Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Aangelika8 είπε:

      Μακάρι να έχουμε ευχάριστα νέα από τον προεμφυτευρικο κ δεν αφήνω τίποτα στην τύχη! Με μια εξέταση αίματος γίνονται όλες οι εξετάσεις για θρομβοφιλια? Τα αποτελέσματα αργούν να βγουν? 

      Ναι εξέταση αίματος είναι. Εμένα μου ειχαν πει 6 εργάσιμες αλλά βγήκαν νωρίτερα. Κορίτσια μόλις μίλησα με την οικονομ για το θέμα (ο γυναικολόγος δεν έχει επικοινωνήσει ακόμα). Εκείνη μου είπε πως συμφωνεί με τον γυναικολόγο στο ότι δεν είχα κανένα λόγο να μπω σε διαδικασία εξετάσεων για κληρονομική θρομβοφιλια. Το συγκεκριμένο γονιδιο  που με προβληματίζει δεν έχει καμία κλινική σημασια στην κύηση. Και ότι η χρήση ή όχι αντιπηκτικών εξαρτάται κυρίως απο το ιστορικό της γυναικασ και τη φάση της κύησης.. αυτό το τελευταίο δεν το καταλαβαίνω.. δηλαδή ποιος θα μου πει αν χρειάζομαι.. ο γυναικολόγος έλεγε όχι πριν τις εξετάσεις αυτές.. μου είπε αν θέλω να παω και στο Έλενα για περαιτέρω συζήτηση.. έχω μπερδευτεί δεν ξέρω τι γίνεται… 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, valentina23 είπε:

@Popaki2011 το χα αναφέρει στην τελευταία επίσκεψη και μου είπε Ξάπλα, να μην κουράζομαι, αντε κάνα φαΐ και πλύσιμο πιάτων και τα 2 μαγνησια που παίρνω. Το ζήτημα είναι ότι δεν έχω βοήθεια.. Γονείς, πεθερικά είναι μακριά, έχω και άλλο ένα παιδί και έναν άντρα που γενικώς είναι παραδοσιακός τυπος(εννοώ ότι δεν υπάρχει περίπτωση να βάλει σκούπα η να πλυνει πιάτα..) και γενικώς αυτό που λέμε ότι η γυναίκα κάνει τα πάντα και οι άλλοι τα πετάνε όπου να ναι.. Και γω μαζεύω από πισω:-x

@Evoulini24ναι το χω ακούσει αυτό ότι συμβαίνει. Εμένα στο αριστερό χέρι είχα ένα κοκαλάκι που τώρα έχει πεταχτεί αρκετά.. Σαν γρομπαλακι. Στον καρπό πάνω από παλάμη. 

Τα δαχτυλα σου έχουν πρηστεί; Εμένα τώρα τελευταία ναι.. έβγαλα και τη βέρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα μανούλες! Δύο μέρες υποφέρω από αιμορροΐδες, δε μπορώ να σταθώ πουθενά.. Μίλησα με το γιατρό και βάζω κρέμα με όχι ιδιαίτερη ανακούφιση.. Το μόνο καλό είναι ότι ενώ χθες πονουσα είτε σε κίνηση είτε σε ακινησία σημερα έχει περιοριστεί κάπως και πονάει περισσότερα όταν κινούμαι και όταν αλλάζω θέση.. Από καούρες υποφέρω σε καθημερινή βάση σχεδόν με ότι κι αν φάω... Είναι το βασικό μου πρόβλημα τους τελευταίους μήνες.. Από κιλά έχω πάρει 6 στο σύνολο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, giwta_86 είπε:

Καλησπέρα μανούλες! Δύο μέρες υποφέρω από αιμορροΐδες, δε μπορώ να σταθώ πουθενά.. Μίλησα με το γιατρό και βάζω κρέμα με όχι ιδιαίτερη ανακούφιση.. Το μόνο καλό είναι ότι ενώ χθες πονουσα είτε σε κίνηση είτε σε ακινησία σημερα έχει περιοριστεί κάπως και πονάει περισσότερα όταν κινούμαι και όταν αλλάζω θέση.. Από καούρες υποφέρω σε καθημερινή βάση σχεδόν με ότι κι αν φάω... Είναι το βασικό μου πρόβλημα τους τελευταίους μήνες.. Από κιλά έχω πάρει 6 στο σύνολο! 

