Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 27 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

      υγρά κιτρινωπά στο σερβιετακι εχω καιρό τώρα αλλά οκ με έχει δει! πόνους δεν εχω , το μωράκι το νιώθω όλη μέρα ! συσπάσεις -σφιξιματα εχω έτσι κ αλλιώς όποτε δεν μου κάνει εντυπωση! απλώς αυτό το βάρος μ κάνει εντυπωση , κάθε μέρα το χω! 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

πρίν από 30 λεπτά , Popaki2011 είπε:

Ωωωω ναι!!!!!!φυσιολογικοτατα....το παιδευαμε βέβαια αρκετή ώρα να βγει,είχε φρακαρει,παραλίγο να βάλουν αναρροφητηρα (έτσι νομίζω το λενε) και με το που έρχεται ο μηχάνημα στην αίθουσα,μου ψιθυρίζει η μαία μου στ αυτι "ποπη άλλη μια προσπάθεια, μπορείς " και με ο,τι δύναμη μου είχε απομείνει και με 2 μαιες πάνω στην κοιλιά βγήκε!!!!!!αλλά απο κάτω ο γιατρός έραβε μετά πόση ώρα....εκανα να καθίσω κανονικα 1,5 μήνα περίπου!!!!!το 2ο βγήκε με 2 εξωθησεις λες και απλά γλίστρησε!και ένα ράμμα μόνο,καθόμουν ανετα απ τις πρώτες ώρες!!!

Ολα καλά θα πανε και για σένα!!!!!!περιμένουμε τα νέα σου!

Δεν ένιωθες πόνο όταν σε έραβε, έτσι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Δεν ένιωθες πόνο όταν σε έραβε, έτσι;

Κανονικά δεν νιώθεις επειδή έχεις την επισκληριδιο. Σε μένα όμως είχε αρχίσει να φεύγει οπότε τα ένιωθα όλα, αλλά δεν ζήτησα άλλη δόση καθώς θελει 10 λεπτά μέχρι να σε πιάσει και θα ήμουν για αρκετή ώρα μουδιασμένη και δεν μου αρέσει η αίσθηση να μην νιώθω τα πόδια μου...οποτε έσφιξα δόντια!


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γύρισα κ εγώ από ντομπλερ 1800γρ η μπέμπα όλα καλά το μόνο ανησυχητικό που βλέπει ο γιατρός ειναι εκφυση αορτής αυξημένη ιογενεια στην καρδια ετσι μου το είπε αλλά μου είπε κιόλας ότι δεν έχει καμία άλλη ένδειξη δεν βλέπει τίποτα άλλο περίεργο και ότι όλα είναι μια χαρά μόνο αυτό τον προβλημάτισε και μου πρότεινε να πάω σε έναν εμβρυοκαρδιολογο...επισης μου τόνισε ότι κάποιος άλλος γιατρός μπορεί να να μην το εβλεπε κ καθόλου ούτε να τον ανησυχούσε...Τωρα δεν ξέρω τι να πω προβληματίστηκα πολύ...εχει καμία άλλη παρόμοια εμπειρία?

  • Μου αρέσει 3

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Basiliki92 είπε:

Κορίτσια γύρισα κ εγώ από ντομπλερ 1800γρ η μπέμπα όλα καλά το μόνο ανησυχητικό που βλέπει ο γιατρός ειναι εκφυση αορτής αυξημένη ιογενεια στην καρδια ετσι μου το είπε αλλά μου είπε κιόλας ότι δεν έχει καμία άλλη ένδειξη δεν βλέπει τίποτα άλλο περίεργο και ότι όλα είναι μια χαρά μόνο αυτό τον προβλημάτισε και μου πρότεινε να πάω σε έναν εμβρυοκαρδιολογο...επισης μου τόνισε ότι κάποιος άλλος γιατρός μπορεί να να μην το εβλεπε κ καθόλου ούτε να τον ανησυχούσε...Τωρα δεν ξέρω τι να πω προβληματίστηκα πολύ...εχει καμία άλλη παρόμοια εμπειρία?

