή του εμπορίου και τώρα φοβάμαι... μήπως δεν ήταν καλά πλυμένα τα λαχανικά κλπ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Evoulini24 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι άσχετο..έχετε φάει καθόλου συσκευασμένες σαλάτες; Έφαγα σήμερα μία γνωστή του εμπορίου και τώρα φοβάμαι... μήπως δεν ήταν καλά πλυμένα τα λαχανικά κλπ...

Αχ και γω τις λιγουρευομουν αυτές.. Όχι δεν έχω φάει αλλά δεν νομίζω! Μην φοβάσαι!! Ίσα ίσα επειδή είναι και συσκευασμενες θα είναι και πιο προσεγμένες!! Αχ με τα πάντα φοβόμαστε.. Τώρα θυμήθηκα γύρω στον 5ο μήνα τρώγαμε στην αυλη και πως έκατσε πάει μια γάτα κάτω απ το τραπέζι και πηδαει πάνω στα πόδια μου και με τα νύχια της με γρατζουνάει!!!!!! ΣΟΚ!! Κι αν απέφευγα τις γάτες μου ρθε εκεί που δεν το περίμενα.. Κατευθείαν για εξετάσεις εγώ όπως και τους επόμενους μήνες για τοξοπλασμα.. Δόξα το θεό!! Όλα καλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, valentina23 said:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι μου κάνετε; καλή Κυριακή να έχουμε!! 

@Popaki2011  και γω ψαχνόμουν για αυτό το θέμα.. Λοιπόν εγώ πήρα να μαι σίγουρη ένα της Dr brown 0 μηνων, ένα Philip avent και ένα της chicco όλα με θηλή που λένε ότι μιμείται το στήθος, την πλαγιαστη. Όλα γυάλινα!! Σκέφτομαι να πάρω κι ένα θήλαστρο!! Είδα της cangaroo ένα. Έχει πολύ καλές κριτικές. Δες τε το στο skroutz. Επίσης πήρα και μια πιπίλα όλο σιλικόνη chicco για παν ενδεχόμενο... Αχρείαστα να ναι γιατί θέλω να θηλασω.. Αλλά τα πήρα για να μην τρέχω μετά... Επισης έχω παραγγείλει επιθέματα chicco, κοχύλια, λανολινη της Medela, αποστειρωτη Philip avent,. 

@giwta_86 έχω ακούσει ότι βοηθάει το πάγωμενο νερό πάνω στη περιοχή... Αν το αντέχεις... Κάποια αφρόλουτρα ειδικά για αιμορροΐδες όπως της frezyderm και pharmasept κάνουν;; 

 

Βασικά δε κάνει να πλυθεις με ζεστό νερό στη περιοχή, και ναι βοηθάει το κρύο.. Εγώ τύλιξα παγακιι σε γάζα και έβαλα στο σημείο, ήταν πιο ανεκτό από το να βρεξω όλη την περιοχή με κρυο νερό.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Βασικά δε κάνει να πλυθεις με ζεστό νερό στη περιοχή, και ναι βοηθάει το κρύο.. Εγώ τύλιξα παγακιι σε γάζα και έβαλα στο σημείο, ήταν πιο ανεκτό από το να βρεξω όλη την περιοχή με κρυο νερό.. 

Μπορείς να κάνεις κ παγάκια από αλόη(παίρνεις την αλόη την βάζεις στο μπλέντερ την χτυπάς κ μετά σε παγοθηκες) κ να βάζεις για να ανακουφιζεσαι. Εγώ αυτό το κάνω για κομπρεσες για τα ματια


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, valentina23 είπε:

Εγω εχω πάρει το προδερμ υγρό πιάτων. Υπάρχει στην αγορά και ένα σπρευ baby planet που είναι για απολύμανση. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει.. Όπως και το βρεφικο dettol για το πλυντήριο. Αν κάποια τα χρησιμοποιεί να μας πει... 

Γιατί καλέ ζητάς συγνώμη;; :-PΓνώμες θέλουμε και μεις. Βλέπω απ το τικερακι σου έχουμε και μια μέρα διαφορα:-P

Αυτά δεν τα έχω χρησιμοποιήσει. Αλλά τα baby Planet είναι πολύ καλά ολα . 

Ναι έχουμε ξανα μιλήσει στις μανούλες Φεβρουαρίου. ( θα γεννήσω 24 Φεβρουαρίου).

  • Μου αρέσει 2

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BettySt είπε:

Αυτά δεν τα έχω χρησιμοποιήσει. Αλλά τα baby Planet είναι πολύ καλά ολα . 

Ναι έχουμε ξανα μιλήσει στις μανούλες Φεβρουαρίου. ( θα γεννήσω 24 Φεβρουαρίου).