Μήπως θα έπρεπε να σου δώσει κ κάνα συμπλήρωμα διατροφής που θα βοηθούσε λίγο την κατάσταση; Κουράγιο βρε παιδί μου τι να πω; ξάπλα νιώθεις ανακούφιση η μπα; Καούρες έχω κεγω φουλ. Μάλλον έχουν αρκετό μαλλάκι τα τέκνα μας. 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 said:

Μήπως θα έπρεπε να σου δώσει κ κάνα συμπλήρωμα διατροφής που θα βοηθούσε λίγο την κατάσταση; Κουράγιο βρε παιδί μου τι να πω; ξάπλα νιώθεις ανακούφιση η μπα; Καούρες έχω κεγω φουλ. Μάλλον έχουν αρκετό μαλλάκι τα τέκνα μας. 

Για ποιο πράγμα να μου δώσει συμπλήρωμα? Ώστε να μη δυσκολεύομαι στη τουαλέτα? Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι τις έβγαλα ξαφνικά χώρις να προηγηθεί ζόρι.. Ξάπλα είναι καλύτερα σήμερα αρκεί να μη κουνιέμαι:lol: γελάω με τα χάλια μου.. 

Όσο για τις καούρες, μύθος αυτό με τις τριχες, είχε πολλές και η νύφη μου και το μωρό γεννήθηκε με 5 τρίχες :razz:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, giwta_86 είπε:

Για ποιο πράγμα να μου δώσει συμπλήρωμα? Ώστε να μη δυσκολεύομαι στη τουαλέτα? Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι τις έβγαλα ξαφνικά χώρις να προηγηθεί ζόρι.. Ξάπλα είναι καλύτερα σήμερα αρκεί να μη κουνιέμαι:lol: γελάω με τα χάλια μου.. 

Όσο για τις καούρες, μύθος αυτό με τις τριχες, είχε πολλές και η νύφη μου και το μωρό γεννήθηκε με 5 τρίχες :razz:

Ναι για το ζόρι.αλλα αφού δεν έχεις τι φάση;

Είναι μύθος είναι μύθος το δασιτριχο του στηθος


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλες!!!!!Έχω μια απορία....αν χρειαστει να κάνω μεικτή διατροφή τι μπιμπερό πρεπει να έχω?έχω δει το mimijumi και είναι αρκετά ακριβό!θεωρείτε ότι αξίζει να το πάρω?έχω δει και τα μπιμπερό της chicco με την πλαγια θηλή. 


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Καλημέρα μανουλες!!!!!Έχω μια απορία....αν χρειαστει να κάνω μεικτή διατροφή τι μπιμπερό πρεπει να έχω?έχω δει το mimijumi και είναι αρκετά ακριβό!θεωρείται ότι αξίζει να το πάρω?έχω δει και τα μπιμπερό της chicco με την πλαγια θηλή. 

Εγώ λέω να πάρω ένα της philips avent να έχω για παν ενδεχόμενο.ειναι όχι κ πολύ ακριβό κ μου έχουν πει ότι είναι καλό.

Αλλά ο περισσότερος κόσμος λέει ότι είναι καλύτερο να νοικιάζεις το νοσοκομειακό της medela το οποίο μπορείς να το κρατήσεις ένα μήνα κ να το επιστρέψεις η όσο θες. Νομίζω είναι κάνα 30€ τον μήνα κ είναι διπλό. 