Έλα Παναγία μου!!!!!Δεν καταλαβαίνω καν τι είναι αυτό που γράφεις!!!!Να πας σε εμβρυοκαρδιολογο,όπως σου είπε ο γιατρός σου.


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Popaki2011 Ναι κ εγώ δεν κατάλαβα τίποτα από αυτά που μου έλεγε ήταν όλα στο περίπου με διαβεβαίωσε ότι το μωρό δεν έχει τίποτα απλά μου είπε να το ψάξω και το συνέδεσε ότι μπορεί να εμφανίσει φύσημα...θα μιλήσω με τον γιατρό μου μέσα στο σαββατοκύριακο να δω τι θα μου πει...μου κάνει εντύπωση πάντως γιατί θα έπρεπε να είχε φανεί κ στην β επιπέδου...δεν ξέρω κατά πόσο έχει νόημα αυτή η εξεταση 20 μέρες πριν μπω στον μήνα μου...μου είπε ότι άλλος γιατρός μπορεί να μην το σχολίαζε και καθόλου απλά αυτός μου προτείνει να πάω σε έναν εμβρυοκαρδιολογο προληπτικά...

 

 


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Popaki2011 είπε:

Κανονικά δεν νιώθεις επειδή έχεις την επισκληριδιο. Σε μένα όμως είχε αρχίσει να φεύγει οπότε τα ένιωθα όλα, αλλά δεν ζήτησα άλλη δόση καθώς θελει 10 λεπτά μέχρι να σε πιάσει και θα ήμουν για αρκετή ώρα μουδιασμένη και δεν μου αρέσει η αίσθηση να μην νιώθω τα πόδια μου...οποτε έσφιξα δόντια!

Σοβαρά μιλάς;; Έχω φρικαρει!! Πολύ δυνατή, μπράβο σου!! 

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια μου;; εγώ τελείωσα με τις δουλειές και μ έχει πιάσει η μέση μου απίστευτα!! Ούτε να ξαπλώσω μπορώ, ούτε πλευρό να γυρισω:(Από βδομάδα θα πάω για nst αφού μπαίνω στο μήνα μου και θα με βλέπει πιο συχνά. 

@Evoulini24 μια χαρά το μωράκι σου!! Πάει κι αυτή η εξέταση.. Ετοιμάζουμε βαλίτσες τώρα!!

@Basiliki92  μια χαρά το βάρος της μπουμπού σου!! Όσο για το ευρύμα πιστεύω δεν είναι κάτι. Ας το δει και ένας έμβρυο καρδιολογος να σου φύγει και το άγχος. Αν ήταν κάτι σοβαρό θα φαινόταν πιο νωρίς. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Σοβαρά μιλάς;; Έχω φρικαρει!! Πολύ δυνατή, μπράβο σου!! 

Όχι όχι,μην φρικάρεις!!!!!!Δεν τα λέω για να τρομοκρατησω καμία, το αντίθετο!εκείνη την ώρα θα εκπλαγείς με την δύναμη που κρύβεις μέσα σου..Αυτά περνάνε αμέσως!

Just now, valentina23 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου;; εγώ τελείωσα με τις δουλειές και μ έχει πιάσει η μέση μου απίστευτα!! Ούτε να ξαπλώσω μπορώ, ούτε πλευρό να γυρισω:(Από βδομάδα θα πάω για nst αφού μπαίνω στο μήνα μου και θα με βλέπει πιο συχνά. 

@Evoulini24 μια χαρά το μωράκι σου!! Πάει κι αυτή η εξέταση.. Ετοιμάζουμε βαλίτσες τώρα!!

@Basiliki92  μια χαρά το βάρος της μπουμπού σου!! Όσο για το ευρύμα πιστεύω δεν είναι κάτι. Ας το δει και ένας έμβρυο καρδιολογος να σου φύγει και το άγχος. Αν ήταν κάτι σοβαρό θα φαινόταν πιο νωρίς. 

