Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Evoulini24 είπε:

Ρε κορίτσια πότε τα τρώτε όλα αυτά; Εγώ ξυπνάω, τρώω πρωινό και μετά περιμενω τουλάχιστον 2 ώρες για να πάρω τον σίδηρο! Περιμένω άλλες 2 ώρες για να φάω μεσημεριανό και παίρνω κατευθείαν το ασβέστιο! Μετά από κάνα δίωρο τρώω φρούτα, παίρνω το μαγνήσιο και για βραδινό τρώω γάλα με δημητριακά ή τοστ ολικής άλεσης, παίρνω το σαλοσπιρ και μένω νηστική άλλες 2-3 ώρες για να πιω πάλι τον σίδηρο πριν κοιμηθώ!

Ξυπνάω στις 5,παίρνω το τ4 κ κοιμάμαι.ξυπναω στις 7 με τα παιδιά,τρώω γάλα με κορνφλεικς. Μετά στις 9(4 ώρες μακριά το τ4 με οτιδήποτε άλλο) παίρνω 2 μαγνησια.τρωω φρούτα ή γιαούρτι ή αμύγδαλα ωμα.στις 10:30 παίρνω το νιφελατ. Στις 12:30 πίνω χυμό πορτοκάλι μαζί με σίδηρο και φιλικό οξύ.γυρω στις 2 τρώω μεσημεριανό.στις 3 ξανά Μαγνησια.στις 4:30 πίνω σαλοσπιρ. Από εδώ και έπειτα δεν επηρεάζει κάπου το φαγητό.. στις 6 παίρνω ασβέστιο,στις 9 το βράδυ ξανά τα 2 μαγνησια και στις 10:30 ξανά το νιφελατ. Όλη μέρα χάπια,φαγητό και ξάπλα.

  • Μου αρέσει 2

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evoulini24 είπε:

Ρε κορίτσια πότε τα τρώτε όλα αυτά; Εγώ ξυπνάω, τρώω πρωινό και μετά περιμενω τουλάχιστον 2 ώρες για να πάρω τον σίδηρο! Περιμένω άλλες 2 ώρες για να φάω μεσημεριανό και παίρνω κατευθείαν το ασβέστιο! Μετά από κάνα δίωρο τρώω φρούτα, παίρνω το μαγνήσιο και για βραδινό τρώω γάλα με δημητριακά ή τοστ ολικής άλεσης, παίρνω το σαλοσπιρ και μένω νηστική άλλες 2-3 ώρες για να πιω πάλι τον σίδηρο πριν κοιμηθώ!

Αχ εγώ είχα κόψει όλα τα γαλακτομικα γι αυτό το θέμα... Όχι ασβέστιο με σιδηρο, όχι με μαγνήσιο... Εδώ και 2 εβδομάδες όμως περίπου αφού ανέβηκε και ο αιματοκριτης ξανάρχισα.. Αλλά έκανα το άλλο.. Το μαγνήσιο το δεύτερο και το ασβέστιο τα παίρνω σε ώρες πολύ προχωρημένες. Αφού όλο το βράδυ σηκώνομαι για κατουρημα. 4με 5 φορές οπωτε κάνω το φάντασμα της κουζίνας και χαπακωνομαι:-PΣηκώνομαι στις 8 το πρωί παίρνω τ4 νηστικη, μετά από μια ώρα παίρνω το πρωινό μου. Κατά τις 12 σιδηρο και φιλισιν. Μιάμιση τρώω μεσημεριανό. 4 το απόγευμα μαγνήσιο, 5 απογευματινό, 7 σιδηρο πάλι, 8 βραδυνο, 10η ώρα με 11 πάλι μαγνήσιο και ασβέστιο με d3 κατά τις 2 με 3 ανάλογα τι ώρα θα ξυπνήσω για κατουρημα αλλά με διαφορά 3 ώρες από μαγνήσιο. 