Δεν σκοπεύω να κάνω τράπεζες κ τέτοια εκτός απροόπτου φυσικα (προωρότητα κτλ) γι'αυτό λέω να πάρω ένα απλό να βρίσκεται.

αχ άκυρο νόμιζα για θηλαστρα μιλάμε.οτι να ναι είμαι. Για μπιμπερο μου έχουν πει ότι βολεύει της nuk. Υπάρχουν παντού στα φαρμακεία κτλ κ τα μωρά συνήθως τα δέχονται πολύ εύκολα.

 

 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 hours ago, giwta_86 said:

Καλησπέρα μανούλες! Δύο μέρες υποφέρω από αιμορροΐδες, δε μπορώ να σταθώ πουθενά.. Μίλησα με το γιατρό και βάζω κρέμα με όχι ιδιαίτερη ανακούφιση.. Το μόνο καλό είναι ότι ενώ χθες πονουσα είτε σε κίνηση είτε σε ακινησία σημερα έχει περιοριστεί κάπως και πονάει περισσότερα όταν κινούμαι και όταν αλλάζω θέση.. Από καούρες υποφέρω σε καθημερινή βάση σχεδόν με ότι κι αν φάω... Είναι το βασικό μου πρόβλημα τους τελευταίους μήνες.. Από κιλά έχω πάρει 6 στο σύνολο! 

Καλημέρα! Κ εγω υπόφερα απο αιμορροιδες και το μόνο που με βοήθησε είναι τα μωρομάντηλα με χαμομήλι. Έχω σωθεί τώρα δεν έχω καθόλου.

Just now, Mighty86 said:

Εγώ λέω να πάρω ένα της philips avent να έχω για παν ενδεχόμενο.ειναι όχι κ πολύ ακριβό κ μου έχουν πει ότι είναι καλό.

Αλλά ο περισσότερος κόσμος λέει ότι είναι καλύτερο να νοικιάζεις το νοσοκομειακό της medela το οποίο μπορείς να το κρατήσεις ένα μήνα κ να το επιστρέψεις η όσο θες. Νομίζω είναι κάνα 30€ τον μήνα κ είναι διπλό. 

Δεν σκοπεύω να κάνω τράπεζες κ τέτοια εκτός απροόπτου φυσικα (προωρότητα κτλ) γι'αυτό λέω να πάρω ένα απλό να βρίσκεται.

αχ άκυρο νόμιζα για θηλαστρα μιλάμε.οτι να ναι είμαι. Για μπιμπερο μου έχουν πει ότι βολεύει της nuk. Υπάρχουν παντού στα φαρμακεία κτλ κ τα μωρά συνήθως τα δέχονται πολύ εύκολα.

 

 

Κι εγω έχω απορία για τα μπιμπερό. Πρέπει να έχουμε από πριν? Εννοώ αν είναι να θηλάσουμε δεν τα χρειαζόμαστε έτσι? Επίσης γυάλινο ή πλαστικά είναι καλύτερα?


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, georgia1988 είπε:

Καλημέρα! Κ εγω υπόφερα απο αιμορροιδες και το μόνο που με βοήθησε είναι τα μωρομάντηλα με χαμομήλι. Έχω σωθεί τώρα δεν έχω καθόλου.

Κι εγω έχω απορία για τα μπιμπερό. Πρέπει να έχουμε από πριν? Εννοώ αν είναι να θηλάσουμε δεν τα χρειαζόμαστε έτσι? Επίσης γυάλινο ή πλαστικά είναι καλύτερα?

