Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, elpida2019 είπε:

Σε δύο βδομαδες πάλι και μετά θα με βλέπει κάθε μία. Η πίεση μου εντωμεταξύ πάντα ήραν 10/6 και σήμερα ήταν 12/8. Πρώτη φορά τόσο. Πάντα ήταν χαμηλή ακόμη και πριν την εγκυμοσυνη. Δεν ξέρω αν έτυχε ή φταίει κάτι. Βέβαια εντάξει νορμαλ είναι αλλά μην αυξηθεί κι αλλο.

Μήπως είχες αγχος?ανεβαίνει απ το στρες.μεχρι 13,5 την μεγάλη μου επιτρέπει εμένα. Κ παίζει από 9,5 μέχρι 11.

  • Μου αρέσει 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@valentina23 το έγραψα εγώ λάθος είδε αυξημένη ηχογενεια...και μίλησα σήμερα με εμβρυοκαρδιολογο ο οποίος μου είπε ότι βλέπουν οι γιατροί λίγο αυξημένο ασβέστομα στην καρδιά κ ανυσηχουν αν δεν υπάρχουν αλλά δείγματα αυτό από μόνο του μου είπε δεν λέει κάτι...κλεισαμε ραντεβού όμως να με δει να το τσεκάρουμε ότι δεν είναι κάτι...εντωμεταξυ εμένα άλλο με τρώει γιατί ο εμβρυολόγος δεν το είδε στην β επιπέδου που συνήθως αυτό τότε φαίνεται κ το είδε και μου το είπε τώρα είναι κάπως αργά δεν είναι η κατάλληλη περίοδος για να αξιολογηθεί κάτι τέτοιο...αυτοι οι γιατροί ώρες ώρες είναι για ξύλο γιατί από την μια με διαβεβαίωνε ότι δεν είναι τίποτα και από ότι την άλλη με έστελνε σε εμβρυοκαρδιολογο στην Αθήνα και δεν μου έλεγε κάτι συγκεκριμένο...με τον γυναικολόγο μου που μίλησα πάντως τον άκουσα κάπως εκνευρισμένο και μου είπε κ αυτός να πάω δε εμβρυοκαρδιολογο που είναι ειδικός κ να μην ακούω το τι μου λέει ο κάθε εμβρυολόγος κ καλύτερα να αξιολογηθεί από ειδικό...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βασιλικακι μου , το μωράκι σου είναι καταπληκτικό.. μην αγχώνεσαι κορίτσι μου (καλα το ξερω και που το λεω ..χεχε) . 

Αν ήταν κάτι ανησυχητικό θα σου έλεγε κι άλλα.. απλα επειδή το ειδε το σωστό ηταν να στο πει .. ! Και εμενα η κορούλα μου ειχε φισιμα στην αρχή απο όταν γεννήθηκε. Τωρα ειναι μια χαρα δεν έχει τίποτα.  Ειχε και ο αντρας μου μαλλον από αυτόν πήρε. Επισης ειναι μια χαρα . 

Να χαϊδεύεις το κοιλουμπινακι σου .. και να λες στην μπεμπούλα σου οτι ειναι υπέροχη.. και όλα θα πάνε καλά.  

Μην στρεσαρεται τον εαυτό σας χωρίς να υπάρχει σοβαρός λόγος.  Το ξέρω με το παραμικρό που μας λένε οι γιατροί μας έχουμε την τάση να ανάβουμε λαμπάκια..αλλα κι αυτοί δεν έχουν τρόπο καμια φορα ..και δε σκέφτονται οτι μπορει εσενα λέγοντάς σου αυτο μπορεί να σου στερησουν τον ύπνο!! 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

@Aria konsta σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια..με καθησύχασε αρκετά ο εμβρυοκαρδιολογος σήμερα το πρωί που μίλησα...μου είπε ο άνθρωπος ότι αυτό δεν λέει τίποτα κ δεν συνδέεται με το φύσημα που επίσης λέει δεν είναι κάτι κ δεν θεωρείται κ κληρονομικό δεν ανήκει στις καρδιοπάθειες (και εμείς έχουμε άτομα με φύσημα στην οικ. )...μα ο άλλος χθες από ότι την μια μου τα έλεγε καλά κ από την άλλη μου έλεγε ψάξε το για να ξέρεις χωρίς ούτε καν αυτός να μπορεί να το προσδιορίσει...τι να πω κακός αγχώνομαι...α μου είπε κιόλας ότι ο πλακούντας μου έχει πάει grade2 και θα τον θέλαμε λίγο πιο νέο.. ευτυχώς το θηριακι μου μέσα σε 20 μέρες είχε πάρει 700 γρ ούτε εγώ το πίστευα που το άκουγα :-o