@basw2 αν σου πω ότι αυτές τις μέρες βλέπω μια διαφορά.. Αρχίζω και φουσκωνω και φαίνομαι. Καλά λένε 8ο-9ο μπαίνουν τα πολλά.. Μακάρι!!! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Αχ εγώ είχα κόψει όλα τα γαλακτομικα γι αυτό το θέμα... Όχι ασβέστιο με σιδηρο, όχι με μαγνήσιο... Εδώ και 2 εβδομάδες όμως περίπου αφού ανέβηκε και ο αιματοκριτης ξανάρχισα.. Αλλά έκανα το άλλο.. Το μαγνήσιο το δεύτερο και το ασβέστιο τα παίρνω σε ώρες πολύ προχωρημένες. Αφού όλο το βράδυ σηκώνομαι για κατουρημα. 4με 5 φορές οπωτε κάνω το φάντασμα της κουζίνας και χαπακωνομαι:-PΣηκώνομαι στις 8 το πρωί παίρνω τ4 νηστικη, μετά από μια ώρα παίρνω το πρωινό μου. Κατά τις 12 σιδηρο και φιλισιν. Μιάμιση τρώω μεσημεριανό. 4 το απόγευμα μαγνήσιο, 5 απογευματινό, 7 σιδηρο πάλι, 8 βραδυνο, 10η ώρα με 11 πάλι μαγνήσιο και ασβέστιο με d3 κατά τις 2 με 3 ανάλογα τι ώρα θα ξυπνήσω για κατουρημα αλλά με διαφορά 3 ώρες από μαγνήσιο. 

@basw2 αν σου πω ότι αυτές τις μέρες βλέπω μια διαφορά.. Αρχίζω και φουσκωνω και φαίνομαι. Καλά λένε 8ο-9ο μπαίνουν τα πολλά.. Μακάρι!!! 

Δηλαδή αν πάρω κατά τις 7 το μαγνήσιο δεν πρέπει καμια ώρα μετά να πιω γάλα; Δεν κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημερα!!!Αρχικά ένα μεγάλο μπράβο στην @Pepi88 είναι ήρωας και αυτη κ το μωρο όλα να σας πάνε τέλεια απο εδώ και πέρα...επισης θα ήθελα να ρωτήσω αν είχε κάποια νεα της balily που γέννησε και αυτη ας μας πει...για την ομαδουλα σας στο Viber πολύ καλά κανατε και την δημιουργήσατε δημοκρατία έχουμε και ο καθένα κάνει ότι θέλει αλλά μην τα μπερδεύουμε αλλο το forum σκεφτείτε ότι αν όλες οι κοπέλες σε αυτό το forum κάνανε το ίδιο δεν θα υπήρχαν τοοοσες πληροφορίες για ενημέρωση διότι συζητάμε σημαντικά θέματα και ιατρικά εγώ προσωπικά κάπως έτσι το έμαθα και για αυτο έγινα και μέλος αλλιώς θα εμένα στον κύκλο μου και στους γνωστούς μου!

Να πω ακόμα πως κορίτσια τι διαρροές κάνετε ?που βάζετε τόσο φαγητό και νόμιζα ότι εγώ τρώω πολύ και για αυτο μπαίνουν κιλά αχαχαχ μπράβο σας χαίρομαι εγώ πάλι τρώω πολλά φρούτα και δεν τρώω έτοιμο φαγητό συχνά τα φοβάμαι..προτιμω να μαγειρεύω μόνη μου...με βάλατε σε σκέψεις τώρα μήπως δεν τρώω αρκετά και για αυτο δεν παίρνει βάρος η μπεμπουλα?θα προσπαθήσω περισσότερο!!!! Εγώ σήμερα παρήγγειλα συρταριερα επιτέλους βρήκα μια σε νορμάλ τιμή μένει μόνο να πάρω λίκνο και τέλος καρότσι θα περιμένω μπας και ανοίξει τίποτα...επισης θέλω κ επιθέματα στήθους σερβιέτες λοχίας αυτά...