Ε καλό είναι να έχεις ένα μπιμπερο να βρίσκεται όπως κ ένα σκονογαλα γιατί ποτέ δεν ξέρεις αν θα προκύψει κάποιο πρόβλημα (αχρειαστα να είναι) κ θα πρέπει να τρέχεις μέσα στην νύχτα να βρεις. αλλά εγώ για πράματα που μπορώ να βρω στα φαρμακεία δεν πρόκειται να τρέξω να πάω να πάρω από πριν. Σκέφτομαι ότι αν εντέλει δεν θηλάσω θα χρειαστώ κ από τα δυο κ γυάλινα κ πλαστικά αλλά αυτό θα το σκεφτώ αφού γεννήσω κ δοκιμάσω πρώτα τον θηλασμό κ πως πάει.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι μου κάνετε; καλή Κυριακή να έχουμε!! 

@Popaki2011  και γω ψαχνόμουν για αυτό το θέμα.. Λοιπόν εγώ πήρα να μαι σίγουρη ένα της Dr brown 0 μηνων, ένα Philip avent και ένα της chicco όλα με θηλή που λένε ότι μιμείται το στήθος, την πλαγιαστη. Όλα γυάλινα!! Σκέφτομαι να πάρω κι ένα θήλαστρο!! Είδα της cangaroo ένα. Έχει πολύ καλές κριτικές. Δες τε το στο skroutz. Επίσης πήρα και μια πιπίλα όλο σιλικόνη chicco για παν ενδεχόμενο... Αχρείαστα να ναι γιατί θέλω να θηλασω.. Αλλά τα πήρα για να μην τρέχω μετά... Επισης έχω παραγγείλει επιθέματα chicco, κοχύλια, λανολινη της Medela, αποστειρωτη Philip avent,. 

@giwta_86 έχω ακούσει ότι βοηθάει το πάγωμενο νερό πάνω στη περιοχή... Αν το αντέχεις... Κάποια αφρόλουτρα ειδικά για αιμορροΐδες όπως της frezyderm και pharmasept κάνουν;; 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι μου κάνετε; καλή Κυριακή να έχουμε!! 

@Popaki2011  και γω ψαχνόμουν για αυτό το θέμα.. Λοιπόν εγώ πήρα να μαι σίγουρη ένα της Dr brown 0 μηνων, ένα Philip avent και ένα της chicco όλα με θηλή που λένε ότι μιμείται το στήθος, την πλαγιαστη. Όλα γυάλινα!! Σκέφτομαι να πάρω κι ένα θήλαστρο!! Είδα της cangaroo ένα. Έχει πολύ καλές κριτικές. Δες τε το στο skroutz. Επίσης πήρα και μια πιπίλα όλο σιλικόνη chicco για παν ενδεχόμενο... Αχρείαστα να ναι γιατί θέλω να θηλασω.. Αλλά τα πήρα για να μην τρέχω μετά... Επισης έχω παραγγείλει επιθέματα chicco, κοχύλια, λανολινη της Medela, αποστειρωτη Philip avent,. 

@giwta_86 έχω ακούσει ότι βοηθάει το πάγωμενο νερό πάνω στη περιοχή... Αν το αντέχεις... Κάποια αφρόλουτρα ειδικά για αιμορροΐδες όπως της frezyderm και pharmasept κάνουν;; 

 

Για θήλαστρο η μαία μου έχει πει καλύτερα νοσοκομειακο. Μπορείς να νοικιάσεις απ το νοσοκομείο η να αγοράσεις καινούργιο σαν του νοσοκομείου. 

Just now, georgia1988 είπε:

Καλημέρα! Κ εγω υπόφερα απο αιμορροιδες και το μόνο που με βοήθησε είναι τα μωρομάντηλα με χαμομήλι. Έχω σωθεί τώρα δεν έχω καθόλου.

Κι εγω έχω απορία για τα μπιμπερό. Πρέπει να έχουμε από πριν? Εννοώ αν είναι να θηλάσουμε δεν τα χρειαζόμαστε έτσι? Επίσης γυάλινο ή πλαστικά είναι καλύτερα?

Γυάλινα για αρχή ώστε να τα αποστειρωνεις. Τα πλαστικά δεν ξέρω κατά πόσο αποστειρωνονται

  • Μου αρέσει 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...