Στις μανουλες Φεβρουαρίου τι γίνεται; Πώς τα πάτε; Είχατε κανέναν πρόωρο τοκετό; Γιατί εμείς εδώ είχαμε δύο..κι ελπίζω να μην έχουμε άλλον!!

2 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Εγω εχω πάρει το προδερμ υγρό πιάτων. Υπάρχει στην αγορά και ένα σπρευ baby planet που είναι για απολύμανση. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει.. Όπως και το βρεφικο dettol για το πλυντήριο. Αν κάποια τα χρησιμοποιεί να μας πει... 

Γιατί καλέ ζητάς συγνώμη;; :-PΓνώμες θέλουμε και μεις. Βλέπω απ το τικερακι σου έχουμε και μια μέρα διαφορα:-P

Πρέπει να πλένουμε με ειδικό υγρό πιάτων τα μπιμπερο κλπ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Καλημέρα, κορίτσια!! Μου είχαν πει ότι πολύ καλά μπιμπερο που βοηθούν τα μωράκια να μην έχουν κολικούς είναι τα Dr. Brown's Natural Flow! Διάβασα βέβαια στα σχόλια ότι χάνουν γάλα!! Να σας ρωτήσω κάτι άλλο...έχω πάρει κάτι μασητικά κουδουνιστρες που έχουν και πλαστικο και ύφασμα! Πώς θα τις καθαρίσω αυτές; Λογικά δεν πλένονται στο πλυντήριο, θα χαλάσουν..

Κοριτσακι, ειχα στο πρωτο μου μωρο αυτα τα μπουκαλια κ δε μου εχαναν!! Οσο για τα μασητικα, γιατι δεν τα βαζεις πλυντηριο μεσα σε υφασματινη θήκη κ στους 30; :)

1 hour ago, Evoulini24 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι άσχετο..έχετε φάει καθόλου συσκευασμένες σαλάτες; Έφαγα σήμερα μία γνωστή του εμπορίου και τώρα φοβάμαι... μήπως δεν ήταν καλά πλυμένα τα λαχανικά κλπ...

Επισης τις σαλατες αυτες εγω τις ξαναπλενω κ τις αφηνω κ στο ξυδι! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Evoulini24 απ ότι θυμάμαι απ το γιο μου τα έβραζα σε κατσαρόλα και μετά είχα αγοράσει αποστειρωτη και τα έβαζα εκεί. Στους πρώτους μήνες. Μετά τα έπλενα νομίζω αλλά δεν θυμάμαι να είχα πάρει βρεφικο υγρό πιάτων.. Έχουν περάσει και 12 χρονια:tongue:.

Παρεπιπτοντως κάνει πάρτυ σήμερα η μπέμπα στη κοιλιά!! Και βλέπω να πηγαίνει πέρα δώθε και να κάνει κύματα.. Και τη προηγούμενη μέρα ησυχία... Αχ θα με τρελανει:grin:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Στις μανουλες Φεβρουαρίου τι γίνεται; Πώς τα πάτε; Είχατε κανέναν πρόωρο τοκετό; Γιατί εμείς εδώ είχαμε δύο..κι ελπίζω να μην έχουμε άλλον!!

Πρέπει να πλένουμε με ειδικό υγρό πιάτων τα μπιμπερο κλπ;

Ναι είχαμε 1 τοκετό το Δεκέμβριο και 3 γέννες τώρα το Γιανουαρη. Τα δίδυμακια ήταν βιαστικά.

  • Μου αρέσει 2

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Mighty86 said:

Μπορείς να κάνεις κ παγάκια από αλόη(παίρνεις την αλόη την βάζεις στο μπλέντερ την χτυπάς κ μετά σε παγοθηκες) κ να βάζεις για να ανακουφιζεσαι. Εγώ αυτό το κάνω για κομπρεσες για τα ματια

Ναι.. Πριν λίγο που μιλούσα με την ξαδέλφη μου (συζητήσεις του κωλου :tongue:) αυτό μου είπε και εκεινη!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Κοριτσακι, ειχα στο πρωτο μου μωρο αυτα τα μπουκαλια κ δε μου εχαναν!! Οσο για τα μασητικα, γιατι δεν τα βαζεις πλυντηριο μεσα σε υφασματινη θήκη κ στους 30; :)

Επισης τις σαλατες αυτες εγω τις ξαναπλενω κ τις αφηνω κ στο ξυδι! 

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες!! Είναι μασητικά κουδουνιστρες...Δε θα χαλάσει η μουσικουλα αυτή που κάνουν αν τα βάλω στο πλυντήριο;

Just now, BettySt είπε:

Ναι είχαμε 1 τοκετό το Δεκέμβριο και 3 γέννες τώρα το Γιανουαρη. Τα δίδυμακια ήταν βιαστικά.

Να τους ζήσουν τα μωράκια!! Όλα είναι καλά ε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...