  • Μου αρέσει 3

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Δηλαδή αν πάρω κατά τις 7 το μαγνήσιο δεν πρέπει καμια ώρα μετά να πιω γάλα; Δεν κάνει;

Εμένα μου είπε ο γιατρός μακριά το μαγνησιο απ το σίδηρο και το ασβέστιο κανα 2 ώρες γιατί το ένα εξουδετερωνει το άλλο.αναφεροταν βέβαια στα συμπληρώματα,δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο και στις τροφές.ξερω σίγουρα για τον σίδηρο και τα γαλακτοκομικα, θέλουν απόσταση. 

  • Μου αρέσει 2

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Evoulini24 είπε:

Δηλαδή αν πάρω κατά τις 7 το μαγνήσιο δεν πρέπει καμια ώρα μετά να πιω γάλα; Δεν κάνει;

Εγω παίρνω τα trofocard και μέσα στις οδηγίες γράφει 3 ώρες αποσταση από ασβέστιο... Οπωτε τα γαλακτομικα τα παίρνω πολύ αργότερα. Δεν ξέρω γιατί δεν κάνει. Ίσως για τη απορρόφηση. Πάντως είναι πολύ σπαστικό αυτό με τα χάπια. Παίρνουμε μια σακούλα απ τα οποία κάποια πρέπει να είσαι νηστικη, αλλά να φας μετά από 1 ώρα, αλλά Ν απέχουν από ασβέστιο.. Ε ποτέ θα φάμε ρε παιδιά με όλα αυτά;;;; 

@Basiliki92 με το καλό να έρθουν οι παραγγελίες σου. Καλά έκανες γιατί αργούν. Σερβιέτες λοχίας δίνουν στο μαιευτηριο(ιδιωτικό). Πάντως οι πάνες βρακάκι Tena έχω ακούσει βολεύουν πάρα πολύ!!! Εγώ αυτές πήρα. Χρησιμοποιούσα και για περίοδο τα βράδια. Πολύ άνετες.

Όσο για τη διατροφή έχω καταλάβει ότι δεν πρέπει να τρως για 2 αλλά τι τρως. Η ποιότητα μετράει. Τα σουβλάκια, οι πίτσες, τα γλυκά δεν δίνουν κάτι στο μωρό.. Φυσικά θα φας και από αυτά απλά θέλει βιταμίνες. Σαλάτες, φρούτα, άπαχο κρέας, σιτηρά, ξηροί καρποί, γαλακτομικα, ψαρια(ειδικά σαρδέλες που είπε και η μαρεβα). Αυγουλακια... Εντάξει θα φας και τα λιπαρά και τα γλυκάκια.. Εγώ πήρα με στεβια, και μπισκότα βρώμης αν θέλω να φάω κάτι γλυκό.. Τι να κάνω η ερμη;-)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου. Εγω εχω θέμα με αναιμια. Λόγω Εμετών δεν κάνω την διατροφή που περιγράφεται. Κυρίως τρώω ότι δέχεται το στομάχι μου. Και εμένα μ είπε πως μπορεί προς το τέλος να ανέβει το ελπίζω και το εύχομαι γιατί με φαγητό έχω τσακωθεί και τα σκευάσματα με πειράζουν δυστυχώς. Τα δικά μου νέα είναι ότι είμαι 29 και πέντε σήμερα προχθές πήγα γιατρό ή μπέμπα είναι 1400 γρμ. Σε δύο εβδομάδες ντομπλερ. Τράχηλος σταθερός στα 3εκ αλλά δεν καθησυχάζουμε όπως μ είπε γιατί είναι επικίνδυνος από δω και πέρα. Ξεκούραση κλπ κλπ. Βαλεντίνη μ κάτι ανέφερες για μικρή κοιλιά ε? Αν δεις τη δική μ θα πάθεις σοκ!!! 