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@Aria konsta σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια..με καθησύχασε αρκετά ο εμβρυοκαρδιολογος σήμερα το πρωί που μίλησα...μου είπε ο άνθρωπος ότι αυτό δεν λέει τίποτα κ δεν συνδέεται με το φύσημα που επίσης λέει δεν είναι κάτι κ δεν θεωρείται κ κληρονομικό δεν ανήκει στις καρδιοπάθειες (και εμείς έχουμε άτομα με φύσημα στην οικ. )...μα ο άλλος χθες από ότι την μια μου τα έλεγε καλά κ από την άλλη μου έλεγε ψάξε το για να ξέρεις χωρίς ούτε καν αυτός να μπορεί να το προσδιορίσει...τι να πω κακός αγχώνομαι...α μου είπε κιόλας ότι ο πλακούντας μου έχει πάει grade2 και θα τον θέλαμε λίγο πιο νέο.. ευτυχώς το θηριακι μου μέσα σε 20 μέρες είχε πάρει 700 γρ ούτε εγώ το πίστευα που το άκουγα :-o

Ναι ναι κ εμένα μου είπε ο εμβρυολόγος για grade 2 πλακούντα κ με άγχωσε αλλά διάβασα παντού κ μου το διαβεβαίωσε κ ο μαιευτήρας μου κ μια μαία οτι είναι απολύτως φυσιολογικό στην εβδομάδα κύησης μου. επίσης μια φίλη μου με grade 3 από νωρίς έφτασε 41 εβδομάδων.

ειλικρινά πιστεύω οτι δεν θα έχει κάποιο πρόβλημα το παιδάκι σου. εντέλει οι εμβρυολόγοι πρέπει απλά να δίνουν αξιολόγηση κ να μην λένε κ πολλά πολλά για μια κύηση την οποία δεν παρακολουθούν. κ να κοιτάει την αξιολόγηση ο γιατρός μας κ να μας κατευθύνει. 

  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Mighty86 Ναι αυτό πιστεύω και εγώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!Ο καθένας λέει το μακρύ και το κοντό του πραγματικά κ εγώ όσο το σκέφτομαι τόσο πιο σίγουρη είναι ότι όλα είναι τέλεια...δεν θα κάτσω να σκάσω πραγματικά θα περιμένω να πάω στον καρδιολόγο κ τέλος...εχω παρατηρήσει ότι οπότε είμαι αγχωμένη η στεναχωρημένη το μωρό το αντιλαμβάνεται αμέσως και είναι όλη μέρα ζωηρό ενώ όταν είμαι ήσυχη και ήρεμη έτσι είναι κ αυτό...οποτε κορίτσια ας μην μας κυριεύει το άγχος για πράγματα που δεν περνάνε από το χέρι μας!!!Όλα είναι θέλημα Θεού!!!

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Popaki2011 said:

Μήπως είχες αγχος?ανεβαίνει απ το στρες.μεχρι 13,5 την μεγάλη μου επιτρέπει εμένα. Κ παίζει από 9,5 μέχρι 11.

Ίσως να ναι και από άγχος. Τη μέτρησα πριν λίγο και ήταν πιο χαμηλά

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 μην αγχώνεσαι όλα καλά θα είναι! Την β επιπέδου σε εμβρυολογο την είχες κάνει; ο ίδιος με το ντομπλερ; Δυστηχως πόλλοι γιατροί δεν έχουν τρόπο. Είναι τελείως ωμοι και μας αγχώνουν και μας σε αυτή την ευαίσθητη περίοδο της ζωής μας!! Στην αυχενική εμένα επειδή λόγω ηλικιαε(οι μετρήσεις ήταν τέλειες) τα ποσοστά δεν βγήκαν καλά και με πήρε τηλ και μου είπε στα μούτρα ότι η αυχενική σου δεν βγήκε καλή έχεις αυξημένο κίνδυνο για σύνδρομο down!! Έχεις τρεις επιλογές αμνιοπαρακεντηση, με καρυοτυπο και νιπτ!! Έτσι στη ψυχρά!! Δεν θα το ξεχάσω πήγα να πάθω εγκεφαλικό εκείνη τη μέρα. Ούτε καν το ποσοστό δεν μου είπε.. Ούτε ότι η αυχενική ήταν πολύ καλή.. Είχα χάσει τη λαλιά μου!! 