Αντε κάνεις την αρχή στο γκρουπ!!!!!!Κοντεύουμε κι εμείς!!!

  • Μου αρέσει 2

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 αυτό νομίζω και εγώ βρε κορίτσι μου γτ μου το τόνισε ότι δεν είναι κάτι να μην αγχώνομαι αλλά από την άλλη γιατί να με βάλει σε αυτή την διαδικασία να τρέχω στην Αθήνα άμα δεν ήταν κάτι...δεν ξέρω...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Είχα μείνει χωρίς κινητό δύο μήνες σχεδόν και έχω χάσει τα νέα σας. Έχετε μιλήσει καθόλου για μαιευτήρια? Εμείς πήραμε τηλέφωνο το Ρέα και μας είπαν ότι στο τρίκλινο βάζουν κανονικά τρεις κοπέλες, ενώ στο Λητώ που τηλεφωνήσαμε μας είπαν λόγω COVID βάζουν στα τρίκλινα δύο κοπέλες. Έχετε εμπειρία από Λητώ; Ξέρετε κάτι διαφορετικό;

Ευχαριστώ πολύ πολύ :wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@valentina23 αυτό νομίζω και εγώ βρε κορίτσι μου γτ μου το τόνισε ότι δεν είναι κάτι να μην αγχώνομαι αλλά από την άλλη γιατί να με βάλει σε αυτή την διαδικασία να τρέχω στην Αθήνα άμα δεν ήταν κάτι...δεν ξέρω...

Ολα μια χαρα θα είναι!! Απλα ηθελε κ μια αλλη γνωμη απο τον εμβρυολογο. Αν για να σου φυγει το αγχος εχεις την αναγκη να ρωτήσεις, τοτε καν'το. Θα δεις, τζαμπα η αγωνια, το μπεμπακι σου ειναι μια χαρα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου. Πήγα σήμερα γιατρό. 33 + 5. Βάρος 2450. Κάναμε και καρδιοτοκογράφο. Όλα οκ μου είπε.

Τέλειο το βάρος!!!!!Μπράβο!!!!!τώρα πότε θα σε ξαναδεί?


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 said:

Τέλειο το βάρος!!!!!Μπράβο!!!!!τώρα πότε θα σε ξαναδεί?

Σε δύο βδομαδες πάλι και μετά θα με βλέπει κάθε μία. Η πίεση μου εντωμεταξύ πάντα ήραν 10/6 και σήμερα ήταν 12/8. Πρώτη φορά τόσο. Πάντα ήταν χαμηλή ακόμη και πριν την εγκυμοσυνη. Δεν ξέρω αν έτυχε ή φταίει κάτι. Βέβαια εντάξει νορμαλ είναι αλλά μην αυξηθεί κι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

@elpida2019 πολύ καλό το βάρος!! Με το που μπαίνεις στο μήνα σου σε βλέπει μια φορά την εβδομάδα. Βλέπω και συ υποτασικη είσαι ε;; :Pκαι μένα τόσο είναι η πίεση μου. Μημπως είχες φάει κάτι αλμυρό πριν;; πάντως ενταξυ είναι. Στα φυσιολογικά. 

@Basiliki92 για να είναι 100%σιγουρος σου λέει για την εξέταση. Σκέψου όπως και στην αυχενική λίγο πεσμένο να είναι το ποσοστό σε στέλνει για περαιτέρω. Που πάντα σχεδόν είναι όλα φυσιολογικά. Αχ όμως είναι αυτό το αγκαθακι.. Το ξέρω.. Εγώ και το παραμικρό αγχώνομαι. Στο ντοπλερ επειδή το βάρος βγήκε λίγο χαμηλό τον ζάλισα τον εμβρυολογο:roll:Μόνο σφραγίδα δεν του πα να βάλει ότι όλα είναι φυσιολογικα:shock:Αχ θα γεράσουμε μέχρι να γεννησουμε.. Το λέω εγώ... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...