πολύ καλό βάρος τέλεια! κεγώ έχω ακόμα θέμα με αναγούλες βέβαια όχι όπως εσύ αλλά δεν μπορώ να φάω με τίποτα κοτόπουλο κ αυγά. ούτε κ να τα μυρίσω. κ στην τηλεόραση που βλέπω την γαλοπούλα υφαντής μου έρχεται να κάνω εμετό

  • Χαχα 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Εγω παίρνω τα trofocard και μέσα στις οδηγίες γράφει 3 ώρες αποσταση από ασβέστιο... Οπωτε τα γαλακτομικα τα παίρνω πολύ αργότερα. Δεν ξέρω γιατί δεν κάνει. Ίσως για τη απορρόφηση. Πάντως είναι πολύ σπαστικό αυτό με τα χάπια. Παίρνουμε μια σακούλα απ τα οποία κάποια πρέπει να είσαι νηστικη, αλλά να φας μετά από 1 ώρα, αλλά Ν απέχουν από ασβέστιο.. Ε ποτέ θα φάμε ρε παιδιά με όλα αυτά;;;; 

@Basiliki92 με το καλό να έρθουν οι παραγγελίες σου. Καλά έκανες γιατί αργούν. Σερβιέτες λοχίας δίνουν στο μαιευτηριο(ιδιωτικό). Πάντως οι πάνες βρακάκι Tena έχω ακούσει βολεύουν πάρα πολύ!!! Εγώ αυτές πήρα. Χρησιμοποιούσα και για περίοδο τα βράδια. Πολύ άνετες.

Όσο για τη διατροφή έχω καταλάβει ότι δεν πρέπει να τρως για 2 αλλά τι τρως. Η ποιότητα μετράει. Τα σουβλάκια, οι πίτσες, τα γλυκά δεν δίνουν κάτι στο μωρό.. Φυσικά θα φας και από αυτά απλά θέλει βιταμίνες. Σαλάτες, φρούτα, άπαχο κρέας, σιτηρά, ξηροί καρποί, γαλακτομικα, ψαρια(ειδικά σαρδέλες που είπε και η μαρεβα). Αυγουλακια... Εντάξει θα φας και τα λιπαρά και τα γλυκάκια.. Εγώ πήρα με στεβια, και μπισκότα βρώμης αν θέλω να φάω κάτι γλυκό.. Τι να κάνω η ερμη;-)

Γι αυτό ρώτησα κι εγώ πότε προλαβαίνουν τα κορίτσια και τα τρώνε όλα αυτά...πολύ καλή διατροφή βέβαια, αλλά νομίζω πρέπει να ξυπνάμε στις 6 για να τα προλαβαίνουμε!! Άντε να τελειώσουμε γιατί κι εμένα με κούρασαν αυτές οι βιταμίνες...

Οι πάνες βρακάκι που λες είναι για την ακράτεια; Γιατί σκεφτόμουν κι εγώ να πάρω κάτι τέτοιο..

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. είπε:

ναι ναι, ο καρδιοτοκογραφος! ειδικα προς το τελος γινεται συχνα, για να βλεπουν και την κινητικοτητα του μωρου και τις συσπασεις κλπ.

Χαχα, αγαπαμε μαγειρικη και φαι!

σαρδελιτσες μεγαλες ψητες θα φαω το βραδυ! ποσο μου αρεσουν! γαλα αμυγδαλου δεν πηρα ακομη.

η διατροφη σου ειναι πεινα για μενα!!! 

Καλε εβουλινι εγω που κανω διατροφη για το σακχαρο, λυσσαω απο την πεινα!!!!! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Γι αυτό ρώτησα κι εγώ πότε προλαβαίνουν τα κορίτσια και τα τρώνε όλα αυτά...πολύ καλή διατροφή βέβαια, αλλά νομίζω πρέπει να ξυπνάμε στις 6 για να τα προλαβαίνουμε!! Άντε να τελειώσουμε γιατί κι εμένα με κούρασαν αυτές οι βιταμίνες...

