Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

22 ώρες πρίν, giwta_86 είπε:

Εγώ που είχα ρωτήσει το γιατρό για κρέμα σώματος μου είπε απλά να μην έχει βιταμίνη Α. Στο φαρμακείο μου πρότειναν την thermale και πηρα... 

 

Ενυδατική Κρέμα προσώπου ποια χρησιμοποιείτε;

Καλησπέρα κορίτσια ! Είμαι 5w k 5d σύμφωνα με την τελευταία περίοδο. Ο γιατρός μ είπε να μην κάνω άλλη χοριακη και να πάω για υπέρηχο σε μια εβδομάδα. Εντωμεταξύ επειδή δεν ξέρω τι γίνεται, αν ανεβαίνει η  χοριακη πχ έχω  αγχωθει αν και κρατιέμαι κ δεν κάνω. Επισης έχω περιστασιακά έναν πόνο κάτω αριστερά τι μπορεί μπορεί να είναι; Είναι φυσιολογικό; Και καποιες φορές και αριστερά στη μέση. Επισης ήμουν φανατική καπνίστρια και τώρα τα έχω μειώσει στα 5-6 το πολύ. Και νιώθω τρομερές ενοχές. Αλλά ειλικρινά πολύ δυσκολεύομαι να το κόψω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Μαρίνα3 είπε:

Ενυδατική Κρέμα προσώπου ποια χρησιμοποιείτε;

Καλησπέρα κορίτσια ! Είμαι 5w k 5d σύμφωνα με την τελευταία περίοδο. Ο γιατρός μ είπε να μην κάνω άλλη χοριακη και να πάω για υπέρηχο σε μια εβδομάδα. Εντωμεταξύ επειδή δεν ξέρω τι γίνεται, αν ανεβαίνει η  χοριακη πχ έχω  αγχωθει αν και κρατιέμαι κ δεν κάνω. Επισης έχω περιστασιακά έναν πόνο κάτω αριστερά τι μπορεί μπορεί να είναι; Είναι φυσιολογικό; Και καποιες φορές και αριστερά στη μέση. Επισης ήμουν φανατική καπνίστρια και τώρα τα έχω μειώσει στα 5-6 το πολύ. Και νιώθω τρομερές ενοχές. Αλλά ειλικρινά πολύ δυσκολεύομαι να το κόψω. 

Κορίτσι χαζευα τι λέγατε κ είπα να σου γράψω για να σε καθυσηχασω λίγο ;)

Τα πονακια στη κοιλίτσα χαμηλά κ τη μέση είναι φυσιολογικοτατα γτ μεγαλώνει η μήτρα κ θα τα έχετε μέχρι 6ο σχεδόν απλά πιο αραιά..

Τώρα για το τσιγάρο το καλύτερο θα ήταν να το κόψεις εννοείται αλλά σε κατάλαβαινω πόσο δύσκολο σου είναι.. τουλάχιστον προσπάθησε να περιοριστεις σε 3 την ημέρα κ όχι περισσότερα ή αν μπορείς με κάποιο υποκατάστατο χωρίς νικοτίνη..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κορίτσι χαζευα τι λέγατε κ είπα να σου γράψω για να σε καθυσηχασω λίγο ;)

Τα πονακια στη κοιλίτσα χαμηλά κ τη μέση είναι φυσιολογικοτατα γτ μεγαλώνει η μήτρα κ θα τα έχετε μέχρι 6ο σχεδόν απλά πιο αραιά..

Τώρα για το τσιγάρο το καλύτερο θα ήταν να το κόψεις εννοείται αλλά σε κατάλαβαινω πόσο δύσκολο σου είναι.. τουλάχιστον προσπάθησε να περιοριστεις σε 3 την ημέρα κ όχι περισσότερα ή αν μπορείς με κάποιο υποκατάστατο χωρίς νικοτίνη..

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου να μου απαντήσεις.. κάνω το IQOS, πότε κάνω 2,3 πότε 5,6. Ναι, θα προσπαθήσω να μην ξεφεύγω από τα 3 και στη συνέχεια να το κόψω. Μακάρι να τα καταφέρω. Ακούω ότι καποιες στην εγκυμοσύνη το απεχθάνονται.. παρακαλούσα να μου συμβεί..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίνα3 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου να μου απαντήσεις.. κάνω το IQOS, πότε κάνω 2,3 πότε 5,6. Ναι, θα προσπαθήσω να μην ξεφεύγω από τα 3 και στη συνέχεια να το κόψω. Μακάρι να τα καταφέρω. Ακούω ότι καποιες στην εγκυμοσύνη το απεχθάνονται.. παρακαλούσα να μου συμβεί..