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 Ναι στον ίδιο την έκανα σε εμβρυολόγο και την Αυχενική...εμενα με ωραίο τρόπο μου το έλεγε και μου είπε κιόλας ότι δεν θέλει να με ανησυχήσει και ότι κατά 95 τοις εκατό το μωρό είναι μια χαρά βγάλε το από το μυαλό σου αλλά θα σου πρότεινα να πας σε έναν εμβρυοκαρδιολογο...αυτα ήταν ακριβώς τα λόγια του.Τι να πω ρε κορίτσι μου δεν ξέρω...εγω γενικά σπάνια να πάρω με καλό μάτι γιατρό για τους λόγους που ανέφερες κ εσύ!!!!

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , elpida2019 είπε:

Ίσως να ναι και από άγχος. Τη μέτρησα πριν λίγο και ήταν πιο χαμηλά

Το ίδιο κ χειρότερα μου τυχε χθες που πήγα στη γιατρό... 15 η μεγαλη πίεση, αλλά ήμουν όντως στρεσαρισμενη. Μια μέτρηση από μόνη της δεν λέει κάτι, μην ανησυχείς..αλλωστε το 12 είναι φυσιολογικό. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

Κορίτσια έχετε νέα από την @Pepi88 ? Το μπεμπακι της πως είναι?

Όποια ξέρει ας μας ενημερώσει!!!

Καλημερα μανουλιτσες!!!το μωράκι της @Pepi88 πάει πολύ καλά!!!!την ερχόμενη βδομάδα θα βγει σε κουνακι και θα μπορεί να πηγαίνει να το ταΐζει!

  • Μου αρέσει 3

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια;; Πως πάτε; Εγώ σημερα είδα είναι λίγο πρησμένα τα δάχτυλα μου αλλά λόγω και των δουλειών είμαι συχνά όρθια.. Στήνω τα πράγματα τώρα. Καροτσι, παρκοκρεβατο την κούνια.. Βολεψα και στα συρτάρια τα ρουχαλάκια κάποιες λεπτομέρειες μένουν!! Βρε κορίτσια αυτή η ανυσηχια μέχρι να γεννήσω δεν θα περάσει με τίποτα.. Είμαι πολύ σφιγμενη.. Ενώ φτιάχνω το δωμάτιο περνάνε άσχημες σκέψεις απ το μυαλό μου.. Φαντάζεσαι λέω να γίνει κάτι πως θα τα βλέπω μέτα όλα αυτά άδεια;;; Να περάσουν οι μέρες θέλω και να τη πάρω αγκαλιά!! Ένα γερό παιδάκι!! 

2 ώρες πρίν, Popaki2011 είπε:

Καλημερα μανουλιτσες!!!το μωράκι της @Pepi88 πάει πολύ καλά!!!!την ερχόμενη βδομάδα θα βγει σε κουνακι και θα μπορεί να πηγαίνει να το ταΐζει!

Αχ τέλεια και γω τη σκεφτόμουν όπως και την @ba_lily. Με το καλό να το πάει σπίτι της. Έχει όλη την αγάπη μας να της πεις!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια;; Πως πάτε; Εγώ σημερα είδα είναι λίγο πρησμένα τα δάχτυλα μου αλλά λόγω και των δουλειών είμαι συχνά όρθια.. Στήνω τα πράγματα τώρα. Καροτσι, παρκοκρεβατο την κούνια.. Βολεψα και στα συρτάρια τα ρουχαλάκια κάποιες λεπτομέρειες μένουν!! Βρε κορίτσια αυτή η ανυσηχια μέχρι να γεννήσω δεν θα περάσει με τίποτα.. Είμαι πολύ σφιγμενη.. Ενώ φτιάχνω το δωμάτιο περνάνε άσχημες σκέψεις απ το μυαλό μου.. Φαντάζεσαι λέω να γίνει κάτι πως θα τα βλέπω μέτα όλα αυτά άδεια;;; Να περάσουν οι μέρες θέλω και να τη πάρω αγκαλιά!! Ένα γερό παιδάκι!! 

Αχ τέλεια και γω τη σκεφτόμουν όπως και την @ba_lily. Με το καλό να το πάει σπίτι της. Έχει όλη την αγάπη μας να της πεις!! 

Καλε γιατί τα σκέφτεσαι αυτά????κοίτα να χαρείς αυτές τις στιγμές!!!!!είναι ωραίο το συναίσθημα να φτιάχνεις τα πράγματα του μωρού σου και να το περιμένεις να έρθει...εμείς μένει να βάλουμε κάτι αυτοκολλητα στον τοίχο και την κουρτίνα και είναι πανετοιμο το δωμάτιο!!αύριο να φτιάξω βαλίτσα και είμαι πανέτοιμη κι εγώ!!Ανυπομονώ για εκείνη την μέρα!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...