Οι πάνες βρακάκι που λες είναι για την ακράτεια; Γιατί σκεφτόμουν κι εγώ να πάρω κάτι τέτοιο..

Ναι για την ακράτεια. Tena lady η καποια αλλη εταιρεια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mareva είπε:

Καλε εβουλινι εγω που κανω διατροφη για το σακχαρο, λυσσαω απο την πεινα!!!!! 

Αχ λογικό...Πόσα κιλά έχεις πάρει;

Just now, valentina23 είπε:

Ναι για την ακράτεια. Tena lady η καποια αλλη εταιρεια

Θα παραγγείλω για το μαιευτήριο! Πόσες θα χρειαζόμαστε άραγε την ημέρα; Λέω να πάρω 2 πακέτα να έχω...28 δηλαδή πάνες..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Αχ λογικό...Πόσα κιλά έχεις πάρει;

Θα παραγγείλω για το μαιευτήριο! Πόσες θα χρειαζόμαστε άραγε την ημέρα; Λέω να πάρω 2 πακέτα να έχω...28 δηλαδή πάνες..

5,5 ολα κ ολα!!! 

Just now, Evoulini24 είπε:

Αχ λογικό...Πόσα κιλά έχεις πάρει;

Θα παραγγείλω για το μαιευτήριο! Πόσες θα χρειαζόμαστε άραγε την ημέρα; Λέω να πάρω 2 πακέτα να έχω...28 δηλαδή πάνες..

Ισως σε βολεψουν οι σερβιετες. Εγω στο πρωτο πήγα μονο με τις σερβιετες. Το αλλο το βρακοσερβιετο δε με ενθουσιασε. Χα χα! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@Mareva όταν λες 5.5 όλα και όλα τι ακριβώς εννοείς?:ph34r:θα σε παρακαλούσα να μην λες επικίνδυνους αριθμούς χαχαχαχαχαχα!!!!Μπράβο σου πραγματικά πες μας τι κάνεις?

Χαχα χαχαχα χαχαχα!! Τι κανω ε; το σταυρο μου!! Υπενθυμίζω στο πρωτο ημουν 48 κιλα κ πηρα 25. Εχασα τα 22. Στο δεύτερο λογω 4 εξωσωματικων κ μιας κυησης που σταματησε, ξεκινησα, ναι εγω η καποτε φλιδα, 66 κιλα. Λογικο να φοβαμαι τωρα κ να πηρα μονο 5,5!! Δλδ αμα σκεφτεις, θα γεννησω παλι σα να χα παρει 25 κιλα κ να χα ξεκινησει απο τα 48!! Μονο που τωρα ΠΕΙΝΑΩ κιόλας. Στο πρωτο έτρωγα κ τα κουτια απο τις πιτσες κ τα χαρτιά απο τα σουβλακια! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Χαχα χαχαχα χαχαχα!! Τι κανω ε; το σταυρο μου!! Υπενθυμίζω στο πρωτο ημουν 48 κιλα κ πηρα 25. Εχασα τα 22. Στο δεύτερο λογω 4 εξωσωματικων κ μιας κυησης που σταματησε, ξεκινησα, ναι εγω η καποτε φλιδα, 66 κιλα. Λογικο να φοβαμαι τωρα κ να πηρα μονο 5,5!! Δλδ αμα σκεφτεις, θα γεννησω παλι σα να χα παρει 25 κιλα κ να χα ξεκινησει απο τα 48!! Μονο που τωρα ΠΕΙΝΑΩ κιόλας. Στο πρωτο έτρωγα κ τα κουτια απο τις πιτσες κ τα χαρτιά απο τα σουβλακια! 

Τώρα δηλαδή είσαι 66 κιλά;;; Παναγία μου ένα βήμα πριν την παχυσαρκία...:evil::twisted::twisted::ph34r:

  • Χαχα 4

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...