Κ εγώ αυτό έκανα κ ευτυχώς το έκοψα εν τέλη 6 μήνες πριν μείνω έγκυος..

Μαρίνα μου είχα ακούσει κ άλλους να το λένε κ δε το πίστευα!!όσο κ αν ακούγεται δύσκολο δε θα στο έλεγα αν δε το είχα ζήσει..ΜΟΝΟ ΜΑΧΑΊΡΙ κόβεται. Ξύπνα ένα πρωί κ απλά πες έκοψα το τσιγάρο. Δεν καπνίζω πια. Γτ κ εγώ ενα χρόνο πάλευα να το ελάττωσω λίγο να έβγαινα με παρέα ή να είχα καμία καλή συζήτηση πάρε το πακετάκι ,μόλις είπα τέλος το κόβω το έκοψα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κ εγώ αυτό έκανα κ ευτυχώς το έκοψα εν τέλη 6 μήνες πριν μείνω έγκυος..

Μαρίνα μου είχα ακούσει κ άλλους να το λένε κ δε το πίστευα!!όσο κ αν ακούγεται δύσκολο δε θα στο έλεγα αν δε το είχα ζήσει..ΜΟΝΟ ΜΑΧΑΊΡΙ κόβεται. Ξύπνα ένα πρωί κ απλά πες έκοψα το τσιγάρο. Δεν καπνίζω πια. Γτ κ εγώ ενα χρόνο πάλευα να το ελάττωσω λίγο να έβγαινα με παρέα ή να είχα καμία καλή συζήτηση πάρε το πακετάκι ,μόλις είπα τέλος το κόβω το έκοψα!

Ελπίζω να σου γράψω σύντομα πως το έκοψα ! Σευχαριστω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ κοριτσια δεν θελω να σας γεμιζω με αρνητικη ενεργεια αλλα ας τα πω κ εγω καπου...

Πηρα γιατρο μου ειπε κ αυτος πως θα πρεπε να διπλασιαζεται κ δεν ειναι καλο σημαδι η δευτερη μετρηση.αυριο θα παμε για επαναληψη χοριακης κ μετα θα μου πει τι βηματα θα ακολουθησουμε.προφανως θα πρεπει να παω κ απο κει να με δει αλλα περιμενει το αποτελεσμα το αυριανο ωστε να εχουμε μια πιο ολοκληρωμενη εικονα.αλλα η αληθεια ειναι πως δεν πιστευω πλεον να σωσουμε κατι.το θεμα ειναι αν γινεται να απορριφθει το εμβρυο ανωδυνα κ σχετικα γρηγορα γτ με ποναει αυτη τη στιγμη να ειμαι εγκυος με τα κλασικα συμπτωμα κ ουσιαστικα να μην ειμαι.νταξει ξερω προφανως υπαρχουν κ χειροτερα αλλα το γεγονος πως δεν.ειναι ξεκαθαρο απο τις μετρησεις τι θα γινει με στεναχωρει.δλδ πιο ηρεμα θα νιωσω αυριο αν δω μετρηση χαμηλοτερη απο αυτην που ειδα σημερα,που σημαινει πως λογικα θα το.αποβαλει ο οργανισμος μου,παρα να δω παλι ανεβασμενη τιμη αλλα οχι διπλασιασμενη

Παρ ολα αυτα,σας στελνω οση θετικη ενεργεια μου εχει απομεινει.κανω φοκους στην μικρη μου για να ηρεμω κ σας ευχομαι το θετικο τεστ που καποιες καταφερατε να δειτε με τοση προσπαθεια,να οδηγησει σε τελειομηνες κ υγιεις εγκυμοσυνες

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stalicha είπε:

Αχ κοριτσια δεν θελω να σας γεμιζω με αρνητικη ενεργεια αλλα ας τα πω κ εγω καπου...

Πηρα γιατρο μου ειπε κ αυτος πως θα πρεπε να διπλασιαζεται κ δεν ειναι καλο σημαδι η δευτερη μετρηση.αυριο θα παμε για επαναληψη χοριακης κ μετα θα μου πει τι βηματα θα ακολουθησουμε.προφανως θα πρεπει να παω κ απο κει να με δει αλλα περιμενει το αποτελεσμα το αυριανο ωστε να εχουμε μια πιο ολοκληρωμενη εικονα.αλλα η αληθεια ειναι πως δεν πιστευω πλεον να σωσουμε κατι.το θεμα ειναι αν γινεται να απορριφθει το εμβρυο ανωδυνα κ σχετικα γρηγορα γτ με ποναει αυτη τη στιγμη να ειμαι εγκυος με τα κλασικα συμπτωμα κ ουσιαστικα να μην ειμαι.νταξει ξερω προφανως υπαρχουν κ χειροτερα αλλα το γεγονος πως δεν.ειναι ξεκαθαρο απο τις μετρησεις τι θα γινει με στεναχωρει.δλδ πιο ηρεμα θα νιωσω αυριο αν δω μετρηση χαμηλοτερη απο αυτην που ειδα σημερα,που σημαινει πως λογικα θα το.αποβαλει ο οργανισμος μου,παρα να δω παλι ανεβασμενη τιμη αλλα οχι διπλασιασμενη

Παρ ολα αυτα,σας στελνω οση θετικη ενεργεια μου εχει απομεινει.κανω φοκους στην μικρη μου για να ηρεμω κ σας ευχομαι το θετικο τεστ που καποιες καταφερατε να δειτε με τοση προσπαθεια,να οδηγησει σε τελειομηνες κ υγιεις εγκυμοσυνες

Κορίτσι γεια σου. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην ταλαιπωρηθείς. Το χω περάσει κεγω το τρενάκι του τρομου με τις χοριακες κ δεν είναι καθόλου ευχάριστο.πιστευω όμως όλα θα πάνε καλά κ αποσο διαβάζω το χειρίζεσαι πολύ καλά. Περιμένουμε νέα σου.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Μαρίνα3 είπε:

Ενυδατική Κρέμα προσώπου ποια χρησιμοποιείτε;

Καλησπέρα κορίτσια ! Είμαι 5w k 5d σύμφωνα με την τελευταία περίοδο. Ο γιατρός μ είπε να μην κάνω άλλη χοριακη και να πάω για υπέρηχο σε μια εβδομάδα. Εντωμεταξύ επειδή δεν ξέρω τι γίνεται, αν ανεβαίνει η  χοριακη πχ έχω  αγχωθει αν και κρατιέμαι κ δεν κάνω. Επισης έχω περιστασιακά έναν πόνο κάτω αριστερά τι μπορεί μπορεί να είναι; Είναι φυσιολογικό; Και καποιες φορές και αριστερά στη μέση. Επισης ήμουν φανατική καπνίστρια και τώρα τα έχω μειώσει στα 5-6 το πολύ. Και νιώθω τρομερές ενοχές. Αλλά ειλικρινά πολύ δυσκολεύομαι να το κόψω. 

Γλυκιά μου τα πονακια είναι φυσιολογικά μην αγχώνεσαι!το τσιγάρο σε καταλαβαίνω απόλυτα ήμουν ΦΑΝΑΤΙΚΗ!!!άργησα να το μειωσω γιατί μου ήταν αδύνατον ..τώρα ειμαι 8 εβδομάδων και είμαι στα 4 με τα χίλια ζόρια ..θα γίνει από μόνο του θα δεις ..θέλει και λίγη προσπάθεια!

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Γλυκιά μου τα πονακια είναι φυσιολογικά μην αγχώνεσαι!το τσιγάρο σε καταλαβαίνω απόλυτα ήμουν ΦΑΝΑΤΙΚΗ!!!άργησα να το μειωσω γιατί μου ήταν αδύνατον ..τώρα ειμαι 8 εβδομάδων και είμαι στα 4 με τα χίλια ζόρια ..θα γίνει από μόνο του θα δεις ..θέλει και λίγη προσπάθεια!

Ευχαριστώ!!!! Θέλει πολλή προσπάθεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Φρίκη σήμερα ξιπνησα πάω στο μπάνιο στο σκούπισμα κόκκινο αίμα. Τωρα έχω ελάχιστα καφε. Ξέρω πως αυτό δεν σημαίνει κάτι από την στιγμή πώς σταμάτησε. Δεν πήρα το γιατρο θα με πει ξάπλα και να τον ξαναπάρω αν δω αίμα γιαυτό περιμένω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ba_lily είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Φρίκη σήμερα ξιπνησα πάω στο μπάνιο στο σκούπισμα κόκκινο αίμα. Τωρα έχω ελάχιστα καφε. Ξέρω πως αυτό δεν σημαίνει κάτι από την στιγμή πώς σταμάτησε. Δεν πήρα το γιατρο θα με πει ξάπλα και να τον ξαναπάρω αν δω αίμα γιαυτό περιμένω. 

Έτσι ημουν με την αποκόλληση.. ακριβώς αυτό 

Και εγω το παλεύω με το iqos σημερα ας πουμε δεν πηρα τσιγάρα απο χθες επίτηδες.. για να μην κανω αφού ειμαι κ κρεβατομενη..δε μπορω να βγω να παρω 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Φρίκη σήμερα ξιπνησα πάω στο μπάνιο στο σκούπισμα κόκκινο αίμα. Τωρα έχω ελάχιστα καφε. Ξέρω πως αυτό δεν σημαίνει κάτι από την στιγμή πώς σταμάτησε. Δεν πήρα το γιατρο θα με πει ξάπλα και να τον ξαναπάρω αν δω αίμα γιαυτό περιμένω. 

Όχι ρε γμτ...παρτον ρε συ όμως για σίγουρια..


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily said:

Καλημέρα κορίτσια. Φρίκη σήμερα ξιπνησα πάω στο μπάνιο στο σκούπισμα κόκκινο αίμα. Τωρα έχω ελάχιστα καφε. Ξέρω πως αυτό δεν σημαίνει κάτι από την στιγμή πώς σταμάτησε. Δεν πήρα το γιατρο θα με πει ξάπλα και να τον ξαναπάρω αν δω αίμα γιαυτό περιμένω. 

Ξάπλωσε κοπέλα μου και ξεκουράσου. Κουράστηκες καθόλου αυτές τις μέρες?

Κορίτσια μου σήμερα μετά τις οδηγίες του γιατρού σταμάτησα vasclor και cyclacur και είμαι ανησυχώ για να είμαι ειλικρινής. Είναι 7 και 6 σήμερα

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Mareva είπε:

Και γω σημερα ειμαι 5w+3d. Εχω γιατρο την αλλη βδομάδα, κ εχω κ αγχος! Εχω πονακια χαμηλα πολλα, κ χθες ειχα κ τρομακτικό πονοκεφαλο παλι. Εύχομαι να μην ειναι τιποτα, τρεμω, περυσι στις ιδιες μερες εγκυμοσυνης κ ιδιο μηνα εχασα 2 εμβρυακια μετα που ειδα σακους στο γιατρο κ καταλαβαινετε.. Εύχομαι σε ολες, υπεροχες, τελειομηνες κ απροβληματιστες εγκυμοσυνες! 

Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου! Ελπίζω σε μια βδομάδα να ακούσεις καρδούλα και το πρώτο μεγάλο άγχος της εγκυμοσυνης να φύγει μακρια! 

10 ώρες πρίν, giwta_86 είπε:

Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε!! Μήπως θες να σου κάνω copy-paste αυτά που μου γραφές προχθές?? :razz: κ εγώ είχα έντονους πόνους χαμηλά, απροσδιοριστους, τραβήγματα, τσιμπήματα, περιόδου.. Αλλα αυτή την εβδομάδα όμως, που αν δεν κάνω λάθος είμαι 7w + 4 έχουν μειωθεί αρκετά... Αύριο έχω υπέρηχο για καρδούλα.. από άγχος άλλο τίποτα και εγώ... 

 

Περιμένουμε νέα σου!!!

Σε περιμένει μια μοναδική στιγμή :x 

@Stalicha κορίτσι μου έχεις όλη τη θετική ενέργεια κι από μας να γίνει ένα θαύμα...  Κι αν δεν γίνει, τουλάχιστον να τελειώσει με τον πιο ανώδυνο τρόπο... Καλή δύναμη να έχεις και υπομονή!

Just now, ba_lily είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Φρίκη σήμερα ξιπνησα πάω στο μπάνιο στο σκούπισμα κόκκινο αίμα. Τωρα έχω ελάχιστα καφε. Ξέρω πως αυτό δεν σημαίνει κάτι από την στιγμή πώς σταμάτησε. Δεν πήρα το γιατρο θα με πει ξάπλα και να τον ξαναπάρω αν δω αίμα γιαυτό περιμένω. 

Μίλησες τελικά με το γιατρό σου;; να μείνεις τελείως ξαπλωμένη, Ναι.. είχα κι εγώ λίγο πριν από 1 βδομάδα, Αλλά ευτυχώς σταμάτησε. Έμεινα όμως 2 μέρες τελείως ξάπλα. Προγεστερόνη σου δινει;

Just now, Jovanna85 είπε:

Κοριτσια καλημερα . Θελω τη βοηθεια σας . Προχθες Τεταρτη 29/7 εκανα χοριακη και βγηκε 99 . Σημερα 31/7 ξαναεκανα κ βγηκε 180. Να απογοητευτω ;;;

Απ όσο ξέρω θέλουν διπλασιασμό ανά 2 με 3 24ωρα, οπότε είσαι μέσα! Μίλησες με το γιατρό σου; 

Ούτε κ η δική μου χοριακη διπλασιάζεται απόλυτα στις 2 μέρες. Αλλά έχω φτάσει αισίως στις 6000

Ελπίζω να μεγαλώνει όπως πρέπει το σπορακι!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...